Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολος,εχω την L21C432B602.

πια ειναι η πιο προσφατη και απο που μπορω να την κατεβασω?

πιος ειναι ο καλυτερος τροπος να την περασω?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολος,εχω την L21C432B602.

πια ειναι η πιο προσφατη και απο που μπορω να την κατεβασω?

πιος ειναι ο καλυτερος τροπος να την περασω?

ευχαριστω.

 

http://www.stechguide.com/huawei-p8-lite-b629-b630-marshmallow-firmware/

Μοναχοπαιδι εισαι σιγουρα....Στην ιδια φαση και γω.ολα τα ζηταω στο πιατο απο τη μανα μου

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

επεσες εξω :lol:

εγω εβαλα αυτην http://www.stechguide.com/huawei-p8-lite-b631-b632-marshmallow-firmware/

 

ελα ρε τρελε....χαβαλε κανω ετσι,δε πιστευω να παρεξηγηθηκες?

Αυτοι καθε βδομαδα κανουν και update.κατι μου βρωμαει

Και αυτο security update.

http://i66.tinypic.com/wiqa9k.jpg

 

ΥΓ:Να σου πω κιολας βαση του ονοματος σου.με τι ασχολησε που θελω μια λυση σε κατι υδραυλικα?

Edited by TERRORZONE
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.Δε μου έρχονται ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές όπως το tapatalk και κάποιες άλλες.Οταν τις ανοίξω όλα καλά αλλά αν κανω restart το κινητό τότε σταματάνε πάλι.Με λίγα λόγια ρωτάω πως γίνεται μια εφαρμογή να ανοίγει με την έναρξη του κινητού και να μη χρειάζεται να μπαίνω εγώ μέσα για να ανοίξει και να έρχονται ειδοποιήσεις. Edited by gkalas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω το συγκεκριμενο μοντελο 1μιση χρονο κ μου παρουσιασε προβλημα στο wifi. επικοινωνησα με τη huawei για να το στειλω για service κ μου ειπαν οτι παρολο που δν εχουν συμπληρωθει οι 24 μηνες η εγγυηση δν ισχυει διοτι με βαση το IMEI του κινητου το μοντελο εχει πιστοποιηση απο σερβια κ δν καλυπτεται η εγγυηση στην ελληνικη αγορα, οποτε θα πρεπει να πληρωσω για την επισκευη. το κινητο το ειχα αγορασει απο γνωστο ηλεκτρονικο καταστημα με πολυ καλες κριτικες. οταν επικοινωνησα με το καταστημα με καθυσηχασαν κ μου ειπαν οτι δν ισχυουν οσα ισχυριζεται η εταιρια κ οτι θα το στειλουν οι ιδιοι στο service. γνωριζει καποιος κατι σχετικο με αυτη την πιστοποιηση; ειναι καποια πατεντα της εταιριας για να αποφυγει τη χρεωση για το service ή θα πρεπει οντως να ανησυχω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Η Huawai σου είπε ψέματα.Δεν ισχύει αυτό καθώς καλύπτεται από πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

 

Θα ηθελα να κανω μια ακομα ερωτηση. Οσον αφορα αυτη την πανευρωπαικη εγγυηση που αναφερετε, μηπως γνωριζετε που θα μπορουσα να βρω σχετικες πληροφοριες; γιατι στο site της huawei δν βρηκα κατι σχετικο με την περιπτωση μου.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

 

Θα ηθελα να κανω μια ακομα ερωτηση. Οσον αφορα αυτη την πανευρωπαικη εγγυηση που αναφερετε, μηπως γνωριζετε που θα μπορουσα να βρω σχετικες πληροφοριες; γιατι στο site της huawei δν βρηκα κατι σχετικο με την περιπτωση μου.

 

Ευχαριστω.

 

Αφου σου ειπαν απο το μαγαζι που το αγορασες πως θα τοι στειλουν οι ιδιοι στο σερβις μην ασχολεισαι και δωστο σε αυτους. Γιατι να μπαινεις σε διαδικασιες οταν μπορεις ομορφα και ωραια να κανεις τη δουλεια σου;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.Δε μου έρχονται ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές όπως το tapatalk και κάποιες άλλες.Οταν τις ανοίξω όλα καλά αλλά αν κανω restart το κινητό τότε σταματάνε πάλι.Με λίγα λόγια ρωτάω πως γίνεται μια εφαρμογή να ανοίγει με την έναρξη του κινητού και να μη χρειάζεται να μπαίνω εγώ μέσα για να ανοίξει και να έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Καλημέρα.

 

Ρυθμίσεις

Σύνθετες ρυθμίσεις

Διαχ.Μπαταρίας

Προστατευμένες εφαρμογές

 

Εκεί τσεκάρεις οποία εφαρμογή θέλεις ώστε να έρχονται οι ειδοποιήσεις αφού κλείσουν οι εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

 

Θα ηθελα να κανω μια ακομα ερωτηση. Οσον αφορα αυτη την πανευρωπαικη εγγυηση που αναφερετε, μηπως γνωριζετε που θα μπορουσα να βρω σχετικες πληροφοριες; γιατι στο site της huawei δν βρηκα κατι σχετικο με την περιπτωση μου.

 

Ευχαριστω.

 

Καλημέρα.

 

https://www.newlaw.gr/gr/cms_articles/art_new?id=205

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας !! δεν εχω κάνει κάτι στο τηλέφωνο..και θέλω να το αναβαθμίσω και θα ήθελα τη βοήθεια σας... πως γίνεται η εγκατάσταση ενημέρωσης..rom κλπ. Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα

 

Εβαλα κωδικο ξεκλειδώματος στο κινητο, γιατι επρεπει να το δωσω στον υπαλληλο της καφετέριας για να το φορτισει. Τωρα που παω να το βγακω την επιλογή ΚΑΝΕΝΑ ειναι με διαφανο χρωμα και μου λεει "εχει απενεργοποιηθεί απο τον διαχειριστή" μπορω να το βγαλω ή μενω ετσι;

 

Η συσκευη ειναι huawei p8lite(android 6.0) χωρις δαχτυλικο αποτύπωμα

 

Επανερχομαι. Το εβγαλα το κλειδωμα καταλαθος.

Πηγα ενεργοποιησα τις επιλογες προγραμματιστη και ειπα να δοκιμασω. Μου εμφανισε την επιλογη Κανενα και τωρα δεν εχω κλειδωμα οθονης με κωδικο.

Για οποιον το χρειαστει στο μελλον.

 

Εχω εγω και η κοπελα μου huawei p8 lite. Της κοπελας μου φουσκωσε η μπαταρια απο πισω, φοβαται να μην σκασει-> παιζει το σεναριο αυτο;

Εμενα μετα απο ενα τηλεφωνο που με πήρανε το χτυπησα στο τραπεζι και κυρτωσε, ουτε ξερω πως εγινε αυτο. Ολα δουλευουν ρολοι. Αλλα ειναι κυρτο.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι. Το εβγαλα το κλειδωμα καταλαθος.

Πηγα ενεργοποιησα τις επιλογες προγραμματιστη και ειπα να δοκιμασω. Μου εμφανισε την επιλογη Κανενα και τωρα δεν εχω κλειδωμα οθονης με κωδικο.

Για οποιον το χρειαστει στο μελλον.

 

Εχω εγω και η κοπελα μου huawei p8 lite. Της κοπελας μου φουσκωσε η μπαταρια απο πισω, φοβαται να μην σκασει-> παιζει το σεναριο αυτο;

Εμενα μετα απο ενα τηλεφωνο που με πήρανε το χτυπησα στο τραπεζι και κυρτωσε, ουτε ξερω πως εγινε αυτο. Ολα δουλευουν ρολοι. Αλλα ειναι κυρτο.

Δε πηραζει φιλε μου....

θυμασε ενα που εβγαζε η LG.To flex?

πουλα τρελα και συ.Λεγε οτι εβγαλε και η HUWAEI.:lol::lol::lol:

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/S1qN4D2l.png

 

Δεν ειμαι σιγουρος αν ηρθε σημερα, τσεκαρα και ειχε την ενημερωση, δεν ειχα δει ειδοποιηση παντως!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Ξερω

 

πια ειχα, ηταν η 620, απλα ελεγα μηπως ειχε ερθει νωριτερα(σε μενα) και δεν το ειχα δει!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/S1qN4D2l.png

 

Δεν ειμαι σιγουρος αν ηρθε σημερα, τσεκαρα και ειχε την ενημερωση, δεν ειχα δει ειδοποιηση παντως!

 

Εχθές μου ήρθε και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως θα ελέγξω αν η μπαταρία ειναι προβληματική πλέον (μετά απο 2.5 χρόνια) η η κατανάλωση οφείλεται σε κάτι άλλο; (π.χ. Google Services?)
Link to comment
Share on other sites

Έχω recovery TWRP ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση; Νομίζω ότι δεν γίνεται μέσω του προγράμματος ενημέρωσης. Προσπάθησα να βάλω και το μαμά recovery αλλά δεν τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα.

εχω το huawei ale-l21 . bootloader unlocked & rooted.

θέλω να του περάσω μια ελαφρια ρομ. Την συσκευη θα την χρησιμοποιώ μονο για το gps, άρα ούτε κλήσεις ούτε μηνύματα, ούτε καν chrome ή browser δεν χρειάζομαι .

Αλλά χρειάζομαι το google maps , strava, komoot,here και άλλες 2-3 εφαρμογες από το play .

όπως καταλαβαίνετε ό σκοπός είναι το λειτουργικό να μην καίει μπαταρία σε τίποτα άλλο εκτός από τις εφαρμογές που επιβάλλεται για δουλεύει το gps και την οθόνη που θα είναι μόνιμα αναμένη.

ΥΓ- αν είναι το ποστ σε λόθος θέμα παρακαλώ πείτε μου που να κοιτάξω

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω μια τελευταία φορα οδηγο για unbranded,ας το βαλει καποιος admin στην αρχικη ,να γλυτωσουμε κοπο μιας & ειναι μια απο τις συχνες ερωτησεις!

1)Αρχικα κατεβαζεις την c432b132 απο http://www.carbontesla.com/2015/09/download-huawei-p8-lite-b132-firmware-dual-sim/

2)Αποσυμπιεζεις το .zip και θα βρεις μεσα 2φακελους , step1&2 !

3)Απο το κινητο σου ,φτιαχνεις εναν φακελο στην καρτα sd με ονομα dload & αντιγραφεις μεσα του το αρχειο update.app που θα βρεις στον φακελο step1/dload που μολις αποσυμπιεσες!

4)Μπαινεις ρυθμισεις/Ενημερωση λογισμικου/Τοπικη ενημερωση , & επιλεγεις το update.app !Θα γινει επανεκκινηση & θα ξεκινηση η αναβαθμιση!

5)Η συσκευη σου θα ανοιξει ως BalongB311 !Δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας ,θα το διορθωσουμε!,Απο τον φακελο step2/custom ,αντιγραφεις το αρχειο update.app που περιεχει (ειναι μερικα kb) και τον βαζεις στον φακελο dload της sd σου (Αφου εχεις σβησει πρωτα το step1 που μολις εκανες install)

6)Πας παλι ρυθμισεις/Ενημερωση λογισμικου/Τοπικη Ενημερωση , & κανεις install το update.app

___

Εισαι ετοιμος ,εχεις πλεον unbranded dual συσκευη ,μπορεις να κανεις ota updates κανονικα ή μεσω του HiCare

 

Ας το βαλει στο πρωτο ποστ καποιος μην ξαχνεται ο κοσμος :)

 

καλημέρα κ από μένα,

έχω το vodafone το μονοκαρτο και με το τελευταίο update της voda (c02b898) κάνει restart μόνο του, οπότε λέω να το κάνω κ εγώ unbrand ακολουθώντας τον οδηγό.

Η b132 του οδηγού είναι για δικαρτο. θα κάνει στο δικό μου που είναι μονοκαρτο ή πρέπει να βρω για μονοκαρτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...