Jump to content

Lg G4c


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικά έβγαλε θέμα, όποτε παίρνουν τηλέφωνο δεν ανοίγει η οθόνη μέχρι να το κλείσει ο άλλος

 

Καμία ιδέα; Λογικά θέμα του αισθητήρα, αλλά δεν υπάρχει άλλο κινητό σαν δεύτερο για να το στείλουμε σέρβις...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά έβγαλε θέμα, όποτε παίρνουν τηλέφωνο δεν ανοίγει η οθόνη μέχρι να το κλείσει ο άλλος

 

Καμία ιδέα; Λογικά θέμα του αισθητήρα, αλλά δεν υπάρχει άλλο κινητό σαν δεύτερο για να το στείλουμε σέρβις...

Δοκίμασε μια επανεκκίνηση...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δοκιμάστηκαν πολλές αδερφέ :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,αγορασα σημερα για την μανα μου το κινητο.οταν το ανοιξα εβαλα την καρτα sim εβαλα τα Ελληνικα ολα οκ.το συνδεσα με το lg bringe και μου εβγαλε οτι εχω αναβαθμιση και την εκανα,μεχρι εδω ολα καλα οταν ανοιξε και πηγα να το σεταρω ειδα οτι δεν εχει Ελληνικα. στην αρχη οταν ανηγει μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει WARNING current version is not avaiable for user.can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF].subset[11] ξερει καποιος τι εχει γινει και πως να το φτιαξω? ευχαριστω πολυ.τωρα εχω την mm
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,αγορασα σημερα για την μανα μου το κινητο.οταν το ανοιξα εβαλα την καρτα sim εβαλα τα Ελληνικα ολα οκ.το συνδεσα με το lg bringe και μου εβγαλε οτι εχω αναβαθμιση και την εκανα,μεχρι εδω ολα καλα οταν ανοιξε και πηγα να το σεταρω ειδα οτι δεν εχει Ελληνικα. στην αρχη οταν ανηγει μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει WARNING current version is not avaiable for user.can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF].subset[11] ξερει καποιος τι εχει γινει και πως να το φτιαξω? ευχαριστω πολυ.τωρα εχω την mm

 

παιδια υπαρχει τροπος να γυρισω απο mm σε λολιποπ χωρις να φανει στο service αν παθει κατι στο μελλον.please βοηθηστε καποιος

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση γιατι μετα απο πολλα χρονια εκανα την αλλαγη απο ios σε android εχω το εν λογω μοντελο απιστευτη συσκευη για 105€ που την πηρα σε ενα φιλο μου εβγαλε να παει σε 6 εγω ακομα εχω 5.0.2 βεβαια η ερωτηση δεν ειναι αν το παρει αυτο ειναι σιγουρο απλα η ερωτηση εγω εχω root θα μου το βγαλει ή το root μπλοκαρει την αναβαθμιση και οταν παει σε 6 πρεπει να ξανακανω root;
Knowledge is Power
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ήρθε και σε μένα η πολυπόθητη αναβάθμιση! :)

Αυτήν τη στιγμή την κατεβάζω και θα ενημερώσω αργότερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις από την αναβάθμιση είναι θετικότατες.

Υπήρξε ένα μικροπροβληματάκι όμως, μετά ακριβώς από την αναβάθμιση. Συγκεκριμένα, ακριβώς μετά την εγκατάσταση του νέου λογισμικού (ΜΜ), το κινητό έδειχνε να μην μπορεί να συνδεθεί με το δίκτυο, σαν να κόλλησε.

Μετά από μια επανεκκίνηση, το θέμα λύθηκε. Προφανώς ήταν ένα στιγμιαίο κόλλημα.

Πάμε τώρα στα της αναβάθμισης.

Πριν ξεκινήσω, ένα μπράβο στην LG για την υποστήριξη και για τη συγκεκριμένη συσκευή που είναι ο ορισμός του vfm... Εγώ την πήρα 125 ευρώ, αλλά μπορείς να τη βρεις και 105. Όσοι είναι κάτοχοι με καταλαβαίνουν, να μην επαναλαμβάνουμε τι specs παίρνεις με αυτά τα χρήματα.

Και αναβάθμιση σε ΜΜ.

Όταν άλλες εταιρείες δίνουν με το σταγονόμετρο (και αν)...

Στο θέμα μας:

1) Επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με το αθόρυβο προφίλ και μπορείς πλέον να έχεις το κινητό σε εντελώς αθόρυβο, ΧΩΡΙΣ δόνηση. Αυτό δεν γινόταν στην 5. Σημαντικότατο για εμένα, καθώς η δόνηση σε ήσυχο περιβάλλον ακούγεται κι αυτή.

 

2) Το εικονίδιο που δείχνει το επίπεδο της μπαταρίας του bluetooth είναι πλέον πιο διακριτικό και βρίσκεται δίπλα από αυτό του BT.

 

3) Υπάρχουν αλλαγές στα permissions των εφαρμογών, πχ. ήμουν στο messenger και ήθελα να στείλω μια φωτογραφία. Με ρώτησε εκείνη τη στιγμή αν εξουσιοδοτω την εφαρμογή να τη στείλει και η επιλογή αυτή απομνημονεύεται για τις υπόλοιπες φορές που θα τη χρησιμοποιήσω.

 

4) Στις Γενικές ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή Αποθήκευση & USB, όπου φαίνεται η διαθέσιμη μνήμη σε συκευή και SD.

 

5) Επίσης στις γενικές ρυθμίσεις έχει την επιλογή Μνήμη, που δείχνει τη μέση χρήση της μνήμης.

 

6) Διαπίστωσα καλύτερη λειτουργία του αισθητήρα φωτός, πιο ομαλές μεταβάσεις στις διαφορετικές συνθήκες φωτισμού.

 

7) Η συσκευή είναι πιο γρήγορη, τα μικρά lags που είχε πριν δεν τα έχει τώρα

 

8) Η διαχείριση της μπαταρίας επίσης μου φαίνεται καλύτερη, αν και είναι νωρίς για να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα, μια και δεν πέρασε ούτε 10ωρο από την αναβάθμιση.

 

Αυτά προς το παρόν, σίγουρα υπάρχουν και άλλες αλλαγές. Ό,τι βλέπω θα το επισημαίνω.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμένα αγορασμένο απο βοντα. Εντυπώσεις καλές, οτι είπαν τα παιδιά πιο πάνω. Σαν να ελευθερώθηκε και λίγο η μνήμη του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τη δική σας χρήση, αλλά μου φαίνεται ότι τελικά ήταν placebo effect το smoothness μετά την αναβάθμιση. Ενώ πέρασα την Marshmallow, factory reset & βαριές εφαρμογές (Facebook, Messenger, Viber etc) από την πρώτη μέρα, μετά από 3-4 μέρες συνεχούς χρήσης, χρειάζονταν δεύτερα για να ανοίξει το Swiftkey και ο dialer ήταν εκνευριστικά αργός. Με restart όλα καλά , αλλά το "μπούκωμα" ήταν φανερό.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μέλη στο thread του G4 έγραψαν ότι μετά την αναβάθμιση χρειάστηκε να κάνουν και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί είχαν μικροπροβληματάκια.

Λέτε να χρειάζεται να κάνουμε κι εμείς;

Αν και δεν νομίζω, μια και όλα πήγαν καλά, δεν έχει προβλήματα το κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τη δική σας χρήση, αλλά μου φαίνεται ότι τελικά ήταν placebo effect το smoothness μετά την αναβάθμιση. Ενώ πέρασα την Marshmallow, factory reset & βαριές εφαρμογές (Facebook, Messenger, Viber etc) από την πρώτη μέρα, μετά από 3-4 μέρες συνεχούς χρήσης, χρειάζονταν δεύτερα για να ανοίξει το Swiftkey και ο dialer ήταν εκνευριστικά αργός. Με restart όλα καλά , αλλά το "μπούκωμα" ήταν φανερό.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Για κάποιο λόγο στην αρχή μου φάνηκε αρκετά γρήγορη η εμπειρία χρήσης. Μετά από 2-3 μέρες αντιστράφηκε πλήρως η εικόνα. Καθυστερήσεις (lags ή όπως αλλιώς τα λένε) σχεδόν σε ότι ενέργε6ια κι αν γίνει, πχ. μπαίνεις στην επαφές, πατάς στην αναζήτηση και κάνει 3-5 δευτερόλεπτα να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο για να μπορέσεις να γράψεις.

Έχω κάνει επαννεκινήσεις, αλλά δεν έχω δει ιδιαίτερη βελτίωση.

 

ps. δεν παραπονιέμαι. Θεωρώ λογικό σε ένα τόσο φθηνό κινητό να έχεις τέτοιες "απώλειες". Το γεγονός ότι ήρθαν και αναβάθμισαν αυτό το κινητό σε 6, ούτε που θα το φανταζόμουν. Κρατάω αυτό σαν θετικό και τα υπόλοιπα τα θεωρώ ένα αναγκαίο κακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις αναβαθμισα το κινητο της γυναικας μου,δεν το πιστευω οτι πηρε το 6αρι οταν υπαρχουν ακομη πρωην ναυαρχιδες και πολυ πιο ακριβα κινητα που εχουν μεινει ακομη στην λολιποπ....πολλα μπραβο στην lg...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ανεξήγητο πρόβλημα στο κατά τα άλλα τίμιο κινητακι..Ενώ βάζω σε επαφές διαφορετικό ήχο κλήσης από τον γενικο, επιμένει το κινητό να μη συνεργάζεται.Δηλαδή βάζω σε μια επαφή Ένα ringtone Και όταν με καλεί παίζει τον ίδιο ήχο που Έχω βαλει για ολες τις υπόλοιπες επαφες ενώ στη επεξεργασία επαφής φαινεται ότι έχει αποθηκευτεί το ringtone που θέλω....Καμία.ιδεα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω μία βοήθεια. Ή γυναίκα μου είχε το LG l90 χάλασε η οθόνη και το έστειλα στο σέρβις εντός εγγύησης. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν δεν ξέρουν πότε θα έχουν ανταλλακτικό και μου πρότειναν αντικατάσταση με καινούργιο LG g4c. Αξίζει η αλλαγή;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατ'εμέ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια χωριανοί....με το ζόρι κρατάω τον άντρα μου να μην το πετάξει από το παράθυρο. Αναβάθμιση δεν έχει πάρει το δικό του ακόμα. Γενικώς σέρνεται. Απο προχθές είχε πρόβλημα με τις κλήσεις. Ενώ έδειχνε ότι είχε σήμα δεν μπορούσε να πάρει τηλέφωνο. Το γύρισα σε gsm μονο συνήλθε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Προσπαθούσε να αποθηκεύσει μια επαφή, πάτουσε συγχρονισμό και στο τέλος δεν τη κρατούσε. Σήμερα πάλι δεν μπορούσε να πάρει τηλέφωνο αλλά έστελνε μήνυμα και τον έπαιρνα κανονικά εγώ. Συν ότι το τηλέφωνο έκλεινε κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Αφού το εσωσα απο το πεταμα είδα ότι δεν διάβαζε την sd. Πάει αυτή μας άφησε.....Έβαλα άλλη και τη διάβασε κανονικά. Υπάρχει περίπτωση χαλασμένη sd να δημιουργήσει όλα αυτά τα θέματα;

Σόρρυ για το μεγάλο ποστ......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια χωριανοί....με το ζόρι κρατάω τον άντρα μου να μην το πετάξει από το παράθυρο. Αναβάθμιση δεν έχει πάρει το δικό του ακόμα. Γενικώς σέρνεται. Απο προχθές είχε πρόβλημα με τις κλήσεις. Ενώ έδειχνε ότι είχε σήμα δεν μπορούσε να πάρει τηλέφωνο. Το γύρισα σε gsm μονο συνήλθε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Προσπαθούσε να αποθηκεύσει μια επαφή, πάτουσε συγχρονισμό και στο τέλος δεν τη κρατούσε. Σήμερα πάλι δεν μπορούσε να πάρει τηλέφωνο αλλά έστελνε μήνυμα και τον έπαιρνα κανονικά εγώ. Συν ότι το τηλέφωνο έκλεινε κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Αφού το εσωσα απο το πεταμα είδα ότι δεν διάβαζε την sd. Πάει αυτή μας άφησε.....Έβαλα άλλη και τη διάβασε κανονικά. Υπάρχει περίπτωση χαλασμένη sd να δημιουργήσει όλα αυτά τα θέματα;

Σόρρυ για το μεγάλο ποστ......

 

Για το αν μπορεί η sd να δημιουργήσει όλα αυτά τα θέματα δεν ξέρω, αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο.

Γιατί δεν κάνετε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αφού πρώτα κρατήσετε αντίγραφο ασφαλείας);

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lg G4c

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...