Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει 2 Bluetooth plantronics m55 και υπάρχει μεγάλο θέμα πολύ κακή ποιότητα κλήσης σχεδόν δεν ακούγεται καθόλου,ενώ με άλλο κινητό δουλεύουν τέλεια έχει βγάλει κάνεις άκρη με αυτό το θέμα;;

 

Τίποτα και εγώ..Μου έχει σπάσει και εμένα τα νεύρα με τις αποσυνδέσεις.

Σκέφτομαι για αγορά άλλου Bluetooth ακουστικού.Αν υπάρχει κάποιο συμβατό και δοκιμασμένο ας το ποστάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει 2 Bluetooth plantronics m55 και υπάρχει μεγάλο θέμα πολύ κακή ποιότητα κλήσης σχεδόν δεν ακούγεται καθόλου,ενώ με άλλο κινητό δουλεύουν τέλεια έχει βγάλει κάνεις άκρη με αυτό το θέμα;;

 

Στο αυτοκινητο μονο το εχω δοκιμασει και μου κανει καποιες φορες αποσυνδεση...σπασιμο νευρων !

Τετοια χαζα μου εκαναν κατι S4 που ειχα οποτε..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κάνει παράπονα για την ποιότητα κλήσης και μένα, με το SBH 80 που έχω, όπου αλλού λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς οπότε μάλλον είναι θέμα κινητού ή version bluetooth.Αν ξέρει καποιος αν υπάρχει κάποιο που δουλεύει σωστά μην δώσουμε περασμένα λεφτά για άλλο.Εκτός αν σύντομα βγει κάποιο update που το διορθωνει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

 

το λινκ με το firmware που το κανει δικαρτο δεν λειτουργει ..

 

εχουμε καποιο λινκ ??

 

 

το περιμενω αυριο .. ευρωπαικο για μια φιλη και θελω να το κανω δικαρτο .. ελπιζω να δουλευει οπως το κανονικο δικαρτο ...

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

θελω να το κανω root το κινητο συμφωνα με 2 video απο το youtube που αναφερθηκαν σε παλαιοτερα ποστ αλλα η σελιδα της huawei σερνεται απιστευτα!(για να μην πω τπτ αλλο!)

αλλος τροπος υπαρχει ωστε να παρακαμφθει αυτο το βημα?

Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό 1 μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω μια απορία όμως σε μένα λειτουργεί το ένα ηχείο μόνο έτσι θα έπρεπε?
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό 1 μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω μια απορία όμως σε μένα λειτουργεί το ένα ηχείο μόνο έτσι θα έπρεπε?

Το άλλο είναι μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σχετικά με το ξεκλείδωμα του bootloader ,έστειλα στην Huawei το σχετικό email με τις απαραίτητες πληροφορίες όπως διάβασα xda & σε άλλες σελίδες & 2η μέρα & ακόμη απάντηση δεν πήρα!!Είδα ένα βίντεο που ένας για να πάρει το unlock code το έβαλε από την αντίστοιχη πλατφόρμα της Huawei ,όμως στην επιλογή μοντέλου δεν είχε το ALE-L21 !!Αυτός στο βίντεο που έβλεπα επίλεξε το Y300 (το βίντεο

) & το ξεκλείδωσε κανονικά !!Μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να πάρω τον unlock code ,επειδή θέλω να το ξεκλειδώσω το Σάββατο που θα έχω ελεύθερο χρόνο & ούτε τον unlock code δεν έχω ...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σχετικά με το ξεκλείδωμα του bootloader ,έστειλα στην Huawei το σχετικό email με τις απαραίτητες πληροφορίες όπως διάβασα xda & σε άλλες σελίδες & 2η μέρα & ακόμη απάντηση δεν πήρα!!Είδα ένα βίντεο που ένας για να πάρει το unlock code το έβαλε από την αντίστοιχη πλατφόρμα της Huawei ,όμως στην επιλογή μοντέλου δεν είχε το ALE-L21 !!Αυτός στο βίντεο που έβλεπα επίλεξε το Y300 (το βίντεο

) & το ξεκλείδωσε κανονικά !!Μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να πάρω τον unlock code ,επειδή θέλω να το ξεκλειδώσω το Σάββατο που θα έχω ελεύθερο χρόνο & ούτε τον unlock code δεν έχω ...

Μην περιμένεις να σου στείλουν unlock code. Πριν ένα μήνα που ζήτησα κωδικό, μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει unlock code για το P8 lite! Προφανώς δε θέλουν να στείλουν άλλους κωδικούς. Θα πρέπει να εφαρμόσεις τη διαδικασία που περιγράφει το link από το youtube, για να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

sos παιδες!το κινητο κολλαει στο huawei logo.

του εκανα wipe data/factory reset και παλι κολλαει στο logo.

πως το φλασαρω τωρα και με πια rom??

Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό 1 μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω μια απορία όμως σε μένα λειτουργεί το ένα ηχείο μόνο έτσι θα έπρεπε?

 

Ενα εχει μόνο

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

sos παιδες!το κινητο κολλαει στο huawei logo.

του εκανα wipe data/factory reset και παλι κολλαει στο logo.

πως το φλασαρω τωρα και με πια rom??

 

Τι έκδοση firmware έχει το κινητό; Φλάσαρες κάτι πριν κολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να σου στείλουν unlock code. Πριν ένα μήνα που ζήτησα κωδικό, μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει unlock code για το P8 lite! Προφανώς δε θέλουν να στείλουν άλλους κωδικούς. Θα πρέπει να εφαρμόσεις τη διαδικασία που περιγράφει το link από το youtube, για να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

 

Ok ευχαριστώ !!

Το θέμα είναι πως έχει πέσει & το site τou EMUI...

Τραγικό αυτό που έκανε η Huawei......προσωπικά έκανα αναβάθμηση & στο 80% σταμάτησε και χτύπησε με αποτέλεσμα να σέρνεται όλο,με το κλασικό update να μ λέει aborted στα πάντα..το ubl είναι μονόδρομος..& αυτό σου το κρύβει.......τραγικό...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι εγώ καινούργιος είμαι στο κινητό αυτό , θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος αξιοπιστος οδηγός ροοτ για το κινητό αυτό στην τελευταία έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση firmware έχει το κινητό; Φλάσαρες κάτι πριν κολλήσει;

 

δεν θυμαμαι τι εκδοση ειχα,το εκανα ροοτ και μετα απο μια απεγκατασταση προγραμματος εκανε κατι τρελα και το εσβησα,μετα εκανα το κολλημα.

τελικα βρηκα ακρη και περασα με fastboot την ALE-L21V100R001C432B046b και το ρουταρα ξανα.εως τωρα διχνει τελειο.

να το αφησω οπως ειναι η να του κανω αναβαθμιση που μου ζηταει?

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι τι εκδοση ειχα,το εκανα ροοτ και μετα απο μια απεγκατασταση προγραμματος εκανε κατι τρελα και το εσβησα,μετα εκανα το κολλημα.

τελικα βρηκα ακρη και περασα με fastboot την ALE-L21V100R001C432B046b και το ρουταρα ξανα.εως τωρα διχνει τελειο.

να το αφησω οπως ειναι η να του κανω αναβαθμιση που μου ζηταει?

 

Απο τη στιγμή που το έχεις ρουταρισμένο, να μην κάνεις αναβάθμιση. Καλύτερα να το ξε-ρουτάρεις και μετα να την εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η τιμη του στο σκρουτζ ειναι 229...Στα σχολια απο κατω λενε ομως για τιμη 169....Που μπορω να το βρω σε αυτη την τιμη γνωριζει κανεις???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα με τιμή 169€??????? Κ που?????

 

Παιδια η τιμη του στο σκρουτζ ειναι 229...Στα σχολια απο κατω λενε ομως για τιμη 169....Που μπορω να το βρω σε αυτη την τιμη γνωριζει κανεις???

 

Δυστυχώς δεν παίζει πια σε αυτή τη τιμή. Από ότι ξέρω η πιο χαμηλή τιμή >200€ παίζει στα skroutzομάγαζα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εξακολουθεί να χάνει το σήμα του gps. Το runtastic & to runkeeper μου εμφάνισαν το πρόβλημα. Έκανα και hard reset και το πρόβλημα παραμένει.

 

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που το έχεις ρουταρισμένο, να μην κάνεις αναβάθμιση. Καλύτερα να το ξε-ρουτάρεις και μετα να την εγκαταστήσεις.

 

να κανω ολες της αναβαθμισης και μετα ροοτ δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...