Jump to content

Lenovo A5000 dual


bassakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τη έγινε τελικά φιλαράκι ? έβγαλες άκρη στο service ?
δε το πηγα καν γιατι δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια, έχει φίλος το τηλ αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με cosmote , για ίντερνετ μιλάω. Μπορεί κάποιος να γράψει ακριβώς τα βήματα για να του τα στείλω μιας και είναι μακριά. Απλά λίγο λεπτομέρεια γιατί είναι είναι καινούργιος με smartphone.

 

Update :μίλησα μαζί του, πήγε Γερμανό αλλά δεν βγάζουν άκρη! Του λένε ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις τίποτα τέτοιο;

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, έχει φίλος το τηλ αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με cosmote , για ίντερνετ μιλάω. Μπορεί κάποιος να γράψει ακριβώς τα βήματα για να του τα στείλω μιας και είναι μακριά. Απλά λίγο λεπτομέρεια γιατί είναι είναι καινούργιος με smartphone.

 

Update :μίλησα μαζί του, πήγε Γερμανό αλλά δεν βγάζουν άκρη! Του λένε ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις τίποτα τέτοιο;

το ειχα παθει και γω αυτο το βιολι με βονταφον και επρεπε να βαλω τη βονταφον στη πρωτη καρτα και να ανοιξω το κιν για να παρει τις ρυθμισεις του μεσα
Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει και με τα 2 slot και εννοείται ότι έχει κάνει reboot την συσκευή... Δυστυχώς λίγο ψάξιμο που έκανα διάβασα πολλούς με θέματα ότι δεν υπήρχε σύνδεση δεδομένων αλλά κανείς δεν έγραφε λύση. Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει... Το είχα κάνει δώρο και ξινό έχει βγει... Μια με την αναβάθμιση, μια τώρα αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει και με τα 2 slot και εννοείται ότι έχει κάνει reboot την συσκευή... Δυστυχώς λίγο ψάξιμο που έκανα διάβασα πολλούς με θέματα ότι δεν υπήρχε σύνδεση δεδομένων αλλά κανείς δεν έγραφε λύση. Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει... Το είχα κάνει δώρο και ξινό έχει βγει... Μια με την αναβάθμιση, μια τώρα αυτό...
βγαλε τελειως τη δευτερη καρτα αν την εχεις μεσα κανε ενα reset και βαλε τη καρτα στον 1 αυτη που θελει να παρει ρυθμισεις και τσεκαρε το αν μπαινει.και μενα τα ιδια μου εκανε
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες reset εννοείς εργοστασιακες ρυθμίσεις;
ναι

η κανε το οπως σου λεω χωρις rest μπας και το παρει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανε ένα factory reset και ήρθε στα ίσια του...
ειδες που στο ειπα οτι θελει reset ?και γω το εκανα χθες για αλλο λογο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει ψάχνει κανένας με custom rom?

 

δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα φίλε στο xda που είχα δει δεν είχε τίποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρίν από δύο εβδομάδες το αγόρασα από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ 129€-bonus =120€

 

Πρώτη εντύπωση πολύ καλή!!!!!

Τα προβλήματα άρχισαν όταν έγινε η αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2

Στις κλήσεις φαινόταν μόνο ο αριθμός αυτού που με καλούσε ΟΧΙ το Ονοματεπώνυμο.....

Λύθηκε αφού έκανα επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ...............

Ελπίζω να γίνει κάποια νέα αναβάθμιση γιατί δεν με έχει ενθουσιάσει αυτή η έκδοση.

 

Πολύ καλή η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες με Wifi 4-5 ώρες την ημέρα

Επειδή έχει θήκη και ζελατίνα δεν υπάρχουν πολλές θήκες ή ζελατίνα (λίγα καταστήματα)

Υπάρχει τζαμάκι αντί για ζελατίνα.... στο e-shop

 

Αυτά προς το παρόν θα επανέλθω.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Πρίν από δύο εβδομάδες το αγόρασα από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ 129€-bonus =120€

 

Πρώτη εντύπωση πολύ καλή!!!!!

Τα προβλήματα άρχισαν όταν έγινε η αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2

Στις κλήσεις φαινόταν μόνο ο αριθμός αυτού που με καλούσε ΟΧΙ το Ονοματεπώνυμο.....

Λύθηκε αφού έκανα επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ...............

Ελπίζω να γίνει κάποια νέα αναβάθμιση γιατί δεν με έχει ενθουσιάσει αυτή η έκδοση.

 

Πολύ καλή η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες με Wifi 4-5 ώρες την ημέρα

Επειδή έχει θήκη και ζελατίνα δεν υπάρχουν πολλές θήκες ή ζελατίνα (λίγα καταστήματα)

Υπάρχει τζαμάκι αντί για ζελατίνα.... στο e-shop

 

Αυτά προς το παρόν θα επανέλθω.:):):)

Eμενα οταν μου κανει αναβαθμιση το facebook και το messenger το κινητο κολλαει κρασαρει αναβοσβηνει μονο του και κανει πολυ ωρα για να κανει τις συγκεκριμενες αναβαθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα είναι το εξής:όταν το κινητό κλείνει το βράδυ με μπαταρία περίπου 20%, την επόμενη μέρα με το που ανοίγει, δείχνει μπαταρία στο 1%...το έχει κάποιος άλλος ; Να το πάω για έλεγχο λέτε (κωτσόβολος) ;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα είναι το εξής:όταν το κινητό κλείνει το βράδυ με μπαταρία περίπου 20%, την επόμενη μέρα με το που ανοίγει, δείχνει μπαταρία στο 1%...το έχει κάποιος άλλος ; Να το πάω για έλεγχο λέτε (κωτσόβολος) ;

 

ναι δεν είναι λογικό αλλά θα σου πω κάτι έχω tablet lenovo στην κατοχή μου και από την στιγμή που έβαλα και εκεί lolipop υπάρχουν κούλα όπως στα στατιστικά μπαταρίας και τα λοιπά . πιστεύω η lenovo έκανε την χειρότερη δουλειά στην αναβάθμιση lolipop και στο κινητό και στο tablet να ήξερα θα τα άφηνα σε kitkat

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έχουμε αναβάθμιση στο Android 5.0.2

Προβλήματα.....δεν αναγνωρίζει τις επαφές και όταν σε παίρνουν τηλέφωνο φαίνεται μόνο το τηλέφωνο , Όχι το Ονοματεπώνυμο....

ΔΕΝ μπαίνει εύκολα internet.....άν κάνεις αναβάθμιση στο Fb κολλάει..όπως έγραψε ο φίλος πιο πάνω....

θέλει επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις όπως μου είπαν από την Lenovo (Tηλ. 211 198 4508)

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ εκεί στη Lenovo το Kit Kat 4.4.2. μια χαρά ήταν ........................Κάντε κάτι ..........η Μαμά εταιρεία Lenovo, φαντάζομαι ότι τα γνωρίζει. Περιμένω την αναβάθμιση που θα διορθώσει τα προβλήματα.. Ελπίζω

20 ημέρες χρήση....μέχρι σήμερα ..

 

 

ΥΓ. Δεν επέτρεψα να κάνει αναβάθμιση στο Fb

Περιμένω το Android 5.0.3-4-5-6-7-8-9 που θα διορθώνει τα προβλήματα...

Edited by Jimtasos
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έχουμε αναβάθμιση στο Android 5.0.2

Προβλήματα.....δεν αναγνωρίζει τις επαφές και όταν σε παίρνουν τηλέφωνο φαίνεται μόνο το τηλέφωνο , Όχι το Ονοματεπώνυμο....

ΔΕΝ μπαίνει εύκολα internet.....άν κάνεις αναβάθμιση στο Fb κολλάει..όπως έγραψε ο φίλος πιο πάνω....

θέλει επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις όπως μου είπαν από την Lenovo (Tηλ. 211 198 4508)

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ εκεί στη Lenovo το Kit Kat 4.4.2. μια χαρά ήταν ........................Κάντε κάτι ..........η Μαμά εταιρεία Lenovo, φαντάζομαι ότι τα γνωρίζει. Περιμένω την αναβάθμιση που θα διορθώσει τα προβλήματα.. Ελπίζω

20 ημέρες χρήση....μέχρι σήμερα ..

 

 

ΥΓ. Δεν επέτρεψα να κάνει αναβάθμιση στο Fb

Περιμένω το Android 5.0.3-4-5-6-7-8-9 που θα διορθώνει τα προβλήματα...

Αυτο με την επιστροφη στις εργοστασιακες ρυθμισεις ειναι να μη πω τι που σου ειπαν οι βλαμμενοι.το εχω παει στις εργοστασιακες 5 φορες και συνεχιζει τα ιδια

οσο για αναβαθμιση μη περιμενεις γιατι γενικα σε αναβαθμιζεις η Lenovo τον παιζει.

Το ποιο γελοιο ειναι οτι πριν παει σε 5.01 οταν εκανες hard reset με τα πλαινα κουμπια σου εβγαζε αγγλικο μενου ενω τωρα με την 5.0.1 μου βγαζει κινεζικα

μηπως πρεπει να μαθω και κινεζικα ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά δεν περιμένω να δώσει άλλη αναβάθμιση σχεδόν όλες η εταιρίες τα ίδια κάνουν το παίρνεις σωστό με ένα update τα χαλάει όλα και τα αφήνουν εκεί

γνωστό το παραμύθι

η lenovo(hellas) απλά τσάμπα υπάρχει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά δεν περιμένω να δώσει άλλη αναβάθμιση σχεδόν όλες η εταιρίες τα ίδια κάνουν το παίρνεις σωστό με ένα update τα χαλάει όλα και τα αφήνουν εκεί

γνωστό το παραμύθι

η lenovo(hellas) απλά τσάμπα υπάρχει

Αμα πας απο κει και τους αρχισεις στα καντηλια στο αλλαζουν
Link to comment
Share on other sites

Αμα πας απο κει και τους αρχισεις στα καντηλια στο αλλαζουν

 

το κακό είναι πως το έχω 2 μήνες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι πως το έχω 2 μήνες
εγω περσυ πηρα το Α859 το πηγα πισω στο κοτσοβολο τη δευτερη μερα που εδωσαν το ιδιο καινουργιο και μετα στους 4 μηνες το πηγα στην arvato εκανα φασαρια και μετα πηρα στα κεντρικα τους και μιλησα με τον υπεθυνο στην ελλαδα και μεσολαβησε αυτος και μου το αλλαξε και μου εδωσαν το Α5000.Αμα δω σε κανενα μηνα οτι δεν δινουν αναβαθμισει θα κανω παλι το ιδιο.φασαρια,καντηλια και μετα με τον υπευθυνο

ευκολακι

αμα θες στειλε μου Pm να σου δωσω το ονομα του και το κινητο του να τον παρεις να του κανεις παραπονα

Link to comment
Share on other sites

μιας και ο φιλος που το ειχα κανει δωρο κοντευει να αυτοκτονησει με τα θεματα της συσκευης...εκανα μια αναζητηση σε custom rom

εχει τσεκαρει κανεις τα παρακατω?

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=663798

βλεπω οτι εχει πολλες ρομ μεσα για την συσκευη, με google translate τσεκαρετε

 

Δυστυχώς δεν έχω την συσκευή στα χέρια για να αρχίσω δουλειά, άρα οποίος κάνει κάτι ας ποσταρει

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Ας τους ζαλίσουμε με email και παράπονα στο facebook μπας και συνέλθουν λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Ας τους ζαλίσουμε με email και παράπονα στο facebook μπας και συνέλθουν λίγο...

 

αν μιλάς για την lenovo στην Ελλάδα ότι και να στείλεις ότι και να πεις θα είναι το ίδιο . δεν είναι στο χέρι τους και ούτε μπορούν να κάνουν κάποια ενημέρωση .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε Android 5. και δεν εμφανίζονται τα ονοματεπώνυμα όταν με καλούν ή όταν κάνω κλήσεις. Υπάρχει κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα? Πως θα αντιμετωπίσω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...