Jump to content

Htc one m9 vs Htc one m8 vs Samsung Galaxy S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και καλό καλοκαίρι... Εδώ και καιρό ψάχνω για ενα καινούριο κινητό. Εχω το iPhone 4s και αποφάσισα να δοκιμάσω τα android. Κατέληξα ανάμεσα στα 3(Htc m9,m8 Kai Samsung s6). Είμαι απο Κυπρο έτσι οι τιμές ειναι λίγο διαφορετικές. Htc one m9 769€, Htc one m8 569€, Samsung Galaxy s6 769€. Καταρχάς θέλω ενα κινητό που να ειναι εργονομικό.. Δηλαδή να κάνει αρκετά πράγματα και γενικότερα να ειναι γρήγορο.. Σας ανέφερα τις τιμές για να μου πείτε πιο αξίζει περισσότερο σε σύγκριση με την τιμή του... Ειναι το κινητό που θα το εχω τα επόμενα 3 χρόνια και Γι αυτο θέλω την βοήθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές είναι αυτές εκεί στην Κύπρο φίλε μου; σίγουρα δεν μπορείς να στο στείλουν μέσω Σκρουτζ από Ελλάδα; εδώ το m9 έχει όσο το m8 εκεί, και το s6 παίζει στα 530!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αστειεύεσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να αγοράσω το κινητό απο το skroutz και να έρθει στην Κυπρο;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αστειεύεσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να αγοράσω το κινητό απο το skroutz και να έρθει στην Κυπρο;;

Ο φίλος δεν αστειεύεται καθώς υπάρχουν καταστήματα που στέλνουν Κύπρο με 21€ μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα... Βρήκα το birdphone.gr αλλά δεν έχει στο χρωμα που θέλω... Μπορείς να κοιτάξεις εσυ που εισαι Έλληνας και ξέρεις καλύτερα τις εμπιστες ιστοσελίδες για το Htc one M8?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ξέρεις γιατί έχει προσφορά το M8s επειδή Htc ήθελε να βγάλει παρόμοιο με το m8 αλλά πιο φτηνό και κατα συνέπεια πιο αργό όσον αφορά τους επεξεργαστές και ελάχιστες τροποποιήσεις στην ραμ και στον τροπο λειτουργίας
Link to comment
Share on other sites

O Γερμανός έχει σε προσφορά το ολοκαίνουργιο HTC M8s από 599 στα 399 ευρώ! Βρες έναν στην Ελλάδα να σου το αγοράσει.

 

κάνεις πλάκα έτσι?400 ευρώ για τον snapdragon 615 ούτε ο πρόεδρος της qualcomm δεν θα τα έδινε

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω πλάκες σε οσους προτείνω συσκευές εδω και 12 χρονια. Με 399 αγοραζεις και την υπολοιπη εξαισια και μοναδικη κατασκευή ενος Μ8...οχι μονο τον επεξεργαστη του.

 

αυτό μπορείς να το κάνεις αγοράζοντας το κανονικό με τον μακράν καλύτερο επεξεργαστή και σε καλύτερη τιμή

Link to comment
Share on other sites

Και σε αλλά όμως κινητά μπορείς να τραβάς ταυτόχρονα βιντεο και φωτογραφίες χωρίς όμως να έχουν δυο κάμερες

 

Δεν είναι γι αυτή την δουλειά η δεύτερη κάμερα. Κάθε φορά που τραβάς φωτογραφία τραβάνε και οι δυο ταυτόχρονα, ώστε μετά αν θέλεις 3d εφέ και λοιπά μέσω της επεξεργασίας της HTC ,να μπορείς να κάνεις focus & defocus όποιο σημείο θες εσύ κλπ κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να τον ακους τον Ηακι, ξερει καλα το σπορ. Παιρνεις καλυτερη καμερα, καλυτερη μπαταρια και λολλιποπ για αρχικο firmware! Με 30 ευρω παραπανω, ασε που το παιρνεις απο γερμανο που ειναι ελληνικο και θα εχεις προτεραιοτητα στο σερβις, χτυπα ξυλο, αλλα θα μπορεις να χτυπησεις και επιδοτηση.

 

Τωρα ο επεξεργαστης ειναι μεν πιο καινουριος αλλα ο 801 ειναι πιο δυνατος, αυτα μονο αν κοπτεσαι για παιχνιδια, αλλιως βαρα Μ8S

 

Εγω παντως θα σου πω τι θα εκανα αυτην την εποχη που ο 810 εθαψε ολες τις ναυαρχιδες για φετος, θα επαιρνα ενα φτηνο G3 16gb , μια καλη 32ρα SD, θα φλασαρα με το καλημερα την cloudy G3 2.2 και θα ειχα κινητο για ενα χρονο απροβληματιστο με πολυ καλη καμερα και θα μου εμαναν 120 ευρω για σουβλακια, σφηνακια, βενζινες για παραλια κλπ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορα απο τον 801 πολυ..και ομως το m8 ειναι ποιο ολοκληρωμενο!!τωρα με τον εξαπυρηνο δν ξερω τι παιζει..δεν βγαζει ασχημες φωτο το m8..και ειναι μια καλη επιλογη αφου το m9 δεν εξεπληξε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Eγώ ξέρω πολύ καλά τις διαφορές τους. Εσύ ξέρεις ότι το Μ8s είναι 64-bit (αντί για 32-bit), 8-πύρηνο καινούργιας γενιάς....ι είναι 14 μήνες νεώτερο σαν μοντέλο (δηλαδή θα πάρει περισσότερες καινούργιες εκδόσεις του Android);

 

Δηλαδή αν σου έλεγαν να διαλέξεις για να σου κάνουν δώρο το Μ8 ή το Μ8s, εσύ θα διάλεγες το Μ8;;; :blink:

 

 

Επειδή είμαι σε άμεσες σκέψεις αξίζει η αγορά του στα 400 ευρώ σε σχέση με το Nexus 5 που έχω ή να κάνω αναμονή και να περιμένω κάτι καλύτερο. Σαν design και ποιότητα υλικών πάντα με τρέλεναν τα Μ8..... :lol: + Ευελπιστώ και σε καλύτερη μπαταρία απο του Nexus που δεν μου βγάζει ούτε μέρα με σκληρή χρήση....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σε άμεσες σκέψεις αξίζει η αγορά του στα 400 ευρώ σε σχέση με το Nexus 5 που έχω ή να κάνω αναμονή και να περιμένω κάτι καλύτερο. Σαν design και ποιότητα υλικών πάντα με τρέλεναν τα Μ8..... :lol: + Ευελπιστώ και σε καλύτερη μπαταρία απο του Nexus που δεν μου βγάζει ούτε μέρα με σκληρή χρήση....

 

οχι,γιατί πας σε χειρότερο μοντέλο,αν θες Μ8 παίρνεις το κανονικό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...