Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση

Γιατί τα έτοιμα μη μετατροπής dual sim παίρνουν αναβάθμιση σε Β132 ενώ αυτά εκ μετατροπής τους παιρνάμε εμείς την Β136;

Υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στις 2 αυτές εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ή εκπομπή κυψέλης δεν είναι πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό των Huawei να φαίνεται ψηλά. Με κλειστό 4g και μόνιμα 3g και WiFi πρέπει να βλέπετε από 2μιση έως 4 ώρες οθόνη ανάλογα τη χρήση και τη φωτεινότητα.

 

Με κλειστά data εβγαλα 3 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο.με 1μιση ωρα οθονη στο 50% μπαταρια...

 

Παρακολουθω το θεμα γιατι ψαχνω για ενα φιλο δικαρτο και απο ελλαδα λογω καταστασεων και απλα να πω με αφορμη αυτο το τελευταιο :

 

1) Τα κινητα βγαινουν σε παρτιδες και καποια μπορει να εχουν συγκεκριμενα θεματα και ειναι αρκετα λογικο αν καποιοι αγορασαν απο ιδιες παρτιδες να εχουν τα ιδια προβληματα. Στο hardware αυτο ομως.

2) Στο software ομως η μονη περιπτωση να εμφανιζονται προβληματα ειναι να μην κατσει καλα η rom λογω διαδικασιας και μονο. Οποτε ξανακανεις τη διαδικασια και κατα 99,9% λυνονται. (Στην περιπτωση που δεν εχουν ολοι το ιδιο θεμα φυσικα ισχυουν αυτα και μονο)

3) Τελος αν ολα εχουν γινει κανονικα αρχιζεις και κοιτας αυτα που εχεις βαλει προσωπικα και τι αφηνεις να τρεχει στο background.

 

Συνηθως το (3) ειναι υπευθυνο και οχι το κινητο.

 

Στον φιλο παραπανω που αναφερει αλλαγη 5 συσκευων και ειχε προβλημα με τα services/εκπομπη κυψελης το θεμα σιγουρα δεν ηταν συσκευης ποσο μαλλον 4 προηγουμενων.

 

Κλεινοντας να πω πως η αναφορα χρονου οθονης δε λεει κατι γιατι πχ :

- Αν εσυ απλα σερφαρεις 1 ωρα , ενω εγω παιζω παιχνιδι 1 ωρα και οι δυο θα εχουμε 1 ωρα οθονη αλλα το δικο μου θα εχει χασει μεγαλυτερο ποσοστο και πιθανον με μεγαλη διαφορα.

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα γιατι ψαχνω για ενα φιλο δικαρτο και απο ελλαδα λογω καταστασεων και απλα να πω με αφορμη αυτο το τελευταιο :

 

1) Τα κινητα βγαινουν σε παρτιδες και καποια μπορει να εχουν συγκεκριμενα θεματα και ειναι αρκετα λογικο αν καποιοι αγορασαν απο ιδιες παρτιδες να εχουν τα ιδια προβληματα. Στο hardware αυτο ομως.

2) Στο software ομως η μονη περιπτωση να εμφανιζονται προβληματα ειναι να μην κατσει καλα η rom λογω διαδικασιας και μονο. Οποτε ξανακανεις τη διαδικασια και κατα 99,9% λυνονται. (Στην περιπτωση που δεν εχουν ολοι το ιδιο θεμα φυσικα ισχυουν αυτα και μονο)

3) Τελος αν ολα εχουν γινει κανονικα αρχιζεις και κοιτας αυτα που εχεις βαλει προσωπικα και τι αφηνεις να τρεχει στο background.

 

Συνηθως το (3) ειναι υπευθυνο και οχι το κινητο.

 

Στον φιλο παραπανω που αναφερει αλλαγη 5 συσκευων και ειχε προβλημα με τα services/εκπομπη κυψελης το θεμα σιγουρα δεν ηταν συσκευης ποσο μαλλον 4 προηγουμενων.

 

Κλεινοντας να πω πως η αναφορα χρονου οθονης δε λεει κατι γιατι πχ :

- Αν εσυ απλα σερφαρεις 1 ωρα , ενω εγω παιζω παιχνιδι 1 ωρα και οι δυο θα εχουμε 1 ωρα οθονη αλλα το δικο μου θα εχει χασει μεγαλυτερο ποσοστο και πιθανον με μεγαλη διαφορα.

 

Ωπα δεν ειχα μονο αυτο το προβλημα,ειχα αρκετα!!! Services ,youtube κολληματα μεχρι που επρεπε να το κανω restart,εχανε το σημα ( vodafone ολα αυτα),εκλεινε το sport24, τελειωνε η μπαταρια στο μπαμ,δεν ηταν κανενα δικαρτο απο vodafone!! Ε θες και αλλα ;

Σιγουρα προτιμω την εκδοση της wind η οποια δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! Σαν να εχω αλλη συσκευη !!!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το smartphone αν δεν έχεις τα data συνεχώς ανοιχτά; Αυτά με την κυψέλη δεν τα καταλαβαίνω. Μέχρι τώρα στο WP τα είχα όλα ανοιχτά, wifi, data, gps όλα ανοιχτά, πάντα και με δυο κάρτες και χωρίς διακοπή και έβγαζα μια μέρα. Η χρήση βέβαια ήταν χαλαρή, δεν το έσκιζα. Με αυτό θα βγάζω μια μέρα; Πολύ τραγικά τα ακούω, κυψέλες, δυο ώρες οθόνη κτλ....

Σήμερα το πήρα από το public και έχω ψιλοφρικάρει με κάποια πράγματα που διαβάζω για την μπαταρία του.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδία, πήρα την Τρίτη απο την Wind το κινήτο και είδα πως η συσκευη είχε τέσσερα καμένα πίξελ, αν το πάω πίσω να ζήτησω επισκευή ή αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση βρε παλικαρια

το πηρα και μολις εφτασα σπιτι και ανοιξα την τσαντα ειδα οτι η συσκευασια (κουτι) δεν εχει αυτοκολλητο ασφαλειας.ειναι ετσι χυμα η το εχουν ανοιξει?μπορω με καποιο τροπο να δω αν το εχουν δουλεψει καθολου?

 

EDIT:ειδα βιντεακια και επρεπε να ειχε ταινια ασφαλειας,αυριο το παω πισω.εχει παρει κανεις απο wind χωρις ταινια?

λογο οτι το πηρα τωρα αν το ανοιξω για δοκιμες μπορω να το επαναφερω στης εργοστασιακες μην μου λενε οτι το ανοιξα κτλ?

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Ή εκπομπή κυψέλης δεν είναι πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό των Huawei να φαίνεται ψηλά. Με κλειστό 4g και μόνιμα 3g και WiFi πρέπει να βλέπετε από 2μιση έως 4 ώρες οθόνη ανάλογα τη χρήση και τη φωτεινότητα.

 

Με κλειστά data εβγαλα 3 μέρες....

κλειστα ολα κ με λιγη χρηση wifi 54% η κυψελη και η μπαταρια τωρα 43% με 2 ωρες οθονη, φωτεινοτητα στη μεση. για απλη χρηση με λιγα τηλ δε το λες κ πολυ, μαλλον λιγο χρονο θα λεγα κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ανάψω τη συσκευή χωρίς κάρτες μέσα για να την ελέγξω για καμένα πιξελς θα έχω πρόβλημα μετά να μην μου αναγνωρίζει τις σιμ όταν θα την ξαναναψω με τις κάρτες μέσα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ή εκπομπή κυψέλης δεν είναι πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό των Huawei να φαίνεται ψηλά. Με κλειστό 4g και μόνιμα 3g και WiFi πρέπει να βλέπετε από 2μιση έως 4 ώρες οθόνη ανάλογα τη χρήση και τη φωτεινότητα.

 

Με κλειστά data εβγαλα 3 μέρες....

 

,me 3 ώρες data, KAI 1 GPS, και 50 λεπτά κλήσεις, και 1 ώρα βίντεο είμαι τώρα στον30%.

Πρώτη φόρτιση.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το Sport24 στελνει κανονικα αλλα τις εχω κλειστες λογο μπαταριας.

 

Επισης ολα της wind ΔΕΝ ειχαν ταινια ασφαλειας...της vodafone ΕΙΧΑΝ αλλα ηταν προβληματικα ( αυτα που επεσαν σε εμενα!) Οποτε δεν τιθεται θεμα καν . Αν θες να το γυρισεις γυρνα-το,αμεσως θα φυγει στον επομενω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το sport24 σου στέλνει ειδοποιήσεις;

Τις έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις για την ομάδα μου αλλά δεν παίρνω τπτ.

 

μια ερωτηση βρε παλικαρια

το πηρα και μολις εφτασα σπιτι και ανοιξα την τσαντα ειδα οτι η συσκευασια (κουτι) δεν εχει αυτοκολλητο ασφαλειας.ειναι ετσι χυμα η το εχουν ανοιξει?μπορω με καποιο τροπο να δω αν το εχουν δουλεψει καθολου?

 

EDIT:ειδα βιντεακια και επρεπε να ειχε ταινια ασφαλειας,αυριο το παω πισω.εχει παρει κανεις απο wind χωρις ταινια?

λογο οτι το πηρα τωρα αν το ανοιξω για δοκιμες μπορω να το επαναφερω στης εργοστασιακες μην μου λενε οτι το ανοιξα κτλ?

 

Τι να το κάνεις το smartphone αν δεν έχεις τα data συνεχώς ανοιχτά; Αυτά με την κυψέλη δεν τα καταλαβαίνω. Μέχρι τώρα στο WP τα είχα όλα ανοιχτά, wifi, data, gps όλα ανοιχτά, πάντα και με δυο κάρτες και χωρίς διακοπή και έβγαζα μια μέρα. Η χρήση βέβαια ήταν χαλαρή, δεν το έσκιζα. Με αυτό θα βγάζω μια μέρα; Πολύ τραγικά τα ακούω, κυψέλες, δυο ώρες οθόνη κτλ....

Σήμερα το πήρα από το public και έχω ψιλοφρικάρει με κάποια πράγματα που διαβάζω για την μπαταρία του.

 

Ποιος σου ειπε οτι τα κλεινουμε τα DATA ; Ολη την ημερα ανοιχτα ειναι σε εμενα και μου βγαζει ανετα ενα smartphone 10 ωρες! Αρα και το μικρο p8 lite βγαζει ανετα 10ωρο ,μετα παιζει ρολο ποσες ωρες μιλας,εγω μιλαω 4 ωρες σιγουρα την ημερα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόλις το άνοιξα και εγώ, και ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού σε 132.

 

ΚΑντην θα γινει πιο γρηγορο αλλα δεν ξερω με την μπαταρια τι παιζει καθως ειμαι και εγω στην 2η φορτιση !!! Τωρα προσπαθω να το τελειωσω για να το βαλω ξανα για φορτιση !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα από το public δικαρτο που μάλλον είναι η ίδια φουρνιά με της wind είχε τα στρογγυλά αυτοκόλλητα δεξιά και αριστερά.

Πάντως το 10άωρο μου φαίνεται πολύ λίγο όταν με το 630 και με μικρότερη μπαταρία βγάζω παραπάνω.

Δεν έχω άποψη προς το παρών. Θα το δοκιμάσω αυτές τις μέρες.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

 

Επισης ολα της wind ΔΕΝ ειχαν ταινια ασφαλειας...της vodafone ΕΙΧΑΝ αλλα ηταν προβληματικα ( αυτα που επεσαν σε εμενα!) Οποτε δεν τιθεται θεμα καν . Αν θες να το γυρισεις γυρνα-το,αμεσως θα φυγει στον επομενω!

 

 

μπορει να το τσεκαρει και αλλος αν ειναι χωρις ταινιες απο wind,αν ειναι να μην το παω πισω τζαμπα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το τσεκαρει και αλλος αν ειναι χωρις ταινιες απο wind,αν ειναι να μην το παω πισω τζαμπα.

 

Για τρίτη φορά με P8 Lite!!! :love:Σιγά να μη δεν έβρισκα ένα έτσι όπως το ήθελα! Δίκαρτο από την μαμά του, λευκό και με 169 ευρώ! Όποιος θέλει και μπορεί, βρίσκει...πχ. σε κατάστημα Wind. Πανέμορφο το λευκό. Παρεμπιπτόντως, αυτά της Wind όντως δεν έχουν ταινία ασφαλείας αλλά δε χρειάζεται ντοκτορά για να καταλάβεις αν έχει χρησιμοποιηθεί ή όχι.

 

δυο σελίδες πίσω ηταν

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει για την γυναίκα μου από Germano. Διαβάζω τόσες μέρες τα μηνύματα παιδιά και όλοι αναφερόσαστε στην μπαταρία του. Η μπαταρία είναι 2.200 τι περιμένετε να σας κρατήσει μέρες? δεν ξέρετε ότι τα data, wifi gps, syn καταναλώνουν σαν νεράκι την μπαταρία? Δεν γνωρίζεται ότι τα smartphone καταναλώνουν μπαταρία λόγου οθόνης? Το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Που θα βρείτε κινητό με soc 8 πυρήνες 64bit? κάμερα 13 πίσω και 5 εμπρόσθια? να έχει προεγκατεστημένη την LP? και να είναι επώνυμη?

Σας παρακαλώ σταματήστε την μύρλα για την μπαταρία και ας επικεντρωθούμε στην rom και σε κάποια καλούδια που θα μας γνωστοποιούν παιδιά εδώ όπως ο haki.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα από το public δικαρτο που μάλλον είναι η ίδια φουρνιά με της wind είχε τα στρογγυλά αυτοκόλλητα δεξιά και αριστερά.

Πάντως το 10άωρο μου φαίνεται πολύ λίγο όταν με το 630 και με μικρότερη μπαταρία βγάζω παραπάνω.

Δεν έχω άποψη προς το παρών. Θα το δοκιμάσω αυτές τις μέρες.

 

Public-Wind ειναι το ιδιο οποτε ναι ειναι τα ιδια ! Το 10ωρο ειναι καλο φιλε στην χρηση που του κανω εγω...Αν εσυ δεν μιλας η δεν το πειραζεις γενικως ισως σου βγαζει και ημερα! Το Sony Tipo που εχω χωρις data μου βγαζει 10 ημερες! :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Όπου και να ρώτησα δεν υπαρχει πουθενά...που τα βρίσκετε ρε παιδιά 169 ευρώ . εγώ μένω Αγρίνιο

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Το έχω πάρει για την γυναίκα μου από Germano. Διαβάζω τόσες μέρες τα μηνύματα παιδιά και όλοι αναφερόσαστε στην μπαταρία του. Η μπαταρία είναι 2.200 τι περιμένετε να σας κρατήσει μέρες? δεν ξέρετε ότι τα data, wifi gps, syn καταναλώνουν σαν νεράκι την μπαταρία? Δεν γνωρίζεται ότι τα smartphone καταναλώνουν μπαταρία λόγου οθόνης? Το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Που θα βρείτε κινητό με soc 8 πυρήνες 64bit? κάμερα 13 πίσω και 5 εμπρόσθια? να έχει προεγκατεστημένη την LP? και να είναι επώνυμη?

Σας παρακαλώ σταματήστε την μύρλα για την μπαταρία και ας επικεντρωθούμε στην rom και σε κάποια καλούδια που θα μας γνωστοποιούν παιδιά εδώ όπως ο haki.

Καλησπέρα φίλε μου,δεν είπε κάνεις ότι το κινητό δεν είναι καλό...φυσικά σε αυτά τα λεφτά και δεν βρίσκεις κάτι τόσο αξιόλογο...αλλά φίλε μου πως να το κάνουμε η μπαταρία δεν είναι και η καλύτερη...και για να μην ξαναμιλησω για τα μεγαθήρια της samsung το έκανα σύγκριση και με πιο απλό της Samsung και συγκεκριμένα με το Α5 που έχει 2300 μπαταρία...Θα μιλήσω για φουλ χρήση και στα 2 όπου τα έβγαλα από την φόρτιση στις 12 το πρωί και το p8 το απόγευμα κατά τις 6 το φόρτιση πάλι ενώ το Α5 στις 10 το βράδυ μου έκλεισε...τα συμπεράσματα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...