Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ,ειμαι πολυ αγχωμενος ξαφνικα οπως κοιταγα την συσκευη χθες ειδα οτι ειναι καπως λυγισμενη απο την μια μερια και σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικο αυτο.Την συσκευη την εχω μολις 2 μηνες και την εχω παρει απο την ΟΤΕ ,Τωρα δεν ξερω αν ηταν ετσι οταν την αγορασα η λυγισε καπως ,παντως πεσιματα κτλπ δεν εχει φαει μονο ατην τσαντα μου την εβαζα και ειχε θηκη και τα παντα,Τι να κανω να την γυρισω και να τους το πω, θα το καλυψει η εγγυηση,παντως ειναι δικο τους λαθος που ειναι τοσο ευαισθητη η συσκευω,βοηθηστε με παρακαλω αν ειχατε καποιο παρομοιο προβλημα Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα φίλος έχει θέμα δεν μπορεί να δει τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει με το τηλέφωνο... Του βγάζει σφάλμα... Τι μπορεί να κάνει?

 

Αν τις έχει περασμένες στην sd card και αυτή χάλασε απλα της έχασε.

Έκανε κάνα restart το τηλεφωνο? η αν εχει sd card την βλεπει στο pc του ?

Φίλος μου με το ίδιο τηλέφωνο άλλαξε δυο sd card της Kingston που του χάλασαν και οι δυο.

Από τότε που έβαλε SanDisk ησύχασε , εγώ σε όλα τα τηλεφωνά μου SanDisk βάζω πάντα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια ,ειμαι πολυ αγχωμενος ξαφνικα οπως κοιταγα την συσκευη χθες ειδα οτι ειναι καπως λυγισμενη απο την μια μερια και σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικο αυτο.Την συσκευη την εχω μολις 2 μηνες και την εχω παρει απο την ΟΤΕ ,Τωρα δεν ξερω αν ηταν ετσι οταν την αγορασα η λυγισε καπως ,παντως πεσιματα κτλπ δεν εχει φαει μονο ατην τσαντα μου την εβαζα και ειχε θηκη και τα παντα,Τι να κανω να την γυρισω και να τους το πω, θα το καλυψει η εγγυηση,παντως ειναι δικο τους λαθος που ειναι τοσο ευαισθητη η συσκευω,βοηθηστε με παρακαλω αν ειχατε καποιο παρομοιο προβλημα

Φίλε μου το τηλέφωνο δεν έχει γενικά αυτού του είδους το πρόβλημα που λες.

Εμένα κάθε εβδομάδα μου το αρπάζουν οι μικρές και τρώει και από μια τούμπα.

Ακόμα λόγο μοτοσυκλέτας το βάζω στην δεξιά τσέπη και πολλές φορες σπρώχνω την μοτοσυκλέτα και το τηλέφωνο είναι ανάμεσα στο σώμα μου και το ντεπόζιτο, από προστασία μια απλή θήκη σιλικόνης έχω.

Τώρα δυο ενδεχόμενα υπάρχουν, είτε το αγόρασες έτσι και δεν το είδες η το έβαλες σε καμία κολοτσεπη και στράβωσε ( sorry η δουλειά του δεν είναι αυτή )

Τέλος αν και πιστεύω ότι θα το καταλάβαινες είναι να έχει κάποιο πρόβλημα εσωτερικά το τηλέφωνο με την μπαταρια του και να υπερθερμαίνετε με αποτέλεσμα να στραβωσει.

Αλλά πιστεύω ότι θα το καταλάβαινες είτε στο χέρι σου είτε στο αυτί σου λογο της θερμοκρασιας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,ειμαι πολυ αγχωμενος ξαφνικα οπως κοιταγα την συσκευη χθες ειδα οτι ειναι καπως λυγισμενη απο την μια μερια και σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικο αυτο.Την συσκευη την εχω μολις 2 μηνες και την εχω παρει απο την ΟΤΕ ,Τωρα δεν ξερω αν ηταν ετσι οταν την αγορασα η λυγισε καπως ,παντως πεσιματα κτλπ δεν εχει φαει μονο ατην τσαντα μου την εβαζα και ειχε θηκη και τα παντα,Τι να κανω να την γυρισω και να τους το πω, θα το καλυψει η εγγυηση,παντως ειναι δικο τους λαθος που ειναι τοσο ευαισθητη η συσκευω,βοηθηστε με παρακαλω αν ειχατε καποιο παρομοιο προβλημα

Αν διαβασεις το θεμα σε παλαιοτερες δημοσιευσεις θα δεις πως το θεμα εχει παρουσιαστει σε καποιους, και σε εμενα, μιλαμε για στραβωμα ομως που για να το καταλαβεις θα πρεπει να το ακουμπισεις στο τραπεζι και με την μπρος και με την πισω πλευρα για να καταλαβεις αν "παιζει" λιγο. Η εγγυηση σαφως και δεν το καλυπτει. Δοκιμασε να το ισιωσεις με το χερι, προσεκτικα παντα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση το κινητο ουτε το εχω βαλει σε κωλοτσεπη ουτε του εκανα κατι ακραιο ,το μονο που παρατηρησα ειναι οτι ζεσταινεται λιγο γιατί καθομαι αρκετες ωρες στο κινητό ειτε fb ειτε παιζω παιχνιδια αλλα δεν ειχε καποιο τραγικο ζεσταμα δεν ξερω αν ειναι απο αυτο ομως .το λυγισμα φενεται και στο ταπεζι αλλα ειναι καπως ορατο και στο χερι τελος παντων θα δω αν μπορω να το ισιωσω σιγα σιγα θα δω και προηγουμενα θεματα Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ το έχω λέω να το αφήσεις όπως είναι. Αν κατι δεν προσέξεις πιθανόν είναι να σπάσεις τίποτα και να το πετάξεις. Είσαι σίγουρος ότι δεν θα σπάσεις κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε αλλα ειναι απο την μια μερια πιο πολυ οχι αππ εκεινη με τα κουμπια αλλα κοιταξα στο youtube και οφειλεται στην μπαταρια,αν το παω λες να γινει τίποτε; Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε αλλα ειναι απο την μια μερια πιο πολυ οχι αππ εκεινη με τα κουμπια αλλα κοιταξα στο youtube και οφειλεται στην μπαταρια,αν το παω λες να γινει τίποτε;

 

Αν το εχεις δυο μηνες υπαρχει πιθανοτητα , αν και οι μπαταριες παντα εχουν περιορισμενη εγγυηση.

Κανε ενα τηλεφωνο πρωτα στην huawei 21 11988000 και μετα στην arvato.

Απο οτι ειδα 6 μηνες εχει εγγυηση η μπαταρια και τα ακουστικα 3 μηνες

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα παω πρωτα απο το καταστημα να μην μπλεξω με τηλεφωνηματα.φιλε μου μπορω να το αποδειξω οτι ειναι απο την μπαταρια η θα με βγαλουν οτι το λυγισα εγω;
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία, να μας ενημερώσει για το κόστος της;

 

Δεν εχω αλλαξει αλλα για αγορα απο το σκρουτζ κανει απο 11€ χωρις μεταφορικα. Στο youtube υπαρχουν βιντεακια που σου διχνουν τη διαδικασια. Αν το φοβασαι με μια αναζητηση στο google θα βρεις αρκετες περιπτωσεις που σου την αλλαζουν γυρω στο 25αρι-30€, εργασια και μπαταρια.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο viber κάποιες επαφές ενώ είναι σε σύνδεση τους δείχνει εκτός σύνδεσης. Θέμα ρυθμίσεων της εφαρμογής στο δικό μου κινητό ή στα κινητά των επαφών μου δεν νομίζω να υπάρχει γιατί στο κινητό φίλου μου το άτομα που σε μένα το δείχνει εκτός σύνδεσης στο δικό του το δείχνει σε σύνδεση. Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα κ μπορεί να βοηθήσει?9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες έχω αφού έκανα το ξεκλείδωμα του boot loader και πήγα να κάνω root το τηλέφωνο μπρικαρε και δεν κάνει boot Θέλω τα φώτα σας πια Rom να κατεβάσω και τι διαδικασία να ακολουθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες έχω αφού έκανα το ξεκλείδωμα του boot loader και πήγα να κάνω root το τηλέφωνο μπρικαρε και δεν κάνει boot Θέλω τα φώτα σας πια Rom να κατεβάσω και τι διαδικασία να ακολουθήσω.

 

Λογικά μιλάς για softbrick; Σε ποια έκδοση είσαι; Έχω κάνει και εγώ αίτημα για κωδικό ξεκλειδώματος... Ακολουθώ αυτόν τον οδηγώ: https://forum.xda-developers.com/p8lite/general/mega-thread-root-unbricking-updating-t3400994 Αλλά δεν έχω ολοκληρώσει την διαδικασία έχει και οδηγίες για unbrick.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια χαζη ερωτηση εν μερη..το Widget της μουσικης εμφανιζει σαν backround την εικονα απο το καθε αλμπουμ που παιζει εκεινη την στιγμη..Μπορω να το κανω να μην φαινεται καν?Γιατι οταν θελω να αλλαξω κομματι δεν βλεπω να πατισω το μπροστα κομματι ή πισω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως υπαρχει καποιο μαγαζι ποθ να κανει αλλαγη το τζαμακι της οθονης φθηνα?τα public kai 2 μαγαζια ποθ πηγα μοθ ειπαν απο 85+φπα και ξενερωσα γιατι λενε παει σετ με την οθονη.αν ειπαρχει καποιος τροπος για φθηνοτερα αλλιως σκεφτομαι να παρω το hounor 7 lite c5
Link to comment
Share on other sites

Vodafone cu ακόμα τίποτα εγώ
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως υπαρχει καποιο μαγαζι ποθ να κανει αλλαγη το τζαμακι της οθονης φθηνα?τα public kai 2 μαγαζια ποθ πηγα μοθ ειπαν απο 85+φπα και ξενερωσα γιατι λενε παει σετ με την οθονη.αν ειπαρχει καποιος τροπος για φθηνοτερα αλλιως σκεφτομαι να παρω το hounor 7 lite c5

Σε ένα μικρό μαγαζι που ρώτησα στους αμπελοκηπους Θεσσαλονίκης μου είπε τουλ 70 και βλέπουμε. Το ίδιο μου είπες και αυτός για την οθόνη. Δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσεις 70-100 ευρώ για οθόνη όταν με τα διπλά παιρνεις σύγχρονο κινητό.

Εμένα έχει σπάσει κάτω αριστερά και με λίγες ρωγμες στο υπόλοιπο αλλά είναι πλήρως λειτουργική και έτσι δεν έχω πρόβλημα.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια πηρε η αδερφη μου πριν λιγες μερεσ το π8 λιτε και το εκανε μια αναβαθμιση αλλα δεν ηταν η 6.0!!!διαβασα λιγο προηγουμενες σελιδες για το πως να βαλω την marshmallow...ειχε πιο πολλες απαντησεισ για branded kai dual..της αδερφης μου ειναι unbranded,μονοκαρτο,οποτε αν μπορουσατε να μου πειτε σε αυτην την περιπτωση τι να κανω και σορρυ κιολας γιατι εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα δεν εχω χρονο να τα διαβασω ολα,και για unbranded,one sim δεν βρηκα τι να κανω..εγω για να τελειωσω το κειμενο ειμαι σχετικος με τα κινητα αλλα οχι παρα πολυ,γιατι εχω καιρο να ασχοληθω με ανδροιδ γτ εχω λουμια..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια πηρε η αδερφη μου πριν λιγες μερεσ το π8 λιτε και το εκανε μια αναβαθμιση αλλα δεν ηταν η 6.0!!!διαβασα λιγο προηγουμενες σελιδες για το πως να βαλω την marshmallow...ειχε πιο πολλες απαντησεισ για branded kai dual..της αδερφης μου ειναι unbranded,μονοκαρτο,οποτε αν μπορουσατε να μου πειτε σε αυτην την περιπτωση τι να κανω και σορρυ κιολας γιατι εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα δεν εχω χρονο να τα διαβασω ολα,και για unbranded,one sim δεν βρηκα τι να κανω..εγω για να τελειωσω το κειμενο ειμαι σχετικος με τα κινητα αλλα οχι παρα πολυ,γιατι εχω καιρο να ασχοληθω με ανδροιδ γτ εχω λουμια..

 

Καλησπερα φιλε,

αρχικα πες μας ποια εκδοση τρεχει

ρυθμισεις/πληροφοριες/build number και λεει κατι σαμ ALE-L21C432B550 (πχ σε μενα)

Πες μου τι λεει σε σενα & αν ειναι μονολαρτο ή δικαρτο καθως & οταν ανοιγει αν βγαζει HUAWEI ή κατι αλλο (boot animation αναφερομαι)

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε,

αρχικα πες μας ποια εκδοση τρεχει

ρυθμισεις/πληροφοριες/build number και λεει κατι σαμ ALE-L21C432B550 (πχ σε μενα)

Πες μου τι λεει σε σενα & αν ειναι μονολαρτο ή δικαρτο καθως & οταν ανοιγει αν βγαζει HUAWEI ή κατι αλλο (boot animation αναφερομαι)

λοιπον φιλε,ειναι μονοκαρτο,τρεχει λολιποπ και συγκεκριμενα εμoυι 3,1!!built number ALE-L21C02B130!!τωρα οσο αφορα το οταν ανοιγει τι δειχνει αυτο δεν μου το πε ακομα θα το μαθω μαλλον αυριο, θες να δεις αν λεει τον αριθμο μοντελου γ αυτο με ρωτησες τι γραφει οταν ανοιγει?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε,ειναι μονοκαρτο,τρεχει λολιποπ και συγκεκριμενα εμoυι 3,1!!built number ALE-L21C02B130!!τωρα οσο αφορα το οταν ανοιγει τι δειχνει αυτο δεν μου το πε ακομα θα το μαθω μαλλον αυριο, θες να δεις αν λεει τον αριθμο μοντελου γ αυτο με ρωτησες τι γραφει οταν ανοιγει?

 

Πήγαινε στη σελίδα 1. Υπάρχει παραπομπή για οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...