Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω περασει τη 560 περιπου μια μερα και μεχρι στιγμης παει τρενο το κινητο.στη μπαταρια εχω την αισθηση οτι εχουν κανει καλη δουλεια εστω αυτο το λιγο.πηρα μπακ-απ αλλα και παλι μανικι να ξαναστησεις απο την αρχη....και τη διαφορα να εχει η ελληνικη?νεχρι στιγμης υπεροχη ειναι η 560.παρατηρησα πουστο googlia.

επειδη εβαλε exchange στο gmail αππλικετιον της ,στον native mail application πλεον δε μπορεις να βαλεις Gmail.de σε περναει ,και σκαει και μαιλ οτι η εφαρμογη δεν ειναι ασφαλης και νταβατσιλικη να πας με το δικο της για gmail.αλλα εγω χρησιμοποιω τη native γιατι οταν περασεις @hotmail.com σου δινει τη δυνατοττηα να συχρονησεις ημερολογιο και επαφες.τωρα αναγκαστηκα 2 application για μαιλ.και δε βρισκω την επιλογη πλεον να δηλωσεις σε ποιες εφαρμογες θες να βγαζει count number.πχ 1-2-3 εμαιλ,1-2 μηνηματα βαιπερ κτλ.

 

Καλως το φιλαρακι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε σε πιασαμε αλλά από ελληνικά θες αναβάθμιση

 

Φιλαράκι αυτά που γράφεις εντελώς αυθόρμητα ή τα σκέφτεσαι πρώτα. Αν είναι αυθόρμητα είσαι μεγάλο ταλέντο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω περασει τη 560 περιπου μια μερα και μεχρι στιγμης παει τρενο το κινητο.στη μπαταρια εχω την αισθηση οτι εχουν κανει καλη δουλεια εστω αυτο το λιγο.πηρα μπακ-απ αλλα και παλι μανικι να ξαναστησεις απο την αρχη....και τη διαφορα να εχει η ελληνικη?νεχρι στιγμης υπεροχη ειναι η 560.παρατηρησα πουστο googlia.

επειδη εβαλε exchange στο gmail αππλικετιον της ,στον native mail application πλεον δε μπορεις να βαλεις Gmail.de σε περναει ,και σκαει και μαιλ οτι η εφαρμογη δεν ειναι ασφαλης και νταβατσιλικη να πας με το δικο της για gmail.αλλα εγω χρησιμοποιω τη native γιατι οταν περασεις @hotmail.com σου δινει τη δυνατοττηα να συχρονησεις ημερολογιο και επαφες.τωρα αναγκαστηκα 2 application για μαιλ.και δε βρισκω την επιλογη πλεον να δηλωσεις σε ποιες εφαρμογες θες να βγαζει count number.πχ 1-2-3 εμαιλ,1-2 μηνηματα βαιπερ κτλ.

 

Φιλαράκι αυτά που γράφεις είναι εντελώς αυθόρμητα ή τα σκέφτεσαι πρώτα. Αν είναι αυθόρμητα είσαι μεγάλο ταλέντο.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εμφανίζουμε το εικονίδιο κλεισίματος της οθόνης;;;;

Με την αναβαθμιση εξαφανίστηκε

 

Ρυθμίσεις-εξυπνη βοήθεια-αιωρούμενο κουμπί -on

 

https://www.youtube.com/watch?v=IackZ8JAPxA

Link to comment
Share on other sites

Τραβάω screen shot και μου λέει πως το αρχείο είναι png με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το διαχειριστώ όπως θέλω. Εγώ θέλω jpg. Τι μπορώ να κάνω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, οσοι εχετε την 6 ποιο email client χρησιμοποιείτε? Εχω δοκιμασει σχεδον ολες και εχω θεμα στο sychronization των λογαριασμων. Ενω οριζω χρονικο διαστημα ελεγχου δεν δουλευει και αναγκαζομε να κανω manual check. Εννοειται οτι δινω διαιωματα εφοσον κλεισει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι πρωτάρης στα Android, χθες παρέλαβα τη συσκευή και έχω κάποιες απορίες.. Είναι λογικό με το που ανοίγει πρώτη φορά το τηλέφωνο να "τρώει" 1GB από τη Ram? Μήπως από πίσω τρέχουν "άχρηστες" εφαρμογές που θα έπρεπε να καταργήσω? Επίσης, είναι λογικό με 5λεπτη χρήση στο internet να ζεσταίνεται? Sorry αν σας φανούν κουτές οι ερωτήσεις μου αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι πρωτάρης στα Android, χθες παρέλαβα τη συσκευή και έχω κάποιες απορίες.. Είναι λογικό με το που ανοίγει πρώτη φορά το τηλέφωνο να "τρώει" 1GB από τη Ram? Μήπως από πίσω τρέχουν "άχρηστες" εφαρμογές που θα έπρεπε να καταργήσω? Επίσης, είναι λογικό με 5λεπτη χρήση στο internet να ζεσταίνεται? Sorry αν σας φανούν κουτές οι ερωτήσεις μου αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με smartphone.

 

Πριν κάνεις τέτοιες απορίες είναι καλό να διαβάσεις το νήμα από την αρχή. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες που έχεις.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω κάτι τους κατοχους του κινητού..

Το τζαμακι στην πίσω κάμερα γρατζουνιέται εύκολα? Υπάρχει κάποιο τζαμακι προστασίας ν αγορασω? Γιατι απ οτι βλεπω αν ακουμπησει με την πλατη χωρις θηκη ακουμπαει και η καμερα κατω.Οκ καταλαβαίνω με μια θήκη δεν θα υπάρχει θέμα βέβαια.. Απλα από τις φωτο μ αρέσει πολύ και έλεγα να δοκιμάσω χωρίς θηκη!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω, παρέλαβα Πέμπτη και αν και διάβασα αρκετά στο νήμα δεν μπορω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Οταν μου βγαζει π.χ οτι μια εφαρμογή τρώει πολύ ενέργεια και την

σταματώ αυτό σημαίνει οτι π.χ στο messenger δεν θα μου έρχονται μηνύματα μέχρι να την ανοίξω?

2ον μόνο η μια κάρτα μπορεί να δουλέψει 4G και αυτή είναι στο slot της κάρτας μνήμης?

3ο και τελευταίο, η μπαταρία θα στρώσει γιατί για την ώρα δεν τη βγάζει τη μέρα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω, παρέλαβα Πέμπτη και αν και διάβασα αρκετά στο νήμα δεν μπορω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Οταν μου βγαζει π.χ οτι μια εφαρμογή τρώει πολύ ενέργεια και την

σταματώ αυτό σημαίνει οτι π.χ στο messenger δεν θα μου έρχονται μηνύματα μέχρι να την ανοίξω?

2ον μόνο η μια κάρτα μπορεί να δουλέψει 4G και αυτή είναι στο slot της κάρτας μνήμης?

3ο και τελευταίο, η μπαταρία θα στρώσει γιατί για την ώρα δεν τη βγάζει τη μέρα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Στη

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην B560 η μπαταρια ειναι τουμπανο. Η καρτα που μπαινει σαν microsim ειναι η 4g. Κ ναι πρεπει να τρεχει παρασκηνιο για να σου ερχονται οι ειδοποιησεις μονεε τους

Link to comment
Share on other sites

Στην B560 η μπαταρια ειναι τουμπανο. Η καρτα που μπαινει σαν microsim ειναι η 4g. Κ ναι πρεπει να τρεχει παρασκηνιο για να σου ερχονται οι ειδοποιησεις μονεε τους

Άρα ή 4G θα χεις ή microsd αν θέλεις να το δουλεύεις με μια κάρτα.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα ή 4G θα χεις ή microsd αν θέλεις να το δουλεύεις με μια κάρτα.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις microsim k sdcard....στη θεση της sdcard μπαινει nanosim...

Link to comment
Share on other sites

Άρα ή 4G θα χεις ή microsd αν θέλεις να το δουλεύεις με μια κάρτα.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

!

4g Μπορείς να επιλέξεις απο τις ρυθμίσεις σε ποια sim θέλεις να έχεις!

Link to comment
Share on other sites

!

4g Μπορείς να επιλέξεις απο τις ρυθμίσεις σε ποια sim θέλεις να έχεις!

Εχω nano sim οπότε βάζω ανταπτορα και την κάνω micro και έχω και 4g και microsd. Μένει να μου έρθει και η 560 να διορθώσει και την μπαταρία και όλα κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι στην οθόνη κλειδώματος σας εμφανίζει ποιος σας κάλεσε για μόνο αναπάντητη κλήση πχ?το ίδιο ισχύει κ με τα μνμ...το έχω δει σε άλλο κινητό κ εμφανίζει κανονικά ποιος σε κάλεσε στην οθόνη κλειδώματος. Έχετε καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι στην οθόνη κλειδώματος σας εμφανίζει ποιος σας κάλεσε για μόνο αναπάντητη κλήση πχ?το ίδιο ισχύει κ με τα μνμ...το έχω δει σε άλλο κινητό κ εμφανίζει κανονικά ποιος σε κάλεσε στην οθόνη κλειδώματος. Έχετε καμία λύση?

 

Πας ρυθμίσεις>Κέντρο ειδοποιήσεων και εκεί καθορίζεις τι θες να εμφανίζεται και που.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις>Κέντρο ειδοποιήσεων και εκεί καθορίζεις τι θες να εμφανίζεται και που.

 

Το ξέρω ότι απο κει υποτίθεται το κανείς αλλά έλα που δεν γίνεται τπτ...πιθανόν να μην έχω αυτές τις επιλογές επειδή είναι branded...

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι σσκαλιζω το τηλ και μπαταρια στο 47%. Edited by navi55
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι σσκαλιζω το τηλ και μπαταρια στο 47%.

 

Απο το πρωι σε αδρανεια με 97%....αισχος.....θα σου λεω terrorzone να παιρνεις κανενα τηλ μπας κ πεσει λιγο...χχεχεχε

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα. Αν συνέχιστεί αυτού του είδους ο διάλογος θα δοθούν και οι σχετικές κυρώσεις.

Μείνετε στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, οσοι εχετε την 6 ποιο email client χρησιμοποιείτε? Εχω δοκιμασει σχεδον ολες και εχω θεμα στο sychronization των λογαριασμων. Ενω οριζω χρονικο διαστημα ελεγχου δεν δουλευει και αναγκαζομε να κανω manual check. Εννοειται οτι δινω διαιωματα εφοσον κλεισει η οθονη.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα?

 

Εγω το native το βρισκω πολυ καλο,μινιμαλ και ευχρηστο.Εχω παραθεσει και λιγα ποστ πιο πανω το λογο

Edited by impreza_sti
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους εδω μεσα, επειδη σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου κινητου για τη γυναικα (χρηση για κλησεις και φωτογραφιες) και διαβαζοντας το φορουμ εδω μεσα εχω καποιες αποριες και αν γινεται να μου απαντησει καποιος

1.Διαβασα οτι υπαρχει καποιο μειονεκτημα-προβλημα με τη διαρκεια της μπαταριας. Πως λυνεται αυτο? Εχει να κανει με την εκδοση του λογισμικου που φοραει το τηλεφωνο?.

2. Επειδη η αγορα θα γινει απο ελληνικη αλυσιδα, μετα την αγορα του θα πρεπει....να το πειραξω καθολου το τηλεφωνο για καποιο λογο?

Να αλλαξω δηλάδη εκδοση λογισμικου (android 5.0 δεν φοραει τωρα?) ή μηπως εχει παρει καποια αναβαθμιση? Η αναβαθμιση γινεται ΟΤΑ? Η θα πρεπει να κανω ροοτ, και να κατεβασω ρομ απο σαιτ και φορουμ και να κανω την αναβαθμιση?

 

Ισως τα ερωτημα του να εχουν σιγουρα απαντηθει μεσα στο νημα, απλως θα ηθελα την κατανοηση σας γιατι δε βρηκα τις απαντησεις ολες.

Στη τελικη φανταζομαι οτι και οι χρηστες εδω μεσα θα μου επιβεβαιωσουν οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τις απαιτησεις που ανεφερα παραπανω (φωτογραφια-κλησεις-ευκολια χρησης για γυναικα) :p

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...