Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές κλειδώματος που χρησιμοποιουν δαχτυλικό αποτύπωμα ,δοκίμασε να δεις ποια σου κανει π.χ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity

Τέτοιου είδους προγράμματα, επηρεάζουν καθολου την απόδοση τις συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα MM που μου ήρθε OTA σε 920CD (δίκαρτο) από Ιράν άνευ root. Ως τώρα όλα καλά και μου φαίνεται πιο καλή η διαχείριση της μπαταρίας. Τρέχω όμως και package disabler pro οπότε δεν έχω εντελώς καθαρή εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους προγράμματα, επηρεάζουν καθολου την απόδοση τις συσκευής?

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με την 6.0.1 σε duos.το μόνο που είδα είναι ότι χάθηκε η επιλογή για ποια κάρτα να διαλέξεις.παλια έλεγε από ποια κάρτα μπορείς να κάνεις κλήση. Ενώ τώρα γράφει ποια κάρτα κάνεις κλήση μηνύματα και δίκτυο δεδομένων. Ένα άλλο που παρατήρησα είναι στο Samsung Info μετά την αναβάθμιση μου λέει original CSC και είναι κενό. Τι έγινε?μπορώ να γυρίσω στην 5.1.1 χωρίς να γράψει ο knox?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160324/5fe75a55f1952aac2804eabfcc962c24.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160324/f73202056f786414d6afd329f7aa4c1a.jpg

Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε και σε μένα το εικονίδιο της 1ης SIM αλλά επειδή το χρησιμοποιώ μονόκαρτο δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Πάντως και πριν που ήμουν μονόκαρτος το εικονίδιο της 1 SIM φαινόταν στο πάνω μέρος της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να στέλνουμε 160 χαρακτήρες ανά sms; προσπαθώ και μου δέχεται μόνο 70 ανά μήνυμα. Επίσης μετά τα 3 sms κατευθείαν το γυρνάει σε mms και φυσικά με χρεώνει περισσότερο. Τι μπορώ να κάνω γιατί καταντάει σπαστικό?

Είμαι με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να στέλνουμε 160 χαρακτήρες ανά sms; προσπαθώ και μου δέχεται μόνο 70 ανά μήνυμα. Επίσης μετά τα 3 sms κατευθείαν το γυρνάει σε mms και φυσικά με χρεώνει περισσότερο. Τι μπορώ να κάνω γιατί καταντάει σπαστικό?

Είμαι με cosmote.

Μηνύματα / Περισσοτερα /ρυθμίσεις /περισσότερες ρυθμίσεις /sms/κωδικοποίηση/και επέλεξε αλφάβητο gsm

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα / Περισσοτερα /ρυθμίσεις /περισσότερες ρυθμίσεις /sms/κωδικοποίηση/και επέλεξε αλφάβητο gsm

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία έκδοση για Τουρκία.

 

Για όσους δεν το γνωρίζουν να αναφέρω ότι η διαδικασία του backup και restore έχει γίνει πολύ απλή (λιγότερο από 5 λεπτά) με την εφαρμογή smart switch και ένα USB otg. Κρατάς τα πάντα στο usb, περνάς με odin την καινούρια έκδοση και επαναφέρεις το ίδιο εύκολα τα δεδομένα στο κινητό.

 

Απο Κινητό σε κινητό ξέρω να μεταφέρω τα αρχεία όλα με το smart switch με το USB otg πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους πιστούς προσέλθετε...(προς στο τέλος της σελίδας)

http://forum.xda-developers.com/note5/development/n920i-dr-ketan-rom-l1-t3195076/page403

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάλλον το χάλασα το τηλέφωνο από την 6,1 πήγα μέσο oddin να βάλω την 5,1 και τώρα ανοίγει βγάζει το Samusng μετά από λίγο κλείνει και ανοίγει πάλι βγάζει το λογότυπο samusng και πάλι τα ιδια.καμιά ιδέα τη μπορώ να κάνω για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάλλον το χάλασα το τηλέφωνο από την 6,1 πήγα μέσο oddin να βάλω την 5,1 και τώρα ανοίγει βγάζει το Samusng μετά από λίγο κλείνει και ανοίγει πάλι βγάζει το λογότυπο samusng και πάλι τα ιδια.καμιά ιδέα τη μπορώ να κάνω για αυτό?

Factory reset μπαίνοντας στο stock recovery

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη πως την εκανες μαυρη την μπαρα ? ειδοπιοιεων ?

Ρυθμίσεις/θέματα και διαλέγεις κάποιο Black Theme..

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό?

 

Δες εδω http://www.androidexplained.com/galaxy-note-5-recovery-mode/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

κάνω αυτό που λέει με βγάζει σε ένα μενού με μπλε γράμματα. Recovery booting δεν μου λέει πουθενά,

επίσης στο κάτω μέρος της οθόνης έχει κίτρινα γράμματα που λέει dm verity verification failed

μάλλον έχω κάνει χοντρή πατάτα:(

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι θα φτιαξει..Λογικο να μην ανοιγει μετα απο downgrade,θελει factory reset.

Βλεπεις καπου να λεει factory reset ? Κινεισαι με vol up & down και το επιλέγεις με το power.

Link to comment
Share on other sites

κάνω αυτό που λέει με βγάζει σε ένα μενού με μπλε γράμματα. Recovery booting δεν μου λέει πουθενά,

επίσης στο κάτω μέρος της οθόνης έχει κίτρινα γράμματα που λέει dm verity verification failed

μάλλον έχω κάνει χοντρή πατάτα:(

Αν δεν φτιάξει ,πέρνα με odin το τελευταίο 6.0.1 firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι θα φτιαξει..Λογικο να μην ανοιγει μετα απο downgrade,θελει factory reset.

Βλεπεις καπου να λεει factory reset ? Κινεισαι με vol up & down και το επιλέγεις με το power.

 

Ναι βλέπω μια επιλογή wipe data/factory reset όταν το πατάω μου βγάζει πολλά NO και ένα YES και διπλά λέει i delete all user data.

Το τηλεφωνώ το έχω πάρει από Ταϊλανδή την Κυριακή θα πάω αν το πάω στο survise τους θα το φτιάξουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν φτιάξει ,πέρνα με odin το τελευταίο 6.0.1 firmware

Δεν με βάζει σε download mode:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι βλέπω μια επιλογή wipe data/factory reset όταν το πατάω μου βγάζει πολλά NO και ένα YES και διπλά λέει i delete all user data.

Το τηλεφωνώ το έχω πάρει από Ταϊλανδή την Κυριακή θα πάω αν το πάω στο survise τους θα το φτιάξουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν με βάζει σε download mode:(

Πηγαινε με τα κουμπιά του ήχου στο yes και επέλεξε το με το power button να κάνει factory reset.Θα χάσεις τα πάντα αλλά λογικα θα μπουταρει κανονικά

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά και δεν σε βάζει σε download mode

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε με τα κουμπιά του ήχου στο yes και επέλεξε το με το power button να κάνει factory reset.Θα χάσεις τα πάντα αλλά λογικα θα μπουταρει κανονικά

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά και δεν σε βάζει σε download mode

το δοκίμασα και πάλι τίποτα

Για το dowlaod mode παταω κανονικα home button -volume up και volume down και το power button άλλα αυτό που κάνει είναι άπλα να μου ανοίξει το τηλέφωνο και πλέον βγάζει μονό το λογότυπο note 5 κλείνει και ανοίγει πάλι

Edited by Georgel
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και πάλι τίποτα

Αν θες γινε πιο συγκεκριμένος.Τί δοκίμασες;

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...