Jump to content

Lenovo A5000 dual


bassakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχει παρει κανεις? με ενδιαφερει να μην εχει προβληματα hardware και γενικα να μην κολλαει

δεν εχω τρελες απαιτησεις απο καμερα, οθονη κτλ απλα να μπορω να κανω την δουλεια μου , να ειναι ικανοποιητικο δλδ

 

ενας μεσος χρηστης ειμαι , με χρηση σε βασικες εφαρμογες κοινωνικης δικτύωσης (mail, facebook κτλ )

καποιες εφημεριδες κτλ

με ελκυει η μεγαλη του μπαταρια

 

εαν καποιος εχει το συγκεκριμενο θα εκτιμουσα ενα μικρο review μιας και δεν βρηκα κανενα νημα για το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Το εχω παρει για δώρο, θα πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες. Λογικά έχει μπαταρία σκυλί και λίγο που το δούλεψα στο κωτσοβολο μια χαρά μου φάνηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το κινητακι το γλυκοκοιταω κι εγώ! Οποιος ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του.

Έχει καλά σπεκς και εξαιρετική τιμουλα!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει για δώρο, θα πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες. Λογικά έχει μπαταρία σκυλί και λίγο που το δούλεψα στο κωτσοβολο μια χαρά μου φάνηκε

καλημερα φιλε μου,δωσε καμια πληροφορια για το τηλεφωνο ετσι για αρχη,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανοίξαμε σήμερα το κουτί... Υπερπληρες! Θήκη πλατης, hands free, screen protector μεσα!

Ωραία κατασκευή το τηλ, στιβαρή, χωρίς να είναι χοντρό το τηλ λόγω μεγάλης μπαταρίας. Με την μια ota αναβάθμιση, ελληνικά παντού, ωραία οθόνη... Φωτογραφίες μέτριες, αλλά κακά τα ψέματα το τηλ αυτό το παίρνεις λόγω μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Το πήρα αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Inernet μέσω δεδομένων.Μπορεί κάποιος να με φωτίσει?Ευχαριστώ
και μενα το ιδιο μου εκανε και πηρα και μου στειλαν τις ρυθμισεις του internet τις αποθηκευσα εκανα επαννεκινηση και ολα οκ

Αναβαθμιση σε 5 ποτε περνει ?ειδα καπου σχολια οτι εχει παρει αλλα εμενα ειναι 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

πήρα 2 και περιμένω παραλαβή σήμερα...για να δούμε....:D

 

εντυπώσεις απο χειρισμο στον κωτσόβολο,πολύ καλές.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις άριστες...το κινητό πάει μια χαρά, έχει 1,2 μικροθεματάκια αρνητικά αλλά δεν είναι και τίποτα για τα λεφτά που δίνεις για να το αγοράσεις...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο χρήση 2 ημερών στα + του κινητού: Προστατευτικό κάλλυμα και ζελατίνα προστασίας στην συσκευασία. Μεγάλη οθόνη (πολύ καλή γενικά) που βλέπεις απο περίπου 180 μοίρες, μπαταρία νομίζω για αρχή και πρώτη φόρτιση δεν έχω άποψη. Απο σήμα πάει πολύ καλά. Αρνητικό το ότι τα 3 κουμπιά δεν φωτίζονται το βράδυ/γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία μου τώρα με αρκετή χρήση είναι στο 59% πρώτη φόρτιση και μετά απο αρκετή χρήση/ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει σε κανεναν σας αναβαθμιση στην εκδοση 5 lollipop ?
Link to comment
Share on other sites

εμένα χθες της γυναίκας μου έβγαλε να κάνει αναβάθμιση, αλλά το άφησα για την ώρα διάβασα ότι έχει δίσχρηστο dialer...
Link to comment
Share on other sites

εμένα χθες της γυναίκας μου έβγαλε να κάνει αναβάθμιση, αλλά το άφησα για την ώρα διάβασα ότι έχει δίσχρηστο dialer...
εμενα πηρε μια οταν το ανοιξα τη πρωτη φορα αλλα δεν πηρε την 5
Link to comment
Share on other sites

Να βάλω ένα ακόμα αρνητικό μικρής σημασίας βέβαια, αλλά το καλώδιο του φορτιστή είναι μια σταλιά....μισό μέτρο νομίζω πρέπει να είναι, χάθηκε να βάλουν μεγαλύτερο καλώδιο ;
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις κανείς πως θα μπορέσουμε να στείλουμε sms 160 χαρακτήρων ;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν τραβαω φωτο με τη καμερα δεν την αποθηκευει στη καρτα sd και την αποθηκευει στο κινητο ?

ψαχνω να βρω ρυθμισεις αλλα δε βρισκω

Link to comment
Share on other sites

προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής έχεις δηλαδή την sd και δεν... ???
Link to comment
Share on other sites

προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής έχεις δηλαδή την sd και δεν... ???
στο Α859 στις ρυθμισεις της καμερας ειχε ρυθμιση που σου ελεγε αν θες να αποθηκευονται οι φωτο στο κινητο η στη καρτα οποτε επελεγες στη καρτα και ολα οκ

σε αυτο ομως δεν εχει τετοια ρυθμιση και αυτο που μου λες δε ξερω πως να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις>αποθηκευτικός χώρος>προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα στη γυναίκα μου η οποία διαθέτει 2 sim, μια για ομιλία και μια για δεδομένα. Όσο και αν προσπάθησα δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να κάνω την sim δεδομένων να δουλεύει μόνο σε 3g και την sim για ομιλία μόνο σε 2g. Δοκίμασα και τις 2 υποδοχες sim μήπως και ήθελε η κάρτα δεδομένων να είναι σε συγκεκριμένη θέση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δυνατότητα να επιλέξω τι τύπο δικτύου θέλω μου δίνει μόνο στη sim ομιλίας και στην δεύτερη με τα δεδομένα δεν μου δίνει τη δυνατότητα αυτή αλλά είναι μόνιμα σε 2g

Τη βοήθεια σας παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα στη γυναίκα μου η οποία διαθέτει 2 sim, μια για ομιλία και μια για δεδομένα. Όσο και αν προσπάθησα δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να κάνω την sim δεδομένων να δουλεύει μόνο σε 3g και την sim για ομιλία μόνο σε 2g. Δοκίμασα και τις 2 υποδοχες sim μήπως και ήθελε η κάρτα δεδομένων να είναι σε συγκεκριμένη θέση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δυνατότητα να επιλέξω τι τύπο δικτύου θέλω μου δίνει μόνο στη sim ομιλίας και στην δεύτερη με τα δεδομένα δεν μου δίνει τη δυνατότητα αυτή αλλά είναι μόνιμα σε 2g

Τη βοήθεια σας παιδιά..

 

Αυτό γίνεται στα περισσότερα dual sim. Κι σ'ένα ZTE που έχω μόνο η πρώτη slot έχει δικαίωμα για 3G/4G, οπότε αναγκαστικά, βάζετε την κάρτα που είναι για τα δεδομένα στην πρώτη υποδοχή

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δοκίμασα και έβαλα την sim δεδομένων στη θέση 1 αλλά με τα ίδια αποτελέσματα. Η δυνατότητα επιλογής 2g/3g άλλαξε και δόθηκε στην θέση 2 που είναι η sim ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...