Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτον τον τροπο, καθαριζεις τα "σκουπιδια" απο εφαρμογες κτλ που υπηρχαν απο την προηγουμενη εκδοση για να ερθει η καινουργια και να τα βρει ολα "καθαρα".

 

+ Καλο ειναι πρωτα απο τις ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος-προσωρινη μνημη-delete και μετα restart και wipe cache απο recovery.

 

Εγω που την περασα χωρις να το κανω θα εχω θεμα λες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω που την περασα χωρις να το κανω θα εχω θεμα λες?

 

Και τωρα να κανεις, δεν εγινε τιποτα, ουτε θα χασεις δεδομενα. :)

 

Οποτε θες μπορεις να κανεις. Εγω πχ μια φορα τον μηνα κανω wipe cache και μετα απο ενημερωση os.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ, έκανα Wipe cache.... Αύριο θα έχω εντυπώσεις

 

Αναφέρθηκε bag το double tap στο Google+ της OnePlus ( σε εμένα λειτουργεί κανονικά ) έχεις παρουσιαστεί σε κανέναν, αν έχει κανείς πρόβλημα να το αναφέρει παρακαλώ να ενημερώσουμε την κοινότητα της OnePus.

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση, στην κάμερα δεν έχουμε δυνατότητα ρύθμισης της ανάλυσης;;;

Υπάρχει, απλά το εχουν πάει μέσω aspect ratio. Ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας. Πατάς εκεί που έχει τις 3 μικρές μπάρες και σου εμφανίζει μια επιπλέον γραμμή που εχει 3 εικονίδια. Το ενα λέει 4:3. Αυτό αλλάζεις για να αλλάξεις την ανάλυση. 4:3 είναι 13 megapixελ, 16:9 είναι 8 megapixel κλπ.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση και δεν έχω κάποιο πρόβλημα ως τώρα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση και δεν έχω κάποιο πρόβλημα ως τώρα!

καλησπέρα να ρωτήσω κάτι,

μετά την αναβάθμιση υπάρχει ο έλεγχος δικαιωμάτων;

γιατί δεν το βρίσκω πουθενά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για App Permissions στις ρυθμίσεις.

Υπόψη ότι στο Android M, ζηταέι πλέον έγκριση για permissions κατά την πρώτη χρήση, όχι κατα την εγκατάσταση.

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

OK, είναι Access Permissions. Sorry...:O :rolleyes:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με root ,twrp και boeffla kernel να φανταστω δεν κανω την ota ετσι;

Αν οχι πως αναβαθμιζω μην το καταστρεψω;

 

Πρέπει να είσαι σε Oxygen 2.2.1 android 5.1.1 stock ROM και recovery stock, μόνο έτσι θα πάρεις την αναβάθμιση.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με root ,twrp και boeffla kernel να φανταστω δεν κανω την ota ετσι;

Αν οχι πως αναβαθμιζω μην το καταστρεψω;

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/rom-mirrors-official-oxygen-os-roms-ota-t3209863

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα . Πηγα και εγω σε 3.0.2 και ενω ηταν ολα κομπλε ξαφνικα σταματησε να χτυπαει οταν με καλουν , ενω το ηχειο δουλευει κανονικα και το ξυπνητηρι επισης . Τι μου προτεινετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παταω το λινκ για να το κατεβασω και μου λεει οτι δεν υπάρχει.

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911976356 Πάτησε Begin Download μετά Primary download που είναι η stock ROM, μετά κατέβασε την stock recovery Oxygen recovery για το One Plus 2 από εδώ κάπου στην μέση της σελίδας είναι, και μετά είναι γνωστή η διαδικασία.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Παταω το λινκ για να το κατεβασω και μου λεει οτι δεν υπάρχει.

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24580917854994435 πέρνα την στο κινητό, κάνε reboot σε twrp και πέρνα την όπως με κάθε άλλη ρομ,αν έχεις πρόβλημα χωρίς να κάνεις wipe data πήγαινε ξανά σε recovery και κανε wipe

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολύ απογοητευμένος από την αναβάθμιση. Την πρώτη φορά κολλήσαμε στο logo της έναρξης και με τις τελίτσες τις λευκές και συνέχεια επανεκκινήσεις. Λέμε θα έτυχε 20 λεπτά αναβάθμιση μην το καταδικάσουμε. Ξανά στην προηγούμενη έκδοση....Πάλι update όλα καλά για μια μέρα, τη δεύτερη ασπρόμαυρη(!) οθόνη ξαφνικά , επανεκκίνηση και ξανά κολλάμε στο logo.... 400€ κινητό και στην πρώτη σοβαρή (και καθυστερημένη) αναβάθμιση να παρουσιάζει τόσα θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολύ απογοητευμένος από την αναβάθμιση. Την πρώτη φορά κολλήσαμε στο logo της έναρξης και με τις τελίτσες τις λευκές και συνέχεια επανεκκινήσεις. Λέμε θα έτυχε 20 λεπτά αναβάθμιση μην το καταδικάσουμε. Ξανά στην προηγούμενη έκδοση....Πάλι update όλα καλά για μια μέρα, τη δεύτερη ασπρόμαυρη(!) οθόνη ξαφνικά , επανεκκίνηση και ξανά κολλάμε στο logo.... 400€ κινητό και στην πρώτη σοβαρή (και καθυστερημένη) αναβάθμιση να παρουσιάζει τόσα θέματα.

Μάλλον είσαι άτυχος (εξαίρεση) - δεν διάβασα για πολλους να έχουν θέμα με την αναβάθμιση...

Εντελώς Stock εισαι?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι..Μου κάνει εντύπωση που δεν διάβασες για θέματα με την αναβάθμιση γιατί στα forum τις one+ υπάρχει αρκετή γκρίνια με bug αλλά και με το κόλλημα στην έναρξη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι..Μου κάνει εντύπωση που δεν διάβασες για θέματα με την αναβάθμιση γιατί στα forum τις one+ υπάρχει αρκετή γκρίνια με bug αλλά και με το κόλλημα στην έναρξη.

Εχεις 37 ποστς εδω στο myphone, τα 35 είναι συμμετοχές σε διαγωνισμούς και τα 2: το προβλημα που μόλις προέκυψε...

Τι θέλω να πω: Ήρθες και έγραψες εδώ μόλις βρήκες "θέμα", προφανώς ως τώρα όλα δουλευαν σωστά.-

Υπάρχουν μερικες χιλιάδες κάτοχοι του OnePlus TWO - το να βρεθεί ΕΝΑΣ/ΔΥΟ στο ελληνικό φόρουμ και άλλοι ΕΙΚΟΣΙ στο oneplus.net, είναι ΧΑΜΗΛΟΤΑΤΟ στατιστικό - υπάρχουν πολλαπλάσιοι κάτοχοι που αναβάθμισαν χωρίς πρόβλημα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος σχετικος να με βοηθησει? Εχω θεμα οταν με καλουν δεν χτυπαει το κινητο ενω σε αλλες λειτουργιες δουλευει κανονικα το ηχειο (ξυπνητηρι κτλ) ..

Φλασαρα παλι την 3.0.2 αλλα δεν ειδα αποτελεσμα παλι δεν κουδουνιζει , τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος σχετικος να με βοηθησει? Εχω θεμα οταν με καλουν δεν χτυπαει το κινητο ενω σε αλλες λειτουργιες δουλευει κανονικα το ηχειο (ξυπνητηρι κτλ) ..

Φλασαρα παλι την 3.0.2 αλλα δεν ειδα αποτελεσμα παλι δεν κουδουνιζει , τι να κανω??

 

Κουλό το ακούω αυτό, κοίτα αν έχεις ενεργοποιημένο ήχο ? αθόρυβο ? από πότε εμφανίσθηκε το πρόβλημα σου μετά την αναβάθμιση ?

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Κουλό το ακούω αυτό, κοίτα αν έχεις ενεργοποιημένο ήχο ? αθόρυβο ? από πότε εμφανίσθηκε το πρόβλημα σου μετά την αναβάθμιση ?

 

Εννοειται τα εχω κοιταξει αυτα εχω αλλαξει ringtone κτλ , και φλασαρα παλι την 3.0.2 .

Ναι μετα την αναβαθμιση ξαφνικα εμφανιστηκε. Σημερα βασικα την εχω κανα την ρομ 2 μερες .

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται τα εχω κοιταξει αυτα εχω αλλαξει ringtone κτλ , και φλασαρα παλι την 3.0.2 .

Ναι μετα την αναβαθμιση ξαφνικα εμφανιστηκε. Σημερα βασικα την εχω κανα την ρομ 2 μερες .

Κάνε μου μια χάρη πήγαινε Ρυθμίσεις - Ήχος και ειδοποίηση βάλε λίγο Screenshot να δω λίγο

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...