Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν καταλαβαίνω τα μεγάλα αυτά κινεζικά καταστήματα από που τα προμηθεύονται;;; Δεν χρειάζονται invites υποτίθεται;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν καταλαβαίνω τα μεγάλα αυτά κινεζικά καταστήματα από που τα προμηθεύονται;;; Δεν χρειάζονται invites υποτίθεται;;;;

 

Είναι κινεζικες εκδοσεις. Κι αυτά από OP, αν και στην πραξη η κινεζικη εκδοση που χρησιμοποιώ δεν εχει διαφορα από την ευρωπαικη (για να καταλάβεις, δεν μπηκα καν στον κοπο να ανοιξω το ευρωπαικο που παρελαβα και μπηκε αγγελια κατευθείαν)...

Αλλωστε από honorbuy με τη global oxygen os θα σου ερθει και θα παιρνεις κανονικα ΟΤΑ, όπως και το ευρωπαικο...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει απο το geekbuying λογω της προσφορας του στα 427,99 $.

Αναμενω τις 21/9.

Γενικα ειναι αξιοπιστο.

Παντα υπαρχει η προστασια του paypall.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε προσκληση. Αλλα, ακομα δεν ξερω τελικα αν θελω να το αγορασω. :(

Τυχερουλη! Εγώ ακόμη περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε προσκληση. Αλλα, ακομα δεν ξερω τελικα αν θελω να το αγορασω. :(

Μπορείς να την δώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την δώσεις;

 

Υπάρχουν τα PM για τέτοιες συζητήσεις! :down:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει απο το geekbuying λογω της προσφορας του στα 427,99 $.

Αναμενω τις 21/9.

Γενικα ειναι αξιοπιστο.

Παντα υπαρχει η προστασια του paypall.

 

465$ γράφει.

Υπάρχει κάποιο κουπονι για τα 427 ?

Link to comment
Share on other sites

465$ γράφει.

Υπάρχει κάποιο κουπονι για τα 427 ?

 

Ηταν για τη ομαδικη αγορα 2.000 κοματιων που ειχε οργανωσει. Τωρα εχει ληξει.

Αυτη την τριτη θα εχει το pandawill στα 425,99 αλλα την κινεζικη version.

Edited by manosmc
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα PM για τέτοιες συζητήσεις! :down:

Δεν ήθελα PM. Δεν το διατύπωσα σωστά. Η πρόσκληση μεταβιβαζετε; Επειδή αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ ότι δεν μεταβιβαζοντε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα PM. Δεν το διατύπωσα σωστά. Η πρόσκληση μεταβιβαζετε; Επειδή αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ ότι δεν μεταβιβαζοντε.

 

Οχι, δεν γινεται αυτη που μου ηρθε γιατι δοκιμασα στον ξαδερφο μου να την δωσω. Ειναι αποκλειστικα για το account μου η αγορα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Οι προσκλησεις δε μεταβιβάζονται παιδια, παντως όπως εγραψα και παραπανω ο μυθος που θελει η Oneplus περι διαφορων ευρωπαϊκων και κινεζικων να αιωρείται (προφανως για δικους τους εμπορικους λογους), δεν υφίσταται.

Τα παντα παιζουν αψογα (lte, dual sim standby) και στην κινεζικη εκδοση που εχω...

Μαλιστα με τη Global oxygen os που βαζουν τα κινεζομαγαζα (πχ honorbuy) η μονοι σας, οι διαφορες στην πραξη είναι ελάχιστες...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράζουν με πρόσκληση το παίρνουν με ευρώ η δολάριο γιατί έχει μια συνάντηση διαφορά στην ισοτιμία. Επίσης πόσο κάνει κανονικά γιατί νομίζω τα κινεζομαγαζα βάζουν σημαντικό καπέλο.
Link to comment
Share on other sites

Με ευρω το παιρνουν, αφου πλεον υπαρχει κι "ελληνικη ιστοσελιδα" της oneplus. Αλλα φυσικα υπολογιζε και προσθετα εξοδα (καπου στα 20 ευρω προμηθεια για να "φορτωσεις" το paypal με την καρτα σου), 4-5 ευρω εξτρα για την αποστολή με dhl express (σε σχεση με το "αργο" shipment κλπ), οποτε αν κι εφόσον εχεις προσκληση (γιατι αν αγορασεις ανεβαινει το ποσο) εισαι μίνιμουμ 450 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται παιζει το lte,αλλά δεν υποστηρίζουν τα κινέζικα την μπάντα 20 στα 800 που αγόρασαν πρόσφατα Vodafone και cosmote και υποτίθεται θα καλύπτει περισσότερες περιοχές και με ταχύτερη σύνδεση. Είναι ο μοναδικός λογος που δεν αγοράζω την κινεζική εκδοση. Στο 1, που καμια εκδοση δεν είχε την μπάντα 20, δεν υπήρχε καμια διαφορα με την κινεζική εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

...την μπάντα 20 στα 800 που αγόρασαν πρόσφατα Vodafone και cosmote και υποτίθεται θα καλύπτει περισσότερες περιοχές και με ταχύτερη σύνδεση

 

Γνωρίζεις οτι με τις μπάντες 1/3/7 που υποστηρίζει η κινέζικη έκδοση δεν έχεις καμία διαφορά έτσι; Ούτε στην κάλυψη, ούτε στις ταχύτητες. Καλό είναι να είσαι σωστά ενήμερη.

 

Με λίγα λόγια: LTE υποστηρίζει ΠΛΗΡΩΣ η κινεζική έκδοση στη χώρα μας στις μπάντες 1/3/7 που εκπέμπουν εδώ και χρόνια οι Cosmote/Vodafone.

 

Από εκεί και μετά, περίμενε για το invite και αγόρασέ το από όπου θες.

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις οτι με τις μπάντες 1/3/7 που υποστηρίζει η κινέζικη έκδοση δεν έχεις καμία διαφορά έτσι; Ούτε στην κάλυψη, ούτε στις ταχύτητες. Καλό είναι να είσαι σωστά ενήμερη.

 

Με λίγα λόγια: LTE υποστηρίζει ΠΛΗΡΩΣ η κινεζική έκδοση στη χώρα μας στις μπάντες 1/3/7 που εκπέμπουν εδώ και χρόνια οι Cosmote/Vodafone.

 

Από εκεί και μετά, περίμενε για το invite και αγόρασέ το από όπου θες.

 

Ακριβως ετσι Νικο είναι τα πραγματα, για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις, γιατι η πρακτικη της Oneplus να μεταφερει ψευδεις πληροφοριες μεσω του επισημου ιστοτοπου είναι τουλάχιστον περιεργη....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι Νικο είναι τα πραγματα, για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις, γιατι η πρακτικη της Oneplus να μεταφερει ψευδεις πληροφοριες μεσω του επισημου ιστοτοπου είναι τουλάχιστον περιεργη....

 

Βαγγέλη, είχες (και είχα) το OPO, πάλι τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ έλεγαν και τότε οι της OnePlus. Δε μου κάνει εντύπωση, εδώ έχουν ακόμα invites και παρακαλάει ο κόσμος για ένα. :down:

 

Πέρυσι είπαμε, νέα εταιρία στο χώρο κάνουμε υπομονή. Αλλά φέτος δεν επιτρέπεται τέτοια συμπεριφορά προς τους πελάτες. Προσωπικά μετά από τόσα χρόνια, ούτε ασχολούμαι. Το πήρα Κινέζικο, έφτασε σε 2 μέρες από Σλοβενία με DHL στην πόρτα μου και αφήνω τα invites για όσους τα θέλουν.

 

Btw αύριο πρωί ανεβαίνει το review για όποιον ενδιαφέρεται. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, είχες (και είχα) το OPO, πάλι τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ έλεγαν και τότε οι της OnePlus. Δε μου κάνει εντύπωση, εδώ έχουν ακόμα invites και παρακαλάει ο κόσμος για ένα. :down:

 

Πέρυσι είπαμε, νέα εταιρία στο χώρο κάνουμε υπομονή. Αλλά φέτος δεν επιτρέπεται τέτοια συμπεριφορά προς τους πελάτες. Προσωπικά μετά από τόσα χρόνια, ούτε ασχολούμαι. Το πήρα Κινέζικο, έφτασε σε 2 μέρες από Σλοβενία με DHL στην πόρτα μου και αφήνω τα invites για όσους τα θέλουν.

 

Btw αύριο πρωί ανεβαίνει το review για όποιον ενδιαφέρεται. ;)

Και θες και το ωραίο; 2 op2 κινέζικα περάσαν από τα χέρια μου κι είχαν και τα 2 stickers για quality control, στο εσωτερικό της συσκευής, ελεγμενα Και τα 2. Μαντεψε, στα op2 ευρωπαϊκά φίλων το sticker αυτό δεν υπάρχει. Με λίγα λόγια, τα κινέζικα ελέγχονται ένα προς ένα, ενώ τα ευρωπαϊκά εμπιπτουν στο ποσοστό 5-10% που πλέον όλες οι εταιρίες ελέγχουν δειγματοληπτικα.

Link to comment
Share on other sites

Και θες και το ωραίο; 2 op2 κινέζικα περάσαν από τα χέρια μου κι είχαν και τα 2 stickers για quality control, στο εσωτερικό της συσκευής, ελεγμενα Και τα 2. Μαντεψε, στα op2 ευρωπαϊκά φίλων το sticker αυτό δεν υπάρχει. Με λίγα λόγια, τα κινέζικα ελέγχονται ένα προς ένα, ενώ τα ευρωπαϊκά εμπιπτουν στο ποσοστό 5-10% που πλέον όλες οι εταιρίες ελέγχουν δειγματοληπτικα.

Δηλαδή τις θες να πεις τώρα ότι τα κινεζικά είναι καλύτερης ποιότητας από τα ευρωπαϊκά;;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζι ειναι αξιοπιστο? ειναι ευρωπη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τις θες να πεις τώρα ότι τα κινεζικά είναι καλύτερης ποιότητας από τα ευρωπαϊκά;;;;;:blink:

 

Θέλω να πω αυτό που διάβασες. Ότι ελέγχονται σε μεγαλύτερο ποσοστό ποιοτικά. Τα συμπεράσματα είναι του καθενός....

Απλα δε θέλω να διαιωνισω την προπαγάνδα της op

End of story

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ηταν για τη ομαδικη αγορα 2.000 κοματιων που ειχε οργανωσει. Τωρα εχει ληξει.

Αυτη την τριτη θα εχει το pandawill στα 425,99 αλλα την κινεζικη version.

Θα το έχει και σε αποθήκη από Ευρώπη;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...