Jump to content

Lenovo A5000 dual


bassakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάντως το πήγα σε 3 τεχνικούς και μου είπαν ότι το κινητό είναι off. Δεν φτιάχνει!!!!

Οπότε να πω στο φίλο ότι μάλλον να ξεκινήσει να ψάχνει καινούργιο!!!

Το κινητό είναι της γυναίκας μου, αλλά ξεκίνησε μόνο του ξανά...αν και μετά απο μια αναβάθμιση άρχισε να κάνει τα χαζά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως το πήγα σε 3 τεχνικούς και μου είπαν ότι το κινητό είναι off. Δεν φτιάχνει!!!!

Οπότε να πω στο φίλο ότι μάλλον να ξεκινήσει να ψάχνει καινούργιο!!!

 

την συσκευή την έχω δώσει σε ένα φιλαράκι μου . έκανε την αναβάθμιση έκλεισε και δεν άνοιγε . το έφτιαξα με τον εξής τρόπο . άνοιξα το κινητό έβγαλα για 10 δευτερόλεπτα το βύσμα της μπαταρίας και το ξανά έβαλα . "blank screen" λέγεται μου έχει τύχει και σε tablet lenovo . κατέβασα την ρομ το flashara και τώρα δουλεύει πάλι ρολόι

 

να ξέρετε όταν λέω να βγάλετε το βύσμα δεν σημαίνει πως ανοίγει η συσκευή

απλά απενεργοποιήτε την συσκευή ώστε όταν πάτε να το flasharete να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής και το SP Flash Tool

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρικοβερι μπαίνει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Βεβαίως. Έχω βάλει TWRP recovery έχω κατεβάσει και την stock Rom για lollipop και δουλεύει άψογα. Ο,τι χρειαστείς είναι στο needrom.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.αλλαξα οθονη στο εν λογω κινητο και απο τοτε η φωτεινότητα δεν αλλαζει.Ειναι κολλημενη στο τερμα και ειναι σκοτεινή σαν να μην λειτουργει η λαμπα.Οταν το φορτιζω κλειστο τοτε μου δείχνει την κανονικη φωτεινοτητα στο λογότυπο και την μπαταρια.Μηπως ειναι κλειδωμένη απο την Lenovo η οθονη σε περιπτωση που δεν βαλεις γνησια της;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δηλαδή κυλάς την μπάρα της φωτεινότητας και δεν αλλάζει αυτό θέλεις να πεις ;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό της γυναίκας μου με την τελευταία έκδοση του Handcent Next SMS δεν έχει ήχο στα εισερχόμενα μηνύματα της ενώ επιλέγω απο αυτά που μου βγάζει η λίστα. Κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό...

 

2 κινητά το δικό μου και της γυναίκας μου παρουσιάζουν πρόβλημα στο βύσμα φόρτισης...πετύχαμε σε παρτίδα ή έχετε και άλλοι ίδιο θέμα ; Ενώ κάθεται ο φορτιστής αν μετακινηθεί λίγο δεν φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα ξανά...δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα με τους φορτιστές ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. Με έκδοση 4.4.2 μπορεί κάποιος στο δίκτυο της wind να κάνει βιντεοκλήση ; Για κάποιο λόγο δεν έχω τέτοια επιλογή...:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έγινε update σε 5.0.2 το κινητό λίγο σέρνεται ή μου φαίνεται ; Επίσης κολλάει όταν πάω να ανοίξω το wifi με παρατεταμένη πίεση. Αυτό στης γυναίκας μου δεν συμβαίνει, το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...