Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κιν μ εκει που φορτιζει κανονικα σταματάει να φορτιζει...βαζω βγαζω το βυσμα τιποτα,μετα από πολύ προσπαθεια και ξαναφορτιζει,μετα από 2 μερεσ παλι τ αιδια.εχει συμβει σε κανεναν?τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει συμβεί ποτέ κάτι αντίστοιχο...Δοκιμασε για αρχη να το φορτισεις με αλλο φορτιστη.

Αν μπορεις δοκιμασε και την ασυρματη φορτιση, μηπως εχει καποιο θεμα στις επαφες.

Αλλα μαλλον για hardware θεμα φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει συμβεί ποτέ κάτι αντίστοιχο...Δοκιμασε για αρχη να το φορτισεις με αλλο φορτιστη.

Αν μπορεις δοκιμασε και την ασυρματη φορτιση, μηπως εχει καποιο θεμα στις επαφες.

Αλλα μαλλον για hardware θεμα φαινεται...

 

ο φορτιστησ φταιει φιλε.βρηκα έναν παλιο αλλα αργει να το φορτισει πολύ..πειραζει που φορτιζει αργα?

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστησ φταιει φιλε.βρηκα έναν παλιο αλλα αργει να το φορτισει πολύ..πειραζει που φορτιζει αργα?

 

Καθόλου. Απλά θα φορτίζει αργά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω το κινητο 3-4 μηνες στην κατοχή μου αγορασμένο ως μεταχειρισμενο από άλλο φορουμ αγγελιων.Το πρωι σημερα το κινητο δεν ανοιγε με τιποτα.Προσπαθησα με ολους τους τροπους αλλα ματαια.Θελει αλλαγη μπαταριας κ θα το στειλω σε καποιο μαγαζι Αθηνα.Φυσικα είναι εκτος εγγυησης.Σας εχει τυχη κατι αναλογο? Αν ναι που το στειλατε?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου. Απλά θα φορτίζει αργά :)

 

Με τον φορτιστή fast charge που δίνει η Samsung 19.90, που τον δοκίμασα χτες, δουλεύει άψογα. Τσεκάρετε το!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλησπερα,

 

Γνωριζει καποιος να μου πει αν εχει καει η πλακετα σε Νοτε 5 ποιο το κοστος επισκευης του κ αν εχει να προτεινει καποιο μαγαζι?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην παρέα,

Βλέπω στο γερμανικό ebay κατάστημα πουλάει το Note 5 SM-N920A στα 230€.

Εψαξα το νήμα και είδα μία ακόμα αναφορά σε αυτό το αμερικάνικο μοντέλο. Εχει δοκιμάσει κανείς αν θα είναι ΟΚ με ελληνικά δίκτυα και αν παίρνει τις όποιες ενημερώσεις? Τώρα για τα ελληνικά αν δε το έχει στο μενού εγώ είμαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα το βρηκα σε τιμη ευκαιριας ισως απο ενα σιτε αγγελιων εδω στην Κυπρο στα 280 τελικη τιμη μου το αφηνει ο φιλος απο 320 αξιζει να το παρω ; Του το εφεραν απο το καταρ οπως μ εχει πει. Σχετικα με τα ελληνικα τι γινεται λογικα θα υπαρχουν μεσα τα ελληνικα ναι ; Συνηθως ποια rom φορανε αυτα τα κινητα που ερχονται απο το καταρ ; γιατι θελω να το παρω πισω πισω στην λολλιποπ και να μεινω εκει ε μην το χαλασω κιολας αμαν του περασω αλλη ρομ του νοτε 5 που δεν ειναι γι αυτο το μοντελο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το βρηκα σε τιμη ευκαιριας ισως απο ενα σιτε αγγελιων εδω στην Κυπρο στα 280 τελικη τιμη μου το αφηνει ο φιλος απο 320 αξιζει να το παρω ; Του το εφεραν απο το καταρ οπως μ εχει πει. Σχετικα με τα ελληνικα τι γινεται λογικα θα υπαρχουν μεσα τα ελληνικα ναι ; Συνηθως ποια rom φορανε αυτα τα κινητα που ερχονται απο το καταρ ; γιατι θελω να το παρω πισω πισω στην λολλιποπ και να μεινω εκει ε μην το χαλασω κιολας αμαν του περασω αλλη ρομ του νοτε 5 που δεν ειναι γι αυτο το μοντελο.

 

Το παίρνεις άφοβα, είναι το N920C δλδ.με ελληνικά παντού και στο πενάκι. Είναι η σωστή έκδοση γιά Ευρώπη. Έχω φέρει πολλά από κατάρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το βρηκα σε τιμη ευκαιριας ισως απο ενα σιτε αγγελιων εδω στην Κυπρο στα 280 τελικη τιμη μου το αφηνει ο φιλος απο 320 αξιζει να το παρω ; Του το εφεραν απο το καταρ οπως μ εχει πει. Σχετικα με τα ελληνικα τι γινεται λογικα θα υπαρχουν μεσα τα ελληνικα ναι ; Συνηθως ποια rom φορανε αυτα τα κινητα που ερχονται απο το καταρ ; γιατι θελω να το παρω πισω πισω στην λολλιποπ και να μεινω εκει ε μην το χαλασω κιολας αμαν του περασω αλλη ρομ του νοτε 5 που δεν ειναι γι αυτο το μοντελο.
Δεν σου άρεσε το 9;
Link to comment
Share on other sites

Το παίρνεις άφοβα, είναι το N920C δλδ.με ελληνικά παντού και στο πενάκι. Είναι η σωστή έκδοση γιά Ευρώπη. Έχω φέρει πολλά από κατάρ.

Ωραια μια χαρα θα μπορω να το επαναφερω ομως στην Lollipop ; οταν ειχα το Note 4 το πηρα πισω στην 5.0.1 θυμαμαι απο την 6.0.1 που ειχε και επαιξα παρα πολυ με τις ROMS εκεινο τον καιρο μετα το αφησα στην 6.0.1 και μακαρηστικε δυστοιχως.

Δεν ξερω με το Νοτε 5 αν θα μπορω να το παρω πισω στην Lollipop και να το αφησω εκει οπως θα το εχω παρει δηλ να απενεργοποιησω να απαγορευω στις ενημερωσεις να μου βγαζει την ενημερωση για την ***** 7άρα γινεται κατι τετοιο εστω και με Root ;

Την βρηκα εδω την Rom https://samsung-firmware.org/download/Galaxy__Note__5__/271e/XSG/N920CXXU2AOK6/N920COJP2AOJ5/

Και μετα να το παρω στην 6.0.1 και να το περνω πισω μπροστα οποτε θελω ; Δωστε τα φωτα σας ρε μην ευρωπαιοι Νοτε 5 μου και σε μενα.

Βασικη και σημαντικη προηποθεση οπως εκανα και στο Note 4 μου τον τοτε καιρο εμπαινα στο recovery και απο εκει εσβηνα την cache και τα data wipe μετα factory reset και μετα ξεκινουσε κανονικα ετσι θα γινει και στο 5 ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα ,

 

Σε ενα 920C ξαφνικα επεσε σε ατελειωτο bootloop ενω δουλευε αριστα.

 

Ακομα και οταν μπαινει στο recovery κανει αμεσως reboot και ξανα προσπαθει να μπει μονο του σε recovery.

 

Μετα απο ωρα εαν μπει του κανω reset αλλα και παλι bootloop οταν εμφανιζεται το logo.

 

Περασα ξανα με odin το τελευταιο firmware χωρις αποτελεσμα.

 

Δυστυχως downgrade δεν με αφηνει να κανω !!

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...