Jump to content

Lenovo A5000 dual


bassakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στου μπατζανακι μου του ηρθε χθες η αναβαθμιση για 5 lollipop και τωρα οταν τον καλουνε δεν του βγαζει το ονομα παρα μονο τον αριθμο ενω τον εχει μεσα με ονομα και επιθετο!! Σας εχει συμβει εσας? Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στου μπατζανακι μου του ηρθε χθες η αναβαθμιση για 5 lollipop και τωρα οταν τον καλουνε δεν του βγαζει το ονομα παρα μονο τον αριθμο ενω τον εχει μεσα με ονομα και επιθετο!! Σας εχει συμβει εσας? Τι φταιει?
Και μενα μετα τη συγκεκριμενη αναβαθμιση τη σημερινη μου το κανει αυτο συν οτι μου βγαζει διπλα τα εικονιδια των εφαρμογων μου ειχε μεσα το κιν

αυτη η Lenovo πραγματικα τον παιζει,φτιαχνει το ενα χαλαει κατι αλλο

αυριο θα παω στο σερβις και θα γινει χαμος

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελικα... εκανε εργοστασιακες ρυθμισεις και ολα καλα!!!!
και γω το εκανα και προς το παρον παει καλα αλλα οταν εκανα hard reset μετα τα κουμπια μου εβγαζε το μενου στα αγγλικα σημερα που πηγα να το κανω μου εβγαζε κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενημερώστε την Lenovo να βγάλει updates γιατί μου φαίνεται στην 4.4.2 θα μείνουμε όλοι...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενημερώστε την Lenovo να βγάλει updates γιατί μου φαίνεται στην 4.4.2 θα μείνουμε όλοι...
απο τοτε που το πηρα εχει δωσει 3 update

καθε φορα διορθωνουν κατι και χαλανε κατι αλλο .... σουρωμενοι πρεπει να ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες Α5000. Εγώ το έχω περίπου τρεις μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως με τη νέα αναβάθμιση παρουσιάστηκαν όλα τα προαναφερόμενα, δηλ διπλά εικονίδια εφαρμογών, το μενού στο hard reset είναι στα κινέζικα, όταν με καλούν δεν μου εμφανίζει τις επαφές, και στο μενού του κάποια είναι στα ελληνικά και κάποια άλλα στα αγγλικά, τέλεια, ε;

Απ΄ ότι κατάλαβα θα πρέπει να περιμένουμε να το λύσει η lenovo με κάποιο updateq;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες Α5000. Εγώ το έχω περίπου τρεις μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως με τη νέα αναβάθμιση παρουσιάστηκαν όλα τα προαναφερόμενα, δηλ διπλά εικονίδια εφαρμογών, το μενού στο hard reset είναι στα κινέζικα, όταν με καλούν δεν μου εμφανίζει τις επαφές, και στο μενού του κάποια είναι στα ελληνικά και κάποια άλλα στα αγγλικά, τέλεια, ε;

Απ΄ ότι κατάλαβα θα πρέπει να περιμένουμε να το λύσει η lenovo με κάποιο updateq;

 

κάνε μια επαναφορά να στρώσει .

μην περιμένεις άδικα . συνήθως μετά από μια μεγάλη αναβάθμιση πρέπει να γίνετε επαναφορά για να κάτσει καλά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάνε μια επαναφορά να στρώσει .

μην περιμένεις άδικα . συνήθως μετά από μια μεγάλη αναβάθμιση πρέπει να γίνετε επαναφορά για να κάτσει καλά

εγω που εκανα επαναφορα οντως εστρωσε αλλα το μενου για να κανεις hard reset εμεινε στα κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα επαναφορα οντως εστρωσε αλλα το μενου για να κανεις hard reset εμεινε στα κινεζικα

 

παράξενο . η συσκευή είναι αγορασμένη από έξω μήπως ?

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε όλους, σας ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Έκανα άλλη μια επαναφορά και λειτουργεί καλύτερα.

Το κινητό είναι αγορασμένο από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ, οπότε θα σε γελάσω αν έχει κάνει κατευθείαν εισαγωγή και από που.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε όλους, σας ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Έκανα άλλη μια επαναφορά και λειτουργεί καλύτερα.

Το κινητό είναι αγορασμένο από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ, οπότε θα σε γελάσω αν έχει κάνει κατευθείαν εισαγωγή και από που.

και μενα απο κωτσοβολο ειναι

εμενα οταν ειμαι facebook και παταω το home κρασαρει για λιγο και εξαφανιζει ολα τα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που αναβαθμίσατε, το θέμα με τα sms/70 χαρακτήρες λύθηκε ;
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που αναβαθμίσατε, το θέμα με τα sms/70 χαρακτήρες λύθηκε ;

 

όχι , μόνο αν κατεβάσεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων λύνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι , μόνο αν κατεβάσεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων λύνεται

 

έχεις κάτι δοκιμασμένο να προτείνεις ; ;)

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάτι δοκιμασμένο να προτείνεις ; ;)

 

τώρα δεν έχω δοκιμάσει κάτι γιατί δεν στέλνω μηνύματα.

1) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=el

ποιο παλιά όμως με αυτό είχα κάνει άνετα την δουλειά μου

2)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.app.nextsms&hl=el

και το addons για ελληνικά

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el

αν δεν σου εμφανίζει 160 με την μια ψάξε λίγο μέσα στις ρυθμίσεις θα λέει κάπως Αλλαγή κωδικοποίησης η κάτι ανάλογο

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει σε μενα την 5.0.2 αλλα κατι θεματακια εχει τωρα με τον καταλογο , οταν με καλουν δεν βγαζει το ονομα ας ειναι καταχωρημενο
Link to comment
Share on other sites

τώρα δεν έχω δοκιμάσει κάτι γιατί δεν στέλνω μηνύματα.

1) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=el

ποιο παλιά όμως με αυτό είχα κάνει άνετα την δουλειά μου

2)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.app.nextsms&hl=el

και το addons για ελληνικά

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el

αν δεν σου εμφανίζει 160 με την μια ψάξε λίγο μέσα στις ρυθμίσεις θα λέει κάπως Αλλαγή κωδικοποίησης η κάτι ανάλογο

 

Ευχαριστώ...έχω στείλει στην Lenovo Hellas μήνυμα περιμένω και καλά απάντηση να δούμε τι θα γίνει με τους χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...έχω στείλει στην Lenovo Hellas μήνυμα περιμένω και καλά απάντηση να δούμε τι θα γίνει με τους χαρακτήρες...
σωθηκες με δαυτους
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...έχω στείλει στην Lenovo Hellas μήνυμα περιμένω και καλά απάντηση να δούμε τι θα γίνει με τους χαρακτήρες...

 

τίποτα . γενικά πάντα η ελληνικές αντιπροσωπείες είναι ένα τίποτα χωρίς λόγω ύπαρξης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν τους ενοχλούσαν αρκετοί για το ίδιο θέμα, δεν μπορεί....κάτι θα κερδίζαμε...
Link to comment
Share on other sites

Αν τους ενοχλούσαν αρκετοί για το ίδιο θέμα, δεν μπορεί....κάτι θα κερδίζαμε...

 

όπως είναι η άλλες έτσι είναι και αυτή (samsung - sony gr ) δεν δίνουν update . για κανένα service και πως θα πληρώσεις 2πλασιες τιμές στα ανταλλακτικά - αξεσουάρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους Νίκους και στις Νικολέτες!!

Εγώ πάντως μου μίλησα με service Lenovo,μου είπαν ότι δεν φταίνε αυτοί αλλά το update και δεν ξέρουν τίποτα που να το διορθώνει, λες και με νοιάζει ποιος φταίει!!!

Θα πρέπει να περιμένουμε να κάνει κάτι η Lenovo, πιάσε το αυγό και κούρευτο. Τέλος, πάντων,

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους Νίκους και στις Νικολέτες!!

Εγώ πάντως μου μίλησα με service Lenovo,μου είπαν ότι δεν φταίνε αυτοί αλλά το update και δεν ξέρουν τίποτα που να το διορθώνει, λες και με νοιάζει ποιος φταίει!!!

Θα πρέπει να περιμένουμε να κάνει κάτι η Lenovo, πιάσε το αυγό και κούρευτο. Τέλος, πάντων,

εμενα τωρα μου ειπαν να το παω απο κει λεει να το ελενξουνε
Link to comment
Share on other sites

εμενα τωρα μου ειπαν να το παω απο κει λεει να το ελενξουνε

 

τη έγινε τελικά φιλαράκι ? έβγαλες άκρη στο service ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...