Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να ενεργοποιησει η κοσμοτε το 4g ,δεν ειναι αυτην η επιλογη, πρεπει να βγαζει αλλη μια

 

Το έχω ενεργοποιήσει στην cosmote εδώ και μέρες αλλά δεν μου εμφανίζει άλλη επιλογή εκεί. Τι φταει;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα...εγω παντως το εχω βαλει στο 4g και ποτε δεν εχω δει 4g σημα..μονο 3g μου βγαζει..τι παιζει??κατι αλλο..εχω κατεβασει το nova launcher και το ρυθμισα οπως ηθελα..το θεμα ειναι πως οταν παταω τον κυκλο για να με επαναφερει στην αρχικη οθονη με βαζει με το θεμα το κινητου και οχι με του nova..τι φαση???αυτο με τις ειδοποιησεις που δεν σου στελνει τιποτα πολυ εκνευριστικο παντως...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα...εγω παντως το εχω βαλει στο 4g και ποτε δεν εχω δει 4g σημα..μονο 3g μου βγαζει..τι παιζει??κατι αλλο..εχω κατεβασει το nova launcher και το ρυθμισα οπως ηθελα..το θεμα ειναι πως οταν παταω τον κυκλο για να με επαναφερει στην αρχικη οθονη με βαζει με το θεμα το κινητου και οχι με του nova..τι φαση???αυτο με τις ειδοποιησεις που δεν σου στελνει τιποτα πολυ εκνευριστικο παντως...

 

Θα πας στις ρυθμίσεις του nova και από εκεί θα τον κάνεις να είναι ο default launcher. Εγώ με το 4g δεν έχω θέμα. Έχω μια κάρτα frog και το ενεργοποίησα.

:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα...εγω παντως το εχω βαλει στο 4g και ποτε δεν εχω δει 4g σημα..μονο 3g μου βγαζει..τι παιζει??κατι αλλο..εχω κατεβασει το nova launcher και το ρυθμισα οπως ηθελα..το θεμα ειναι πως οταν παταω τον κυκλο για να με επαναφερει στην αρχικη οθονη με βαζει με το θεμα το κινητου και οχι με του nova..τι φαση???αυτο με τις ειδοποιησεις που δεν σου στελνει τιποτα πολυ εκνευριστικο παντως...

 

Λογικα η καρτα σου δεν βγαζει 4G ,ετσι ηταν και η δικια μου και την αλλαξα. Για τον nova θα πρεπει να κανεις την ρυθμιση μεσα απο το μενου η οταν πατας το κυκλο λογικα σου βγαζει μια επιλογη,πατα " παντα" και οχι " μια φορα" και ετσι θα ειναι μονιμα ο nova . Δεν υπαρχει λογος ομως να βαλεις nova πιστευω οτι τον ελαβες αδικα...Εκτος αν σου την εσπαγε το δικο του ui ala iphone.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως κάποιες συσκευές από wind είχαν εγκατεστημένα viber και κάποια άλλα προγράμματα με το που βγήκαν από το κουτί. Η δική μου η συσκευή δεν είχε τίποτα απ' όλα αυτά. Αγορασμένη από public με κουτί σφραγισμενο με τα στρογγυλά διφανή αυτοκόλλητα με το λογότυπο της huawei.

 

 

Στους περισσότερους θα φανεί αστείο...αλλά πως θα βγάλω έξω στις επιφάνειες μια εφαρμογή πχ chrome;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λογικα η καρτα σου δεν βγαζει 4G ,ετσι ηταν και η δικια μου και την αλλαξα. Για τον nova θα πρεπει να κανεις την ρυθμιση μεσα απο το μενου η οταν πατας το κυκλο λογικα σου βγαζει μια επιλογη,πατα " παντα" και οχι " μια φορα" και ετσι θα ειναι μονιμα ο nova . Δεν υπαρχει λογος ομως να βαλεις nova πιστευω οτι τον ελαβες αδικα...Εκτος αν σου την εσπαγε το δικο του ui ala iphone.

 

ευχαριτσω το εκανα ειδη με το nova...οποτε να παω στην κοσμοτε και να βγαλω μια καινουρια mini sim η οποια θα υποστιριζει 4g σημα...δεν το ηξερα αυτο...η καρτα μου ειναι 10 ετιας ποια..χαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως κάποιες συσκευές από wind είχαν εγκατεστημένα viber και κάποια άλλα προγράμματα με το που βγήκαν από το κουτί. Η δική μου η συσκευή δεν είχε τίποτα απ' όλα αυτά. Αγορασμένη από public με κουτί σφραγισμενο με τα στρογγυλά διφανή αυτοκόλλητα με το λογότυπο της huawei.

 

οχι φιλε εγω απο wind δεν εχει τιποτα τετοιο μεσα. ΚΑτι παιχνιδια εχει και κατι χαζομαρες αλλες Ασχετες που χαλανε λιγο την εικονα του κινητου. Επισης απο wind που πηρα δεν ηταν σφραγισμενη αλλα δεν με νοιαζει κιολας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριτσω το εκανα ειδη με το nova...οποτε να παω στην κοσμοτε και να βγαλω μια καινουρια mini sim η οποια θα υποστιριζει 4g σημα...δεν το ηξερα αυτο...η καρτα μου ειναι 10 ετιας ποια..χαχααχ

 

Αν ειναι τοσο παλια καρτα ναι χρειαζεται αλλαγη φιλε...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μια απορία. Το κινητό το πήρα από Γερμανό και ήταν branded. Το έκανα δίκαρτο unbranded και πέρασα και το τελευταίο update. Τα υπόλοιπα update, όταν με το καλό βγούνε, θα έρχονται ΟΤΑ στο κινητό ή θα πρέπει να τα ψάχνω;
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, έχω δύο P8 Lite ένα για κάθε μου παιδί. Το πρώτο το πήρα την πρώτη μέρα της προσφοράς του Γερμανού γύρω στις 24/7 αν θυμάμαι καλά και το έχω αφήσει branded Cosmote γιατί τον γιο μου δεν τον ενδιέφεραν οι δύο sim, ήθελε την SD.

Επειδή το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του, πήρα χθες και άλλο ένα για την κόρη μου από την wind στον Πειραια.

Σχετικά με το πόσο"διαφορετικά" είναι τα τηλέφωνο έχω να πω ότι δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στην λειτουργία τους (μπαταρία, οθόνη, ταχύτητα κτλ). Οι μόνες διαφορές είναι (όπως έχει υποθεί ήδη) η dual sim που έχει ready το κινητό της Wind και η έκδοση 132 της wind σε αντίθεση με την 130 του Γερμανού.

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι το τηλέφωνο αξίζει κάθε ευρώ που δώσαμε και ακόμα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στους περισσότερους θα φανεί αστείο...αλλά πως θα βγάλω έξω στις επιφάνειες μια εφαρμογή πχ chrome;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σερνοντας το εικονιδιο απο τον φακελο προς την επιφάνεια εργασιας;;;:worry:

 

Μα δεν υπάρχει σε κάποιο φάκελο. Βλέπω ας πούμε το chrome στη διαχείριση εφαρμογών και θέλω να το βγάλω έξω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο της Google ειναι.

 

Καλά μιλάμε εκατό φορές μπήκα. Στραβομάρα...... Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

λιγες ωρες που δουλεψα το κινητο για να το φερω ετσι οπως θελω εχω να πω οτι ειναι ενα τουμπανο με 169 ευρω.οποιος θελει να παρει νεο κινητο να μην το σκεφτει πολυ,απλα να το παρει αμεσως.

 

ερωτησης τωρα:

οταν δεν θελω να ειμαι στο ιντερνετ κλεινω το (δεδομενα κινητης τηλεφωνιας)

το περιαγωγη δεδομενων και το παντα ενεργ. δεδομενα κινητης τηλεφωνιας να τα κλεινω η δεν το νοιαζει?

 

επισης βλεπω εχει επιλογες μονο2G-μονο3G-αυτομ.2G/3G-αυτομ4G/3G/2G

για εξοικονομηση μπαταριας πια επιλογη να εχω?χρηση για ομιλια και απλο σερφαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα τις φωτογραφίες που τράβηξα στις διακοπές στον υπολογιστή. Πάρα πολύ καλές! Ακόμα και οι βραδυνές ήταν αρκετά αξιοπρεπείς.

Για βίντεο δεν θα έλεγα το ίδιο, μου φάνηκαν κάπως (με λίγο θόρυβο παραπάνω θα έλεγα).

Οσο για τα υπόλοιπα, ΑΡΙΣΤΑ ΣΕ ΟΛΑ! Πρέπει να είναι μακράν η καλύτερη προσφορά του καλοκαιριού και επίσης έδωσε σε πάρα πολύ κόσμο (όπως εμένα) την ευκαιρία να γνωρίσει την Huawei:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατινδεν βγάζω άκρη. Δεν έχει επιλογή 4G απ ότι βλέπω. Το πήρα από vodafone αλλά ή σύνδεση είναι COSMOTE. Έχω κάνει αναβάθμιση στην B130... Γνωρίζει κανείς τι παιζει;

Ή καρτα είναι καινούρια micro sim .

Edited by borrelli13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατινδεν βγάζω άκρη. Δεν έχει επιλογή 4G απ ότι βλέπω. Το πήρα από vodafone αλλά ή σύνδεση είναι COSMOTE. Έχω κάνει αναβάθμιση στην B130... Γνωρίζει κανείς τι παιζει;

Ή καρτα είναι καινούρια micro sim .

Εχεις ενεργοποιήσει το 4g στην κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

Eσύ μάλλον έχεις το 16-βάλβιδο, τούρμπο, της Wind, γι' αυτό πάει τόσο καλά. Αλί και τρισαλί σ' αυτούς που πήραν τα 8-βάλβιδα, με καμμένες φλάντζες, από την Vodafone και την Cosmote! :lol::rotfl::tease:

 

Όπως τα λες

Έχω της public/wind

Και απλά το κινητό γ@μ@ει.

Μπαταρία άνετα με σκληρή χρήση οοολη μέρα,

Κάμερα πολυ καλη

WiFi θηρίο

4g επίσης

GPS επισης καλό (όχι τέλειο όπως στο Honor 4x που έχω)

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιήσει το 4g στην κοσμοτε;

Ναι από τις 20 Ιουλίου... Δεν θα έπρεπε ναα το εμφανίζει αυτόματα; Παίζει να είναι τίποτα @#€ της vodafone... Καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, έχω δύο P8 Lite ένα για κάθε μου παιδί. Το πρώτο το πήρα την πρώτη μέρα της προσφοράς του Γερμανού γύρω στις 24/7 αν θυμάμαι καλά και το έχω αφήσει branded Cosmote γιατί τον γιο μου δεν τον ενδιέφεραν οι δύο sim, ήθελε την SD.

Επειδή το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του, πήρα χθες και άλλο ένα για την κόρη μου από την wind στον Πειραια.

Σχετικά με το πόσο"διαφορετικά" είναι τα τηλέφωνο έχω να πω ότι δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στην λειτουργία τους (μπαταρία, οθόνη, ταχύτητα κτλ). Οι μόνες διαφορές είναι (όπως έχει υποθεί ήδη) η dual sim που έχει ready το κινητό της Wind και η έκδοση 132 της wind σε αντίθεση με την 130 του Γερμανού.

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι το τηλέφωνο αξίζει κάθε ευρώ που δώσαμε και ακόμα παραπάνω.

κατι κανεις λαθος δεν κοιτας καλα!! μονο της wind ειναι καλα εγω που το πηρα απο voda ειναι σαπιο μεσα... ασε που ειχε μεσα μια αραχνη :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eσύ μάλλον έχεις το 16-βάλβιδο, τούρμπο, της Wind, γι' αυτό πάει τόσο καλά. Αλί και τρισαλί σ' αυτούς που πήραν τα 8-βάλβιδα, με καμμένες φλάντζες, από την Vodafone και την Cosmote! :lol::rotfl::tease:

 

ασε δικιο εχεις... εχω τρελαθει... κριμα κριμα βιαστηκα... πφφφφφφφ... :lol::lol:

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα τα δικά μου, το ένα από Vodafone και το άλλο από Cosmote, έκαιγαν λάδι και έβγαζαν μπλέ καπνό. Τώρα με το τρίτο, της Wind, σώθηκα...από αλλαγή σε αλλαγή δεν καίει ούτε σταγόνα! :rotfl:

Χαχαχαχαχαχαχα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι από τις 20 Ιουλίου... Δεν θα έπρεπε ναα το εμφανίζει αυτόματα; Παίζει να είναι τίποτα @#€ της vodafone... Καμία λύση;

 

Μήπως έχεις παλιά κάρτα (sim) ;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το 4g θελει για μενα παντα καινουργια sim για καλυτερο σημα... τηλεφωνο ενεργοποιησεις στον παροχο... και πας ρυθμισεις -> περισσοτερα -> δικτυο κινητης τηλεφωνιας -> προτιμωμενη λειτουργια δικτυου -> εχει επιλογες μετα "Αυτομ. 4G/3G/2G αν εχεις official rom οπως εγω... και συγκεκριμενα την Β136... φυσικα στο σημα αν θυμαμαι καλα δε σου γραφει 4g αλλα lte... :)
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Eσύ μάλλον έχεις το 16-βάλβιδο, τούρμπο, της Wind, γι' αυτό πάει τόσο καλά. Αλί και τρισαλί σ' αυτούς που πήραν τα 8-βάλβιδα, με καμμένες φλάντζες, από την Vodafone και την Cosmote! :lol::rotfl::tease:

 

καλα ενταξει και εσυ στην αρχη μας το εβγαλες Galaxy S 7 η 8 ; :):):)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

1. Μήπως το σετάρισες με άλλη κάρτα και όχι με της Cosmote;

2. Σε άλλη συσκευή έχεις 4G από την Cosmote.

3. Πολύ φοβάμαι ότι θα το βρείς το 4G σου αλλά μετά από φορμάτ.

1.όχι εξαρχής είχα την κάρτα κοσμοτε μέσα αλλά την παλιά αυτή που δεν ήταν 4G.

2. Εννοεις από την δική μου κάρτα σε άλλη συσκευή 4G;

3. Όταν λες φορματ; Επαναφορά εργοστασιακών;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...