Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχει πρόβλημα το flashακι γιατί όταν το συνδέω με αντάπτορα από την κλασική usb το βλέπει...

(το flashακι είναι αυτό http://www.kingston.com/en/usb/personal_business#DTDUO3C)

Otg με ανταοτορα δουλεύει Κανονικά. Αυτό το φλασακι δεν πρέπει να είναι otg παραλίγο να το επερνα κι εγώ. Μόνο αυτό βρήκα otg http://www.amazon.de/gp/product/B01443P0HG?colid=1PFMJJ6IKL6HO&coliid=I1YBKRKKALU7TX&psc=1&ref_=wl_it_dp_o_pC_S_ttl

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον παιδια , εχω την συσκευη 2 μιση μερες και δηλωνω ενθουσιασμενος, το περιμενα πολυ χειροτερο με τοσα που εχω διαβασει..

αμεσως προηγουμενη συσκευη μου ηταν το zenfone 2 (2.3 4giga ram) . μερα με την νυχτα....

διαβαζα πως η καμερα του ειναι μετρια , η δοκιμη που κανω παντα για να δω αν με καλυπτει η φωτογραφικη ειναι βραδυ μεσα σε μαγαζι φυσικα στο αυτοματο διοτι οι φωτογραφιες που περνω παντα ειναι πανω στην στιγμη. ( οχι πολυ χαμηλος φωτισμος ... απογευματινος φαση).

ειναι σχεδον ιδιο σε αυτον τον τομεο με Lumia 930 , το περιμενα πολυ χειροτερο.

σημερα το μεσημερι ετυχε να διαβαζω κατι στο ιντερνετ , στο καπακι να βαζω να κατεβαζω ταινια και μετα καθως κατεβαζα ταινια να παιζω κανενα μισαωρο heroes and titans . περιμενα ποτε θα αρχισει να καιει , δεν εγινε ποτε..

βεβαια εχει τα θεματακια του που και που , ας πουμε χθες πηγα να βγαλω φωτογραφια και δεν μου ειχε την ενδειξη φλας , χρειαστηκε να κλεισω τελειως την εφαρμογη και να ξαναμπω για να το εμφανισει ( η να κανω ρεσταρτ , δεν θυμαμαι... γερναω :P )

η οθονη παλι μου φαινετε ιδια με του m8 , καλη ειναι.

αν καταφερουν και το στρωσουν και λιγο στην μπαταρια εγω θα ειμαι ικανοποιημενος...

βεβαια μου εχει ληψει η ταχυφορτιση και ισως ο λογος που θα το πουλησω (οταν) να ειναι μονο το μεγεθος.

ειναι μια τιμια συσκευη στα λεφτα που κανει.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια εχει τα θεματακια του που και που , ας πουμε χθες πηγα να βγαλω φωτογραφια και δεν μου ειχε την ενδειξη φλας , χρειαστηκε να κλεισω τελειως την εφαρμογη και να ξαναμπω για να το εμφανισει ( η να κανω ρεσταρτ , δεν θυμαμαι... γερναω :P )

Μήπως είχες ενεργοποιήσει κάποιο απο τα HDR/Beauty/Clear Mode. Γιατί όταν τα έχεις ενεργοποιημένα δεν μπορείς να βγάλεις με φλας οπότε σου κρύβει την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως είχες ενεργοποιήσει κάποιο απο τα HDR/Beauty/Clear Mode. Γιατί όταν τα έχεις ενεργοποιημένα δεν μπορείς να βγάλεις με φλας οπότε σου κρύβει την επιλογή.

 

Ναι... είχε ταλαιπωρήσει αρκετούς στην αρχή η συγκεκριμένη εφαρμογή κάμερας. Απλά πρέπει να τα απενεργοποιήσεις όλα για να εμφανιστεί η επιλογή για το φλας της κάμερας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μεταχειρα και μου λεει να βαλω ενα λογαριασμο που εχει ηδη κανει Ssync με την συσκευη.Πως μπορω να το κανω set as new? Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μεταχειρα και μου λεει να βαλω ενα λογαριασμο που εχει ηδη κανει Ssync με την συσκευη.Πως μπορω να το κανω set as new?

 

Νομίζω δεν μπορεις.

Πρέπει να συνεννοηθες με αυτόν που στο έδωσε.

Αυτό έκανα και εγώ όταν έδωσα το Nexus 6.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η εκδοση OxygenOS 2.1.1 :)

 

*https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-1-1-update-will-roll-out-today.384795/

 

Χωρις ιδιαιτερες αλλαγες που εχουν να κανουν με το os.

 

Απλα, ενα μπραβο στην oneplus για την υποστηριξη του oneplus 2 και της oxygen.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ηταν γνωστός.Λοιπον κάναμε ρεσετ μέσω του κινητού(ενα μενού σαν το clockwork) και ήθελε τα στοιχεια του.Μόλις τα βαλαμε και μπήκαμε στο μενού κάναμε ρεσετ μέσα απο το μενού των ρυθμίσεων κ όλα οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η εκδοση OxygenOS 2.1.1 :)

 

*https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-1-1-update-will-roll-out-today.384795/

 

Χωρις ιδιαιτερες αλλαγες που εχουν να κανουν με το os.

 

Απλα, ενα μπραβο στην oneplus για την υποστηριξη του oneplus 2 και της oxygen.

 

Την έχω βάλει απ το πρωί. Minor fixes τίποτα παραπάνω αλλά γενικά φαίνεται οτι ενδιαφέρονται

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!

Από εχθές κάτοχος OPT κι εγώ όμως έχω ένα θεματάκι όσον αφορά την σύνδεση του με το pc μου...Όταν το συνδέω με το καλώδιο του πάνω στον υπολογιστή μου τρέχει ένα autorun αρχείο του Oneplus κάνω εγκατάσταση drivers κτλ αλλά δεν μου εμφανίζει την συσκευή ως μονάδα δίσκου..

 

Το έχει και κανείς άλλος το θέμα αυτό? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες gsmarena και δεν σου λύθηκε η απορία?

Έχω μπει και το έχω δει καιρό τώρα, και γράφει απλώς GSM / HSPA / LTE!

Γι αυτό ρωτησα! Τόσο δύσκολο σου είναι να απαντησεις με ένα ναι ή όχι????:mad::confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει και το έχω δει καιρό τώρα, και γράφει απλώς GSM / HSPA / LTE!

Γι αυτό ρωτησα! Τόσο δύσκολο σου είναι να απαντησεις με ένα ναι ή όχι????:mad::confused:

 

Δεν υποστηρίζει φίλε 4g+.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει προώθηση την κλήση της sim που δε χρησιμοποιείς, σε αυτή που μιλάς για να μην τη χάνεις; Όπως γίνεται σε Windows Phone και Moto G 2nd gen.
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ενα op2 περιπου μια βδομάδα. αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το σημα του κιν. δεν έχω καλό και συχνά χάνεται. πηρα σήμερα την 2.1.1 αλλα δέν το δοκίμασα ακόμα. έχει κανείς άλλος ιδιο πρόβλημα? λέτε να είναι απο software. να αλλάξω καμια rom?

έχω το Α2001 64GB 4GB RAM

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω και εγώ ενα op2 περιπου μια βδομάδα. αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το σημα του κιν. δεν έχω καλό και συχνά χάνεται. πηρα σήμερα την 2.1.1 αλλα δέν το δοκίμασα ακόμα. έχει κανείς άλλος ιδιο πρόβλημα? λέτε να είναι απο software. να αλλάξω καμια rom?

έχω το Α2001 64GB 4GB RAM

 

Δεν είναι φυσιολογικό... Να υποθέσω πως με άλλες συσκευές και με την ίδια κάρτα δεν έχεις το προαναφερθέν πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, με γελάνε τα μάτια μου η ή τα χρώματα της οθόνης είναι κάπως ατονα, φοράω την τελευταία έκδοση 2.1.1
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα το έλεγα... φυσιολογικότατα είναι εκτός και αν έχεις συνηθίσεις στα υπερκορεσμένα των super amoled οπότε και είναι λογικό να σου φαίνονται άτονα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα από ips σε ips πηγαίνω δεν μπορώ τα υπερκορεσμενα της σαμυ, προερχόμενος από Meizu xiaomi mi note pro νομίζω ότι είναι πιο ατονα τα χρώματα του όπως επίσης και πιο χαμηλός είναι ο ήχος του, τα δύο αρνητικά που έχω παρατηρήσει στην μέχρι τώρα συμβίωση μαζί του
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαθα τα εξής περιστατικά. Ήμουν σε χώρο χωρίς σήμα και όταν τελικά έπιασε σήμα το τηλέφωνο δεν είχα data. Μετά από ψάξιμο είδα ότι είχε γυρίσει το data από την sim 1 στην sim 2 όπου εκεί δεν έχω περιαγωγή και ίντερνετ. Δεύτερο περιστατικό που είχα από την αρχή, όταν φορτιζε το τηλέφωνο δεν δούλευε σωστά η touchscreen,ειχα ghost touch, δεν δούλευε σωστά το πληκτρολόγιο και γενικά θέμα με touch. Τελικά μετά από ψάξιμο είδα ότι οι φορτιστές που είχα επιρεαζαν την συσκευή. Με καλούς φορτιστές δεν είχα θέμα. Οπότε προσοχή στους φορτιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...