Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαλέγεις 4G σε όποια από τις 2 θέσεις θέλεις. Η άλλη είναι μόνο 2G.

Αν θες να σου στείλω screen shot πες μου, γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις 4G σε όποια από τις 2 θέσεις θέλεις. Η άλλη είναι μόνο 2G.

Αν θες να σου στείλω screen shot πες μου, γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω.

τελεια ευχαριστω!το μονο γμτ που με κανει να το σκεφτομαι ειναι το οτι διαλεγεις η 2η σιμ η sd .
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κρίνεις εσύ. 2 sim το έχω εγώ και το Tablet μου το έχω για όλα τα βαριά με όλο τον αποθηκευτικό χώρο που χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κρίνεις εσύ. 2 sim το έχω εγώ και το Tablet μου το έχω για όλα τα βαριά με όλο τον αποθηκευτικό χώρο που χρειάζομαι.

οταν κανω επαναφορα δεδομενων με βολευει η sd γιατι εκει εχω ολα τα αρχεια που μετα την επαναφορα παραμενουν εκει και δεν χρειαζεται να να τα μεταφερω απο αλλου.επισης εαν κρασαρει το κινητο η κολλησει και γενικα στα κινεζικα και μη κινητα μπορουν να χαθουν τα αποθηκευμενα στην μνημη του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες ΠΩΣ το διατύπωσα για να μην απαντήσεις όπως απάντησες;;;

Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να δίνει στην δεύτερη σιμ 4g ΌΧΙ ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΏΤΗ.Αφού λες ότι δίνει με καλύπτει.ελπίζω να το έχεις δοκιμάσει να δείχνει 4g στο σηματακι πάνω στην μπάρα στην δεύτερη σιμ !

 

ναι ρε συ ηρεμησε....το ειχα δοκιμασει στην αρχη αυτο και το θυμομουν,το κινητο ειναι μια χαρα ,απλα η μπαταρια θελει 2 φορες φορτιση την ημερα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ ηρεμησε....το ειχα δοκιμασει στην αρχη αυτο και το θυμομουν,το κινητο ειναι μια χαρα ,απλα η μπαταρια θελει 2 φορες φορτιση την ημερα.
τελος παντων με αυτα και με αυτα βλεπω να μειωνονται πολυ οι επιλογες μου βασει των θελω μου!
Link to comment
Share on other sites

εχω να πω στα παιδια που ακομα το σκεφτονται για το κινητο... οτι το κινητο ειναι αψογο... σε ολα του!!! 169€ ειναι πολυ τιμια τιμη...

 

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=kinita&page=13&price_max=200.0&price_min=100.001

 

 

το link που παραθετω ειναι απο το σελιδα skroutz μεχρι 200€ αν καποιος μπορει να μου βρει ενα κινητο πιο καλο απο το p8 lite εδω ειμαι, και οχι σε καποια κατηγορια αλλα γενικα... ωραια και γω αν δεν υπηρχαν capital control θα επαιρνα καποια ναυαρχιδα απο εξω με 200€-250€ και δε θα μιλαγα... πχ meizu mx5 αλλα εφοσον δεν μπορουσα ευχαριστω την huawei που μου εδωσε την ευκαιρια να παρω ενα αξιολογο κινητο στα 169€ ( δεν ειναι λιγα αλλα εδω μας εφτασαν με τις τιμες που οριζουν οι μεγαλες εταιριες... )

 

ειπαμε το κινητο εχει μικρη μπαταρια που με λογικη και συγκρατημενη χρηση βγαζει 1,5 μερα με ολη μερα 4g βγαζει 16 ωρες...

 

να πω οτι ενας φορτιστης αυτοκινητου κανει στα 5€ αρα εχουμε 169+5=174... αρα ακομα και αν χρειαστει μερα που ειμαι στο δρομο και το χρειαζομαι τοσο πολυ εχω φορτιστη... τωρα αν παω για αναβαση στο βουνο θα παω για να ηρεμησω και οχι για να ειμαι στο 4g και να σερφαρο... οποτε η μπαταρια του βγαζει ανετα εναν μεσο χρηστη 1 μερα... τωρα αν εισαι gamers μην το παρεις... αν θες ναυαρχιδα μην το παρεις... το κινητο ειναι αξιολογο σε ολα του!!!

 

να πω οτι δεν εχω κανενα προβλημα με ραδιοφωνο, κανενα προβλημα με bluetooth οποιος θελει μπορουμε να πιουμε καφε Περιστερι μενω να το επεξεργαστει και να το δει απο κοντα και να δει οτι δεν εχει κανενα προβλημα... και οτι δεν χρειαζεται στον ηλιο να εχεις φουλ την οθονη εγω παντα στο αυτοματο την εχω...

 

δεν ασχολουμαι ουτε με fb ουτε tw μονο με ταπατοκ και φορουμ... οποτε δεν ειμαι κολλημενος πανω σε ενα κινητο... ειμαι κανονικος ανθρωπος που εχει το κινητο του σαν εργαλειο και οχι σαν ψυχαγωγια... δεν το λεω για να θιξω κανεναν απλα το επισημαινω!!

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτο με τον ηλιο θα διαφωνισω και ας μην εχω το κινητο.. Πολυ λιγα κινητα τα καταφερνουν απεναντι στον ηλιο. Και εννοω να το χτυπαει ο ηλιος απο πανω! Ακομα και το opoo 7a που εχω ζοριζεται με full φωτεινοτητα.

 

Μιλαω παντα για εντονο ηλιο και κατακεφαλα!

 

Το κακο ειναι οτι η μπαταρια πεφτει ακομα και οταν το κινητο ειναι αχρησιμοποιητο.. Πολυ σοβαρο λαθος εκ' μερους της εταιριας θα ελεγα.. Το δικο μου ζητημα να χανει 1-4% μεσα σε ενα 8ωρο που κοιμαμαι. Και με wi-fi ανοικτο.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ ανάλογα τις ώρες που κοιμάσαι βέβαια άντε το μέγιστο να χάσει 8% που δεν είναι τραγικό... Ούτε απαγορευτικό... Όσο για τον ήλιο... και στην παραλία μεσημέρι και σε καφέ όπως είναι το Α στο Μοναστηράκι δείχνει μια χαρά τώρα αν είναι μείον το ότι δεν δείχνει άψογα στον ήλιο σηκώνω τα χέρια ψηλά... μην πω ότι στο αυτοκίνητο σε βάση που το χτυπάει ήλιος βλέπω άψογα συν ότι λοκαρι πολύ πολύ γρήγορα το here... Και το έχω ξαναπεί σε πιο παλιά ποστ... Και όποιος δεν πιστεύει πίνουμε καφέ....
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και σωστά τα λες αλλά διαφωνώ με την άποψη σου στο θέμα θέασης στον ήλιο. Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν είναι και απροβλημάτιστη η χρήση του σε τέτοιες συνθήκες.

Σε σχέση με το Z3 δεν έχει απλά καμία σχέση. Πολλές φορές χρειάζεται να βάλω το χέρι μου για να δημιουργήσω σκιά προκειμένου να δω την οθόνη. Δεν μιλάω για πλοήγηση στο αυτοκίνητο, όπου εκεί δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους χρησιμοποιούν bluetooth ακουστικά: το smart lock λειτουργεί; Σε μένα όχι.
Link to comment
Share on other sites

μου το κανε 2η φορά.. δεν απαντούσε στην κλήση (έπεφτε η γραμμή μόλις πήγαινα να απαντήσω) και δεν μπορούσε να πάρει κλήση (σαν να μην είχε σήμα το τηλέφωνο στο οποίο καλούσα)..

 

διορθώθηκε μετά από δύο επανεκκινήσεις αυτήν την φορά.

 

έτυχε σε κανέναν άλλον; ίσως να κάνει conflict κανένα άλλο πρόγραμμα (ίσως το skype)?

 

δεν έχω κάνει root, μόνο την αναβάθμιση που είχε η huawei.

Link to comment
Share on other sites

μου το κανε 2η φορά.. δεν απαντούσε στην κλήση (έπεφτε η γραμμή μόλις πήγαινα να απαντήσω) και δεν μπορούσε να πάρει κλήση (σαν να μην είχε σήμα το τηλέφωνο στο οποίο καλούσα)..

 

διορθώθηκε μετά από δύο επανεκκινήσεις αυτήν την φορά.

 

έτυχε σε κανέναν άλλον; ίσως να κάνει conflict κανένα άλλο πρόγραμμα (ίσως το skype)?

 

δεν έχω κάνει root, μόνο την αναβάθμιση που είχε η huawei.

Δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο αλλά το ξαφνικά να μην έχει σήμα και στις δύο σιμ μου το κάνει κι εμένα το honor 3c! Στις τελευταίες ρομ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

μου το κανε 2η φορά.. δεν απαντούσε στην κλήση (έπεφτε η γραμμή μόλις πήγαινα να απαντήσω) και δεν μπορούσε να πάρει κλήση (σαν να μην είχε σήμα το τηλέφωνο στο οποίο καλούσα)..

 

διορθώθηκε μετά από δύο επανεκκινήσεις αυτήν την φορά.

 

έτυχε σε κανέναν άλλον; ίσως να κάνει conflict κανένα άλλο πρόγραμμα (ίσως το skype)?

 

δεν έχω κάνει root, μόνο την αναβάθμιση που είχε η huawei.

 

 

μου το κανει και σε εμενα καποιες φορες...μονο με restart στρωνει οντως !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 συσκευές είναι σχεδόν στην ίδια τιμή και γι' αυτό θέλω μία από αυτές τις 2 (λόγω επιδότησης από Cosmote ψάχνω μόνο συσκευές που πωλούνται στην Cosmote).

 

Βασικά χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy A3:

Μεταλλική κατασκευή

Οθόνη 4,5 ίντσες

Επεξεργαστής 4πύρηνος στα 1,2GHz

Μνήμη RAM 1,5GB

Κάμερες 8MP και 5MP

4G

Μπαταρία μη αποσπώμενη 1900mAh

 

Βασικά χαρακτηριστικά του Huawei P8 Lite:

Πλαστική κατασκευή

Οθόνη 5 ίντσες

Επεξεργαστής 8πύρηνος στα 1,2GHz

Μνήμη RAM 2GB

Κάμερες 13MP και 5MP

4G

Μπαταρία μη αποσπώμενη 2200mAh

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η συσκευή να είναι "γρήγορη" στο σερφάρισμα και στις εφαρμογές, να μην "κολλάει" και να έχει ικανοποιητική αυτονομία (να βγάζει άνετα τη μέρα με αρκετή ώρα χρήσης δεδομένων).

Τείνω προς την Huawei αλλά το μόνο που με "χαλάει" είναι ότι δεν είναι μεταλλική η κατασκευή. Εσείς ποια από τις 2 συσκευές θα επιλέγατε και γιατί?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 συσκευές είναι σχεδόν στην ίδια τιμή και γι' αυτό θέλω μία από αυτές τις 2 (λόγω επιδότησης από Cosmote ψάχνω μόνο συσκευές που πωλούνται στην Cosmote).

 

Βασικά χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy A3:

Μεταλλική κατασκευή

Οθόνη 4,5 ίντσες

Επεξεργαστής 4πύρηνος στα 1,2GHz

Μνήμη RAM 1,5GB

Κάμερες 8MP και 5MP

4G

Μπαταρία μη αποσπώμενη 1900mAh

 

Βασικά χαρακτηριστικά του Huawei P8 Lite:

Πλαστική κατασκευή

Οθόνη 5 ίντσες

Επεξεργαστής 8πύρηνος στα 1,2GHz

Μνήμη RAM 2GB

Κάμερες 13MP και 5MP

4G

Μπαταρία μη αποσπώμενη 2200mAh

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η συσκευή να είναι "γρήγορη" στο σερφάρισμα και στις εφαρμογές, να μην "κολλάει" και να έχει ικανοποιητική αυτονομία (να βγάζει άνετα τη μέρα με αρκετή ώρα χρήσης δεδομένων).

Τείνω προς την Huawei αλλά το μόνο που με "χαλάει" είναι ότι δεν είναι μεταλλική η κατασκευή. Εσείς ποια από τις 2 συσκευές θα επιλέγατε και γιατί?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας! :)

 

ειχα το Samsung Galaxy A3 ασημι χρωμα και το χαλασα μετα απο downgrade,πριν μερες πηρα το Huawei P8 Lite λευκο χρωμα στα 169ευρα.

χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου παρε το Huawei,για εμενα ειναι μακραν καλυτερο σε ολα απο το Samsung..

μην σε χαλαει το θεμα κατασκευης και τα 2 πλαστικα βαμενα ειναι...ακομα και σε design μαρεσει πιο πολυ το Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μίλησα με το wind. Ο τύπος μου είπε οτι δεν ξέρουνε πότε θα το ξαναφέρουν. Μου είπε οτι δεν υπάρχει ούτε στις αποθήκες της Huawei.
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 συσκευές είναι σχεδόν στην ίδια τιμή και γι' αυτό θέλω μία από αυτές τις 2 (λόγω επιδότησης από Cosmote ψάχνω μόνο συσκευές που πωλούνται στην Cosmote).

 

Βασικά χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy A3:

Μεταλλική κατασκευή

Οθόνη 4,5 ίντσες

Επεξεργαστής 4πύρηνος στα 1,2GHz

Μνήμη RAM 1,5GB

Κάμερες 8MP και 5MP

4G

Μπαταρία μη αποσπώμενη 1900mAh

 

Βασικά χαρακτηριστικά του Huawei P8 Lite:

Πλαστική κατασκευή

Οθόνη 5 ίντσες

Επεξεργαστής 8πύρηνος στα 1,2GHz

Μνήμη RAM 2GB

Κάμερες 13MP και 5MP

4G

Μπαταρία μη αποσπώμενη 2200mAh

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η συσκευή να είναι "γρήγορη" στο σερφάρισμα και στις εφαρμογές, να μην "κολλάει" και να έχει ικανοποιητική αυτονομία (να βγάζει άνετα τη μέρα με αρκετή ώρα χρήσης δεδομένων).

Τείνω προς την Huawei αλλά το μόνο που με "χαλάει" είναι ότι δεν είναι μεταλλική η κατασκευή. Εσείς ποια από τις 2 συσκευές θα επιλέγατε και γιατί?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας! :)

Πλαστικό μεν, δεν το καταλαβαίνεις δε. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής;)

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ της Samsung είναι αψεγαδιαστη;; Α χα χα χα.. Μου βγήκε το ποτό από την μύτη... Βαζε σποιλερ όταν είναι να τα πετάς έτσι.. :p
Link to comment
Share on other sites

Παντως συμφωνα με τα benchmarks το P8 lite εχει διπλασιες+ μετρησεις σε σχεση με το A3.

 

Απο την αλλη το A3 εχει μια απο τις καλυτερες οθονες σε φωτεινοτητα και θεαση στο ηλιο, καλυτερη αυτονομια, καλυτερο design..

 

Ο,τι ειπε και ο φιλος Haki απο πανω..

Link to comment
Share on other sites

σε αλλο νημα να γινονται οι συγκρισεις και οχι εδω παιδια, αν ειναι να αναφερουμε ολοι ποιο κινητο ειναι καλυτερο και ποιο χειροτερο, σιγουρα ολοι θα εχουν αποψη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χθες σταμάτησε να μου δουλεύει το yahoo mail. Τα έχω όλα περασμένα στον μαμίσιο client και ξαφνικά σταματησε να δουλεύει. Έκανα signout και μετά που πηγα να ξαναμπώ δεν έμπενε. Από υπολογιστή μπαίνω κανωνικά. Το δοκίμασα να περάσω το λογαριασμό yahoo και στο gmail του κινητού και ούτε εκεί τον έπερνε με αυτόματες ρυθμίσεις.

Έτυχε σε κανέναν άλλο το ίδιο ηπως;

Από υπολογιστή μπαινω κανονικα δεν έχει θέμα αλλά από το κινητο πρέπει κάτι να άλλαξανε στους δικομιστές, εγώ δεν πείραξα τίποτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...