Jump to content

Huawei P8 Lite

athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το pokemon Go, ένας φίλος εδώ είχε προτείνει να δοκιμάσεις να έχεις τα data σε 2g/3g και ότι έτσι άνοιγε κανονικά η εφαρμογη. Δεν το δοκίμασα τελικά για να σου πω αν δούλεψε.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας.

Υπαρχει η δυνατοτητα, οταν εχω ανοιχτη μια εφαρμογη και παρει καποιος τηλεφωνο, να μην ανοιγει το παραθυρο της κλησης σε full screen αλλα σε μικρο παραθυρο χωρις να μου κλεινει την εφαρμογη;

Ευχαριστω

Γνωριζει κανεις κατι ???

Καλησπέρα είμαι στην έκδοση ALE-L21C432B170 με root και δεν μου έχει έρθει update για ΜΜ ίσως γιατί το κινητό δεν είναι Ελληνικό πως μπορώ να κάνω manual update?

Καλησπερα παιδια, καναμε manual update στην marshmallow και δεν βρισκει θεματα η εφαρμογη της huawei. Εχει τυχει σε καποιον;

Τελικα λυθηκε μπαινοντας με δεδομενα δικτυου, κουφο..!

Edited by haigoeo

Εχω το p8 lite και αντινετωπιζω το ιδιο προβλημα που αναφερατε προηγουμενως με την επικαλυψη οθονης κ τις αδειες. Ενω εκανα αυτο νε τον προγραμματιστη γινεται το ιδιο και δε μπορω να κανω τιποτα στις περισσοτερες εφαρμογες μου..

Καλησπερα σας.

Υπαρχει η δυνατοτητα, οταν εχω ανοιχτη μια εφαρμογη και παρει καποιος τηλεφωνο, να μην ανοιγει το παραθυρο της κλησης σε full screen αλλα σε μικρο παραθυρο χωρις να μου κλεινει την εφαρμογη;

Ευχαριστω

Όχι, δεν γίνεται

στο zopo speed plus 7 πάντως όταν ειχα lollipop γινόταν!!!οταν πήρε MM δεν γίνεται!ανοιγει full screen ο dialer γμτ!γιατι το άλλαξαν δεν μπορώ να καταλάβω.κάποιος εδώ μέσα βέβαια μου είχε πει ότι είναι θέμα ρομ.

Sent from mTalk

• Administrators
Καλησπέρα είμαι στην έκδοση ALE-L21C432B170 με root και δεν μου έχει έρθει update για ΜΜ ίσως γιατί το κινητό δεν είναι Ελληνικό πως μπορώ να κάνω manual update?

Στο πρώτο post υπάρχει ένα link για debranding και clean install. Ακολουθείς τις οδηγίες για το clean install.

Modpic.gif

Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά έχω βάλει τον Pixel launcher της Google και είδα τεράστια διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά έχω βάλει τον Pixel launcher της Google και είδα τεράστια διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

Προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

Στο πρώτο post υπάρχει ένα link για debranding και clean install. Ακολουθείς τις οδηγίες για το clean install.

Ευχαριστώ και ποια έκδοση να βάλω; Υπάρχει πρόβλημα με το ροοτ πρέπει να το κάνω unroot;

Και εμενα μου ηρθε σημερα αξιζει να την κανω??ειμαι ακομα με την 170

Παντως εγω εκανα την αναβαθμιση, δε μπορω να πω οτι ειδα κατι θετικο ή αρνητικο, δεν ειμαι και Ο expert αλλα οπως και να εχει πιστευω οτι καλυτερα θα ειναι σιγουρα καποιος να την εφαρμοσει.

Χριστόφορος

Καλησπέρα στην παρέα...

Χθες ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση και την έκανα..

Μερικά γενικά από τον λίγο χρόνο που δούλεψα με την αναβάθμιση είναι τα εξής... :

. Ένα πολύ θετικό είναι πως το λαμπάκι που αναβοσβήνει όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση,

ενώ πριν κατά την διάρκεια τις φόρτισης της μπαταρίας δεν αντιδρούσε, τώρα αναβοσβήνει κανονικά !

. Η αντίδραση της οθόνης στα αγγίγματα είναι σαφώς πολύ καλύτερη...

. Προβλήματα με το wifi δεν υπήρξαν και όλες οι εφαρμογές δουλεύουν κανονικά.

Ενώ έκανα bakcup δεν χρειάστηκε να επαναφέρω τίποτα...

. Μου αρέσει που για να κλείσω τις εφαρμογές (από το τετράγωνο κουμπί)

πατάω ένα κουμπί για όλες αντί να πρέπει να τις κλείσω μία μια...

. Επίσης μου αρέσει που όταν το συνδέω με τον υπολογιστή, υπάρχουν επιλογές (μόνο φόρτιση-φωτογραφίες-αρχεία)

αυτό είναι πολύ χρήσιμο για διάφορους λόγους (όταν θέλεις να το φορτίσεις σε κάποιον όχι δικό σου υπολογιστή ας πούμε)

Δυστυχώς αφαιρέθηκε το πρόγραμμα που έσβηνε την οθόνη και το οποίο είχα συνηθίσει αντί να πατώ τον κουμπί....

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη εναλλακτική που να χρησιμοποιεί κάποιος και να είναι ευχαριστημένος ;

Είδα πολλά στο store αλλά με αντιφατικές κριτικές...

Εκτός από αυτό όμως που είναι αμελητέο, νομίζω πως είναι σε γενικές γραμμές πολύ αναβάθμιση !!!

Δυστυχώς αφαιρέθηκε το πρόγραμμα που έσβηνε την οθόνη και το οποίο είχα συνηθίσει αντί να πατώ τον κουμπί....

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη εναλλακτική που να χρησιμοποιεί κάποιος και να είναι ευχαριστημένος ;

Ρυθμισεις/εξυπνη βοηθεια/αιωρουμενο κουμπι

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

Τι ειναι ποιο σωστο να Κανουμε την αναβάθμιση και μετα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων η πρωτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Καλησπέρα

για να μπορέσω να κάνω upgrade και να "ξεφορτωθώ" αυτό το Balong πρέπει να γυρίσω σε 5.0 και μετα upgrade ;

ή να προτιμήσω την διαδικασία του 1ου post ;

το κατάφερα τελικά !

και επιστρέφω με άλλη ερώτηση :-)

ποιο είναι το τελευταίο version για to single sim ?

Edited by harry_m

Γιατι όταν έχω τύπο δικτύου 4g/3g/2g έχει μόνο μια γραμμή στην κεραία ενω με 3g/2g έχει 3-4;

Τα δεδομένα τα έχω κλειστά και βρίσκομαι στο ίδιο ακριβώς σημείο όταν κάνω την αλλαγή.

αυτή η αναβάθμιση γίνεται για να μπορούμε να πάμε στο android 6.0.. θα πάμε όμως στο αντρόιντ 6.00; πότε;

Πως μπορώ να κάνω να χτυπάει το gmail σε κάθε μέιλ; Δεν είναι μέσα στις προστατευμένες εφαρμογές...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)