Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Β370 είναι όλα τα λεφτά..άλλαξαν και γραμματοσειρά...κ.α

 

Πόσες μερες την έχεις; η μπαταρία πώς είναι; το doze λειτουργεί; η ανάγνωση δακτυλικού αποτυπώματος έγινε πιο γρήγορη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχει ένας φίλος το Honor 7, σλοβάκικο μοντέλο, και είναι στην Β180.

 

OTA δεν έχει έρθει κάτι. Διαβάζοντας έτσι πρόχειρα εδω και στο XDA, βλέπω πολλούς τρόπους να περάσει κάποια Marshmallow ROM.

 

Ο πιο επίσημος τρόπος μετά το OTA είναι μέσω του HiCare app? Εκεί του βρίσκει ότι υπάρχει update. Είναι ασφαλές να ξεκινήσει τη διαδικασία ή παίζει να του κολλήσει (όπως με τη μέθοδο από microSD που θέλει 2-3 προσπάθειες αναλόγως αν κολλήσει στο 5% ή στο 99%);

 

Ευχαριτώ εκ των προτέρων, και σημειωτέον το κινητό δεν το έχω μπροστά μου, οπότε βοηθάω εξ αποστάσεως.

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι ο πιό επίσημος τρόπος! Δεν θα του κολλήσει καθόλου! Έτσι το έκανα εγώ! ¨Ολα πήγαν ρολόι! Ούτε κολλήματα ούτε άλλα χαζά! Αν βάλει και Γερμανία θα πάρει την αναβάθμιση μέχρι Β370!
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Όλα πήγαν καλά. Έκανε κανονικά την αναβάθμιση και δεν αντιμετώπισε κανένα θέμα. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό είναι απλά φοβερό

Δεν έχει κανένα πρόβλημα τουλάχιστον για έμενα

Έβαλα και την Β370 και πάει αρκετά καλύτερα από θέμα μπαταρίας

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Παιδιά καλημέρα.Η συζυγος αναζητά δικαρτο.Χτες κάναμε μια βόλτα και είδε το honor 7 και κατενθουσιάστηκε. Όμως δεν της φτάνουν τα 16GB. Ξέρετε αν κυκλοφορεί έκδοση με 32Gb? Η αν γίνεται να έχει 2 sim και κάρτα sd συγχρόνως?
Link to comment
Share on other sites

2 sim και κάρτα μνήμης δεν γίνεται. 1 sim και κάρτα μνήμης μπορείς όπως το έχω και εγώ. Κατά τα άλλα το κινητό πάει σφαίρα και έχει πολύ καλή μπαταρία και γρήγορη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Ok. Λύθηκε. Ψάχνοντας βρήκαμε πως στις Βρυξέλλες, όπου ζει έχει στο εκεί fnac έκδοση δικαρτη με εσωτερική μνήμη 16GB.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

32GB εννουσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Για όποιον έχει δει φαινόμενα battery drain απο το play services μετά το update σε 6.0 σας περιγράφω μια λύση που δούλεψε σε εμένα: Settings-> Google-> Location->Menu->Scan Settings-> απενεργοποίηση του wifi scanning και bluetooth scanning

Πολύ συχνά, όταν ανοίγω τα google maps για χρήση μου πετάει μήνυμα να το ενεργοποιήσω το wifi scanning αλλά πατάω πάντα no και έτσι δεν έχω θέμα.

Η ρύθμιση αυτή έβαζε το κινητό σε κατάσταση μόνιμου "awake" και δεν έμπαινε σε doze.

Ελπίζω να βοηθήσει κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Έχω μια εφαρμογή συγκεκριμένα το escore. Οταν είμαι συνδεδεμένος με wifi έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά, όταν όμως είμαι συνδεδεμένος. με δεδομένα δεν έρχεται καμία ειδοποίηση. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να περνω ειδοποιήσεις κανονικά ενώ είμαι με δεδομένα συνδεδεμένος;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από ένα νέο κάτοχο του κινητού. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο:

Σουπερ γρήγορο, μηδέν λαγκαρισματα μεχρι στιγμής,άριστο multitasking, πανέμορφη οθόνη, φοβερό σημα, πολύ γερό wi-fi, πολύ καλή ποιότητα ήχου και στο αυτί και στο εξωτερικό ηχείο, η κάμερα για μένα που δεν τραβάω και πολλές φωτογραφίες και βιντερο είναι σουπερ. Η δε λειτουργεία με τα δακτυλικά αποτυπώματα ειναι φοβερή και δεν διανοούμαι σύγχρονο τηλέφωνο να μην έχει αυτή τη δυνατότητα.

Ολα οκ εκτός :

1. πολύ μικρές γραμματοσειρές!!!! Δοκίμασα να τις αυξήσω. Το έβαλα στο "huge" (!!!!), κάπως σουλουπώθηκε η κατάσταση αλλά και πάλι οι ειδοποιήσεις στη μπαρα πάνω αλλά και στη lock screen είναι μικροσκοπικές. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν βάλω κάποιο launcher αν μπορώ να ελέγξω καλλίτερα το μέγεθος τους.

2. δεν εχω καλή θέαση της οθόνης σε φως ημέρας παρά τα καλά λογια που άκουσα. Δεν καταλαβαίνω πως λειτουργεί η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Πως γίνεται ? Εχουμε αυτόματη φωτεινότητα αλλά η μπαρα απο κάτω είναι ενεργή, μπορείς να τη σύρεις δεξιά-αριστερά. Πως πρέπει να το βάλω για να έχω τη καλλίτερη ρύθμιση για φώς ημέρας?

3. η πλάτη του γλυστράει !!!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω με 1-2 θήκες που παρήγγειλα να λύσω το θέμα. (οταν χάζευα τα τηλέφωνα για την αγορά θαύμασα το πιασιμο που ειχε το moto x play!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Σκέφτομαι να αγοράσω το honor 7 64gb από εξωτερικο. Ποιό μαγαζι προτείνετε; έχει πάρει κάνεις από Κίνα κ αν Ναι τι γίνεται με τελωνεία κτλ; Επίσης Επειδή στο honor 3c Που Έχω Τώρα 3g παίζει μόνο στη Μια από τις δύο sim, υπάρχει αντίστοιχο θέμα με το κινητό;
“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Μπορούμε να "στειλουμε" την εικόνα από το κινητό στην τηλεώραση όταν παιζει το youtube πχ?

Όταν παίζει το youtube και κλείνει η όθόνη, σταματάει και ο ηχος. Μπορούμε να το αποφύγουμε;

Σας ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

1.το 32gb μοντελο δεν πιανει 4g ή καταλαβα λαθος?

2.η καμερα σε low light πως τα παει?γενικα φτανει την καμερα του P8 ή εχει διαφορα μεγαλη?

3.οσοι το χρησιμοποιειτε με dual sim λειτουργια με τη χωρητικοτητα πως τα πατε?

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημερα σας, εχω το honor 3c εδω κ 3 μιση χρονια και δούλευε άψογα. Απλα εχει φαει κατι κολλήματα τωρα τελευταία. Ειμαι στην αναζήτηση καινούριου. Ειμαι αναμεσα στο, p9 lite και στο honor 7. . Εχεις κανεις να πει κατι? Σχετικα με της επιλογές και πιο ειναι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχω το honor 3c εδω κ 3 μιση χρονια και δούλευε άψογα. Απλα εχει φαει κατι κολλήματα τωρα τελευταία. Ειμαι στην αναζήτηση καινούριου. Ειμαι αναμεσα στο, p9 lite και στο honor 7. . Εχεις κανεις να πει κατι? Σχετικα με της επιλογές και πιο ειναι καλυτερο

P9 lite. Πιο καινούργιο μοντέλο και θα πάρει και nougat.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...