Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

δεν μπορούν αλφαβητικά

ναι 4g και οι 2

 

τι 4G και οι 2 ; ταυτοχρονα ΔΕΝ παιζουν 4G . Πως το εκανες αυτο ; Αυτο το κανουν κινητα 500 ευρω και πανω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η μια παιζει 4G η αλλη 2G σε εμενα. Το καλο ειναι οτι αλλαζεις απο το μενουν ανα πασα στιγμη και κανεις οποια θες ΕΣΥ 4G !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενταξει εγινε , παντως το εχει γραψει και αλλος για το σημα και τον γραψατε στα @@ρια σας.

 

μάθε το τηλ και μετά μίλα ρε φιλαράκι

 

 

δεν μπορούν αλφαβητικά

ναι 4g και οι 2

 

δεν ρώτησε για ταυτόχρονα ρε συ

Link to comment
Share on other sites

μάθε το τηλ και μετά μίλα ρε φιλαράκι

 

τι να μαθω; Σε εμενα βγαζει η 1 4G και η αλλη 2G ταυτοχρονα ανοιχτες sim. Ας γραψουν και οι αλλοι. Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις ανοιχτα data 4G και με τις 2 καρτες ταυτοχρονα 100%. Αδερφε ΕΣΥ μπερδευεσαι μαλλον η εγω εχω αλλο κινητο στο χερι.

 

Εσυ εννοεις αν μπορουν να παιξουν και οι 2 4G data ,φυσικα και μπορουν ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!!! Στο δικο μου κινητο τουλαχιστον.

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

φιλε τα κινητα ειναι ολα ιδια,απλα η vodafone τα πειραζει ολα τα κινητα και τα κανει αντε μην πω.

Δεν είναι όλα ίδια, κάνεις λάθος, ανάλογα με την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής, έχουν αναφερθεί πολλές φορές και σε άλλες εταιρίες με προβληματικές παρτίδες ,αυτό δε σημαίνει πως τα συγκεκριμένα έχουν πρόβλημα έτσι; υπάρχει όμως μεγάλη περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα ίδια, κάνεις λάθος, ανάλογα με την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής, έχουν αναφερθεί πολλές φορές και σε άλλες εταιρίες με προβληματικές παρτίδες ,αυτό δε σημαίνει πως τα συγκεκριμένα έχουν πρόβλημα έτσι; υπάρχει όμως μεγάλη περίπτωση

 

ε οχι βρε συ αφου εδω οι ειδικοι λενε οτι ολα ειναι ιδια. Εγω ειπαμε ασχετος.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το κινητο απο Γερμανο ηταν branded, και το εκανα unbranded και δικαρτο με τις οδηγιες που εχει ποσταρει ο χακι. Επισης το αναβαθμισα σε Β136. Αλλα δεν μπορω με τιποτα να το κανω rooted... ξερει κανεις τιποτα για το θεμα... καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το κινητο απο Γερμανο ηταν branded, και το εκανα unbranded και δικαρτο με τις οδηγιες που εχει ποσταρει ο χακι. Επισης το αναβαθμισα σε Β136. Αλλα δεν μπορω με τιποτα να το κανω rooted... ξερει κανεις τιποτα για το θεμα... καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

Πρεπει να στειλεις το emei στην huawei να σου ξεκλειδώσει τον bootloader αλλα ετσι χανεις εγγύηση για παντα

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Περνοντας την νεα ρομ του χακι, το κινητο εκτος απο unbranded και δικαρτο γινεται και unlocked.

Απλα δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται με το σωστο τροπο γιατι μαλλον περνοντας νεα ρομ αλλαζει και το s/n που ειχε αρχικα το κινητο με νεα serial που ομως οταν πας να το κανεις ροοτ τρωει κολλημα...

Παντως ενα ειναι το μονο σιγουρο οτι μου γραφει οτι ειναι unlocked.... ενω δεν εχω στειλει κανενα μνμ στη μαμα huawei

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν λεω οτι ειναι unlocked ξεχασα να πω οτι εννοω bootloader....

Το οποιο με παραξενευει καπως.... αλλα ετσι γραφει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

πηγα και αλλαξα το κινητο σε απο μαυρο σε λευκο και οντως της wind ειναι χωρις ταινια ασφαλειας.δεν μαρεσει που δινουν ανοιγμενα κινητα αλλα τεσπα παμε παρακατω..

 

μπορω να το κανω ροοτ χωρις να χασω εγγυηση κτλ?αν ναι πιο οδηγο να ακολουθησω?

επισης θα το εχω με μια σιμ,πρεπει να απενεργοποιησω κατι στης ρυθμισης?

Link to comment
Share on other sites

0,33 έχει.

 

Είναι εξαιρετικά χαμηλό ή είναι η ιδέα μου;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χθεσ παρελαβα ενα και τελαιυταιο κομματι απο γερμανο .

Εχει το brand τησ κοσμοτε και αλλεσ εφαρμογεσ τησ κοσμοτε.

Το δουλευω μονοκαρτο με καρτα μνημησ

Ξερεισ κανεισ αν θα δουλεψει δικαρτο χωρισ πατεντεσ ?

Επησησ η μπαταρια δε μου εχει δειξει πολλα με 3 ωρεσ ιντερνετ 4 τραγουδια you tube και σμσ χωρισ ομιλια χωρισ gps τερμα χαμηλο φωτισμο εφτασε 65%

Μπωρο να κανω κατι να βελτιωθει η μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

Το εψαχνα μανιωδως εδω και 1,5 βδομαδα για να το αγορασω αλλα επειδη μενω Δραμα δεν μπορουσα να το βρω. Ευτυχως που οι συγκυριες με βοηθησαν να μην το βρω γιατι μετα την ανακοινωση του Xiaomi Redmi 2 Note η αποφαση ειναι μονοδρομος. Μιλαμε για το best vfm που εχει κυκλοφορησει ποτε στον πλανητη + την γνωστή υποστηριξη της κοινοτητας για την rom. Από Σεπτέμβριο που θα ανοιξουν λογικα οι αγορες απο εξωτερικο, το παραγγελνω με 140-150€ απο Κινα και ειμαι αρχοντας! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το 4g καθόλου αλλα εν πασει περιπτωση η συσκευη υποστηριζει TDD-LTE και FDD-LTE επομενως πιστευω οτι ειναι κομπλε απο θεμα υποστηριξης δικτύων.
Link to comment
Share on other sites

Επησησ η μπαταρια δε μου εχει δειξει πολλα με 3 ωρεσ ιντερνετ 4 τραγουδια you tube και σμσ χωρισ ομιλια χωρισ gps τερμα χαμηλο φωτισμο εφτασε 65%

Μπωρο να κανω κατι να βελτιωθει η μπαταρια??

3 ώρες internet, πράγμα που σημαίνει 3 ώρες screen on, είσαι στο 65% και θες να βελτιωθεί η μπαταρία?

 

Γενικό σχόλιο: δεν ξέρω τι κινητό είχε ο καθένας πριν και με τι στανταρς κάνει συγκρισεις, αλλά διαβάζοντας τα τελευταία ποστ, μου έρχεται στο μυαλό μια παροιμία: μας χάριζαν γάιδαρο και τον κοιτούσαμε τα δόντια.

Το ίδιο κινητό αν το αγοράζαμε από Κίνα χωρίς εγγυηση με 170€ όλοι θα λέγαμε ότι είναι το πιο vfm και πιάσαμε κορόιδο τους κινεζους, έλα μωρέ όλα αυτά είνα μικροπροβληματα σε σχέση με την τιμη κλπ. Αλλά όταν αγοράζουμε κάτι από Ελλάδα με εγγύηση, βρίσκουμε όλο προβλήματα και μειονεκτήματα. Κινητό αξίας 170€ είναι, ούτε 300 ούτε 500€ στοιχίζει, οπότε αναλογες να είναι και οι απαιτήσεις. Έχει καταντήσει κουραστικό το τι είναι η ετοιμότητά κυψέλης, ενώ έχουμε πολλές φορές είναι χαρακτηριστικό της emui, ότι δεν κρατάει μπαταρία κλπ. Μερικές branded ρομ έχουν υποστεί μικρό αλλαγές οποτε είναι φυσιολογικό να έχουν κάποια bugs σε σχέση με τις unbranded που είναι οι stock roms της huawei. Όταν θεωρούμε ότι έχει πρόβλημα hardware, χρησιμοποιούμε την εγγύηση.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το εψαχνα μανιωδως εδω και 1,5 βδομαδα για να το αγορασω αλλα επειδη μενω Δραμα δεν μπορουσα να το βρω. Ευτυχως που οι συγκυριες με βοηθησαν να μην το βρω γιατι μετα την ανακοινωση του Xiaomi Redmi 2 Note η αποφαση ειναι μονοδρομος. Μιλαμε για το best vfm που εχει κυκλοφορησει ποτε στον πλανητη + την γνωστή υποστηριξη της κοινοτητας για την rom. Από Σεπτέμβριο που θα ανοιξουν λογικα οι αγορες απο εξωτερικο, το παραγγελνω με 140-150€ απο Κινα και ειμαι αρχοντας! :D

 

θα σου ελεγα τι θα εισαι αλλα δε μας το επιτρεπουν, παντως αρχοντας με την καμια , φιλικα παντα :lol: , στο αναφερω για να μην την πατησεις :)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Το εψαχνα μανιωδως εδω και 1,5 βδομαδα για να το αγορασω αλλα επειδη μενω Δραμα δεν μπορουσα να το βρω. Ευτυχως που οι συγκυριες με βοηθησαν να μην το βρω γιατι μετα την ανακοινωση του Xiaomi Redmi 2 Note η αποφαση ειναι μονοδρομος. Μιλαμε για το best vfm που εχει κυκλοφορησει ποτε στον πλανητη + την γνωστή υποστηριξη της κοινοτητας για την rom. Από Σεπτέμβριο που θα ανοιξουν λογικα οι αγορες απο εξωτερικο, το παραγγελνω με 140-150€ απο Κινα και ειμαι αρχοντας! :D

 

μπράβο αλλά για ποιο Σεπτέμβριο αναφέρεσαι. :lol: και δεν μπορώ να καταλάβω την λογική να μπαίνει κάποιος σε ένα συγκεκριμένο νήμα για να πικάρει τους κατόχους ενός συγκεκριμένου κινητού :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες internet, πράγμα που σημαίνει 3 ώρες screen on, είσαι στο 65% και θες να βελτιωθεί η μπαταρία?

 

Γενικό σχόλιο: δεν ξέρω τι κινητό είχε ο καθένας πριν και με τι στανταρς κάνει συγκρισεις, αλλά διαβάζοντας τα τελευταία ποστ, μου έρχεται στο μυαλό μια παροιμία: μας χάριζαν γάιδαρο και τον κοιτούσαμε τα δόντια.

Το ίδιο κινητό αν το αγοράζαμε από Κίνα χωρίς εγγυηση με 170€ όλοι θα λέγαμε ότι είναι το πιο vfm και πιάσαμε κορόιδο τους κινεζους, έλα μωρέ όλα αυτά είνα μικροπροβληματα σε σχέση με την τιμη κλπ. Αλλά όταν αγοράζουμε κάτι από Ελλάδα με εγγύηση, βρίσκουμε όλο προβλήματα και μειονεκτήματα. Κινητό αξίας 170€ είναι, ούτε 300 ούτε 500€ στοιχίζει, οπότε αναλογες να είναι και οι απαιτήσεις. Έχει καταντήσει κουραστικό το τι είναι η ετοιμότητά κυψέλης, ενώ έχουμε πολλές φορές είναι χαρακτηριστικό της emui, ότι δεν κρατάει μπαταρία κλπ. Μερικές branded ρομ έχουν υποστεί μικρό αλλαγές οποτε είναι φυσιολογικό να έχουν κάποια bugs σε σχέση με τις unbranded που είναι οι stock roms της huawei. Όταν θεωρούμε ότι έχει πρόβλημα hardware, χρησιμοποιούμε την εγγύηση.

Για την τιμη του μια χαρα ειναι αλλα περιμενα κατι καλυτερο απο θεμα αυτονομιασ ...παρολα αυτα δε το θαβω το κινητο αξιζει ελλαδα με 170 €

Αλλα ετσι οπωσ το θετεισ εσυ αγαπητε ειναι σαν να μασ το χαριζουν δε νομιζω μια χαρα ειναι η τιμη του ειδαν στα 270 δε πουλησανε και ετσι το ρικσανε 100 κατω

Δεν υπαρχουν εκπτωσεισ πολιτικη πωλησεων και στα πλαισια του μαρκετινγκ

Μασ το πασαρουν σαν να μασ το χαρισανε κιολασ

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ώρες πριν έγινε ενημέρωση για διαγραφές ποστ. Παρόλα αυτά κάποιοι επιμένουν να συνεχίζουν το ίδιο βιολί. Αν δεν μπορείτε να συζητήσετε πολιτισμένα τότε ίσως είναι καλύτερα να μην συμμετέχετε στις συζητήσεις.

Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Γνωριζει καποιος που υπαρχει διαθεσημο το εργαλειο? Εχω γυρισει τον κοσμο αναποδα αλλα τιποτα! Κυριως αθηνα αλλα και εκτος αθηνας αν το βρω παλι ευχαριστημενος θα ειμαι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το αγόρασα χτες το βράδυ από το κατάστημα WIND Βριλησσίων, το είχε και σε λευκό και σε μαύρο, όποιος ενδιαφέρεται ας κάνει ένα κόπο!

Μία ερώτηση: Είχε αναφερθεί σε κάποια από τα αρχικά posts του θέματος ότι αν ξεκινήσουμε το στήσιμο του κινητού χωρίς τη sim μέσα, μετά δεν την αναγνωρίζει. Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει; Όχι τίποτε άλλο, αλλά επειδή δεν ήμουν σίγουρος το έχω ακόμη στο κουτί του και δεν έχω αρχίσει να το πειράζω...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

παίδες για root, έχει δοκιμάσει κάποιο παιδί αυτό τον τρόπο?:)

 

http://how-to-root.website/how-to-root-huawei-p8-lite-tutorial/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...