Jump to content

HTC One M8s


GeorgeX21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν υπάρχει ανοιχτό θέμα για το συγκεκριμένο μοντέλο είπα να ανοίξω ένα. Έπεσε στα χέρια μου λοιπόν το συγκεκριμένο μοντέλο και δεν βρίσκω πουθενά τρόπο για s-off, root κλπ.. Αν ξέρεις κάποιος παρακαλώ να βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το απέκτησα και γω και παρακαλώ αν ξέρει κανείς ας απαντήσει...είναι τα ίδια με το Μ8 ??

 

Φίλε καλορίζικο , να το χαρείς !!

 

Για διαφορές μεταξύ των δύο κινητών δες το παρακάτω :

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/htc-one-m8-vs-htc-one-m8s-1290098

Βασικές διαφορές τους είναι στον επεξεργαστή ( 2.3GHz quad-core Snapdragon 801 processor για το Μ8 και 1.7GHz octa-core Snapdragon 615 το Μ8s ). Επίσης στην κάμερα 4 ultra pixel το Μ8 έναντι 16 mp το Μ8s. Εννοείται , ότι έχουν φανταστικό ήχο και τα δύο.

Συνάδελφος που αγόρασε το M8 είναι πολύ ευχαριστημένος , κορυφαία είναι ακόμη η συσκευή , φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για το M8s. Το είχα και εγώ σαν επιλογή αγοράς , αλλά είναι μεγάλο μέγεθος συσκευής και δεν με βολεύει.

Επειδή έχω αλλάξει πολλές android συσκευες , έχω την άποψη ότι το htc sense είναι το καλύτερο λειτουργικό στο anrdroid .

Καλή επιλογή έκανες , κοίτα να χαρείς την συσκευή !!

Ελπίζω να βοήθησα , Κάποιος άλλος φίλος μπορεί να βοηθήσει περισσότερο..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα για δειτε αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/help/make-custom-recovery-htc-one-m8s-t3114245

Τωρα για το s off δωρεαν δεν υπαρχει , υπαρχει το http://theroot.ninja/ το οποιο θελει paypal για να το αγορασεις

και μαλλον δεν γινεται λογο τον c.c

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γ@μω τη τυχη μου μεσα, παω το παιρνω μεσα στη χαρα το ανοθγω, ΚΡΑΑΑ παρε ενα καμμενο πιξελ μεσα στη μαπα...αντε να δω αν θα εχουν αλλο να μου δωσουν...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

γ@μω τη τυχη μου μεσα, παω το παιρνω μεσα στη χαρα το ανοθγω, ΚΡΑΑΑ παρε ενα καμμενο πιξελ μεσα στη μαπα...αντε να δω αν θα εχουν αλλο να μου δωσουν...

 

Ωχχχχ..κρίμα!!!Κατευθείαν αλλαγή...Από πού το πήρες;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

να μας πειτε οσοι το εχετε εντυπωσεις,μπαταρια,antutu καθως αν ρολαρει καλα.

 

επισης ποσο στοιχιζει;

 

ευχαριστω!!!!!

ενδιαφερει συγγενικο προσωπο που δεν βρισκει το Μ8 κατω απο 450 στο εξωτερικο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχαν αλλο να μου δωσουνε και μου δωσανε ενα MX4 , ξενερωσα πολυ! ειχα χρονια να δω καμμενο πιξελ. Εντυπωσεις ομως μετριες, η καμερα το βραδυ απογοητευτικη αλλα κατα τα αλλα μια χαρα, οπως στο Μ8.

 

Ξενερωσα λεμε...και δεν ειχανε κανενα αλλο κινητο να μου δωσουνε, αλλα και το ΜΧ4 καλο φαινεται παει καλα...

 

 

δεν με θελει αυτη η εταιρια τελικα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχαν αλλο να μου δωσουνε και μου δωσανε ενα MX4 , ξενερωσα πολυ! ειχα χρονια να δω καμμενο πιξελ. Εντυπωσεις ομως μετριες, η καμερα το βραδυ απογοητευτικη αλλα κατα τα αλλα μια χαρα, οπως στο Μ8.

 

Ξενερωσα λεμε...και δεν ειχανε κανενα αλλο κινητο να μου δωσουνε, αλλα και το ΜΧ4 καλο φαινεται παει καλα...

 

 

δεν με θελει αυτη η εταιρια τελικα

 

πιστευω καλυτερο κινητο ειναι το ΜΧ4 απο το Μ8s....

Βασικα δεν υπαρχει συγκριση.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα το diamond 2, htc magic, htc wildfire, htc nexus, htc desire, desire X, one x, m7....ειναι αγαπη τι να κανουμε. Εφαγα ολη τη θεσσαλονικη δεν βρηκα αλλο αλλου, ε δεν με ηθελε. Και αντε κολλημενο κατι μπορει να γινοταν, καμμενο ομως
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μετα απο συμβιωση μαζι του περιπου ενα μηνα οι αρνητικες εντυπωσεις σε σχεση με τις θετικες ειναι περισσοτερες

πριν ημουν κατοχος του Μ7 και δε θα διστασω να πω οτι σκεφτομαι πολυ την επιστροφη και παλι σε αυτο.

Αρνητικα:

-τρωει μερικα κολληματα

-φωτηνοτητα οθονης

-ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ GORILLA GLASS (εχει αποκτησει μερικες μικρες γρατζουνιες η οθονη)

 

Ουδετερα:

-μπαταρια λιγο καλυτερξη απο του Μ7 (βεβαια το Μ7 το ειχα 2 χρονια)

 

Θετικα:

-καλυτερη καμερα

 

Αυτα τα συμπερασματα μου σε σχεση και με το Μ7

Ειμαι σε σκεψη να δοθει και να αντικατασταθει απο καποιο αλλο καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοειται τρωει κολληματα?σε ποια πραγματα κολλαει?ας με διαφωτισει καποιος γτ ειμαι στα προθυρα αγορας τισ επομενεσ μερες...

και απο οτι διαβασα στο gsmarena ολοι λενε οτι εχει gorilla glass...

Edited by sakaki14567
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μου κολλάει στο browser. ΜΟΥ έχει κολλήσει και στην φωτογραφική Αλλά και γενικά δεν είναι καθόλου smooth σε σχέση με το μ 7. Όσο για gorilla glass ούτε κατά διάνοια. Μικρες γρατζουνιές έχουν γίνει που δεν δικαιολογούνται. Στο Μ 7 με λιγότερη προσοχή, μέχρι και κλειδιά στην τσέπη μαζί με το κινητό, Και τίποτα. Και τώρα με πολύ προσοχή και όμως έγιναν. Γενικά είμαι απογοητευμένος και έτοιμος να το δώσω.
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μην εχει σμουθ ας το πουμε ετσι το κινητο....δεν ξερω αν εχεις κανει κατι στο κινητο τιποτα εφαρμογες...οσο για τις γρατζουνιες πανε κ ερχονται γτ και το σ5 της δικιας μοτ γκοριλα υποτιθετε οτι εχει αλλα τ εκανε μια καλη γρατζουνια με τ νυχι....οποτε παντα φοραμε ζελατινα η tempered glass h liquidarmor.....το προηγουμενο κινητο μου ηταν το thl t100s που ειναι σαφως υποδιαιστερο απο το μ8σ...και δεν ειχε φαει ποτε ουτε ενα κολλημα σε τιποτα....οσο για το brownser ολα τα κινητα μπορει να κολλανε εστω κ λιγο σε αυτο το θεμα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν είναι σμουθ, είπα ότι είναι λιγότερο σε σχέση με το μ7. Εφαρμογές έχει φορτωμένες λιγότερες από ότι το άλλο. Πάντως η ουσία είναι πως δεν με ικανοποιεί οπότε και θα πάρει τον δρόμο του.
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να μας πεις ποσο σου βγαζει στο αντουτου γενικοτερα επιδοσεις σε βαρυα παιχνιδια να ανεβασεις καμια φωτο απο καμερα...ενα δυνατο review πριν το στειλεις το κινητο ωστε να ξερουμε κ εμεις :P
Link to comment
Share on other sites

φερανε τελικα στο καταστημα που πηγα αλλο ενα M8S, το πηρα παλι με αντικατασταση του πρωτου, το μειζου οκ καλο αλλα για γελια το μενου εχει πολυ δρομο μπροστα της. Η συσκευη καλη παντως..

 

τελος παντων στα δικα μας, το δευτερο κινητο ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και η οθονη καλυτερη απο το πρωτο, και εχει διαφορα! τωρα πως εξηγειτε αυτο δεν ξερω μην με ρωτατε, το σεταρω και επανερχομαι λιαν συντομως.

 

ΥΓ1 νομιζω πως εχει γκοριλα γυαλι, εχει την ιδια αισθηση ακριβως με το S5 στην αφη και νομιζω αυτο ειναι μια ενδειξη. Πηρε και μια αναβαθμιση στα καπακια, θα σας πω εντυπωσεις σε λιγες μερες.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

φερανε τελικα στο καταστημα που πηγα αλλο ενα M8S, το πηρα παλι με αντικατασταση του πρωτου, το μειζου οκ καλο αλλα για γελια το μενου εχει πολυ δρομο μπροστα της. Η συσκευη καλη παντως..

 

τελος παντων στα δικα μας, το δευτερο κινητο ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και η οθονη καλυτερη απο το πρωτο, και εχει διαφορα! τωρα πως εξηγειτε αυτο δεν ξερω μην με ρωτατε, το σεταρω και επανερχομαι λιαν συντομως.

 

ΥΓ1 νομιζω πως εχει γκοριλα γυαλι, εχει την ιδια αισθηση ακριβως με το S5 στην αφη και νομιζω αυτο ειναι μια ενδειξη. Πηρε και μια αναβαθμιση στα καπακια, θα σας πω εντυπωσεις σε λιγες μερες.

 

ναι φιλε κανε ενα ωραιο ριβιου ανεβασε και φωτο απο την καμερα του κλπ πες μας μπαταρια ποσο κραταει παιξε κανενα βαρυ παιχνιδι να δουμε ποσο ζεσταινεται κλπ...οσο για το γοριλλα γυαλι εγω διαβασα πανω απο 10 ποστ στο gsmarena που λενε οτι εχει...

Link to comment
Share on other sites

antutu (32 bit) = 35510

 

Η μπαταρια τα παει καλα, σε standby δεν καταναλωνει τιποτα απολυτως. Σε χρηση twitter/chrome κλπ ρουφαει καλα αλλα οχι κατι το διαφορετικο σε σχεση με οτι ειχα μεχρι τωρα. Κορυφη στο θεμα αυτο για μενα ηταν μεχρι στιγμης το Xiaomi Mi4 και το G2. απλα δεν τελειωναν, αλλα και τα 2 ειχαν μεγαλυτερη μπαταρια. Μεχρι στιγμης ολα καλα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και ενημερωση 289,6 ΜΒ για stagefright και διαφορα αλλα, θα ενημερωσω συντομα τι ειναι και πως παει η καινουρια εκδοση 1,16,401,10 Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη εχει προστασια gorilla glass 3 και εγω ακομη προσπαθω να καταλαβω γιατι βγαλαν το ιδιο κινητο με χειροτερη καμερα και 25% χαμηλοτερη αποδοση (soc)
Link to comment
Share on other sites

χειροτερη καμερα δεν θα το ελεγα, αντε να βγαζει καλυτερες low light αλλα σε αναλυση ειναι καλυτερη και σε αποδοση χρωματων ισαξια. Επισης ειναι κατα 12,5% λιγοτερο ισχυρο :P
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη εχει προστασια gorilla glass 3 και εγω ακομη προσπαθω να καταλαβω γιατι βγαλαν το ιδιο κινητο με χειροτερη καμερα και 25% χαμηλοτερη αποδοση (soc)

 

Για να φαίνεται η διαφορά και οικονομικά αλλά και σε απόδοση από το M9.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...