Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παταμε *#*#3646633#*#* στο τηλεφωνο

παμε audio, hardware testing, normal mode

 

εκει στο sip και στο mic πειραξα τιμες.

 

ομοιως αντι νορμαλ mode στο speech enhancement πειραξα τιμες..

 

ξερω ειμαι ανοητος, απογοητευτηκα και δοκιμαζα..

 

τωρα την επατησα.

 

γραψε οτι μπορεις φιλε, ή αμα θες σε καφε αν εισαι κοντα στα βορεια ερχομαι και κερνω καφεδαρα!

 

σωσουμε το mx5!

 

σε ευχαριστω

 

normal mode:

type -> sip

level -> level 0

Value 112

max vol 145

 

speech enhancement:

common parameter

patameter0

value 0

 

Ααααααααν θυμάμαι καλά στο πρώτο τα είχα μπουστaρει λίγο και εγώ παλιότερα. Ελάχιστα όμως, για να μην την πάθω όπως εσύ.

Οπότε μπορεί να είναι απόλυτα default τιμές αλλά δουλεύουν.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άκυρο ποστ παιδια

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδιά ενδιαφέρεται κανείς να το αγοράσει; Το δίνει μία γνωστή μου στα 160 (είναι σαφώς σε άριστη κατάσταση, με όλα τα παρελκόμενα, κουτί ζελατίνη φορτιστής και 3-4 θήκες) γιατί θέλει να πάρει κάτι πιο απλό. Στείλτε αν είναι κάτι :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά ξέρει κανένας κάποιον που να μπορεις να αλλάξει την οθόνη στην Αθήνα? Εννοω φυσικά να την έχει διαθέσιμη και να το πάω για να το φτιάξει?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας κάποιον που να μπορεις να αλλάξει την οθόνη στην Αθήνα? Εννοω φυσικά να την έχει διαθέσιμη και να το πάω για να το φτιάξει?

Makeitwork 2105313275-6980699000

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Ψάχνω για οθόνη απο mx5. Αν κάποιος έχει έχει ας μου γράψει σε μήνυμα. Τιμή λογική.

Ψάξε στο Ali express κάτι θα βρεις εκεί.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάξε στο Ali express κάτι θα βρεις εκεί.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

1)καλημερα στην παρεα.δυστηχως χτες εσπασα την οθονη στην προσπαθεια μου να αλλαξω μπαταρια.μηπως εχει κανεις σε λογικη τιμη?σκεφτομουν να παρω αλλο αλλα μ'αρεσει πολυ το κινητο.δυστηχως το να παραγγειλεις απο το εξωτερικο ειναι πλεον επικινδυνο λογω τελωνειου.δεν ξερεις ποσο θα σου βγει.

2)μηπως υπαρχει κανεις στη Λαρισα η' καπου κοντα που να μπορει να βοηθησει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ενδιαφέρεται κανείς να το αγοράσει; Το δίνει μία γνωστή μου στα 160 (είναι σαφώς σε άριστη κατάσταση, με όλα τα παρελκόμενα, κουτί ζελατίνη φορτιστής και 3-4 θήκες) γιατί θέλει να πάρει κάτι πιο απλό. Στείλτε αν είναι κάτι :)

 

το κινητο πουληθηκε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά εχω θεμα με το ακουστικό μου, όταν μιλάω κ ειναι δυνατά η φωνή παραμορφώνει πολυ τα λόγια κ πρέπει να χαμηλωσω την ένταση για να μην γίνεται κουραστικό.. Αν εχει λιγο φασαρία γύρω μου μετα δν ακούω τπτ. Εχει τύχει σε κανέναν?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ...ΕΧΩ ΤΟ MEIZU MX5 ΜΕ ΤΗ ΕΚΔΟΣΗ FLYME OS 4.5.4.1Ι ΜΕΤΑ ΑΠΟ ROOT. ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ FLYME 6.1.0.0G...

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΑΠΛΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENU..

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ...ΕΧΩ ΤΟ MEIZU MX5 ΜΕ ΤΗ ΕΚΔΟΣΗ FLYME OS 4.5.4.1Ι ΜΕΤΑ ΑΠΟ ROOT. ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ FLYME 6.1.0.0G...

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΑΠΛΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MENU..

Ναι κάνε κανονικά, είσαι στην global rom που έχει Ελληνικά.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι κάνε κανονικά, είσαι στην global rom που έχει Ελληνικά.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Απλά κάνε wipe data να είσαι σίγουρος.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΚΡΑΣΣΑΡΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ? ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΗ ΕΚΔΟΣΗ 4.5..ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 6.0...?

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΧΩ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΚΡΑΣΣΑΡΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ? ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΗ ΕΚΔΟΣΗ 4.5..ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 6.0...?

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΧΩ?

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να κρασαρει

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πες σε σχέση με την 6, διαπιστώνεις καμία σημαντική αλλαγή?

Είχα κάποια προβλήματα με google settings στην αρχή αλλά έστρωσε και υπάρχουν κάποια bug. Είναι beta έκδοση λογικά.Εχουν βελτίωση τα γραφικά και την εμφάνιση. Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινέζικη ρομ είχες εγκατεστημένη ή international?

Κινέζικη πάντα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα. Έχω 2 ερωτήσεις αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

 

1) Για MX5 έχω 6.3.0.2A αλλά έχω θέματα με τα google services. Αρκετές φορές δεν μπορεί να κάνει login σε εφαρμογές google όπως youtube, google play, αντίγραφα ασφαλείας σε drive είναι απενεργοποιημένο κλπ. Ξέρετε ποια ROM πρέπει να βάλω για να είμαι οκ?

 

2) Η δεύτερη ερώτηση είναι για M1 note, θέλω να περάσω μια ROM που να υποστηρίζει και ελληνική γλώσσα. Και εκεί έχω την 6.3.0.2A που υποστηρίζει μόνο αγγλικά. Ποια πρέπει να περάσω για να έχει και ελληνικά και να μην έχει και τα παραπάνω προβλήματα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω 2 ερωτήσεις αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

 

1) Για MX5 έχω 6.3.0.2A αλλά έχω θέματα με τα google services. Αρκετές φορές δεν μπορεί να κάνει login σε εφαρμογές google όπως youtube, google play, αντίγραφα ασφαλείας σε drive είναι απενεργοποιημένο κλπ. Ξέρετε ποια ROM πρέπει να βάλω για να είμαι οκ?

 

2) Η δεύτερη ερώτηση είναι για M1 note, θέλω να περάσω μια ROM που να υποστηρίζει και ελληνική γλώσσα. Και εκεί έχω την 6.3.0.2A που υποστηρίζει μόνο αγγλικά. Ποια πρέπει να περάσω για να έχει και ελληνικά και να μην έχει και τα παραπάνω προβλήματα?

 

Ευχαριστώ

 

παρακατω οι global roms που ΥΠΟΘΕΤΩ ειναι multilanguage με προεγκατεστημενο playstore

m1 note global roms http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=6&type=1

mx5 global roms http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2&type=1

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

παρακατω οι global roms που ΥΠΟΘΕΤΩ ειναι multilanguage με προεγκατεστημενο playstore

m1 note global roms http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=6&type=1

mx5 global roms http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2&type=1

 

Ευχαριστώ θα εγκαταστήσω και θα ενημερώσω αν έχει ελληνικά μήπως χρειαστεί και κάποιος άλλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου το κινητό μου κλείνει στο 49%. Το είχα παραγγείλει από vickmall. Νομίζω έχει 2 χρόνια εγγύηση και ήθελα να ρωτήσω, πρέπει να το στείλω εκεί για να μου βάλουν καινούρια μπαταρία (που θα το καλύπτει η εγγύηση) ή υπάρχει περίπτωση να γίνει και στην Ελλάδα αυτό, χρησιμοποιώντας την εγγύηση; Ή να το πάω σε ένα μαγαζί, να μου βάλουν μία μπαταρία, να την πληρώσω να τελειώνουμε; Έχετε κάτι να προτείνετε;; Σας ευχαριστώ πολύ. Κάθε βοήθεια πολύτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου το κινητό μου κλείνει στο 49%. Το είχα παραγγείλει από vickmall. Νομίζω έχει 2 χρόνια εγγύηση και ήθελα να ρωτήσω, πρέπει να το στείλω εκεί για να μου βάλουν καινούρια μπαταρία (που θα το καλύπτει η εγγύηση) ή υπάρχει περίπτωση να γίνει και στην Ελλάδα αυτό, χρησιμοποιώντας την εγγύηση; Ή να το πάω σε ένα μαγαζί, να μου βάλουν μία μπαταρία, να την πληρώσω να τελειώνουμε; Έχετε κάτι να προτείνετε;; Σας ευχαριστώ πολύ. Κάθε βοήθεια πολύτιμη!

 

στη θεση σου θα αναβαθμιζα στην τελευταια εκδοση clean install να φυγουν ολα να resetαρει το τηλεφωνο . αν το προβλημα παραμενει και αφου ειναι εντος εγκυησης θα επικοινωνουσα με το καταστημα να δω αν μπορω να το στειλω , να μου το φτιαξουν να μου το στειλουν πισω με δικα τους εξοδα , ποσο καιρο θα κανει και τα σχετικα . και μετα θα κοιταζα για αγορα κ αλλαγη μπαταριας απο μενα.στα deassembly που βλεπω δεν φαινεται να ειναι κολημενη η πλατη αλλα πιστευυω πως ειναι κ εχει ενα βαθμο δυσκολιας.στα 20 ευρω μπαταρια απο σκρουτζ.μιλα κ με το ελληνικο service https://t2p.gr/contact/

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

στη θεση σου θα αναβαθμιζα στην τελευταια εκδοση clean install να φυγουν ολα να resetαρει το τηλεφωνο . αν το προβλημα παραμενει και αφου ειναι εντος εγκυησης θα επικοινωνουσα με το καταστημα να δω αν μπορω να το στειλω , να μου το φτιαξουν να μου το στειλουν πισω με δικα τους εξοδα , ποσο καιρο θα κανει και τα σχετικα . και μετα θα κοιταζα για αγορα κ αλλαγη μπαταριας απο μενα.στα deassembly που βλεπω δεν φαινεται να ειναι κολημενη η πλατη αλλα πιστευυω πως ειναι κ εχει ενα βαθμο δυσκολιας.στα 20 ευρω μπαταρια απο σκρουτζ.μιλα κ με το ελληνικο service https://t2p.gr/contact/

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...