Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι απαραίτητο να λειτουργούν ταυτόχρονα και οι 8 πυρήνες.

 

δεν ξερω απλα φοβαμαι μηπως ειναι κλειδωμενοι οι 4 πυρηνες..ετσι ειχα διαβασει σε ενα σχολιο στο skroutz.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω απλα φοβαμαι μηπως ειναι κλειδωμενοι οι 4 πυρηνες..ετσι ειχα διαβασει σε ενα σχολιο στο skroutz.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Σε χαλαρούς ρυθμούς δουλεύουν οι 4 και όταν χρειαστεί, σε πιο απαιτητικούς ρυθμούς, τότε πιάνουν δουλειά οι άλλοι 4. Μη σε απασχολεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Σε χαλαρούς ρυθμούς δουλεύουν οι 4 και όταν χρειαστεί, σε πιο απαιτητικούς ρυθμούς, τότε πιάνουν δουλειά οι άλλοι 4. Μη σε απασχολεί αυτό.

 

στο προηγουμενο που ειχα νομιζω δουλευαν ολοι ακομα και στο χαλαρο...ισως γιαυτο ετρωγε πολυ μπαταρια . Αυτο σε θεμα μπαταριας ειναι αψογο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και έκανα εγκατάσταση την .181 σε κινητό αγορασμένο από GERMANOS.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και έκανα εγκατάσταση την .181 σε κινητό αγορασμένο από GERMANOS.

 

δηλαδη ποια ειναι ; 5.1.1. ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και έκανα εγκατάσταση την .181 σε κινητό αγορασμένο από GERMANOS.

Και σε εμένα.

Βελτιώσεις

1 Βελτιωμένη λειτουργία του NFC. αδιάφορο

2 Βελτίωση της ασφάλειας του συστήματος με τα τελευταία patches ασφαλείας της Google. χμ..

3 Βελτίωση στην ομαλότητα χρήσης. θα δούμε

4 Βελτίωση στην σταθερότητα του συστηματος. Επίσης θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα.

Βελτιώσεις

1 Βελτιωμένη λειτουργία του NFC. αδιάφορο

2 Βελτίωση της ασφάλειας του συστήματος με τα τελευταία patches ασφαλείας της Google. χμ..

3 Βελτίωση στην ομαλότητα χρήσης. θα δούμε

4 Βελτίωση στην σταθερότητα του συστηματος. Επίσης θα δούμε

 

Όταν έρχονται οι ενημερώσεις, υπάρχει κάποιο μήνυμα ή πρέπει να το δούμε μόνοι μας ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχονται οι ενημερώσεις, υπάρχει κάποιο μήνυμα ή πρέπει να το δούμε μόνοι μας ;

Θα το καταλάβεις. Στα εικονίδιο των ρυθμίσεων και στο εικονίδιο εργαλεία που είναι μέσα το εικονίδιο emui, έχουν όλα έναν άσσο κόκκινο σαν να ήρθε μυνημα. Ακόμα και ειδοποιήση θα έχεις στο πάνω μέρος της οθόνης. Δεν γίνεται να σου ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Σε χαλαρούς ρυθμούς δουλεύουν οι 4 και όταν χρειαστεί, σε πιο απαιτητικούς ρυθμούς, τότε πιάνουν δουλειά οι άλλοι 4. Μη σε απασχολεί αυτό.

 

Μην ορκιζεσε.. Και εμενα στο δικο μου μόνο η 4 δουλεύουν.. και στα benchmark Antutu, geekbench όταν τα τρεχω μόνο η 4 δουλεύουν και μου φάνηκε πολύ περιεργο.. Νομιζα οτι φταίει το πρόγραμμα... Αλλα τελικα οχι. Για αυτό μερικοί φωναζουν για μπαταρία... Το δικό μου που ενεργοποιουνται μόνο η 4 πυρήνες 4:30 ωρες ενεργει οθονη και 1 μερα μπαταρια με φουλ χρησει (data, game)

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Μην ορκιζεσε.. Και εμενα στο δικο μου μόνο η 4 δουλεύουν.. και στα benchmark Antutu, geekbench όταν τα τρεχω μόνο η 4 δουλεύουν και μου φάνηκε πολύ περιεργο.. Νομιζα οτι φταίει το πρόγραμμα... Αλλα τελικα οχι. Για αυτό μερικοί φωναζουν για μπαταρία... Το δικό μου που ενεργοποιουνται μόνο η 4 πυρήνες 4:30 ωρες ενεργει οθονη και 1 μερα μπαταρια με φουλ χρησει (data, game)

Ναι ρε παιδιά αλλά στο τεστ που κάνετε αν δεν υπάρχουν απαιτήσεις για 8 πυρήνες γιατί να ανοίξουν; Παντός έχει λογική αυτό που λες για αυτούς που γκρινιαζουν για την μπαταρία, εάν παραμένουν ανοιχτοί χωρίς να χρειάζεται και δεν μπαίνουν σε αδράνεια τότε υπάρχει σίγουρα πρόβλημα κατανάλωσης μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Η 181 ειναι η 5.1?

 

Όχι φίλε είναι η 5.0.1. Μπήκε στου γιου μου πριν λίγες μέρες (Cosmote branded, αγορασμένο από Γερμανό) :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αλλά στο τεστ που κάνετε αν δεν υπάρχουν απαιτήσεις για 8 πυρήνες γιατί να ανοίξουν;

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα.

Κάντε το τεστ έχοντας στο multitasking κάποιο βαρύ παιχνίδι, με αρκετές σελίδες στον browser, Facebook κτλ... Τότε θα μπούνε και οι άλλοι τέσσερις.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα..δεν μπαινουν οι 4...δυστηχως κατι παιζει. Στο παλιο που p8 lite κανονικα λειτουργουσαν και οι 8 . Δειτε στο skroutz καποια σχολια γραφουν οτι μερικα παιζουν με 4 αντι για 8 πυρηνες.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα..δεν μπαινουν οι 4...δυστηχως κατι παιζει. Στο παλιο που p8 lite κανονικα λειτουργουσαν και οι 8 . Δειτε στο skroutz καποια σχολια γραφουν οτι μερικα παιζουν με 4 αντι για 8 πυρηνες.

Το έκανα και εγω, αυτό που είδα είναι ότι τους 4 τους είχε sleep αλλά τα ποσοστά σε χρήση % δούλευαν κανονικά και έδειχναν λειτουργία, σε κατάσταση sleep τα ποσοστά τους θα έπρεπε να είναι μηδενικά 0% έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγω, αυτό που είδα είναι ότι τους 4 τους είχε sleep αλλά τα ποσοστά σε χρήση % δούλευαν κανονικά και έδειχναν λειτουργία, σε κατάσταση sleep τα ποσοστά τους θα έπρεπε να είναι μηδενικά 0% έτσι δεν είναι;

 

δεν καταλαβα τι εγραψες...σε εμενα δειχνει 4 ενεργοι και 4 σε υπνο ( sleep) .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εγραψες...σε εμενα δειχνει 4 ενεργοι και 4 σε υπνο ( sleep) .

Το κάνω πιο ξεκάθαρο λοιπόν, στο antutu σε κάθε πυρήνα δίπλα γραφεί το ποσοστό που δουλεύει σε της % και λέω ότι ακόμα και σε αυτούς που είναι σε κατάσταση sleep το ποσοστό τους ήταν λειτουργικό και ανεβοκατεβαίνει δεν γράφει 0%

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω πιο ξεκάθαρο λοιπόν, στο antutu σε κάθε πυρήνα δίπλα γραφεί το ποσοστό που δουλεύει σε της % και λέω ότι ακόμα και σε αυτούς που είναι σε κατάσταση sleep το ποσοστό τους ήταν λειτουργικό και ανεβοκατεβαίνει δεν γράφει 0%

 

Παιδες μην κουραζεστε εχω το apk (PerfMon) που δειχνει τη cpu πανω απο τα προγράμματα για να chekaro... εχω κανει τα παντα το εχω τερματισει το κινητο σε ανοιχτες εφαρμογες οπως ειπε ο ( left_ace) και τελικα οντως δουλευουν και η 8 πυρηνες σε benchmark κανονικοτατα και nikos_T2008 εχεις δικαιο η πυρηνες λειτουργουν απλος διπλα στα mhz εχει κενο δεν λεει κατι αυτο. Οταν παιζω game η 4 πυρηνες φτανουν τα 729 Μhz μονο, και η άλλη 4 sleep. Το θεμα ειναι οτι το κινητο παει ΣΦΑΙΡΑ και με τo κακογραμενο Android 5.0.1... Αμα παρουμε η 5.1 η 6 το κινητο θα ειναι the best...

Edited by sefis33
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω στο store ρύθμιση να γίνεται αυτόματα αναβάθμιση εφαρμογών πολλές φορές απλά με ενημερώνει πως υπάρχουν αναβαθμίσεις αλλά δεν κατεβαίνουν μονές και ας ειμαι σε WiFi όπως του έχω ορίσει. Καμία ιδέα τι παίζει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω στο store ρύθμιση να γίνεται αυτόματα αναβάθμιση εφαρμογών πολλές φορές απλά με ενημερώνει πως υπάρχουν αναβαθμίσεις αλλά δεν κατεβαίνουν μονές και ας ειμαι σε WiFi όπως του έχω ορίσει. Καμία ιδέα τι παίζει;

Συμβαίνει γενικά αυτό δεν είναι κάποιο πρόβλημα. Κάποιες μπορεί να ζητάνε και έξτρα δικαιώματα και χρειάζονται το ok..

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω πιο ξεκάθαρο λοιπόν, στο antutu σε κάθε πυρήνα δίπλα γραφεί το ποσοστό που δουλεύει σε της % και λέω ότι ακόμα και σε αυτούς που είναι σε κατάσταση sleep το ποσοστό τους ήταν λειτουργικό και ανεβοκατεβαίνει δεν γράφει 0%

 

σε εμενα γραφει 0 ( μηδεν ) αυτο εξηγω τοσο καιρο..ΑΡα τι παιζει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Με undranded αγορασμένο από Κωτσόβολο που έχει μείνει ακόμα στην B170 τι γίνεται;

Η πιο πρόσφατη, επίσημη και όχι beta ποια είναι;

 

Αυτή που έχεις. Μιλάμε για dual και unbranded. Τα branded έχουν πάρει κάποια αναβάθμιση αλλά τα δικά μας είναι στην Β170.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχεις. Μιλάμε για dual και unbranded. Τα branded έχουν πάρει κάποια αναβάθμιση αλλά τα δικά μας είναι στην Β170.

 

Δεν υποτίθεται όμως ότι σε unbranded έρχονται πιο γρήγορα οι αναβαθμίσεις; Έτσι γίνεται συνήθως. Φίλη με brand cosmote έχει την Β181.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην κουραζεστε εχω το apk (PerfMon) που δειχνει τη cpu πανω απο τα προγράμματα για να chekaro... εχω κανει τα παντα το εχω τερματισει το κινητο σε ανοιχτες εφαρμογες οπως ειπε ο ( left_ace) και τελικα οντως δουλευουν και η 8 πυρηνες σε benchmark κανονικοτατα και nikos_T2008 εχεις δικαιο η πυρηνες λειτουργουν απλος διπλα στα mhz εχει κενο δεν λεει κατι αυτο. Οταν παιζω game η 4 πυρηνες φτανουν τα 729 Μhz μονο, και η άλλη 4 sleep. Το θεμα ειναι οτι το κινητο παει ΣΦΑΙΡΑ και με τo κακογραμενο Android 5.0.1... Αμα παρουμε η 5.1 η 6 το κινητο θα ειναι the best...

Πολύ σωστός!! Το τσεκαρα και εγώ, το έκανα να δουλέψουν και οι υπόλοιποι τέσσερις. Το ίδιο και με της γυναίκας το Sony m2, τους δύο από τους τέσσερις τους έβγαζε sleep και τους άνοιξε όταν πραγματικά τους χρειάστηκε, ακριβώς όπως και το δικό μου p8 lite και φυσικά συμφωνώ μαζί σου φιλέ sefis33 το κινητό πάει σφαίρα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με undranded αγορασμένο από Κωτσόβολο που έχει μείνει ακόμα στην B170 τι γίνεται;

Η πιο πρόσφατη, επίσημη και όχι beta ποια είναι;

Ή Β170 είναι ή τελευταία για τα dual sim, δεν υπάρχει πιο καινούργια και μάλλον δεν θα πάει σε 5.1 γιατί από ότι διάβασα την σταμάτησαν για να στείλουν τον Μάρτιο την 6.0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...