Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη πάει καιρός και δεν θυμάμαι, πως βλέπω εάν όντως η συσκευή ειναι global ή κινέζικη;

 

δεν εχω ιδεα. δεν εχω τη συσκευη . m6n εχω . παντως αν σου ηρθε με flyme U,C ή Α που ειναι κινεζικες λογικα εχεις το κινεζικο (m2 mini?) αν σου ηρθε με flyme Ι απο το international εχεις το global (m2 σκετο???) . λογικα παντα γιατι τα κινεζομαγαζα κανουν κ κινεζιες κ γλασαρουν οτι θες οπου θες .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Μ2 πια, μετα απο reset, δεν κρατάει με τίποτα το google account, με αποτέλεσμα να μην εχει play store. Εκανα και update, τίποτα.

Νομίζω έχει να κάνει με το version του flyme που μπήκε. Μπορώ να βάλω international χωρίς το κινητό να είναι international?

 

Γεια σας!

Επειδή σε ένα M2 mini που έχω (model M578H με το Flyme 4.5.3 Indian version), έχασα τη δυνατότητα να μπαίνω στις υπηρεσίες της Google, αφού προσπάθησα να λύσω το πρόβλημα ψάχνοντας στο διαδίκτυο και με δεδομένο ότι από την επίσημη σελίδα της Meizu δεν υπήρχε λύση, κατέληξα σε επιτυχημένη εγκατάσταση του Flyme 6.2.1.0G από Ρωσικό site (http://mymeizuclub.ru/storage/m2-mini/flyme-6_2_1_0g-dlja-meizu-m2-mini).

Η ROM αυτή είναι πολύ καλύτερη από την παλαιά που είχα. Δουλεύει άψογα παντού, σε όλες τις επιμέρους λειτουργίες του τηλεφώνου.

Δεν παρουσιάζει lag που είχα με την προηγούμενη και η συμπεριφορά της μπαταρίας (που έχω αλλάξει εδώ και μήνες) είναι πολύ καλή.

Σημειώνω ότι αφού την εγκαταστήσεις, διαπιστώνεις ότι διαθέτει Play Store της Meizu, μέσω του οποίου βρίσκεις και εγκαθιστάς τις υπηρεσίες της Google.

Γράφοντας αυτό το μήνυμα, διαπίστωσα ότι και η Meizu από τις 14/01/2019 ανάρτησε στη σελίδα της το Flyme 6.2.1.0G. http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=18&type=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη πάει καιρός και δεν θυμάμαι, πως βλέπω εάν όντως η συσκευή ειναι global ή κινέζικη;

Πας στα settings και στο τέλος, κάτω - κάτω επιλέγεις το About phone.

Εκεί στο Build number: γράφει Flyme 6.2.1.0G (το δικό μου)

Ανάλογα με το τελευταίο γράμμα έχουμε:

Chinese firmware or 'A' firmware

Chinese firmware based of YunOS or 'Y' firmware

Global firmware or 'G' or 'I' firmware

Indian or "IN" or 'I' firmware

Beta firmware or "beta" firmware

ΠΗΓΗ: http://forum.flymeos.com/thread-2976-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω εγώ την έκδοση 6.2.2.0G

Το playstore λειτουργεί και συγχρονίζει τα πάντα εκτός από τις επαφές, έτσι για να μου σπάσει τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ την έκδοση 6.2.2.0G

Το playstore λειτουργεί και συγχρονίζει τα πάντα εκτός από τις επαφές, έτσι για να μου σπάσει τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση τα google service και εγκατάσταση ξανά. άλλη λύση factory reset.

εμείς με τα meizu έχουμε αποκτήσει νεύρα τσατάλια με την κολοεταιρία που μπλέξαμε. Αλλά μια φορά την πατάς. μακριά από meizu.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα χω κάνει όλα αυτά 100 φορές. Αυτά και άλλα τόσα.

Δεν πειράζει..όσο δούλευαν όλα ρολόι το ευχαριστήθηκα πολύ το κινητό αυτό. Η meizu θα μπορούσε να είναι πολύ ψηλά, αλλά προφανώς δε θέλει.

Τώρα πέρασα σε άλλη συσκευή και η αλήθεια είναι ότι δεν προτείνω σε κανέναν Meizu, γιατί δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει μαζί της.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...