Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλησπέρα!

Δεν λαμβάνω τις ειδοποιήσεις από το Viber , αν και το έχω με το λουκετάκι στο αναδυόμενο μενού από κάτω!Επίσης στο κέντρο ασφάλειας είναι ενεργοποιημένες όλες οι εφαρμογές και ειδικά το Viber To έψαξα στο google και κάποιος πρότεινε να κατεβάσω την εφαρμογή head up notifications. Την κατέβασα αλλά πάλι τίποτα. Το τηλέφωνο δεν εχω ενεργοποιήσει τα privileges open, και έχω το firmware 4.5.4.international. Συμβαίνει και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες μου έκανε κάτι τρελά η συσκευή, δεν άνοιγε με την μια, ήθελε δυο rebbot , τελικά αποδείχθηκε ότι έφταιγε η εφαρμογή flyme tools την οποία είχα περάσει μέσω xposed. Ας τι έχετε υπόψη στις περιπτώσεις που διαπιστώνετε κάποιο πρόβλημα με την λειτουργικότητα της συσκευής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όταν ανοίγω το Play Store μου εμφανίζει τα δεδομένα παρασκηνίου είναι απενεργοποιημένα και κλείνει η εφαρμογή. Κάνω διαγραφή cache, δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

rom 4.5.4 i

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όταν ανοίγω το Play Store μου εμφανίζει τα δεδομένα παρασκηνίου είναι απενεργοποιημένα και κλείνει η εφαρμογή. Κάνω διαγραφή cache, δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

rom 4.5.4 i

Μου το έκανε και εμένα και μετα το σβήσιμο της εφαρμογής που ανέφερα στο τελευταίο ποστ μου διορθώθηκε.Ίσως να ήταν και τυχαίο, για δες το όμως αν την έχεις και εσύ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω διαπιστώσει ότι με το τελευταίο update σε Α το κέντρο ασφαλείας κ ποιο συγκεκριμένα η επιλογή για να μην κλείνουν οι εφαρμογές στα 3 λεπτά, μπερδεύει τις εφαρμογές και δεν τις κρατάει ενεργοποιημένες! Δλδ βλέπω το εικονίδιο google services αλλά δίπλα γράφει gmail! Επίσης τα επιλέγω όλα όσα θέλω και απλά με αγνοεί!

Τι γίνεται??

 

Απέκτησε χαρακτήρα το κινητό μετά το την τελευταία αναβάθμιση?? :lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει. Όσο καιρό έχω. το τηλέφωνο έχω το εξής μικρό θέμα με τις φωτογραφίες των επαφών μου. Άλλες φορές μου τις δείχνει μεγάλες και άλλες φορες μικρές.Ειδικα αν κάνω συγχρονισμό από την εφαρμογή sync me όλα καλά. Μετά από λίγες ώρες η αν κάνω επανεκκίνηση το τηλεφωνο μου βγάζει άλλες μεγάλες και άλλες μικρές. Έχει κάποιος άλλος αυτό προβληματάκι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ένας φίλος οδηγός λεωφορείου θέλει ένα κινητό που να πατάει το physical button και να απαντάει στις κλήσεις. Αυτός μετά θα μιλάει με hands free.

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα να απαντάμε κλήσεις με το πάτημα του φυσικού κουμπιου; ή έστω κάποια εφαρμογή που να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ένας φίλος οδηγός λεωφορείου θέλει ένα κινητό που να πατάει το physical button και να απαντάει στις κλήσεις. Αυτός μετά θα μιλάει με hands free.

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα να απαντάμε κλήσεις με το πάτημα του φυσικού κουμπιου; ή έστω κάποια εφαρμογή που να το κάνει;

Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=cb56.answercalleasy ,δέν ξέρω αν δουλεύει όμως.... αλλά γιατί να τα κάνει όλα αυτά αφού όλα τα hands free(είτε ασύρματα είτε ενσύρματα) έχουν κουμπί που μπορεί να απαντήσει η να απορρίψει τις κλήσεις!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει. Όσο καιρό έχω. το τηλέφωνο έχω το εξής μικρό θέμα με τις φωτογραφίες των επαφών μου. Άλλες φορές μου τις δείχνει μεγάλες και άλλες φορες μικρές.Ειδικα αν κάνω συγχρονισμό από την εφαρμογή sync me όλα καλά. Μετά από λίγες ώρες η αν κάνω επανεκκίνηση το τηλεφωνο μου βγάζει άλλες μεγάλες και άλλες μικρές. Έχει κάποιος άλλος αυτό προβληματάκι?

Μεγάλη αμαρτία αυτό με τις επαφές και τον συγχρονισμό.... έχω φάει πολλές-πολλές ώρες πάνω εδώ και άκρη δεν έχω βρεί!!!Δέν είναι μόνο οι φώτο,είχα πρόβλημα και με τους διαφορετικούς ήχους κλήσης που είχα βάλει.Το τελευταίο πού έκανα ήταν αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free καί μετά τις ρυθμίσεις όλα πάνε καλά αλλά αποφεύγω να συγχρονίσω ξανά.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

 

Μεγάλη αμαρτία αυτό με τις επαφές και τον συγχρονισμό.... έχω φάει πολλές-πολλές ώρες πάνω εδώ και άκρη δεν έχω βρεί!!!Δέν είναι μόνο οι φώτο,είχα πρόβλημα και με τους διαφορετικούς ήχους κλήσης που είχα βάλει.Το τελευταίο πού έκανα ήταν αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free καί μετά τις ρυθμίσεις όλα πάνε καλά αλλά αποφεύγω να συγχρονίσω ξανά.

 

Μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις που εκανες και πανε ολα καλα σε σχεση με τις φωτογραφιες και δεν σου τις χαλαει ??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις που εκανες και πανε ολα καλα σε σχεση με τις φωτογραφιες και δεν σου τις χαλαει ??

 

Απλά έβαλα τις φώτο στην εφαρμογή που σου είπα και όχι στη μαμά εφαρμογή,και δεν ξαναέκανα συγχρονισμό.Με την εφαρμογή αυτή μπορείς να κάνεις edit στήν κάθε επαφή μέσω της ίδιας της εφαρμογής και όχι μέσω της μαμάς του,και ίσως αυτό να είναι το κλειδί...αλλά δεν είμαι σίγουρος.Πάντως εδώ και μιά εβδομάδα μου δουλεύει τέλεια:D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=cb56.answercalleasy ,δέν ξέρω αν δουλεύει όμως.... αλλά γιατί να τα κάνει όλα αυτά αφού όλα τα hands free(είτε ασύρματα είτε ενσύρματα) έχουν κουμπί που μπορεί να απαντήσει η να απορρίψει τις κλήσεις!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεγάλη αμαρτία αυτό με τις επαφές και τον συγχρονισμό.... έχω φάει πολλές-πολλές ώρες πάνω εδώ και άκρη δεν έχω βρεί!!!Δέν είναι μόνο οι φώτο,είχα πρόβλημα και με τους διαφορετικούς ήχους κλήσης που είχα βάλει.Το τελευταίο πού έκανα ήταν αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free καί μετά τις ρυθμίσεις όλα πάνε καλά αλλά αποφεύγω να συγχρονίσω ξανά.

Δεν δουλεύει καλά το hands free του και θέλει να πατάει το κουμπί και να τελειώνει. Επειδή το κινητό έρχεται χωρίς hands free , έχετε να προτείνετε κάτι συμβατό και καλό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει καλά το hands free του και θέλει να πατάει το κουμπί και να τελειώνει. Επειδή το κινητό έρχεται χωρίς hands free , έχετε να προτείνετε κάτι συμβατό και καλό;

Συγνώμη άκυρη η εφαρμογή -Answer Call Home button Easy- δεν δουλεύει...Εγώ γιά hands free έχω το Platronics M25 πού είναι bluetooth και μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα και με 2 συσκευές.Είναι απόλυτα συμβατό με το τηλ. και έχω καί αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solarwoodenrobot.autobluetooth πού ανοίγει και κλείνει το bluetooth μόνο όταν έχεις η θέλεις να κάνεις κλήση γιά οικονομία στη μπαταρία καί είμαι κομπλέ :)

Edit:Τώρα μόλις είδα ότι δεν υπάρχει το Μ25 και έχει αντικατασταθεί από το Μ55 το οποίο φαντάζομαι ότι θα λειτουργεί άψογα και αυτό αλλά δεν μπορώ να στο πώ με σιγουριά..

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη άκυρη η εφαρμογή -Answer Call Home button Easy- δεν δουλεύει...Εγώ γιά hands free έχω το Platronics M25 πού είναι bluetooth και μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα και με 2 συσκευές.Είναι απόλυτα συμβατό με το τηλ. και έχω καί αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solarwoodenrobot.autobluetooth πού ανοίγει και κλείνει το bluetooth μόνο όταν έχεις η θέλεις να κάνεις κλήση γιά οικονομία στη μπαταρία καί είμαι κομπλέ :)

Edit:Τώρα μόλις είδα ότι δεν υπάρχει το Μ25 και έχει αντικατασταθεί από το Μ55 το οποίο φαντάζομαι ότι θα λειτουργεί άψογα και αυτό αλλά δεν μπορώ να στο πώ με σιγουριά..

Ωραίος!! Οπότε θα του προτείνω το κινητό με αυτό το Hands free και βλέπουμε. Έχω εγώ Bluetooth ακουστικό ασύρματο για να μιλάω. Δλδ με αυτή την εφαρμογή θα επιτύχω αυτό που λες; μεγάλη μαγκιά. Δεν καθυστερεί όμως να συνδεθεί και να απαντήσεις στην κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειναι καλο αυτο το τηλεφωνω ; Θα ενδιαφερομουν να το επαιρνα για την μητερα μου μιας και της εσπασε το Sony Xperia E4 που ειχε ραγισε η οθονη και καταλαβενεται. Ειναι ευκολο στην χρηση του με απλο μενου απο οσο ξερω σωστα ; Επισης στην Κυπρο κυκλοφορει η infernational εκδοση ή η κινεζικη αν ξερετε ; Απο εφαρμογες πως τα παει βρισκουμε ευκολα το play store κλπ ελληνικη γλωσσα κυριως θα εχει πανω ; Επισης απο αυτονομια πως τα παει βγαζει τις μερες ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!! Οπότε θα του προτείνω το κινητό με αυτό το Hands free και βλέπουμε. Έχω εγώ Bluetooth ακουστικό ασύρματο για να μιλάω. Δλδ με αυτή την εφαρμογή θα επιτύχω αυτό που λες; μεγάλη μαγκιά. Δεν καθυστερεί όμως να συνδεθεί και να απαντήσεις στην κλήση;

Είναι σχεδόν ακαριαίο δλδ μετά το 1ο κουδούνισμα έχει συνδεθεί.. άλλωστε έχει πολλές εφαρμογές σαν αυτή,αν λοιπόν δεν σου δουλεύει καλά αυτή που προτείνω μπορείς να δοκιμάσεις καί άλλες!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει καλά το hands free του και θέλει να πατάει το κουμπί και να τελειώνει. Επειδή το κινητό έρχεται χωρίς hands free , έχετε να προτείνετε κάτι συμβατό και καλό;

 

παντα καλα δουλευει αλλιωτικα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω,επειδή δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις του τηλέφωνου,πως ανοίγεις/κλείνεις την απόκρυψη του αριθμού στις εξερχόμενες κλήσεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες... Έχω ένα θέμα που μόλις διαπίστωσα στο κινητό...

Τρέχω 4.5.3.2Α και έχω λύσει όποια προβλήματα ειχα αρχικά με Titanium και πάγωμα ορισμένων εφαρμογών που μου δημιουργούσαν προβλήματα.

Το θέμα που διαπίστωσα τώρα είναι ότι στο Whatsapp, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την ηχογράφηση... Δλδ, πατάω το κουμπί για να ξεκινήσει η ηχογράφηση, φαίνεται σαν να ηχογραφεί κανονικά, αλλά όταν θα το αφήσω, αντί να αποσταλεί, συμπεριφέρεται σαν να μην έχω κάνει τίποτα απολύτως...

Παρόλα αυτά, όταν έβαλα μια άλλη εφαρμογή απλά και μόνο για ηχογράφηση, δούλεψε μια χαρά η εφαρμογή, ενώ το whatsapp συνέχισε να εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα...

 

Ξέρετε τι μπορεί να δημιουργεί το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειναι καλο αυτο το τηλεφωνω ; Θα ενδιαφερομουν να το επαιρνα για την μητερα μου μιας και της εσπασε το Sony Xperia E4 που ειχε ραγισε η οθονη και καταλαβενεται. Ειναι ευκολο στην χρηση του με απλο μενου απο οσο ξερω σωστα ; Επισης στην Κυπρο κυκλοφορει η infernational εκδοση ή η κινεζικη αν ξερετε ; Απο εφαρμογες πως τα παει βρισκουμε ευκολα το play store κλπ ελληνικη γλωσσα κυριως θα εχει πανω ; Επισης απο αυτονομια πως τα παει βγαζει τις μερες ;

 

Καλημερα καποιος να μου πει και μενα παιδια ; :) Παντος φενεται ωραιο τηλεφωνακι και το μενου του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καποιος να μου πει και μενα παιδια ; :) Παντος φενεται ωραιο τηλεφωνακι και το μενου του.

Για την Κύπρο δεν ξέρω, αλλά αν το πάρεις από Κίνα Ακόμα και με Α έκδοση να σου έρθει εύκολα το κάνεις I .

Σε γενικές γραμμές Ναι είναι εύχρηστο, δεν πρόκειται να κόλλησε κάπου, ίσως τις πρώτες ώρες να σου φανεί παράξενο το κεντρικό κουμπί αλλά γρήγορα θα το συνηθίσεις.

Play store έχειιο κανονικά και αυτονομία με φουλ χρήση σου βγάζει σίγουρα την ημέρα με 3,5 ώρες οθόνη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για την Κύπρο δεν ξέρω, αλλά αν το πάρεις από Κίνα Ακόμα και με Α έκδοση να σου έρθει εύκολα το κάνεις I .

Σε γενικές γραμμές Ναι είναι εύχρηστο, δεν πρόκειται να κόλλησε κάπου, ίσως τις πρώτες ώρες να σου φανεί παράξενο το κεντρικό κουμπί αλλά γρήγορα θα το συνηθίσεις.

Play store έχειιο κανονικά και αυτονομία με φουλ χρήση σου βγάζει σίγουρα την ημέρα με 3,5 ώρες οθόνη

Μαλιστα ωραια φιλε μου σε ευχαριστω και κατι ακομα πως κλεινουν οι ανοιχτες εφαρμογες ;

Επισης εχω ακουσει πως νοιαζει πολυ με iPhone και samsung ισχυ αυτη η φημη ή οχι ;

Περνει αναβαθμισεις Android κανονικοτατα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ωραια φιλε μου σε ευχαριστω και κατι ακομα πως κλεινουν οι ανοιχτες εφαρμογες ;

Επισης εχω ακουσει πως νοιαζει πολυ με iPhone και samsung ισχυ αυτη η φημη ή οχι ;

Περνει αναβαθμισεις Android κανονικοτατα ;

 

σέρνεις το δάχτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης

δες φωτό και κρίνε μόνος σου

ναι κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σέρνεις το δάχτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης

δες φωτό και κρίνε μόνος σου

ναι κανονικά

Να σαι καλα φιλε μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...