Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

 

Ηρθε η στιγμη να αγορασω το Note5 διχως να περιμενω το Note6 αφου το βλεπω να πεφτει σε καλη τιμη τελη του χρονου (~500 euros).

Κανοντας καλο research με κριτηριο παντα το value for money εφτασα στο συμπερασμα οτι αν χρειαζεται καποιος το Pen παει ασυζητητη στο Note5, αλλιως παει σε λυσεις Mate8, Mi5, G5 ή και ακομα στο τιμιο V10.

 

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει προβλημα με το σημα ανα Ελλαδα και γενικα στην Ευρωπη. Απο οτι ειδα δεν υπαρχει προβλημα αλλα θελω την γνωμη σας οπως επισης τυχον σχολια η προβληματισμους σας.

 

Το μαγαζι που θα το παρω ειναι το παρακατω:

 

http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-n920c-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

 

Ηρθε η στιγμη να αγορασω το Note5 διχως να περιμενω το Note6 αφου το βλεπω να πεφτει σε καλη τιμη τελη του χρονου (~500 euros).

Κανοντας καλο research με κριτηριο παντα το value for money εφτασα στο συμπερασμα οτι αν χρειαζεται καποιος το Pen παει ασυζητητη στο Note5, αλλιως παει σε λυσεις Mate8, Mi5, G5 ή και ακομα στο τιμιο V10.

 

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει προβλημα με το σημα ανα Ελλαδα και γενικα στην Ευρωπη. Απο οτι ειδα δεν υπαρχει προβλημα αλλα θελω την γνωμη σας οπως επισης τυχον σχολια η προβληματισμους σας.

 

Το μαγαζι που θα το παρω ειναι το παρακατω:

 

http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-n920c-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html

Πάρε edge να βρεις την υγειά σου!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σεν ξερω αν κατι κανω λαθος η αν υπαρχει προβλημα αν κάποιος εχει διαπίστωσει κατι η αν μπορεί να το δοκιμάσει ...

Σε βιντεοκληση δεν με ακούνε ..... Εγω τους ακούω κανονικά ...

Σε viber ακούγομαι κανονικά ...

Μπορεί κανεις να κανει μια δοκιμή και να μου πει αν του λειτουργει ;;;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε edge να βρεις την υγειά σου!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Το edge δεν πιανει την αποδοση του Note5 ουτε και σε αυτονομια. Απο την στιγμη που παμε στην επιλογη Πενακι τοτε το Note5 μεχρι στιγμης θεωρω οτι ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα θελω το φώτα σας λοιπόν έχω το μηλαρακι 6 και χρειάζομαι ίντσες Οποτε σκέφτομαι μονο Samsung η s6 edge plus η Note 5 (used)έως 500 Τι προτείνετε τι να προσέξω ;Κάθε βοήθεια πολύτιμη όσο για το πενάκι δεν καίγομαι κιόλας +με εγγύηση τι παίζει ; Συμβατότητα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Παρότι πολά χρόνια (4 περίπου) πολέμιος των 4,9"+ κινητών, υπέκυψα και πήρα το note 5.

έχω κατενθουσιαστεί με το τι μπορεί να κάνει το πενάκι σε συνδυασμό με το s note.

υπάρχει κάπου κάποιο Manual για το S note?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το edge δεν πιανει την αποδοση του Note5 ουτε και σε αυτονομια. Απο την στιγμη που παμε στην επιλογη Πενακι τοτε το Note5 μεχρι στιγμης θεωρω οτι ειναι μονοδρομος.

Μιλάμε για κινητό με εγγύηση... Μοναδικό design και χρήση... Οκ αυτονομία δεν πιάνει το 5 αλλά... Για μένα ένα κλικ διαφορά από 5...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το edge δεν πιανει την αποδοση του Note5 ουτε και σε αυτονομια. Απο την στιγμη που παμε στην επιλογη Πενακι τοτε το Note5 μεχρι στιγμης θεωρω οτι ειναι μονοδρομος.

 

Τι εννοεις αυτονομια και αποδοαη..μπαταρια εχω χτυπησει και 6 ωρες με το s6 edge plus.αποδοση ειναι ακριβως τα ιδια..οσοι θελουν πενακι πανε note 5 και οσοι θελουν οθονη s6 edge plus

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αυτονομια και αποδοαη..μπαταρια εχω χτυπησει και 6 ωρες με το s6 edge plus.αποδοση ειναι ακριβως τα ιδια..οσοι θελουν πενακι πανε note 5 και οσοι θελουν οθονη s6 edge plus

 

Δες απλα συγκριτικα που υπαρχουν, Antutu,benchmark κτλ και δες μεγαλες διαφορες. Το μονο που συμφωνω ειναι για την οθονη και ισως το σχεδιασμο. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση. Για επαγγελματικο κομματι και λειτουργιες πεν ειναι το Note5 και για τα υπολοιπα το S7.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν διαφορες,το ειχα και το note 5..στο antutu μια το plus μια το note 5 μου εβγαινε πρωτο..τα συγκρινει και τα δυο step by step!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα SM-N9208 και δεν εχει Ελληνικα στο μενου πια rom να περασω με το odin απο εδω για να εχω?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9208/ :O

 

υγ. εχω την 6.0.1

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σεν ξερω αν κατι κανω λαθος η αν υπαρχει προβλημα αν κάποιος εχει διαπίστωσει κατι η αν μπορεί να το δοκιμάσει ...

Σε βιντεοκληση δεν με ακούνε ..... Εγω τους ακούω κανονικά ...

Σε viber ακούγομαι κανονικά ...

Μπορεί κανεις να κανει μια δοκιμή και να μου πει αν του λειτουργει ;;;

 

Το εχει δοκιμάσει κανεις του λειτουργει κανονικά ; Εχω το 920c 64gb

Ας το κανει δοκιμή κάποιος !

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχει δοκιμάσει κανεις του λειτουργει κανονικά ; Εχω το 920c 64gb

Ας το κανει δοκιμή κάποιος !

 

Καλημερα φιλε. Ποσο το πηρες αν επιτρεπεται στην 64gb εκδοση? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα SM-N9208 και δεν εχει Ελληνικα στο μενου πια rom να περασω με το odin απο εδω για να εχω?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9208/ :O

 

υγ. εχω την 6.0.1

 

Taiwan. Αυτής της χώρας έχω και εγώ το Note 5 SM-N9208 με ελληνικά παντού εκτός από το στυλό ( αναγνώριση χειρόγραφων ελληνικών), επιπλέον το δικό μου δεν έχει δυνατότητα βιντεοκλήσεων.

Υπόψιν πως όλες οι προσπάθειες μου αλλά και από "ειδικούς" στο Άμπου Ντάμπι όπου το έστειλα για επισκευή μετά από πέσιμο δε καταφέρθηκε η εγκατάσταση λογισμικού άλλης περιοχής ώστε να να υπάρχει πλήρη υποστήριξη Ελληνικών και με το στυλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αγοράσει κάποιος από dubai note 5 θα πρέπει να κάνει κλήση με κάρτα από dubai 5 λεπτά για να δουλέψει εδώ η δεν έχει πρόβλημα? Γενικά τι ισχύει με το region lock?

 

Sent from my Galaxy S7 Edge G935F

 

Δε ισχύει το κλείδωμα τουλάχιστον έτσι είπαν του γνωστού μου που διαμένει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Taiwan. Αυτής της χώρας έχω και εγώ το Note 5 SM-N9208 με ελληνικά παντού εκτός από το στυλό ( αναγνώριση χειρόγραφων ελληνικών), επιπλέον το δικό μου δεν έχει δυνατότητα βιντεοκλήσεων.

Υπόψιν πως όλες οι προσπάθειες μου αλλά και από "ειδικούς" στο Άμπου Ντάμπι όπου το έστειλα για επισκευή μετά από πέσιμο δε καταφέρθηκε η εγκατάσταση λογισμικού άλλης περιοχής ώστε να να υπάρχει πλήρη υποστήριξη Ελληνικών και με το στυλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε ισχύει το κλείδωμα τουλάχιστον έτσι είπαν του γνωστού μου που διαμένει εκεί.

 

εμενα νομιζω ειναι απο Φιλιππίνες οταν το πηρα απο αλλο παιδι ειχε Ελληνικα στο μενου και οταν εκανα επαναφορα τα εχασα..... :-(

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το πήρα αλλα σε άριστη κατασταση φιλε...
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω το 920cd κι έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Η οθόνη κρατάει 2 ώρες. Αναμονή από 12 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί μπορεί να φάει κ 30%. Τι να κάνω? Δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές κ τέτοια.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα SM-N9208 και δεν εχει Ελληνικα στο μενου πια rom να περασω με το odin απο εδω για να εχω?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9208/ :O

 

υγ. εχω την 6.0.1

 

κανεις τιποτα??? :O

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω το 920cd κι έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Η οθόνη κρατάει 2 ώρες. Αναμονή από 12 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί μπορεί να φάει κ 30%. Τι να κάνω? Δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές κ τέτοια.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεκίνησε με ένα hard reset και μετα τα ξανά λέμε ....

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια ερώτηση. Το Note 5 N920A υποστηρίζει ελληνικά (και στο μενού και στο πενάκι)?..έχει διαφορά με τα άλλα μοντέλα? έψαξα σε όλο το θέμα αλλά δεν πήρε το μάτι μου να έχει κάποιος το συγκεκριμένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω το 920cd κι έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Η οθόνη κρατάει 2 ώρες. Αναμονή από 12 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί μπορεί να φάει κ 30%. Τι να κάνω? Δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές κ τέτοια.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι stock το τηλέφωνο;δες άμα έχει γραμμένο knox

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια ερώτηση. Το Note 5 N920A υποστηρίζει ελληνικά (και στο μενού και στο πενάκι)?..έχει διαφορά με τα άλλα μοντέλα? έψαξα σε όλο το θέμα αλλά δεν πήρε το μάτι μου να έχει κάποιος το συγκεκριμένο.

 

Μακριά θα σού έλεγα....ειναι αμερικάνικο...! (ΑΤ&Τ)

Link to comment
Share on other sites

Μακριά θα σού έλεγα....ειναι αμερικάνικο...! (ΑΤ&Τ)

 

Το ξέρω φίλε μου ότι είναι αμερικάνικο.. Αλλά μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής... Από ότι έψαξα παίζει στις ελληνικές μπάντες lte.. Το βρήκα σε καλή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει μερικές φορές ενώ το τηλ ειναι στο ρευμα και φορτίζει και το δουλεύω αντί να φορτίζει αδειάζει η μπαταρία.εχει τύχει σε κανεναν; n920cd official rom.δεν είναι ρουταρισμενω.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...