Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αδερφε,δουλευω εκει και εκανα χοντρη μοντα στο συστημα για να το παρω τοσο....

αυτά όμως μόνο τα κάνουν.. δε τα λένε :ninja:

καλή χρονιά :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αδερφε,δουλευω εκει και εκανα χοντρη μοντα στο συστημα για να το παρω τοσο....

 

Κουμπάρε μην αυτοκαρφωνεσαι.....

Δυσκολοι καιροι στα εργασιακα.....

 

Αντε καλή χορνια...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βλεπω σε smart tv οτι και στο κινητο?(ασυρματα η ενσυρματα).

Mε DLNA το οποίο δεν έχει το κινητό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βλεπω σε smart tv οτι και στο κινητο?(ασυρματα η ενσυρματα).

Ασύρματα αν είναι συνδεδεμένα στο ίδιο δίκτυο εμένα σε φωτό και βίντεο ακόμα και στο youtube μου βγάζει επιλογή επάνω δεξιά στην οθόνη και το στέλνει στην Τν.

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαίνεστε με τα updates καμιά φορά είναι και χειρότερα. If it works don't fix it :cool:

 

Υ.Γ. Πιο χρήσιμο 1000 φορές είναι να είναι δίκαρτο με 5.0.2 παρά μονόκαρτο με 5.1.Χ

Υ.Γ2. Ποιος από αυτούς που θέλουν 5.1.Χ ξέρει τι έχει παραπάνω από την 5.0.Χ χωρίς να δει στο google.

Υ.Γ2. Τώρα που είδε, ας σκεφτεί τι από αυτά χρειάζεται.. :rolleyes:

Δεν ανησυχω για την 5.1

Ανησυχω μηπως στο μέλλον βγει έκδοση Anndroid 6 και δεν την πάρουμε τα δικαρτα

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε προς το παρον καποιο μαγαζι με τιμη κατω των 192 ( χαμηλοτερη κατα skroutz );; ήκαλυτερα να περιμενω τις εκπτωσεις ; ευχαριστω !! :D
Link to comment
Share on other sites

Ασύρματα αν είναι συνδεδεμένα στο ίδιο δίκτυο εμένα σε φωτό και βίντεο ακόμα και στο youtube μου βγάζει επιλογή επάνω δεξιά στην οθόνη και το στέλνει στην Τν.

 

Για kodi τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone το έχει 199 και δεν δίνεις και μεταφορικά. Δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις από Skroutz

 

Και το Public 199 το έχει και φαντάζομαι unbranted....

Θα το πάρω την Δευτέρα :-)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει απόθεμα στο Public στα 199 σε δίκαρτο δε νομίζω και εγώ υπάρχει λόγος να πάρει κάποιος από voda 199 σε.. μονόκαρτο :O.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

public εξαντηθηκε λεει

 

Αρχες Δεκεμβριου που εψαχνα αποφασισα να το παρω και πηγα στα public παλι εξαντλημενο ηταν.Τελικα εχει πολυ ζητηση το τηλεφωνακι :lol: μαλλον ακομα θα περιμενα εαν δεν το ειχα παρει απο vodafone.(το εκανα δικαρτο οποτε καμια διαφορα πλεον)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο θα ερχοταν σε μεγαλες για την εποχη ποσοτητες(800 κομματια σε καθε μεγαλη αλυσιδα καταστηματων)αλλα εξαφανηστηκε λογω προπαραγγελιων.ειχαν σα στοχο να το βγαλουν με καλυτερη τιμη αλλα οπως προειπα λογω προπαραγγελιων δεν χρειαστηκε καν....οποιος προλαβε προλαβε... Edited by Deathnoter21
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα πρόσφατα το P8 Lite - Β170- unbranded.Είμαι απολύτως ικανοποιημένος από την γενικότερη απόδοση του κινητού, όμως θα ήθελα ορισμένες διευκρινήσεις σχετικά με τα εξής:

 

  • Επαρκεί η stock εφαρμογή "καθαρισμού" της Huawei ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια άλλη; Ρωτώ, διότι εγκαθιστώντας έπειτα από προτροπές φίλων το CleanMaster, παρατήρησα πτώση της απόδοσης του κινητού.
  • Η αναβάθμιση σε Β181 έχει αρχίσει για τα unbranded;
  • Όταν κατεβάζω μία νέα εφαρμογή, το εικονίδιο της προσαρμόζεται στο "σχήμα" των εικονιδίων του ui, με αποτέλεσμα να γεμίζει με χρώμα του theme περιμετρικά. Για αισθητικούς κυρίως λόγους, μπορώ να κάνω κάτι; Θα χρειαστεί νέος Launcher;
  • Antivirus χρησιμοποιείτε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

Edited by Dirichlet
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα.kodi σε Τν μόνο με android box η stick

 

Όταν λες τίποτα τι ακριβώς εννοεις; Εγώ έχω κανονικά περασμένο kodi και βλέπω κανονικά. Εννοεις κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει Και γω γύρω στις δέκα μέρες. Vodafone branded σε Β141 έκδοση. Πριν είχα το 6 Αλλά σε μια βόλτα στην Εθνική έγινε κομμάτια!

Όλα καλά με ένα πολύ βασικό πρόβλημα για μένα. Το ραδιόφωνο δουλεύει πέντε λεπτά και μετά κολλάει. Κλείνει μόνο από τον task manager κάτι μετά δε ξεκινάει ξανά με τίποτα. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει καμία ιδέα τι να κάνω η τι να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει Και γω γύρω στις δέκα μέρες. Vodafone branded σε Β141 έκδοση. Πριν είχα το 6 Αλλά σε μια βόλτα στην Εθνική έγινε κομμάτια!

Όλα καλά με ένα πολύ βασικό πρόβλημα για μένα. Το ραδιόφωνο δουλεύει πέντε λεπτά και μετά κολλάει. Κλείνει μόνο από τον task manager κάτι μετά δε ξεκινάει ξανά με τίποτα. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει καμία ιδέα τι να κάνω η τι να δοκιμάσω;

 

Απ ότι εχω καταλάβει τα branded, έχουν κάποια θεματάκια, πχ εμένα δεν δουλεύει το 4g εσένα κολλάει το ραδιόφωνο (κάτι που δεν κάνει σε μένα).Εγω θα το κάνω unbranded αυτές τις μέρες η διαδικασία βρίσκεται μερικά topics πιο πάνω.Αν δεν θες να μπεις σε αυτη την διαδικασία, η huawei στην ελλάδα με ενημέρωσε να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων "προσεχε" μήπως και ξεκολλήσει.Άρα στο χέρι σου είναι για το τι θα επιλέξεις.

 

Υ.Γ: Για τους υπολοιπους που περιμένουν τα updates πάλι όταν είχα μιλήσει με την huawei μου είπαν οτι γενικά τα χει καθυστερήσει η εταιρεία σε όλες τις συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι εχω καταλάβει τα branded, έχουν κάποια θεματάκια, πχ εμένα δεν δουλεύει το 4g εσένα κολλάει το ραδιόφωνο (κάτι που δεν κάνει σε μένα).Εγω θα το κάνω unbranded αυτές τις μέρες η διαδικασία βρίσκεται μερικά topics πιο πάνω.Αν δεν θες να μπεις σε αυτη την διαδικασία, η huawei στην ελλάδα με ενημέρωσε να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων "προσεχε" μήπως και ξεκολλήσει.Άρα στο χέρι σου είναι για το τι θα επιλέξεις.

 

Υ.Γ: Για τους υπολοιπους που περιμένουν τα updates πάλι όταν είχα μιλήσει με την huawei μου είπαν οτι γενικά τα χει καθυστερήσει η εταιρεία σε όλες τις συσκευες.

 

Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Το θέμα είναι η κωλοεφαρμογη της ALPHA που θέλει πάλι ενεργοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

To ραδιόφωνο έχει θέμα γενικά, το χουμε αναφέρει αρκετοί στις αρχικές σελίδες, δεν είχαμε βρει τι το παράγει για να βρούμε λύση.

Εμένα άλλες φορές θα κολλήσει σε 5, άλλες σε 20, άλλες σε 100 λεπτά.

Νόμιζα είχε λυθεί με την τελευταία unbranded αναβάθμιση αλλά προχτές το ξαναπαθε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...