Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθές αγόρασα και εγώ το P8 lite dual για να το χρησιμοποιήσω ως δεύτερο κινητό.

Την αγορά την έκανα απο skroutzομάγαζο και δεν ξέρω αν έχει κάποιο κλείδωμα.

Το λογισμικό που φοράει είναι το 5.0.1 και emui 3.1.1 και δεν μου βγάζει κάποιο αίτημα αναβάθμισης.

Έχω δοκιμάσει ήδη να αναβαθμίσω manual με κατέβασμα της τελευταίας εκδοσης απο την σελίδα της Huawei με κάρτα miniSD 8Gb που την είχα σε ένα παλαιότερο μου κινητό, την οποία όταν την έβαλα μέσα στο P8 έβγαλε το μήνυμα ότι είναι αργή η κάρτα.

Αναβάθμιση δεν έγινε γιατί όταν πήγαινε να ξεκινήσει έβγαζε error περίπου στο 7% της προόδου.

Ξέρετε αν φταίει κάποιο κλείδωμα του κινητού ή τυχόν η κάρτα μνήμης που έβαλα?

Link to comment
Share on other sites

Άστο να σου έρθει με ΟΤΑ δημιούργησε και λογαριασμό Huawei,κατέβασε και το Hi care και μέσω αυτού κάνε αναζήτηση για ενημερώσεις.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου επεσε θαλασσινο νερο στο κινητο..ευτυχος ειχα και την θηκη με πορτακι..το κινητο ανοιγει μπαινει στο προφιλ αλλα δεν δουλευει η αφη και μετα απο καποιες επανακαινισης μου βγαζει το σημα του androind και μου λεει για κατι update software και τετοια..καμια ιδεα τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό για την σύζυγό μου. Αξίζει τα λεφτά του; Θετικά και αρνητικά μπορεί να μου πει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πασχει λιγο στην αυτονομία.

Με τα ίδια χρήματα κοιτας κατι σε redmi 4x

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα προβλημα.. Μετα το τελευταιο update που εκανα και ειχα καποια θεματα με το Bluetooth επανηλθα σημερα στην προηγουμενη για μενα εκδοση που "παταγε" καλυτερα στο κινητο (την Β560). Αφου πρωτα εχω παρει backup τα παντα μεσω HiSuite, κανω εγκατασταση την Β560, μετα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τελος restore του backup μου παλι μεσω HiSuite. Το προβλημα ειναι οτι μου εχουν σβηστει ολα τα αρχεια (φωτος, βιντεο, ηχοι, θεματα κλπ.) Τα μονα που περασαν ειναι επαφες, μυνηματα και εφαρμογες. Εκανα κατι λαθος???? υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω και τα υπολοιπα αρχεια??? Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια ειναι η καλύτερη Ενημέρωση κατα την γνώμη σας..εχω την b584 να την κανω σε b594?ποια ειναι η τελευταία Ενημέρωση τις συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να συνεχισω μεχρι την τελευταια ενημερωση γιατι βλεπω στην 584 να κανει καλη διαχειριση της μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να συνεχισω μεχρι την τελευταια ενημερωση γιατι βλεπω στην 584 να κανει καλη διαχειριση της μνημης?

εγώ δεν είδα καμία διαφορά

τζάμπα ο κόπος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κατι

Πηρα το κινηο χθές με lolipop και εκδοση Β216

Αλλα δεν βγαζει καμμια ενημερωση.......κανω κάτι για OTA?

Eιναι δικαρτο και οταν ανοιγει γραφει μονο huawei

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κατι

Πηρα το κινηο χθές με lolipop και εκδοση Β216

Αλλα δεν βγαζει καμμια ενημερωση.......κανω κάτι για OTA?

Eιναι δικαρτο και οταν ανοιγει γραφει μονο huawei

 

Δεν κάνεις τίποτα. Περίμενε, θα έρθει

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ΟΤΑ την Β602 από μόνη της και όταν πήγα να πατήσω την ενημέρωση του λογισμικού διαπίστωσα ότι για 86 ΜΒ αρχείο (που αφορά μόνο κάτι ενημερώσεις ασφαλείας του Google) μου ρούφηξε 50% τη μπαταρία. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν το είχα ξαναπάθει.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ΟΤΑ την Β602 από μόνη της και όταν πήγα να πατήσω την ενημέρωση του λογισμικού διαπίστωσα ότι για 86 ΜΒ αρχείο (που αφορά μόνο κάτι ενημερώσεις ασφαλείας του Google) μου ρούφηξε 50% τη μπαταρία. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν το είχα ξαναπάθει.

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, εμένα έκανε ενημέρωση με 3% μπαταρία αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, εμένα έκανε ενημέρωση με 3% μπαταρία αν θυμάμαι καλά.

 

Οκ μιά φορά φαίνεται ότι έγινε, θα παρακολουθήσω μετά τη συμπεριφορά της συσκευής γιατί με τις παλιότερες ανάλογες ΟΤΑ, τόσο κοντά στα 5% κατανάλωση είχα.

 

UPDATE: Τελικά μόλις τσέκαρα τη διαχείριση της μπαταρίας, ο φταίχτης ήταν το... Accuweather με κατανάλωση πάνω από 43%! Συμπτωματικό γεγονός που έγινε μαζί με την ΟΤΑ.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ΟΤΑ την Β602 από μόνη της και όταν πήγα να πατήσω την ενημέρωση του λογισμικού διαπίστωσα ότι για 86 ΜΒ αρχείο (που αφορά μόνο κάτι ενημερώσεις ασφαλείας του Google) μου ρούφηξε 50% τη μπαταρία. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν το είχα ξαναπάθει.

 

Και σε εμένα έκανε ακριβώς το ίδιο.... μην πω περισσότερο.....

Αλλά ευτυχώς έγινε μόνον μία φορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνεχίζοντας το προηγούμενο μήνυμα και έχοντας περάσει μιάμιση εβδομάδα χωρίς προβλήματα, ξαφνικά άρχισε μια τρελή κατανάλωση μπαταρίας...

Μέσα σε 3-4 ώρες και χωρίς κίνηση (είτε από πλευράς ομιλίας είτε από πλευράς δεδομένων) από το 98% βρέθηκε στο 15%.....

Τι στο καλό...... καμιά ιδέα ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το προηγούμενο μήνυμα και έχοντας περάσει μιάμιση εβδομάδα χωρίς προβλήματα, ξαφνικά άρχισε μια τρελή κατανάλωση μπαταρίας...

Μέσα σε 3-4 ώρες και χωρίς κίνηση (είτε από πλευράς ομιλίας είτε από πλευράς δεδομένων) από το 98% βρέθηκε στο 15%.....

Τι στο καλό...... καμιά ιδέα ;;;;

 

Καλημέρα.

 

Ρυθμίσεις

Σύνθετες ρυθμίσεις

Διαχ. Μπαταρίας

Επίπεδο κατανάλωσης

 

Εκεί λογικα θα δεις πάνω πάνω στην λίστα το "Υπηρεσίες Google". Εμένα αυτήν τη στιγμή είναι στο 18%. Για κάποιες μέρες συνεχίζει έτσι και μετά έχει ελάχιστη κατανάλωση όπου και η μπαταρία πλέον αντέχει περισσότερο. Επίσης μπορείς να επιλέξεις την "έξυπνη" λειτουργία σε σχέση με το "επιδόσεις" όπου και από εκεί θα έχεις κάποιο κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Νέος κάτοχος του P8 Lite απο χτές διάβασα αρκετά το νήμα εδώ.Η μεμβράνη που έχει πάνω το τηλέφωνο τώρα πρέπει να την βγάλω και να βάλω κάποια άλλη ή είναι αξιόπιστη απο την εταιρεία αυτή όπως που κάπου αναφέρεται εδώ.Υπάρχει και παλαότερη έκδοση P8 Lite σε μέγεθος εννοώ για να παραγγέίλω κάποια θήκη σε ατζέντα γιατί είδα γράφουν P8 Lite (2017).

Για την οθόνη που έχει χαμηλή φωτεινότητα σήμερα που την δούλεψα στο αυτόματο μού άρεσε τελικά και δεν είναι κουραστική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Νέος κάτοχος του P8 Lite απο χτές διάβασα αρκετά το νήμα εδώ.Η μεμβράνη που έχει πάνω το τηλέφωνο τώρα πρέπει να την βγάλω και να βάλω κάποια άλλη ή είναι αξιόπιστη απο την εταιρεία αυτή όπως που κάπου αναφέρεται εδώ.Υπάρχει και παλαότερη έκδοση P8 Lite σε μέγεθος εννοώ για να παραγγέίλω κάποια θήκη σε ατζέντα γιατί είδα γράφουν P8 Lite (2017).

Για την οθόνη που έχει χαμηλή φωτεινότητα σήμερα που την δούλεψα στο αυτόματο μού άρεσε τελικά και δεν είναι κουραστική.

 

Μία χαρά είναι η εργοστασιακή ζελατίνα. Άστη όσο αντέξει. Το p8 lite 2017 είναι άλλο τηλέφωνο. Εσύ θα κοιτάς για αξεσουάρ p8 lite.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...