Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς τον!

Από τις 1200 μέχρι τις 1700 γινόταν σήμερα με το εκπτωτικό κουπόνι και μέχρι το stocK τους!

Μου είχαν στείλει ειδοποίηση με email στην κράτηση που είχα κάνει!

Υ.Γ. καμιά βοήθεια πως θα μου το στείλουν από Ιταλία?

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

Από τις 1200 μέχρι τις 1700 γινόταν σήμερα με το εκπτωτικό κουπόνι και μέχρι το stocK τους!

Μου είχαν στείλει ειδοποίηση με email!

 

εμενα δε με στειλαν , τεσπα , ισως μου βγει σε καλο ,αληθεια ευρωπαικο 64αρι δε θα βγει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ήταν διαθέσιμο το μεσημέρι που βάλαμε την παραγγελιά

Μάλλον φέρνουν σχετικά λίγα για την ζήτηση που υπάρχει

 

δε το προσεξα, ετρεχα στις παρελασεις :)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω , ειναι δυνατον να μη βαλουν NFC ; θα μου πεις τι το θες; μια φορα να σου χρειαστει φτανει ,τεσπα ,ετσι και αλλιως το προοριζω για την γυναικα, εγω μια χαρα ειμαι με το p8
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

Από τις 1200 μέχρι τις 1700 γινόταν σήμερα με το εκπτωτικό κουπόνι και μέχρι το stocK τους!

Μου είχαν στείλει ειδοποίηση με email στην κράτηση που είχα κάνει!

Υ.Γ. καμιά βοήθεια πως θα μου το στείλουν από Ιταλία?

 

στείλε ένα mail στο info@expansys.com.gr (στα ελληνικά) με τον αριθμό παραγγελίας και πες τους να αλλάξουν την διεύθυνση

Link to comment
Share on other sites

Kyriakox, μπορεις επισης να το παραγγειλεις απο οποιαδηποτε χωρα του vmall και να στο φερει καποιος courier.

Για παραδειγμα εγω το παρηγγειλα μεσω vmall γερμανιας (λογω χαμηλων φορων) και μεσω http://www.mailboxde.com/ το εφερα στην χωρα μου με επιπλεον 10 ευρω.

Καλή αυτή η λύση και το κόστος δεν είναι και τόσο υψηλό. Νομίζω κάτι ανάλογο έκαναν και τα παιδιά που έπαιρναν το one plus one από Ευρωπαϊκή αποθήκη που δεν έστελνε Ελλάδα.

στείλε ένα mail στο info@expansys.com.gr (στα ελληνικά) με τον αριθμό παραγγελίας και πες τους να αλλάξουν την διεύθυνση

Αυτό το site πως συνδέεται με τις παραγγελίες από το vmall? Δηλαδή μπορούμε να παραγγείλουμε από vmall και απλά ενημερώνουμε εδώ σε ποια διεύθυνση να σταλεί?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλή αυτή η λύση και το κόστος δεν είναι και τόσο υψηλό. Νομίζω κάτι ανάλογο έκαναν και τα παιδιά που έπαιρναν το one plus one από Ευρωπαϊκή αποθήκη που δεν έστελνε Ελλάδα.

 

Αυτό το site πως συνδέεται με τις παραγγελίες από το vmall? Δηλαδή μπορούμε να παραγγείλουμε από vmall και απλά ενημερώνουμε εδώ σε ποια διεύθυνση να σταλεί?

 

στο expansys ανήκει και το vmall,μπορείς να πάρεις και στο τηλέφωνο που έχει στο expansys.gr για άμεση εξυπηρέτηση στα ελληνικά επίσης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου εστειλαν νεο mail

 

Tsvetan Apostolov

28 Oct, 18:35

Dear Customer,

Thank you for contacting vMall.

Allow me to inform you that you have made your order on the UK website of vMall and it can not be delivered.

However we can cancel the order and you can make a new order on the EU vMall website. Is that convenient for you sir?

We remain at your disposal for further help.

Thank you for contacting us.

Regards,

Tsvetan

 

και βεβαια τους απαντησα

 

Hello

First of all i asked before i put my order and here is the mail

 

Jorn Stockman

28 Oct, 07:08

Dear customer,

Yes, we can.

You can place your order on our UK website and give us a call. Our processing team will amend the order.

If you have any other questions, please don't hesitate to contact us.

Thank you for contacting us.

Regards,

Jorn

 

 

Kyriakos

27 Oct, 16:00

Ok

I will order 16G

You can send Greece?

 

 

Second i dont have problem to cancel my order and put it again in EU but there is two problems

FIrst i checked the other countries and they are sold out so how i will put my order

SEcond i dont want to lose my Voucher code

 

 

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι απαντάνε γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Είχα απάντηση από το expansys! Περιμένω από το VMALL!

 

Αξιότιμε πελάτη,

Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το αίτημά σας (Αλλαγή διεύθυνσης παραγγελίας από Ιταλία σε Ελλάδα!). Λόγω περιόδου αιχμής, υπάρχει πιθανότητα να λάβετε απάντηση σε περισσότερο από 24 ώρες αφού όλα τα e-mails θα απαντηθούν με σειρά προτεραιότητας..........

Φιλικούς Χαιρετισμούς,

Η Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών

vmall

..........................

Μετά από ένα χρόνο χρήσης του HONOR 6 θέλω να πω στο άλλο φιλαράκι dimtz ότι η τεχνολογία NFC δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ ....άσχετα αν δεν είχα το τηλ. στα δικά μου χέρια .... (κάτι ήξεραν οι ΚινεζοΙάπωνες...εκτός κι αν γίνει τώρα με την νέα υπηρεσία πληρωμής που λανσάρετε στην Αμερική...)

...............

Μιλώντας με τον κουμπάρο μου (λόγω αγοράς 2 sams 6 & edge Plus+) και αναφορικά με την διαφορά στην ανάλυση οθόνης των τηλ/νων μεταξύ 1κ και 2κ μου είπε ότι είναι μεγάλη! "Το δικό μας" (εδώ μέσα) που είναι 1κ....φαντάζομαι πως θα είναι μια από τα ίδια!!!! Τέλος πάντων...εδώ ακόμη δεν το είδα, Γιάννη το Βάφτισα...

Υ.Γ. Απορώ ακόμη πως η τράπεζα ενέκρινε την πληρωμή με πιστωτική...λέτε να τους έπιασα στον ύπνο (28η Οκτωβρίου..χαχα)

.................

Ξέρει κανείς αν και τα δυο ή μόνο το ένα απότα δυο παρακάτω temp μπορούν να εμποδίσουν το μπλε φως??

https://www.etotalk.com/nillkin-huawei-honor-7-amazing-h-tempered-glass-protector_p9759.html

https://www.etotalk.com/huawei-honor-7-tempered-glass-film-screen-protector_p9753.html

 

Ισχύει και το TouchPlus στο honor 7?

Αυτό το τηλ. φοράει Rom EU ή θα ξανατρέχουμε να αφαιρούμε τα κινέζικα? Α ρε καταραμένη φτώχια!

 

Με τον Magnetic Sensor (που λέει ότι έχει το τηλ.) μπορώ να βάλω δίπλα σ' αυτό και τις πιστωτικές μου κάρτες χωρίς να πάθουν τίποτα? Το ρωτάω γιατί υπάρχει μια θήκη που θα μ' ενδιέφερε η αγορά της......

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από το vMall !

Grazie per il suo ordine

Buongiorno, Grazie per il suo ordine del 28 Ottobre 2015.

Dettagli dell’ordine::

Product image Honor 7 (Fantasy Silver)

Quantità: 1

Prezzo: € 286.88

On Request

Product image €40.98 voucher (Net of tax) ..... Τι είναι αυτό ξέρει κανείς????

Quantità: 1

Prezzo: € -40.98

In Stock

Dotted line

Spese di spedizione: € 0.00

IVA: € 54.10

Totale: € 300.00

 

Υ.Γ. Σου βγαίνει η πίστη ανάποδα να πάρεις ένα καλό τηλ. μεσαίας κατηγορίας! Και πούσαι ακόμη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρατηση πως κανατε; προσπαθω και δεν γινετε

Γίνεται ...κάνε λογαριασμό...δώσε εντολή για κράτηση και περίμενε νέα ειδοποίηση και τηνδωροεπιταγή τους!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

L'ordine n° ...... è stato spedito λέει η επιστολή τους!

Άντε πλάκα - πλάκα έρχεται το τηλεφωνάκι....με DHL και Track number!

Έφυγε από LONDON-HEATHROW - UK πάει για BOLOGNA και μετά ....... Greece - ITALY????

Estimated Delivery: Friday, October 30, 2015 By End of Day Στο άψε σβήσε! Μη χειρότερα...ακόμη δεν το πιστεύω!

Τι έγινε ρε παιδιά για τα έξοδα αποστολής δεν μου λένε τίποτα ή μήπως θα τα φάω όταν θα έρθει το πακετάκι?

ή λόγω χθεσινών γενεθλίων της Huawei θα την σκαπουλάρω?

Υ.Γ. Μαζί με την έκπτωση των 50 ευρώ, έχουμε και 3 χρόνια εγγύηση, ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό?

ή έχουμε έκπτωση 30% στις θήκες κ.λ.π.????

Τέλος, νομίζω ότι είμαστε δεν είμαστε καμιά δεκαριά που έχουμε αυτό τηλεφωνάκι στην Ελλάδα!

Άν συμβαίνει αυτό τότε πολύ δύσκολα θα πάμε μπροστά.....με ROM!

 

Άντε πάμε και στα ωραία.....http://forum.xda-developers.com/honor-7 και καλό διάβασμα!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

L'ordine n° ...... è stato spedito λέει η επιστολή τους!

Άντε πλάκα - πλάκα έρχεται το τηλεφωνάκι....με DHL και Track number!

Έφυγε από LONDON-HEATHROW - UK πάει για BOLOGNA και μετά ....... Greece - ITALY????

Estimated Delivery: Friday, October 30, 2015 By End of Day Στο άψε σβήσε! Μη χειρότερα...ακόμη δεν το πιστεύω!

Τι έγινε ρε παιδιά για τα έξοδα αποστολής δεν μου λένε τίποτα ή μήπως θα τα φάω όταν θα έρθει το πακετάκι?

ή λόγω χθεσινών γενεθλίων της Huawei θα την σκαπουλάρω?

Υ.Γ. Μαζί με την έκπτωση των 50 ευρώ, έχουμε και 3 χρόνια εγγύηση, ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό?

ή έχουμε έκπτωση 30% στις θήκες κ.λ.π.????

Τέλος, νομίζω ότι είμαστε δεν είμαστε καμιά δεκαριά που έχουμε αυτό τηλεφωνάκι στην Ελλάδα!

Άν συμβαίνει αυτό τότε πολύ δύσκολα θα πάμε μπροστά.....με ROM!

 

Άντε πάμε και στα ωραία.....http://forum.xda-developers.com/honor-7 και καλό διάβασμα!

 

με τι καρτα πληρωσες ; αντε καλοριζικο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Με VISA Eurobank! Με το καλό και εσύ στην παρέα...

Θα έχω δωρεάν αποστολή απ' ότι μου λένε στο τιμολόγιο......Καλοοοό!

Υ.Γ. Και πριν ο αλέκτωρ λαλήσει .....θα έχουμε For honor 7 marshmallow would be available in next year Q1 ???

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

εδω το πουλανε με NFC :lol: http://www.redcoon.es/B619805-Honor-7-Gris_M%F3viles?refId=zanoxes&utm_source=zanoxes&utm_medium=Affiliate&zanpid=2094833557599294464&refId=zanoxes αντε μετα να θεωρησεις αυτο αξιοπιστο, φιλε chipakia ποσο σε βγηκε; επισης πως τους επισες για αποστολη στην ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά 300!

Δεν έκανα τίποτα για να τους πείσω!! Απλά έβαλα τα στοιχεία μου και εκεί που έλεγε την πόλη ....έβαλα δίπλα από την πόλη μου και την λέξη Ελλάδα!

Αν θα προσέξεις πιό πάνω το λέω καθαρά όπως επίσης αυτοί μου γράφουν στο τιμολόγιό τους ......Πόλη μου Greece- ITALY!

Περιμένω να δω τι θα γίνει.... αφού μετά την παραγγελία, χθες έκανα και αυτό που μου είπε ο φίλος Leo...στην EXPAnsys.GR!

Πήγα να το αγοράσω με PP και δεν γινόταν! Ήθελαν ευρώ! Έβαλα την πιστωτική και στάθηκα τυχερός! Η συναλλαγή εγκρίθηκε! Κουφό!

Λες να το στείλουν μέχρι την Ιταλία και μετά να μου πουν έλα πάρτο από δω?? πλάκα θάχει!! Δεν μπορεί να πάνε καλά μέχρι τέλους......έχω δρόμο ακόμη!

Υ.Γ. Πιστεύω ότι δεν το χρειαζόμαστε το NFC ακόμη στην Ελλάδα! Ίσως του χρόνου με το Honor 8 !!!

Κάνε την αίτησή σου και περίμενε...μην τους γράφεις πολλά πολλά και όχι UK! Καλύτερα από Γερμανία, όπως είπαν πιό πάνω!!

Που το διάβασες εκεί δεν λέει τίποτα στα χαρακτηριστικά του...για NFC....αλλά όπως ξέρεις και στο 6/άρι 16GB δεν έχουν NFC εδώ γιατί να το κάνουν σ' αυτό...!!!! Έπρεπε να πάρω δυο και να σου έδινα το ένα μετά...μόνο και μόνο να σου φύγει η τρέλα !!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα το mail που τους εστειλα μου εστειλαν αυτο

Thank you for your order

Dear Kyriakos thank you for your order on 28 October 2015.

 

Your order reference is: 5ASP-6929-C0C6.

 

 

 

Order Details:

 

Honor 7 (Mystery Grey)

 

Quantity: 1

Price: £208.32

In Stock

 

£33.33 voucher (Net of tax)

 

Quantity: 1

Price: £-33.33

In Stock

 

 

 

Shipping:

£0.00

VAT:

£0.00

Total:

£230.94

Payment Method:

You have chosen to pay by Credit card.

Αρα μου ερχετε και εμενα

Και εγω πληρωσα με Eurobank mastercard

 

ΕΠισης στο link που εβαλες πιο πανω chipakia διαβασα οτι δεν χρειαζομαστε αλλα φορτιστη

ειμαστε οκ με αυτον που στελνουν

http://forum.xda-developers.com/honor-7/accessories/fast-charging-t3205025

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Ωραία μεγαλώνουμε.... γουστάρω! και εάν το πάρει σε 2 μέρες και Dimtz ....

Έκανα εγγραφή για τις beta ...και είδα ότι ετοιμάζουν (αν κατάλαβα καλά) το EMUI 4.0!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Android Μ Αναβάθμιση Ανακοίνωση

πω πω τι θα βάλουμε.....http://emui.huawei.com/cn/portal.php?mod=view&aid=55

 

Μία δοκιμή beta για το Android 6.0 marshmallow στο Honor 7 σε ένα θέμα της εβδομάδας.

Τέσσερις εβδομάδες (συν ή πλην, υποθέτουμε), στην πραγματικότητα.

 

http://www.androidcentral.com/honor-7-get-marshmallow-beta-matter-weeks

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...