Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση σαν αρχάριος.πηρα κ εγω to p8 προχθές απο wind.διαβαζω εδω οτι κάνετε αλλαγές σε root λέτε κατι για unlocked και κατι άλλα.δηλαδη με το που πάρουμε την συσκευή υπάρχουν τρόποι να το κάνουμε καλύτερο και ποιό γρήγορο ;οπως το πηρα απο την wind δεν εχω αλλάξει κάτι.μηπως θα επρεπε όμως;περα απο μια αναβάθμιση λογισμικού που μου το ζήτησε η συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σαν αρχάριος.πηρα κ εγω to p8 προχθές απο wind.διαβαζω εδω οτι κάνετε αλλαγές σε root λέτε κατι για unlocked και κατι άλλα.δηλαδη με το που πάρουμε την συσκευή υπάρχουν τρόποι να το κάνουμε καλύτερο και ποιό γρήγορο ;οπως το πηρα απο την wind δεν εχω αλλάξει κάτι.μηπως θα επρεπε όμως;περα απο μια αναβάθμιση λογισμικού που μου το ζήτησε η συσκευή

 

βαλε το τηλέφωνο σου να κάνει αναβάθμιση σε περίπτωση που σου έρθει ειδοποίηση και δεν χρειάζεσαι τίποτε αλλο

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Την εχω κάνει ηδη την αναβάθμιση.οταν το εχω στο 4g δεξια επανω δεν θα εορεοε να μου δειχνει οτι εχω 4g σήμα;ποτέ δεν μου το δείχνει,μονο 3g λέει.κατι ακόμη,γιατι ποτέ δεν μου ερχονται οι ειδοποιήσεις απο το viber;μου στελνουν μηνύματα και ποτέ δεν μου έρχεται η ειδοποίηση,πρέπει να το ανοίξω για να δω εαν ήρθανε
Link to comment
Share on other sites

Οντως είναι θέμα.

Πρέπει με κάποιο τρόπο να φτιάξουμε το θέμα με το viber/whatsup.

 

ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Την εχω κάνει ηδη την αναβάθμιση.οταν το εχω στο 4g δεξια επανω δεν θα εορεοε να μου δειχνει οτι εχω 4g σήμα;ποτέ δεν μου το δείχνει,μονο 3g λέει.κατι ακόμη,γιατι ποτέ δεν μου ερχονται οι ειδοποιήσεις απο το viber;μου στελνουν μηνύματα και ποτέ δεν μου έρχεται η ειδοποίηση,πρέπει να το ανοίξω για να δω εαν ήρθανε

 

Οντως είναι θέμα.

Πρέπει με κάποιο τρόπο να φτιάξουμε το θέμα με το viber/whatsup.

 

ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ

Μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου υπάρχει η επιλογή διαχείριση ειδοποιήσεων; αν ναι εκεί θα λύσετε το θέμα σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.και εγω έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις.οχι με viber και τέτοια μιας και δεν τα δουλεύω αλλα με gmail και με outlook web mail.αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος πως τα ενεργοποιούμε γιατί ψαχνω αλλα δεν βγαζω άκρη.

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εναν ακομα νεο κατοχο p8lite. Ξερει κανει πως και απο που μπορουμε να κατεβασουμε νεα themes, στο κινεζικο site εχει εκατονταδες αλλα δεν ξερω πως κατεβαινουν και αν ειναι δωρεαν. http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=themezone&zone=theme&mod=list&display=1&model=Mate%207&version=EMUI3.0&page=6
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με το viber, επιλέγουμε "προστατευόμ.εφαρμ." και ενεργοποιουμε την εφαρμογή..... Απλό

 

Δεν ειναι το μοναδικο προβλημα αυτο φιλε...δεν αναβει το LED αυτο ειναι το πιο σημαντικο προβλημα ! Καποια πατεντα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες για τον τρόπο τοποθέτησης των SIM και της SD υπάρχουν στη συσκευασία. Τουλάχιστον στο δικό μου βρίσκονται τυπωμένες στη ζελατίνα που είναι κολλημένη από το εργοστάσιο στο πίσω μέρος της συσκευής.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με το viber, επιλέγουμε "προστατευόμ.εφαρμ." και ενεργοποιουμε την εφαρμογή..... Απλό

 

Που τη βρίσκουμε αυτή την εφαρμογή;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παίζει να είναι θέμα software?

 

Tι εννοείς;;

Έχω το unbranded aπο wind,

Mε την τελευταία αναβάθμιση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα άλλο ένα θεματακι.Προσπαθούσα να συνδεθω σε ένα wifi φιλικού σπιτιού και εκανε συνεχεια αποσυνδέσεις έχει τύχει σε κανέναν γιατί τελικά δεν καταφερα να συνδεθω ενώ με αλλά κινητά ήταν οκ.Είχα και με το δικό μου wifi κάποια θεματακια αλλά φανταζομουν ότι ήταν θέμα ρουτερ
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα άλλο ένα θεματακι.Προσπαθούσα να συνδεθω σε ένα wifi φιλικού σπιτιού και εκανε συνεχεια αποσυνδέσεις έχει τύχει σε κανέναν γιατί τελικά δεν καταφερα να συνδεθω ενώ με αλλά κινητά ήταν οκ.Είχα και με το δικό μου wifi κάποια θεματακια αλλά φανταζομουν ότι ήταν θέμα ρουτερ

 

Εγω δεν παρατήρησα τέτοια θέματα.

Και μπαταρία διαμαντακι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω να έχει διπλό ταπ η οθόνη και πως κάνω να εμφανίζεται το ποσοστό % της μπαταρίας δίπλα στην ένδειξη πάνω δεξιά;

 

Επίσης θέλω να βάλω τους λογαριασμούς μου αλλά όταν πάω στους λογαριασμούς δεν βλέπω επιλογή για να βάλω τους λογαριασμούς μου yahoo, hotmail κ.α. Υπάρχει τρόπος;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω να έχει διπλό ταπ η οθόνη και πως κάνω να εμφανίζεται το ποσοστό % της μπαταρίας δίπλα στην ένδειξη πάνω δεξιά;

 

ρυθμισεις>ελεγχος κινησης>διπλο αγγιγμα

ρυθμισεις>μπαταρια (πανω πανω)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>ελεγχος κινησης>διπλο αγγιγμα

ρυθμισεις>μπαταρια (πανω πανω)

 

Ευχαριστώ. Πως θα περάσω τους λογαριασμούς μου outlook και yahoo για να συγχρονίσω τις επαφές μου;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την επιλογή 4G. Μου εμφανίζει μόνο αυτές τις 2 επιλογές. Το έχω σωστά για 4G?

Για τα υπόλοιπα που διαβάζω.. προσωπικά είναι υπερευχαριστημενος. Μπαταρία σχεδόν 2 μέρες με 5+ ώρες οθόνης, γρήγορο και λειτουργικό. Από τιμή δεν παίζει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την επιλογή 4G. Μου εμφανίζει μόνο αυτές τις 2 επιλογές. Το έχω σωστά για 4G?

Για τα υπόλοιπα που διαβάζω.. προσωπικά είναι υπερευχαριστημενος. Μπαταρία σχεδόν 2 μέρες με 5+ ώρες οθόνης, γρήγορο και λειτουργικό. Από τιμή δεν παίζει κάτι καλύτερο.

 

πρεπει να ενεργοποιησει η κοσμοτε το 4g ,δεν ειναι αυτην η επιλογη, πρεπει να βγαζει αλλη μια

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές επαφές outlook, πως θα τις περάσω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...