Jump to content

8ο myphone meeting στην Θεσ/κη: γεμάτο εκπλήξεις και συμμετοχές!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλη και γεμάτη η χθεσινή ημέρα όπου παρά την αφόρητη ζέστη το παρεάκι των μελών του myphone.gr από την Θεσσαλονίκη έδωσε το βροντερό του παρόν και πάλι! Μας άρεσε που είδαμε αρκετά νέα πρόσωπα, ενώ κατά την διάρκεια του event μας ήταν αρκετοί που μοιράστηκαν τις γνώσεις τους πάνω σε ζητήματα τροποποιήσεων του λογισμικού των συσκευών τους, καλά δεν τα λέω Νίκο (powerser); Για όσους δεν ήσασταν εκεί να αναφέρω πως είχε μαζευτεί το «επιτελείο» και είδαμε πως ρουτάρει κανείς εύκολα ένα smartphone ακόμη και όταν απολαμβάνει το καφεδάκι του, τόσο απλά γιατί έχουμε άτομα με εξαιρετικές γνώσεις πάνω στο αντικείμενο.

 

Ξέρω ότι κάποιοι θα με θεωρήσετε υπερβολικό, αλλά εγώ είδα ότι έγινε πολύς ντόρος και για τα Windows Phone που αν και λίγα μας απασχόλησαν αρκετά γιατί ήταν κάτι το εντελώς διαφορετικό, δύο Lumia πήρε το μάτι μου και ένα Samsung Ativ S. Πείσατε κανέναν άλλον colossus-r και evris2013; Όπως και να χει ήταν φιλότιμες οι προσπάθειές σας για να αλλάξετε γνώμη σε κάποιους.

Είχαμε και ένα OnePlus One με την πίσω πρόσοψη από μπαμπού, ναι Βαγγέλη (gaster) πολύ ωραίο στην όψη του. Από τις όμορφες στιγμές της ημέρας ήταν και τα μικρο-πειράγματα στους λίγους φίλους με τα iPhone, όσο και αν κρυβόσασταν για να αποφύγετε τον αρνητικό σχολιασμό, εμείς σας εντοπίσαμε, ήσασταν ελάχιστοι αλλά σίγουρα μερικοί σας ζήλεψαν και άλλοι απλώς σας κοντραρίζονταν :) .

 

Σε γενικές γραμμές όπως πάντα έτσι και τώρα ήταν πολύ φιλικό το κλίμα, πολλά τα χαμόγελα, πολύ καλή διάθεση από όλους και φυσικά όσοι είχαν έρθει πρώτη τους φορά φάνηκαν να έμειναν ικανοποιημένοι και μας δήλωσαν φεύγοντας ότι θα γίνουν πιο τακτικοί, χαρά μας να σας βλέπουμε όλους και να ανταποκρίνεστε σε κάθε μας κάλεσμα.

 

Θερμές ευχαριστίες στην εταιρεία MLS για την ευγενή της κίνηση να μας προσφέρει δύο πολύ αξιόλογα προσιτά smartphones, καθώς και ένα tablet και smartphone που τα είχαμε για επεξεργασία και γυρνούσαν από τραπέζι σε τραπέζι. Προσωπικά θα ήθελα να πω ένα εξίσου μεγάλο ευχαριστώ και στο νέο κατάστημα Fat Cat που μας φιλοξένησε και περάσαμε ένα υπέροχο 3 ωρο με άριστη εξυπηρέτηση και ένα πολύ χαμογελαστό προσωπικό (σταθερό και το WiFi, να τα λέμε αυτά). Φυσικά το μεγαλύτερο ευχαριστώ πάει σε όλους εσάς, στην διαδικτυακή μας παρέα που όταν βρεθεί από κοντά ξέρει το πώς να περάσει καλά και αυτή είναι η καλύτερη ανταμοιβή που λαμβάνει η ομάδα διοργάνωσης των συγκεκριμένων meetings.

 

Να μην ξεχάσω να ευχηθώ στους 2 τυχερούς που πήγαν σπίτι με ένα δεύτερο smartphone στην κατοχή τους να είναι καλοδούλευτα παιδιά!

 

Επειδή θα έχετε μια απορία σχετικά με τον αριθμό μελών που μαζευτήκαμε, να σας πω ότι ήμασταν συνολικά 56 άτομα. Θα ακολουθήσει αργότερα το βίντεο της κλήρωσης.

 

Ο λόγος σε εσάς....

Edited by Mythozz

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Nagata εγώ δεν έπεισα και τόσο με το Lumia 830 όσο ο colossus_r με το Lumia 930!!!! Ειδικά η φωτογραφική του 930 έκανε θραύση!!!! Πάντως τα αρνητικά σχόλια των Windows phones δεν υπήρχαν σχεδόν καθόλου, σε σχέση με το φόρουμ που σε "χτυπάνε" από παντού!!!! Ήθελα πολύ να δω το Oneplus One του gaster, αλλά δεν ήξερα ότι ήταν εδώ! Αντί γι αυτό είδα ένα Coolpad F1 το οποίο φαινόταν ποιοτικό!!!! Επίσης υπήρχε και ένα Microsoft Lumia 435 dual SIM των 60€!!!!

Στο επόμενο meeting πιστεύω και ευχομαι πως θα υπάρχουν πολύ περισσότερα Lumia λόγω 10αριών!!!!!!!

Όσο για το Wi-Fi, μόνο μέσα στο μαγαζί έπιανε καλά.... Αλλά είχε και αρκετό βάθος!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά όλα ήταν άψογα και περάσαμε καταπληκτικά, παρά την ανυπόφορη ζέστη. Καλό καλοκαίρι σε όλους. :)
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά, σε ένα επόμενο ελπίζω να είμαι και πάλι εκεί...
Link to comment
Share on other sites

@Nagata Επίσης υπήρχε και ένα Microsoft Lumia 435 dual SIM των 60€!!!!

Στο επόμενο meeting πιστεύω και ευχομαι πως θα υπάρχουν πολύ περισσότερα Lumia λόγω 10αριών!!!!!!!

Όσο για το Wi-Fi, μόνο μέσα στο μαγαζί έπιανε καλά.... Αλλά είχε και αρκετό βάθος!!!

 

Υπήρχαν και άλλα 2 Microsoft lumia 532 που δεν αναφέρθηκαν.. Εις ανώτερα φυσικά!!

 

Γενικά για την συνάντηση μια χαρά, κάθε φέτος και καλύτερα :)

Xiaomi Mi Max :)

 

Δοκιμάστε το miui 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μην αργήσει το επόμενο παρακαλώ πολύ, 1-10 Σεπτέμβρη να τα ξαναπούμε! :)
Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και το επόμενο. Είναι το δεύτερο που έρχομαι και πάλι περάσαμε ωραία. Μα, πραγματικά, δεν ήρθε ούτε ένας με το s6; :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν παρακαλώ να το επαναλάβουμε το φθινόπωρο αλλά σε μεγαλύτερο cafe γιατί ήμασταν σαν παστές σαρδέλες... να μην πω για την ζέστη χάθηκε να πάμε σε μια ανοιχτωσιά.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Hταν η πρώτη φορά που ήρθα σε συνάντηση του φόρουμ και πέρασα τέλεια.Καλό καλοκαίρι σε όλους παιδιά :cool:
Link to comment
Share on other sites

@Nagata εγώ δεν έπεισα και τόσο με το Lumia 830 όσο ο colossus_r με το Lumia 930!!!! Ειδικά η φωτογραφική του 930 έκανε θραύση!!!! Πάντως τα αρνητικά σχόλια των Windows phones δεν υπήρχαν σχεδόν καθόλου, σε σχέση με το φόρουμ που σε "χτυπάνε" από παντού!!!! Ήθελα πολύ να δω το Oneplus One του gaster, αλλά δεν ήξερα ότι ήταν εδώ! Αντί γι αυτό είδα ένα Coolpad F1 το οποίο φαινόταν ποιοτικό!!!! Επίσης υπήρχε και ένα Microsoft Lumia 435 dual SIM των 60€!!!!

 

Στο επόμενο meeting πιστεύω και ευχομαι πως θα υπάρχουν πολύ περισσότερα Lumia λόγω 10αριών!!!!!!!

 

Όσο για το Wi-Fi, μόνο μέσα στο μαγαζί έπιανε καλά.... Αλλά είχε και αρκετό βάθος!!!

 

 

Να διορθώσω φίλε το Lumia 435DS είναι δικό μου και ναι είναι των 69€. Για τα χρήματα του είναι πολύ αξιοπρεπές!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλή κίνηση. Ρε σεις πόσοι είμαστε από Ρόδο να κάνουμε και εμείς κανένα meeting. Άν το κανονίσουμε θα παραγγείλω και εγώ μια bamboo. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το χθεσινό meeting. Ένα μεγάλο μπράβο στον διοργανωτη, nagata, ομολογώ ότι πάντα δίνεις τον καλύτερό σου εαυτό και περνάμε καλά. Το fat cat που φιλοξένησε το meeting θα γίνει στέκι νομίζω, άριστη εξυπηρέτηση και ωραίος χώρος. Ευχαριστώ το myPhone και την MLS, βολικό και χρήσιμο το δωράκι. Και ο εκπρόσωπος κατατοπιστικος

στα όσα τον ρώτησα.

 

Αναμένω το επόμενο κάλεσμα nagata :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ηταν. Χαιρομαι που οσοι ειδανε το OnePlus One μου με το Bamboo Cover και το OnePlus One Powerbank, εντυπωσιαστηκαν και μου αρχισανε τις ερωτησεις :p

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά , 2ο meeting που ηρθα.

Με πολύ ζεστη,καφεδάκι και το αγαπημένο μας θέμα συζήτησης , εξελίξεις στην τεχνολογία και πολλές νέες συσκευές,

Πάντως αφού δεν μπόρεσα να κερδίσω με 50 άτομα στις κληρώσεις (κάποιοι είχαν αποχωρήσει πριν τις κληρώσεις ) δεν το βλέπω με την καμία ,χαχα.

Να είμαστε καλά και να δώσουμε το παρόν περισσότεροι που εύχομαι να γίνει συντομα.

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ξέρω ότι κάποιοι θα με θεωρήσετε υπερβολικό, αλλά εγώ είδα ότι έγινε πολύς ντόρος και για τα Windows Phone που αν και λίγα μας απασχόλησαν αρκετά γιατί ήταν κάτι το εντελώς διαφορετικό, δύο Lumia πήρε το μάτι μου και ένα Samsung Ativ S. Πείσατε κανέναν άλλον colossus-r και evris2013; Όπως και να χει ήταν φιλότιμες οι προσπάθειές σας για να αλλάξετε γνώμη σε κάποιους.

....

 

Όχι δεν θα σε θεωρήσουμε υπερβολικό φίλε Nagata .... Χαχαχαχα

Δεν προσπαθησα να αλλάξω γνώμη σε κανένα όμως... απλά μερικές φορές με την κουβέντα ξεκαθαρίζουν κάποιες λάθος εικόνες και σκέψεις που έχουμε για κάτι που δεν το ξέρουμε καλά ... Ήταν όμως μια καλή εμπειρία πουβτα είπαμε με όλους και από κοντά ...

Απλά να το κάνουμε συχνότερα και ας έρχονται όσοι μπορούνε

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα σε θεωρήσουμε υπερβολικό φίλε Nagata .... Χαχαχαχα

Δεν προσπαθησα να αλλάξω γνώμη σε κανένα όμως... απλά μερικές φορές με την κουβέντα ξεκαθαρίζουν κάποιες λάθος εικόνες και σκέψεις που έχουμε για κάτι που δεν το ξέρουμε καλά ... Ήταν όμως μια καλή εμπειρία πουβτα είπαμε με όλους και από κοντά ...

Απλά να το κάνουμε συχνότερα και ας έρχονται όσοι μπορούνε

Παρ' όλα αυτά εγώ βλέπω ότι αυτοί που ειδαν το 930 σου, στο επόμενο meeting θα έρθουν με 940 ;) κι ας μην είχες σκοπό να τους μεταπείσεις να πάρουν Lumia!!!!! Χαχα!!!!

 

Υ.Γ. Ήθελα να σε χαιρετήσω πριν φυγω και έγινες καπνός! :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλα αυτά εγώ βλέπω ότι αυτοί που ειδαν το 930 σου, στο επόμενο meeting θα έρθουν με 940 ;) κι ας μην είχες σκοπό να τους μεταπείσεις να πάρουν Lumia!!!!! Χαχα!!!!

 

Υ.Γ. Ήθελα να σε χαιρετήσω πριν φυγω και έγινες καπνός! :lol:

 

Λες να έχουμε τέτοια στο επόμενο ????... χαχαχαχαχαχα

Να βρεθούμε ρε συ για καφέ να τα ξαναπούμε

Link to comment
Share on other sites

Λες να έχουμε τέτοια στο επόμενο ????... χαχαχαχαχαχα

Να βρεθούμε ρε συ για καφέ να τα ξαναπούμε

Ναι, και έχω ακόμα πολλές απορίες που δεν πρόλαβα να πω εκεί! Έπρεπε να σε είχαν κάνει Moderator το λιγότερο!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...