Jump to content

Lg G4c


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

Μόλις προμηθευτηκα το εν λόγω τηλέφωνο και αφού άνοιξε μια φορά και έπαιξα λίγο, μετά δεν θυμάμαι γιατί (πάντως πριν οποιαδήποτε αναβάθμιση συστήματος) , μου ζήτησε reboot. Κάνοντας reboot, το τηλέφωνο έχει κολλήσει στο LG Logo και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Προσπάθησα να κάνω factory reset (Power + Volume Button) αλλά δεν γίνεται τίποτα.

 

 

Καμιά ιδέα/βοήθεια?

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μόλις προμηθευτηκα το εν λόγω τηλέφωνο και αφού άνοιξε μια φορά και έπαιξα λίγο, μετά δεν θυμάμαι γιατί (πάντως πριν οποιαδήποτε αναβάθμιση συστήματος) , μου ζήτησε reboot. Κάνοντας reboot, το τηλέφωνο έχει κολλήσει στο LG Logo και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Προσπάθησα να κάνω factory reset (Power + Volume Button) αλλά δεν γίνεται τίποτα.

 

 

Καμιά ιδέα/βοήθεια?

 

Έχεις βάλει κάρτα μνήμης μέσα? Εάν ναι, βγάλτην και ξανά δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάρτα μνήμης μέσα? Εάν ναι, βγάλτην και ξανά δοκίμασε

 

Όχι τίποτα μέσα. Ούτε SIM ούτε SD

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

δωρίσανε στην αδερφή μου ένα LG G4C αλλά δεν διαβάζει καθόλου την κάρτα μνήμης. Δοκιμάσαμε διαφορετικές κάρτες οι οποίες διαβάζονται από άλλες συσκευές αλλά από το LG τίποτα. Σημειώνεται ότι το τηλέφωνο ήταν του κουτιού..καινούριο. Έχει τύχει σε καποιον κάτι παρόμοιο? Να απευθυνθώ λογικά στο service της LG ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα παιδιά. αγόρασα κι εγώ την συσκευή μου άρεσε τρομερά στο κράτημα στο χέρι και γενικά το όλο πακέτο . το μόνο που με παραξένεψε είναι πως όταν το είχα πάρει έπαιξα λίγο με την συσκευή και την έβαλα να φορτίζει κλειστεί όταν πήγα να το πάρω αυτό είχε ανοίξει και ήταν στην εισαγωγή Pin . μετά μου έκανε και 2 ενημέρωσεις συστήματος. ίσως ήταν και κανένα bug και να έστρωσε με μια από της 2 ενημέρωσεις που με έκανε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι ήδη κάτοχος xiaomi note 5,5 ( 3g) αλλά πάει - μάλλον - για επισκευή οθόνης και θα αργήσει να επισκευασθεί. Eψαξα και έχω βρεί στο Σκρούτζ τα lg magna και lg g4c ( είναι 5' βέβαια αλλά πολύ εμφανίσιμα) με τιμή μέχρι 110€.

Το xiaomi redmi note που έχω έχει 5,5 inch οθόνη ( είναι το 3g ) 2 ram και πίσω κάμερα 13άρα, ενώ τα lg έχουν 5άρα οθόνη, 1 ram και 8άρα πίσω κάμερα. Οι οθόνες έχουν ίδια ανάλυση οπότε το μέγεθος της οθόνης δεν με πολυενδιαφέρει. H διαφορά στην ram και στην πίσω κάμερα είναι τόσο μεγάλη και εμφανής, ώστε να τα απορρίψω τα lg ; Nα τονίσω εδώ ότι ούτε παιχνίδια παίζω, ούτε βαριά χρήση κάνω, μόνο internet και φωτο ασχολούμαι στο κινητό ( μαζί με τα τηλέφωνα! )

Eπίσης έχει notification led kai ραδιο ( η αντιπροσωπεία λέει όχι, εδώ άλλοι λένε ναι, υπάρχουν διάφορα μοντέλα..;;;;)

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση - στα παραπάνω πλαίσια- δεκτή. ( Εχω διαβάσει καλά σχόλια στο σκρουτζ σχετικά με τα lg, με μόνο μειονέκτημα ότι κολλάνε, ισχύει αυτό ή μπά ;:rolleyes:

Edited by NXONTZ
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, γνώμη μου είναι να μην απορρίψεις το LG.

Το έχω από 24/12 ( το G4c) και είμαι κατευχαριστημένος, πάει τέλεια και δεν έχει βγάλει το παραμικρό θέμα.

Εννοείται ότι έχει και notification led και ραδιόφωνο και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι πολύ εμφανίσιμο!

Σ' εμένα δεν κολλάει, ρολάρει άψογα, μια φορά μόνο θυμάμαι έκανε κάτι ψιλοκαθυστερήσεις, αλλά ήταν λογικό, μια και εκείνη την ώρα κατέβαζε ενημερώσεις.

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, γνώμη μου είναι να μην απορρίψεις το LG.

Το έχω από 24/12 ( το G4c) και είμαι κατευχαριστημένος, πάει τέλεια και δεν έχει βγάλει το παραμικρό θέμα.

Εννοείται ότι έχει και notification led και ραδιόφωνο και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι πολύ εμφανίσιμο!

Σ' εμένα δεν κολλάει, ρολάρει άψογα, μια φορά μόνο θυμάμαι έκανε κάτι ψιλοκαθυστερήσεις, αλλά ήταν λογικό, μια και εκείνη την ώρα κατέβαζε ενημερώσεις.

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δύο ερωτήσεις ακόμα:p

1) Από την πίσω κάμερα είσαι ευχαριστημένος. Επειδή είχα 13άρα η μετάβαση σε 8 άρα θα μου φανεί κάπως ή τσού;

2) Εχεις εφαρμογές αρκετές στο κινητό; To ρωτάω γιατί πολλοί λένε για κολλήματα επειδή έχει 1gb ram

3) Στην αντιπροσωπεία της LG μου είπαν ότι δεν έχει ούτε notification led ούτε radio!!!Τι ισχύει τελικά.

( Μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ - ακόμα και με προσωπικό μήνυμα - από που το πήρες και πόσο)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δύο ερωτήσεις ακόμα:p

1) Από την πίσω κάμερα είσαι ευχαριστημένος. Επειδή είχα 13άρα η μετάβαση σε 8 άρα θα μου φανεί κάπως ή τσού;

2) Εχεις εφαρμογές αρκετές στο κινητό; To ρωτάω γιατί πολλοί λένε για κολλήματα επειδή έχει 1gb ram

3) Στην αντιπροσωπεία της LG μου είπαν ότι δεν έχει ούτε notification led ούτε radio!!!Τι ισχύει τελικά.

( Μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ - ακόμα και με προσωπικό μήνυμα - από που το πήρες και πόσο)

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

1) Πολυ ευχαριστημένος από την κάμερα. Αν και εγώ δεν είχα εως τώρα 13 άρα, νομίζω ότι βγάζει καλές φωτογραφίες.

2) Εφαρμογές έχω πολλές και πραγματικά δεν αντιμετωπίζει προβλήματα κολλημάτων το κινητό.

3) Σίγουρα ρώτησες για το συγκεκριμένο μοντέλο; Διότι και led έχει και ραδιόφωνο. Το led είναι μόνο κόκκινου χρώματος αλλά δουλεύει μια χαρά στις ειδοποιήσεις. Ψάξε στο νετ και θα δεις ότι έχει και τα δύο. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και ράδιο έχει και notification led έχει και υπέροχη οθόνη με εξαιρετικά χρώματα έχει....και η μπαταρία του φοβερή!!!

Κάμερα όμως δεν νομίζω να σε καλύψει το ίδιο ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία πολύ καλή.

Εγώ κάνω βαριά ας πούμε χρήση του κινητού, με σχεδόν όλη τη μέρα ανοιχτά δεδομένα, bluetooth τη μισή μέρα ανοιχτό, πολύ σερφάρισμα, μηνυματα και ομιλία, ο φωτισμός στο αυτόματο, πάντα 4g εκεί που έχει και μου βγάζει 1,5 μέρα.

Τα δεδομενα καταναλώνουν πολλή μπατρία σε σχέση με όλα ταπροαναφερόμενα. Αν τα κλείσω, η αυτονομία πάει στα ύψη, μπορεί να το έχω δυο ωρες ανοιχτό και να εχει κατεβεί 1% η μπαταρία ή και καθόλου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και ράδιο έχει και notification led έχει και υπέροχη οθόνη με εξαιρετικά χρώματα έχει....και η μπαταρία του φοβερή!!!

Κάμερα όμως δεν νομίζω να σε καλύψει το ίδιο ;)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου φίλε μου ( και του p_k και για το pm που μου έστειλε!).Απλά και στο site αλλα και στο τηλ. της lg μου είπαν ότι δεν έχει ράδιο και led. Μήπως δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή υπάχουν και διαφορετικές εκδόσεις..Λέω τώρα..:cry:Εγώ πάντως το έχω βρεί σε σκρουτζομάγαζα γύρω στα 110 που δίνουν ευρωπαική εγγύηση και η lg Ελλάδας μου είπε ότι με καλύπτει;)

Σχετικά με την κάμερα στο mediαmarkt που την είδα και τράβηξα φωτο δεν ειδα ( ή δεν θέλησα να ...δώ :wacko:) εμφανή διαφορά....

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή η κάμερα απλά ο πήχης έχει ανέβει πολύ οπότε επειδή έχω και το 4 όχι το c αλλά και το g3 μέχρι πρότινος πιστεύω ότι ναι την μέρα καλύπτει και τον απαιτητικό χρήστη όμως όπως τα περισσότερα το βράδυ ξεκινούν τα δύσκολα. ...δεν ξέρω βέβαια αν υποστηρίζει την x cam της lg αγοράζοντας την εφαρμογή με σκάρτα 3 ευρώ οπότε στο manual mode εφόσον γνωρίζεις θα έχει σίγουρα και καλύτερο αποτέλεσμα από ότι η στοκ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

δωρίσανε στην αδερφή μου ένα LG G4C αλλά δεν διαβάζει καθόλου την κάρτα μνήμης. Δοκιμάσαμε διαφορετικές κάρτες οι οποίες διαβάζονται από άλλες συσκευές αλλά από το LG τίποτα. Σημειώνεται ότι το τηλέφωνο ήταν του κουτιού..καινούριο. Έχει τύχει σε καποιον κάτι παρόμοιο? Να απευθυνθώ λογικά στο service της LG ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα με το g4c το αγόρασα καινούργιο και δεν διβαζει καμία κάρτα(δοκίμασα πολλες) η μόνη που αναγνωρίζει είναι μια αρκετά παλαιά kingston 2 gb.εσύ βρήκες άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή η κάμερα απλά ο πήχης έχει ανέβει πολύ οπότε επειδή έχω και το 4 όχι το c αλλά και το g3 μέχρι πρότινος πιστεύω ότι ναι την μέρα καλύπτει και τον απαιτητικό χρήστη όμως όπως τα περισσότερα το βράδυ ξεκινούν τα δύσκολα. ...δεν ξέρω βέβαια αν υποστηρίζει την x cam της lg αγοράζοντας την εφαρμογή με σκάρτα 3 ευρώ οπότε στο manual mode εφόσον γνωρίζεις θα έχει σίγουρα και καλύτερο αποτέλεσμα από ότι η στοκ

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση, 3 γρήγορες ερωτήσεις :rolleyes:

1) Επειδή είπες ότι έχεις ( είχες) το lg4 έχει την ίδια ακριβώς κάμερα με το c;( To έχει ένας φίλος το g4 οπότε μπορώ να συγκρίνω).

2)Το βράδυ υπάρχει τόση διαφορά με την 13άρα του χιαομι;( κάποιοι λένε ότι παίζουν ρόλο ο φακός κ.α. εκτός από τα mp της κάμερας...

3) η εφαρμογή που λές παραπάνω ποια είναι; τι βελτιώνει ακριβώς;

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν αγοράσει θήκη quick circle για το συγκεκριμένο κινητό, αν το κυκλικό άνοιγμα μπροστά είναι κενό ή έχει κάποιο τζαμακι πλαστικό ας πούμε...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@p_k ...αποκλείεται να έχει τζάμι...η αντίστοιχη στο lg g4 δεν έχει φυσικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@NXONTZ ...δεν εχει καμία σχέση η κάμερα του c με την ναυαρχίδα το g4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εφαρμογή έχει χειροκίνητη λειτουργία θέλει λίγες γνώσεις-εμπειρία με φωτογραφία

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το manga. Προοριζεται για άτομο που το χρησιμοποιεί βασικά σαν τηλέφωνο, λίγο σερφαρισμα και Facebook.. Νομίζω η διαφορά μεταξύ των δύο συσκευών είναι το 4g.

Όσοι το έχετε είσαστε ευχαριστημένοι? Έχει λαγκαρισματα?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

@p_k ...αποκλείεται να έχει τζάμι...η αντίστοιχη στο lg g4 δεν έχει φυσικά

 

Οπότε μάλλον δεν θα την προτιμήσω, καθώς ποτέ δεν βάζω tempered glass και τετοιου είδους προστασίες. Τα προσέχω πολύ τα κινητά μου και δεν εχω προβλήματα με πτώσεις, γρατζουνιές, κλπ. Συνειδητά δεν βάζω δηλαδή, δεν μ' αρέσουν.

Εχω θηκες τύπου "πουγγί", που καλύπτουν εξ' ολοκλήρου το κινητό, δεν αφήνουν τίποτε εκτεθειμένο και προσφέρουν καλή προστασία.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι το c είναι πολύ τίμιο κινητό...προσφέρει πάρα πολλα κ στα 110 είναι μια εξαιρετική πρόταση με εξαιρετική οθόνη...η πλαστική αίσθηση του πισω μέρους φανερώνουν την φτηνότερη κατηγορία κ τα αραιά μηδαμινά λαγκς...κατά τα άλλα μπαταρία σούπερ και κάμερες συμπαθητικες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι το c είναι πολύ τίμιο κινητό...προσφέρει πάρα πολλα κ στα 110 είναι μια εξαιρετική πρόταση με εξαιρετική οθόνη...η πλαστική αίσθηση του πισω μέρους φανερώνουν την φτηνότερη κατηγορία κ τα αραιά μηδαμινά λαγκς...κατά τα άλλα μπαταρία σούπερ και κάμερες συμπαθητικες.

 

Value for money από κάθε άποψη το G4c.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Value for money από κάθε άποψη το G4c.

 

Θα συμφωνήσω!

 

Στα αρνητικά, το μόνο που θα μπορούσα να προσάψω είναι η ROM, που δεν σου δίνει πολλές δυνατότητες :O

 

Από την άλλη βέβαια, με ROOT και link2SD όλα λύνονται... :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lg G4c

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...