Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η παραγγελια επεσε χθες :D

Item Sku Qty Subtotal

OnePlus 2 Tempered Glass Screen Protector 0215000801 1 12,99 €

OnePlus USB Type-C Adapter 0217000401 1 9,99 €

OnePlus 2 64 GB 0101040201 1 399,00 €

OnePlus 2 Kevlar® StyleSwap Cover 0211001702 1 26,99 €

Subtotal 448,97 €

Shipping & Handling 24,99 €

Grand Total 473,96 €

Grand Total to be Charged 473,96 €

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Πηρες προσκληση?

 

ναι κανονικα!

Οσο για το οτι εβρισκα τα αξεσουαρ πιο φθηνα το γνωριζω, απλα τα ηθελα ολα μαζι να ερθουν την ιδια μερα για να χρησιμοποιησω το κινητο:)

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα!

Οσο για το οτι εβρισκα τα αξεσουαρ πιο φθηνα το γνωριζω, απλα τα ηθελα ολα μαζι να ερθουν την ιδια μερα για να χρησιμοποιησω το κινητο:)

Που βρήκες πρόσκληση ρε θυριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια επεσε χθες :D

 

Με το καλό να έρθει και καλορίζικο

από το πήρες;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα!

Οσο για το οτι εβρισκα τα αξεσουαρ πιο φθηνα το γνωριζω, απλα τα ηθελα ολα μαζι να ερθουν την ιδια μερα για να χρησιμοποιησω το κινητο:)

 

καλορίζικο και καλώς να σου έρθει....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθει και καλορίζικο

από το πήρες;

 

Απο το επισημο site

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Απο το επισημο site

Αντε καλορίζικο και μην μας ξεχάσεις, στείλε καμία πρόσκληση ;)

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια επεσε χθες :D

 

 

Πως βρηκες invite ρε θηρίο? Εγώ είμαι γύρω στο 1500 στην reservation list και άρχισα ηδη να απογοητευομαι.

Οταν το πάρεις, περιμένουμε εντυπωσεις ! Ειδικα όσον αφορα την μπαταρία σε σύγκριση με το opo :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που έχει σε καθημερινή χρήση ταυτόχρονα λιγότερες από 5-6 εφαρμογές ανοικτές; Προσωπικά έχω τουλάχιστον 25-30.

 

 

Τι εννοείς; Ακριβώς μπροστά μου έχω το πρώτο μου 1+1 (το πάσαρα στον κολλητό μου) και σε σχέση με το Nexus 6 το touch τους είναι μέρα με τη νύχτα. Στο ΟΡΟ φαίνεται εμφανώς σα να κολλάει.

 

 

Καλορίζικο Βαγγέλη και καλοδούλευτο. :) Ναι, κάποιο ΟΡ2 σε χαμηλότερη τιμή (αυτή του 1+1 δηλαδή), θα αξίζει.

 

 

Η υποστήριξη που θα έχει από XDA πιθανολογώ ότι θα είναι αρκετή (σίγουρα όχι τόσο όσο του 1+1 λόγω της τιμολογιακής πολιτικής του καινούριου και των πολλών εναλλακτικών), οπότε θα μπορείς να βρεις ROMs καλύτερες και από CM.

Εκτός από τα dual stereo speakers (που μετά το Nexus 6 είπα στον εαυτό μου δε ξαναγυρνώ σε απλό μονοφωνικό), εμένα με χαλάνε και τα capacitive buttons. Στο 1+1 όσες φορές το είχα γυρίσει στα on-screen buttons πάντα μετά από λίγο τα απενεργοποιούσα γιατί έχανα αρκετή οθόνη.

30 εννοείς με τις background έτσι? Δηλαδή fb, messenger, mail, κλπ...

Δεν έχω δει ποτέ μου άνθρωπο με 30 εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές και ενεργές και να μπαινοβγαινει από την μία στην άλλη. Κανένα κινητό προφανώς δεν έχει τέτοια δυνατότητα. Εννοούσα τις εφαρμογές που θα τρέχουν ενεργά στην οθόνη, όχι το sync κλπ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει κανείς πρόσκληση ας δώσει γτ ενδιαφέρομαι να το πάρω άμεσα.το z7 max μου έπεσε και έγινε κομμάτια και έχω μείνει με μια μπακατελα. Έλεγα να περιμένω το mi5 αλλά δν το βλέπω να έρχεται σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

@Psycho13

καλορίζικο!!!!!!!!!!!!!!

περιμένουμε εντυπώσεις :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν βγάζω άκρη, πληρωμή μέσω ελληνικού paypal αν έχεις λεφτά στο balance μπορεί να γίνει??
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν βγάζω άκρη, πληρωμή μέσω ελληνικού paypal αν έχεις λεφτά στο balance μπορεί να γίνει??

Εφόσων είναι στο balance μπορείς να αγοράσεις κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα λιγο με ένα Oneplus Two σημερα (κατοχος 3 φορες του One παλιοτερα). Πιο αναλυτικα θα σας τα πουν οι κάτοχοι τους, προσωπικα μου φανηκε σαν μια αξιολογη αναβαθμιση από τον προκατοχο.

Φανταστικη ποιοτητα κατασκευης (καποιοι θα το θεωρησουν βαρυ, προσωπικα μου αρεσει πολύ η αισθηση στο χερι), ελκυστικο design και γενικα προσεγμενη συσκευή, αλλα... μετρια οθονη. Μαλιστα την αποδοση του λευκου τη βρηκα χειροτερη από τον προκατοχο του, που ειχε ούτως η αλλως μια απλα καλη οθονη, που δε μπορει να συγκριθεί δυστυχως με τις κορυφαιες οθονες του χωρου (από iPhone 6 plus μεχρι galaxy s6, note 5 ή ακομα ακομα και την οθονη του mi note pro που εχω στην κατοχή μου). Θα ικανοποιησει τους περισσοτερους, δεδομενης και της τιμης του εργαλειου αυτου, αλλα προσωπικα με αποθαρρυνε από το να το αγορασω...

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα λιγο με ένα Oneplus Two σημερα (κατοχος 3 φορες του One παλιοτερα). Πιο αναλυτικα θα σας τα πουν οι κάτοχοι τους, προσωπικα μου φανηκε σαν μια αξιολογη αναβαθμιση από τον προκατοχο.

Φανταστικη ποιοτητα κατασκευης (καποιοι θα το θεωρησουν βαρυ, προσωπικα μου αρεσει πολύ η αισθηση στο χερι), ελκυστικο design και γενικα προσεγμενη συσκευή, αλλα... μετρια οθονη. Μαλιστα την αποδοση του λευκου τη βρηκα χειροτερη από τον προκατοχο του, που ειχε ούτως η αλλως μια απλα καλη οθονη, που δε μπορει να συγκριθεί δυστυχως με τις κορυφαιες οθονες του χωρου (από iPhone 6 plus μεχρι galaxy s6, note 5 ή ακομα ακομα και την οθονη του mi note pro που εχω στην κατοχή μου). Θα ικανοποιησει τους περισσοτερους, δεδομενης και της τιμης του εργαλειου αυτου, αλλα προσωπικα με αποθαρρυνε από το να το αγορασω...

 

το περιμενω λιαν συντομως μια και επεσε η προσκληση , το lg g3 θεωρεις οτι η οθονη του ειναι καλυτερη?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω λιαν συντομως μια και επεσε η προσκληση , το lg g3 θεωρεις οτι η οθονη του ειναι καλυτερη?

 

Του g3 η οθόνη είχε καλύτερη απόδοση του λευκού και καλύτερη ανάλυση, η παλέτα χρωμάτων όχι δεν είναι ανωτερη. Αν συγκρίνεις όμως με του g4, ναι, υστερεί αρκετά.

Για να μην παρεξηγηθώ, αρκουντως καλή είναι η οθόνη του op2 (επιτέλους έδωσαν και σοβαρό digitizer και το touch είναι οκ), απλά δε μπορεί να θεωρηθεί on par με συσκευές ανώτερου τιμολογιακου segment. Απολύτως λογικό, από κάπου έπρεπε να γίνει ένα price cut, γιατί κατά τα άλλα δίνει "πολύ hardware". ..

Με το καλό να παραλαβεις, θα το ευχαριστηθείς

Link to comment
Share on other sites

Εφόσων είναι στο balance μπορείς να αγοράσεις κανονικά..

 

Σωστός!

 

Και επειδή γράφονται πολλά, να πω ότι το πιο απλό είναι από υπάρχοντα λογαριασμό paypal να κάνεις request money σε κάποιο email (που δεν είναι συνδεδεμένο σε paypal) και να "(ξε-)πληρώσεις" από το email μέσω μιας πιστωτικής ή χρεωστικής τα λεφτά στον λογαριασμό που έκανε το request. Έτσι ο λογαριασμός αποκτά Paypal Balance.

 

Έκανα request 450€ και κατέληξαν στο paypal balance 434,35€..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...