Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά για την μπαταρία,άκουσα δεν είναι τόσο καλή!

Περιμένω σε custom rom που θα είναι πιο "ελαφρύ "

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είχε σπάσει,το πίσω μέρος,πήρα Samsung και δεν είχαν λέει!!

Πήρα από Κίνα,και είναι όπως το παλιό!!!(λυθεί βέβαια το IMEI που ήταν γραμμένο κάτω,καλύτερα όμως έτσι)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν η Samsung δώσει το source code ,για να ξεκινήσουν μανιωδώς να κάνουν kernel η dev

Η μπαταρία είναι οκ.Δεν είναι καλή για όσους έχουν knox 0x1 (deep sleep bug)

 

Τα sources δόθηκαν

 

http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=N920CXXU2BPB6

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία είναι οκ.Δεν είναι καλή για όσους έχουν knox 0x1 (deep sleep bug)

 

Τα sources δόθηκαν

 

http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=N920CXXU2BPB6

Εσύ έχεις γραμμένο knox;Τώρα τι κάνουμε βάζουμε στοκ ρομ 6.0.1 και τον custom kernel ή περιμένουμε για custom rom; :o

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις γραμμένο knox;Τώρα τι κάνουμε βάζουμε στοκ ρομ 6.0.1 και τον custom kernel ή περιμένουμε για custom rom; :o

 

Έχει γραμμένο Κnox Ο Αργύρης.

 

Αυτό που κάνεις είναι να βάλεις stock 6.0.1 (περνώντας τα 4 αρχεία ή τα 3 χωρίς το csc αν θες Ελληνικά) και στη συνέχεια περνάς τo fix από τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3319164

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλασαριστηκε.Ρουτ οκ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλασαριστηκε.Ρουτ οκ

Φίλε αν μπορείς δώσε έναν οδηγό είμαι με custom 5.1.1 τι κάνω μην τα κάνω μαντάρα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλασαριστηκε.Ρουτ οκ

Θα ξανά περάσω σήμερα την 6.0.1, μετά τον κέρνελ φλασάρω και su η είναι έτοιμος; αν μπορείς δες και για θερμοκρασία συσκευής η σκαλώματα...

 

Φίλε αν μπορείς δώσε έναν οδηγό είμαι με custom 5.1.1 τι κάνω μην τα κάνω μαντάρα

 

Περνάς με odin την MM, μετά περνάς με odin TWRP nobleltezt, και μετά τον κέρνελ και su... Όταν περάσεις την MM, κάνε factory reset από το στοκ Recovery..

Edited by XmotoX
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν μπορείς δώσε έναν οδηγό είμαι με custom 5.1.1 τι κάνω μην τα κάνω μαντάρα

Είμαι στη δουλειά. Δεν θα τα καταφέρω μέχρι το βράδυ. Αν κάποιο άλλο παιδί έχει χρόνο ας σε βοηθήσει.

Συνοπτικά:

 

1.Φλασαρεις τη στοκ 6 ΜΜ μέσω Odin

2.Κανεις factory reset και wipe cache μέσω stock recovery.Ενεργοποιεις το developer option στο μενού του τηλεφώνου για να ενεργοποίησεις το OEM unlock.

3.Φλασαρεις μέσω Odin το custom recovery (twrp)

4. Φλασαρεις τον custom kernel μέσω twrp

5. Φλασαρεις το supersu.zip μέσω twrp

 

Reboot

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 από custom rom 5.1.1 να βάλω stock 6.0.1 χωρίς να βάλω το csc αρχεία για να έχω ελληνικά; Επίσης πως την βλέπετε σε σχέση με τις custom 5.1.1;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 από custom rom 5.1.1 να βάλω stock 6.0.1 χωρίς να βάλω το csc αρχεία για να έχω ελληνικά; Επίσης πως την βλέπετε σε σχέση με τις custom 5.1.1;

Ναι αν θες ελληνικά μη βάλεις το csc, ακόμα νωρίς είναι αλλά φαίνεται να πηγαίνει βούτυρο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν θες ελληνικά μη βάλεις το csc, ακόμα νωρίς είναι αλλά φαίνεται να πηγαίνει βούτυρο...

Δεν βλέπω σκαλώματα και κουλές θερμοκρασίες . Οι root εφαρμογές είναι οκ. Έχω το εξής κουλο: δεν εγκαθίσταται με τίποτα το titanium backup μέσω playstore (error 504)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω σκαλώματα και κουλές θερμοκρασίες . Οι root εφαρμογές είναι οκ. Έχω το εξής κουλο: δεν εγκαθίσταται με τίποτα το titanium backup μέσω playstore (error 504)

Μετά από όλα αυτά που πέρασες από εχθές μέχρι σήμερα εγώ θα έλεγα να κάνεις wipe, από twrp κάνε wipe data, wipe cache, wipe dalvik... Όχι wipe system γιατί μετά θα πρέπει να ξανά περάσεις την ρομ...

Το wifi σου δουλεύει κανονικά; γιατί κάποιοι είχαν θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής κουλο: δεν εγκαθίσταται με τίποτα το titanium backup μέσω playstore (error 504)

Για δοκίμασε: http://valuestuffz.blogspot.gr/2015/06/how-to-fix-error-code-504-in-play-store.html

 

Το wifi σου δουλεύει κανονικά; γιατί κάποιοι είχαν θέμα..

Άψογα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλα αυτά που πέρασες από εχθές μέχρι σήμερα εγώ θα έλεγα να κάνεις wipe, από twrp κάνε wipe data, wipe cache, wipe dalvik... Όχι wipe system γιατί μετά θα πρέπει να ξανά περάσεις την ρομ...

Το wifi σου δουλεύει κανονικά; γιατί κάποιοι είχαν θέμα..

Ναι το ξέρω. Όταν πάω σπίτι θα κάνω ένα clean install.Δεν έχω εδώ WiFi να το δοκιμάσω.

@elthis Το έχω κάνει. Δεν γουστάρει να εγκατασταθεί. Θα το δω το βράδυ με clean install

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν θες ελληνικά μη βάλεις το csc, ακόμα νωρίς είναι αλλά φαίνεται να πηγαίνει βούτυρο...

Σίγουρα; δεν χρειάζεται να γυρίσω πρώτα σε stock 5.1.1 κατευθείαν με odin 6.0.1 χωρίς το csc αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; δεν χρειάζεται να γυρίσω πρώτα σε stock 5.1.1 κατευθείαν με odin 6.0.1 χωρίς το csc αρχείο;

 

Ναι εγώ έτσι την πέρασα, με Venom ήμουν πριν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ έτσι την πέρασα, με Venom ήμουν πριν...

Ευχαριστώ φίλε :o

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι στη δουλειά. Δεν θα τα καταφέρω μέχρι το βράδυ. Αν κάποιο άλλο παιδί έχει χρόνο ας σε βοηθήσει.

Συνοπτικά:

 

1.Φλασαρεις τη στοκ 6 ΜΜ μέσω Odin

2.Κανεις factory reset και wipe cache μέσω stock recovery.Ενεργοποιεις το developer option στο μενού του τηλεφώνου για να ενεργοποίησεις το OEM unlock.

3.Φλασαρεις μέσω Odin το custom recovery (twrp)

4. Φλασαρεις τον custom kernel μέσω twrp

5. Φλασαρεις το supersu.zip μέσω twrp

 

Reboot

Ποια twrp δουλεύει με 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε :o

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια twrp δουλεύει με 6.0.1

TWRP nobleltezt, TWRP Device / Note 5 N920CD..

Το έχει μέσα και στο N920C (GSM)...

Link to comment
Share on other sites

TWRP nobleltezt, TWRP Device / Note 5 N920CD..

Το έχει μέσα και στο N920C (GSM)...

Δεν βγαίνει το λινκ φίλε μου,το πρόβλημα ασφάλειας που έδειξα στα screenshot υπάρχει με την 6.0.1 και τον custom kernel είναι λίγο σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει το λινκ φίλε μου,το πρόβλημα ασφάλειας που έδειξα στα screenshot υπάρχει με την 6.0.1 και τον custom kernel είναι λίγο σπαστικό.

Ποιο λινκ; δεν ανέβασα κανένα λινκ.. Απλά σου είπα ότι να μπεις στην σελίδα TWRP θα ψάξεις την έκδοση nobleltezt.. Και αυτό με την ασφάλεια δεν το κατάλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λινκ; δεν ανέβασα κανένα λινκ.. Απλά σου είπα ότι να μπεις στην σελίδα TWRP θα ψάξεις την έκδοση nobleltezt.. Και αυτό με την ασφάλεια δεν το κατάλαβα..

Έχω ανεβάσει screenshot πιο πίσω στο widget της έξυπνης διαχείρισης βγάζει αυτό με arter kernelhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/e89d70ab7c0a0e861b631565035befba.jpg

Βρέθηκε απειλή μπορείς να το τσεκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει screenshot πιο πίσω στο widget της έξυπνης διαχείρισης βγάζει αυτό με arter kernelhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/e89d70ab7c0a0e861b631565035befba.jpg

Βρέθηκε απειλή μπορείς να το τσεκάρεις;

Αυτή η εφαρμογή μου θυμίζει clean master και είναι η πρώτη που σβήνω από τη συσκευή... Εφόσον είμαστε root με custom kernel κ.λ.π όλο και κάποια απειλή θα βγάζουν οι εφαρμογές της Samsung.. Μη δίνεις σημασία..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή μου θυμίζει clean master και είναι η πρώτη που σβήνω από τη συσκευή... Εφόσον είμαστε root με custom kernel κ.λ.π όλο και κάποια απειλή θα βγάζουν οι εφαρμογές της Samsung.. Μη δίνεις σημασία..

Μπορείς να την τσεκάρεις φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την τσεκάρεις φίλε;

Τι ακριβώς να τσεκαρει;Χθες δεν σου είπα ότι είναι μια μπούρδα μήνυμα της εφαρμογης;Δεν έχεις πρόβλημα.

Το ίδιο μήνυμα μου βγάζει με τον sky-high kernel στην ΜΜ.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/d3ba5fd69da6c6fdbbf45a2257908656.jpg

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...