Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες τίποτα τι ακριβώς εννοεις; Εγώ έχω κανονικά περασμένο kodi και βλέπω κανονικά. Εννοεις κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω;

Εχεις περασμένο kodi σε smart tv; Στο τηλ το έχω και εγώ αλλά δεν μπορώ να το στείλω στην Τν. Ο μόνος τρόπος να παίξει kodi στην tv είναι αυτός που είπα πιο πάνω. Αν μπορέσεις αλλιώς πες μου θα με σώσεις

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος να βρω την μαμα branded vodafone εκδοση του κινητου καπου? Πηγα να του περασω την B181 και τελικα πλεον στον κωδικο μοντελου δεν μου γραφει ΑLE-21 αλλά hi6210sft συν οτι εβγαλε fail στην αναβαθμιση. Τι συμβαινει, μπορει καποιος να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασμένο kodi σε smart tv; Στο τηλ το έχω και εγώ αλλά δεν μπορώ να το στείλω στην Τν. Ο μόνος τρόπος να παίξει kodi στην tv είναι αυτός που είπα πιο πάνω. Αν μπορέσεις αλλιώς πες μου θα με σώσεις

 

miracast που να παίζει με την εφαρμογή ezcast (είχα το tronsmart t1000 και έπαιζε) ή το chromecast!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To ραδιόφωνο έχει θέμα γενικά, το χουμε αναφέρει αρκετοί στις αρχικές σελίδες, δεν είχαμε βρει τι το παράγει για να βρούμε λύση.

Εμένα άλλες φορές θα κολλήσει σε 5, άλλες σε 20, άλλες σε 100 λεπτά.

Νόμιζα είχε λυθεί με την τελευταία unbranded αναβάθμιση αλλά προχτές το ξαναπαθε.

 

Με το ράδιο μ'εβγαλε 8ωρο χώρις να κάνει ότι θέλει,αλλά το κλείνω το τηλ πρώτα για κανά 5λεπτο!!Οχι επανεκίνηση!

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου απο wind εχει θεματα με το ραδιο αλλα δεν το χρησιμοποιω πολυ ( παλι καλα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι ακομα τιποτα απο Wind .... :nagger:

 

Μηπως γνωριζεις ποτε ;

 

 

Ισχυει οτι η συσκευη δεν θα λαθει την εκδοση 6 του Android ;

Συμφωνα με το παρακατω ;

 

http://techblog.gr/mobile/android-6-0-marshmallow-update-big-list-9422/

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασμένο kodi σε smart tv; Στο τηλ το έχω και εγώ αλλά δεν μπορώ να το στείλω στην Τν. Ο μόνος τρόπος να παίξει kodi στην tv είναι αυτός που είπα πιο πάνω. Αν μπορέσεις αλλιώς πες μου θα με σώσεις

 

Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα καλά τι είπες. Δεν πρόσεξα

πως εννοούσες να το βλέπεις σε smart TV.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το δικο μου απο wind εχει θεματα με το ραδιο αλλα δεν το χρησιμοποιω πολυ ( παλι καλα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μηπως γνωριζεις ποτε ;

 

 

Ισχυει οτι η συσκευη δεν θα λαθει την εκδοση 6 του Android ;

Συμφωνα με το παρακατω ;

 

http://techblog.gr/mobile/android-6-0-marshmallow-update-big-list-9422/

 

Σε παλαιότερη ανάρτηση της στη σελίδα της στο Facebook ή huawei αναφέρει μεταξύ άλλων και το P8 lite μέσα σε αυτές που θα πάρουν marshmallow. Τώρα αν στο μεταξύ άλλαξε γνώμη δεν ξέρω αλλά εγώ περισσότερο θα εμπιστευόμουν τις ανακοινώσεις της εταιρίας παρά τυχαιες αναρτήσεις.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

public εξαντηθηκε λεει

 

Το πήρα σήμερα το πρωί !!! :)

 

Από που μπορώ να δω τον τύπο του ;

Το μόνο που βλέπω είναι ο κωδικός μοντέλου... ALE-L21 Αυτό είναι ;

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

αδερφε,δουλευω εκει και εκανα χοντρη μοντα στο συστημα για να το παρω τοσο....

 

πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση να πεσει η τιμη του στα 169?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το ψάχνω... και δεν μπορώ με τίποτα να βρω κάποια πράγματα... Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει....

 

. Υπάρχει κάπου διαχείριση των συντομεύσεων ;

. Υπάρχει κάπου εκείνο το κουμπάκι με τις πολλές τελείες που εμφάνιζε όλες τις εφαρμογές, έτσι ώστε να μεταφέρουμε στις οθόνες έναρξης αυτές που θέλουμε ;

. Στις επαφές, πως μπορούμε να πάμε στις ομάδες ή στις επαφές με αστεράκι (αγαπημένα) ; Δεν το βρήκα πουθενά αυτό, και έβαλα άλλο πρόγραμμα επαφών...

με το υπάρχον γίνετε ;

. Από που στο καλό ορίζουμε τον ήχο για το ξυπνητήρι ;

 

Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το νήμα, αλλά δεν είδα κάπου κάτι σχετικό.... ζητώ συγνώμη αν κάπου έχουν αναφερθεί όλα αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θελω να μου δωσετε μαθι γενικη εικονα αν το τηλεφωνο ειανι γρηγορο και γενικως αν κολλαει και αν εχει τοσο υψηλο sar οσο εχω ακουσει
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το ψάχνω... και δεν μπορώ με τίποτα να βρω κάποια πράγματα... Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει....

 

. Υπάρχει κάπου διαχείριση των συντομεύσεων ;

. Υπάρχει κάπου εκείνο το κουμπάκι με τις πολλές τελείες που εμφάνιζε όλες τις εφαρμογές, έτσι ώστε να μεταφέρουμε στις οθόνες έναρξης αυτές που θέλουμε ;

. Στις επαφές, πως μπορούμε να πάμε στις ομάδες ή στις επαφές με αστεράκι (αγαπημένα) ; Δεν το βρήκα πουθενά αυτό, και έβαλα άλλο πρόγραμμα επαφών...

με το υπάρχον γίνετε ;

. Από που στο καλό ορίζουμε τον ήχο για το ξυπνητήρι ;

 

Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το νήμα, αλλά δεν είδα κάπου κάτι σχετικό.... ζητώ συγνώμη αν κάπου έχουν αναφερθεί όλα αυτά....

Καλημερα αν εννοεις τα widget πατα παρατεταμενα σε καποιο σημειο της οθονης και θα σου εμφανισει το μενου για αυτα και ταπετσαριες κτλ

Τις εφαρμογες τις εμφανιζει ολες στις οθονες τις αρχικες και απλα τις μετακινεις οπως θες.Δεν ειναι με υπομενου οπως πχ τα samsung.

Στις επαφες πανω πανω πρωτη γραφει ομαδες

Στο ξυπνητηρι αν πατησεις μια φορα πανω εκει που σου γραφει την ωρα εμφανιζει τις ρυθμισεις:)

Link to comment
Share on other sites

Pmarkidis

. Διαχείριση συντομευσεων μόνο για κάποιες εφαρμογές συστήματος

. Όλες οι εφαρμογές είναι στις αρχικές οθόνες

.

. Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις, όταν ορίζεις ξυπνητήρι έχει επιλογή και για τον ήχο

___--

Γιώργο

Όταν ρωτάς αν κάτι είναι γρήγορο ή έχει μεγάλο sar

Πρέπει να θέσεις και μέτρα σύγκρισης. Κανείς αν τρέχει μόνος του δεν είναι

γρήγορος

 

Σε προηγούμενες σελίδες η γενική, άποψη αν θυμάμαι καλά, ήταν ότι για τα λεφτα του ήταν πολύ καλό στους περισσότερους τομείς, include ταχύτητα

 

Με το σαρ δεν το έχω σορυ

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα καλά τι είπες. Δεν πρόσεξα

πως εννοούσες να το βλέπεις σε smart TV.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε παλαιότερη ανάρτηση της στη σελίδα της στο Facebook ή huawei αναφέρει μεταξύ άλλων και το P8 lite μέσα σε αυτές που θα πάρουν marshmallow. Τώρα αν στο μεταξύ άλλαξε γνώμη δεν ξέρω αλλά εγώ περισσότερο θα εμπιστευόμουν τις ανακοινώσεις της εταιρίας παρά τυχαιες αναρτήσεις.

 

Τυχαια αναρτηση ; ξαναδες το site φιλε μου...το πρωτο site στην Ελλαδα για κινητα ειναι. :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν εννοεις τα widget πατα παρατεταμενα σε καποιο σημειο της οθονης και θα σου εμφανισει το μενου για αυτα και ταπετσαριες κτλ

Τις εφαρμογες τις εμφανιζει ολες στις οθονες τις αρχικες και απλα τις μετακινεις οπως θες.Δεν ειναι με υπομενου οπως πχ τα samsung.

Στις επαφες πανω πανω πρωτη γραφει ομαδες

Στο ξυπνητηρι αν πατησεις μια φορα πανω εκει που σου γραφει την ωρα εμφανιζει τις ρυθμισεις:)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...!!!!

. Δεν εννοώ τα widget, τις συντομεύσεις εννοώ στο pull down menu. Υπάρχει κάποιος τρόπος διαχείρισής τους ;

. Κρίμα που δεν έχει ειδικό μενού για τις εφαρμογές, αλλά δεν πειράζει... θα το συνηθίσω... :-) Αν όμως κατά λάθος σβήσω ένα εικονίδιο... πως θα το επαναφέρω ;

. Το βρήκα αυτό με τις ομάδες... μα λέω κι εγώ... που στο καλό είναι ;

. Το ξυπνητήρι το είχα βρει... Στις ρυθμίσεις όμως έχει τρεις επιλογές, και καμία από αυτές δεν είναι για τον ήχο που θα ακούγετε...

Είναι για το αν θα χτυπάει σε αθόρυβη λειτουργία, για την διάρκεια αναβολής και για το κουμπί έντασης....

Το ΤΙ θα ακούγετε... που στο καλό είναι ; Δεν το βρήκα ούτε στις ρυθμίσεις του ήχου....

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Τυχαια αναρτηση ; ξαναδες το site φιλε μου...το πρωτο site στην Ελλαδα για κινητα ειναι. :)

 

Δεν αντιλέγω όμως ξέρω και τι έγραψαν στη σελίδα τους στο facebook πριν λίγο καιρό. Από τότε βέβαια μπορεί να έχει αλλάξει κάτι. Ας ελπίσουμε να ισχύει αυτό που έλεγε η huawei στη σελίδα της, οτι δηλαδή θα πάρουμε αναβάθμιση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...!!!!

. Δεν εννοώ τα widget, τις συντομεύσεις εννοώ στο pull down menu. Υπάρχει κάποιος τρόπος διαχείρισής τους ;

. Κρίμα που δεν έχει ειδικό μενού για τις εφαρμογές, αλλά δεν πειράζει... θα το συνηθίσω... :-) Αν όμως κατά λάθος σβήσω ένα εικονίδιο... πως θα το επαναφέρω ;

. Το βρήκα αυτό με τις ομάδες... μα λέω κι εγώ... που στο καλό είναι ;

. Το ξυπνητήρι το είχα βρει... Στις ρυθμίσεις όμως έχει τρεις επιλογές, και καμία από αυτές δεν είναι για τον ήχο που θα ακούγετε...

Είναι για το αν θα χτυπάει σε αθόρυβη λειτουργία, για την διάρκεια αναβολής και για το κουμπί έντασης....

Το ΤΙ θα ακούγετε... που στο καλό είναι ; Δεν το βρήκα ούτε στις ρυθμίσεις του ήχου....

 

Οταν βάζεις ένα ξυπνητήρι μπορείς να επιλέξεις ήχο,δόνηση και επανάληψη,ένταση ορίζεις μέσα στην επιλογή ήχου.

Το pulldown menu το τραβάς τέρμα πάνω και έχει περισσότερα εικονίδια και ένα κουμπί επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Καλή Χρονιά σε όλους !!!!

Εδώ και ένα μισό μήνα έχω και εγω το συγκεκριμένο τηλ το οποίο πραγματικά είναι εντυπωσιακό...Αυτές τις μέρες όμως διαπίστωσα ότι έχει πρόβλημα με τα bluetooth ακουστικά. Πιο συγκεκριμένα, ανά τακτά χρονικά διαστήματα (καθε 3-4 λεπτά) μου τα κάνει disconnect και μετα από λιγα δευτερόλεπτα ξανά reconnect ή κάποιοες φορές ρίχνει την κλήση. Εχει διαπιστώσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ; Το τηλ μου έχει την Β170....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω όμως ξέρω και τι έγραψαν στη σελίδα τους στο facebook πριν λίγο καιρό. Από τότε βέβαια μπορεί να έχει αλλάξει κάτι. Ας ελπίσουμε να ισχύει αυτό που έλεγε η huawei στη σελίδα της, οτι δηλαδή θα πάρουμε αναβάθμιση.

 

καλα το FB ειναι γελοιο ελεος..:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και Καλή Χρονιά σε όλους !!!!

Εδώ και ένα μισό μήνα έχω και εγω το συγκεκριμένο τηλ το οποίο πραγματικά είναι εντυπωσιακό...Αυτές τις μέρες όμως διαπίστωσα ότι έχει πρόβλημα με τα bluetooth ακουστικά. Πιο συγκεκριμένα, ανά τακτά χρονικά διαστήματα (καθε 3-4 λεπτά) μου τα κάνει disconnect και μετα από λιγα δευτερόλεπτα ξανά reconnect ή κάποιοες φορές ρίχνει την κλήση. Εχει διαπιστώσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ; Το τηλ μου έχει την Β170....

Ευχαριστώ

 

τα ιδια και εμενα με την 170 . Οταν και Αν παρει αναβαθμιση ελπιζω να στρωσει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισημα και απο το myphone.gr

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428981

 

 

Αρα εμεις θα παρουμε τα @@ μας .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλα το FB ειναι γελοιο ελεος..:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα ιδια και εμενα με την 170 . Οταν και Αν παρει αναβαθμιση ελπιζω να στρωσει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισημα και απο το myphone.gr

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428981

 

 

Αρα εμεις θα παρουμε τα @@ μας .

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Ωχ....και μέχρι τώρα όλοι έλεγαν οτι θα πάρει και το LITE την Marshmallow...τελικά θα πάρει (όπως λες και εσυ) τα @@ μας. Anyway....κάπου διάβασα ότι βοηθάει το "Bluetooth Auto Connect". Το έχεις δοκιμάσει ; Θα το κατεβάσω μόλις μπορέσω και θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

καλα το FB ειναι γελοιο ελεος..:lol:

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα ιδια και εμενα με την 170 . Οταν και Αν παρει αναβαθμιση ελπιζω να στρωσει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισημα και απο το myphone.gr

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428981

 

 

Αρα εμεις θα παρουμε τα @@ μας .

 

Γελοίο ξεγελοίο γράφτηκε στην επίσημη σελίδα τους εκεί από τους διαχειρηστές, δεν το έγραψε ο φούφουτος. Τώρα ακόμα και να μην την πάρει στην τελική δεν λέει και πολλά. Δεν σημαίνει πως κάθε αναβάθμιση είναι για καλό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γελοίο ξεγελοίο γράφτηκε στην επίσημη σελίδα τους εκεί από τους διαχειρηστές, δεν το έγραψε ο φούφουτος. Τώρα ακόμα και να μην την πάρει στην τελική δεν λέει και πολλά. Δεν σημαίνει πως κάθε αναβάθμιση είναι για καλό.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, πίστεψε με, ισχύει πως το κινητό θα βελτιωνόταν αν δέχονταν την marshmallow. Είμαι εδώ και δύο εβδομάδες με την 6.0 στο Moto X μου. Λες και έχω άλλη συσκευή.

Ήμουν έτοιμος να το πουλήσω με την 5.1 αλλά έκανα πίσω με το 'ζαχαρωτό'.

Εξαιρετική αναβάθμιση κάτι που δεν μας έχει συνηθίσει η Google στις πρώτες ενημερώσεις της εκάστοτε έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Θα το βγάλω για πούλημα. Έχω ξενερώσει με την μπαταρία του για την χρήση που κάνω, αλλά ήλπιζα να πάρει την 6 να δω φως.
Link to comment
Share on other sites

Γελοίο ξεγελοίο γράφτηκε στην επίσημη σελίδα τους εκεί από τους διαχειρηστές, δεν το έγραψε ο φούφουτος. Τώρα ακόμα και να μην την πάρει στην τελική δεν λέει και πολλά. Δεν σημαίνει πως κάθε αναβάθμιση είναι για καλό.

 

To Facebook δεν το θεωρω αξιοπιστο ! Σιγουρα πιο πολυ το myphone.gr που ειναι ειδικο για τις συσκευες κινητης τηλεφωνιας ( οπως και το TB) . Η 6 θα ηταν σιγουρα καλυτερη για το κινητο μας...εδω ακομα περιμενω εγω την 5.1.1..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

To Facebook δεν το θεωρω αξιοπιστο ! Σιγουρα πιο πολυ το myphone.gr που ειναι ειδικο για τις συσκευες κινητης τηλεφωνιας ( οπως και το TB) . Η 6 θα ηταν σιγουρα καλυτερη για το κινητο μας...εδω ακομα περιμενω εγω την 5.1.1..

 

Εντάξει δεν απελπιζομαι γιατί και έτσι που είναι εμένα με καλύπτει. Πιο πολύ όμως σπαζομαι γιατί μιλάμε για συσκευή μερικών μηνων, δεν έχει κλείσει χρόνο και αν δεν θα παρει την τελευταία αναβάθμιση θα είναι φάουλ της huawei. Αν όντως δεν πάρει την αναβάθμιση στην επόμενη συσκευή μου δεν ξέρω αν θα τους λάβω καν υπόψη μου. Δεν μπορείς μια φρέσκια συσκευή που τρέχει νεράκι και με αυτά τα χαρακτηριστικά να την αφήσεις χωρίς υποστήριξη λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία της.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν απελπιζομαι γιατί και έτσι που είναι εμένα με καλύπτει. Πιο πολύ όμως σπαζομαι γιατί μιλάμε για συσκευή μερικών μηνων, δεν έχει κλείσει χρόνο και αν δεν θα παρει την τελευταία αναβάθμιση θα είναι φάουλ της huawei. Αν όντως δεν πάρει την αναβάθμιση στην επόμενη συσκευή μου δεν ξέρω αν θα τους λάβω καν υπόψη μου. Δεν μπορείς μια φρέσκια συσκευή που τρέχει νεράκι και με αυτά τα χαρακτηριστικά να την αφήσεις χωρίς υποστήριξη λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία της.

 

Ε ναι σε αυτο που λες συμφωνω!! Μοντελο 2015 αν δεν παρει την 6...μας χανουν σιγουρα !!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...