Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι κατοχος και γω του κινητου μερικες εβδομαδες branded με την τελευταια αναβαθμιση και σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος αλλα εχω 2-3 θεματακια

1)εχω το plantronics m55 και μου κανει συνεχως αποσυνδεσεις εχει κανενας το ιδιο θεμα υπαρχει καποια λυση γιατι ειναι λιγο σπαστικο.Επισης πολλες φορες ενω δειχνει στο κινητο συνδεδεμενο με το handsfree τελικα δεν ειναι καιμεχρι να απαντησω χανω τις κλησεις

2)Εχω θεμα με τα push notifications των εφαρμογων.Στο προηγουμενο κινητο που ειχα(samsung ace 3) μου εβγαζε τις ειδοποιησεις σαν μπαρα μπροστα στην κλειδωμενη οθονη τωρα μου αναβει ενα μπλε φωτακι μονο.Πολλες φορες επισης δεν μου ερχονται καθολου παρολο που εχω κανει ολες τις ρυθμισεις στο κινητο.Εχετε καποια ιδεα για αυτο??

 

Κατεβασα το start up manager αλλα υπαρχουν 2 notification manager πιο απο τα δυο λες

Στα μειον του κινητου η μπαταρια του με 3G ανοιχτο και bluetooth κανα 6ωρο κραταει το πολυ μιση μερα(εκτος αν θελει καποια ρυθμιση ποθ δεν εχω κανει)

Σχετικά με το πρώτο που αναφέρεις, είχα κι εγώ πρόβλημα με το bluetooth το οποίο όμως βελτιώθηκε με το λογισμικό B136.

Link to comment
Share on other sites

Τότε αναμονή γιατί εμένα είναι branded και έχω την B130 και δεν έχει βγει αναβάθμιση νομίζω.

Για τα push notifications καμμία γνώμη;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το πήρα από γερμανό,δεν άλλαξα τίποτα και μου βγάζει το λιγότερο 4με 4μισή ώρες οθόνη

 

Αυτες τις ώρες τι κάνεις;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις ώρες τι κάνεις;

Σίγουρα μία ώρα τηλέφωνο,ανοιχτό WiFi σχεδόν πάντα,μία ώρα παιχνίδια,(κυρίως για παιδιά) Κανά δίωρο ίντερνετ Και κανα μισάωρο φατσαμπουκ.

Δεδομένα κάνα δεκάλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το πήρα από γερμανό,δεν άλλαξα τίποτα και μου βγάζει το λιγότερο 4με 4μισή ώρες οθόνη

 

Από το γερμανό που το πήρες ήταν unbranded; δούλευε σαν δίκαρτο κανονικά ή 'επρεπε να κάνεις αλχημείες;

 

Έχω βρει μια περίπτωση αλλά ο μόνος λόγος που κολλάω είναι γιατί δεν θέλω να μπλέξω με ρομ καθώς είμαι άσχετος

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα το πάρω από wind με 169 ευρώ.παρειγγειλα θήκη σιλικόνης και Τζαμάκι για μπροστά,κάτι άλλο.ρι θα πρέπει να προσέξω με το πού το πάρω;θα πρέπει να κάνω καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα το πάρω από wind με 169 ευρώ.παρειγγειλα θήκη σιλικόνης και Τζαμάκι για μπροστά,κάτι άλλο.ρι θα πρέπει να προσέξω με το πού το πάρω;θα πρέπει να κάνω καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις?

 

Προπαραγγελνετε στη wind???

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα το πάρω από wind με 169 ευρώ.παρειγγειλα θήκη σιλικόνης και Τζαμάκι για μπροστά,κάτι άλλο.ρι θα πρέπει να προσέξω με το πού το πάρω;θα πρέπει να κάνω καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις?

Αν δεν εχεις παει ηδη μπορεις να το παρεις και για μενα και να σου βαλω στην τραπεζα την αξία του και τα μεταφορικά των Ελτα? Απ'οτι μου ειπαν στην Δραμα μαλλον δεν θα το φερουν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιια.!!εχω μια απορια.κατεβασα στον υπολογιστη την εκδοση Β136!πως μπορω να την βαλω στο κινητο???η θα πρεπει να μου ερθει ΟΤΑ εδω στο κινητό??
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος, ή κάτι μετράει λάθος το OS. 1 ώρα οθόνη 6% της κατανάλωσης; Κάτι δεν μου κάθεται καλά, για ρίξτε καμμιά ιδέα...

 

http://imgur.com/swtF88e

http://imgur.com/B2Ef6S0

http://imgur.com/H4MEfss

http://imgur.com/MvhoFWi

http://imgur.com/DTLTytg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχουν στη wind δουλεύει εξαρχής σαν dual SIM και αν θέλω βάζω sd ή πρέπει να γίνει κάποια διαδικασία;

Ποια είναι η θέση για την SIM 4G; η micro ή η nano;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις παει ηδη μπορεις να το παρεις και για μενα και να σου βαλω στην τραπεζα την αξία του και τα μεταφορικά των Ελτα? Απ'οτι μου ειπαν στην Δραμα μαλλον δεν θα το φερουν..

 

Φίλε τώρα το είδα και το έχω πάρει ήδη.την Πέμπτη το απόγευμα θα μπορέσω αν θέλεις.του έχουν μείνει αλλά 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα το είδα και το έχω πάρει ήδη.την Πέμπτη το απόγευμα θα μπορέσω αν θέλεις.του έχουν μείνει αλλά 3

 

Και άλλα 23 να είχαν μείνει με την ζήτηση που έχει μέχρι την Πέμπτη το απόγευμα δεν θα έχει μείνει τίποτα! Αν είναι στον δρόμο σου και περάσεις κάνε ενα κόπο αν θες και δες αν έμεινε κανένα ή πάρ'τους ένα τηλ να σου κρατήσουν αν μπορούν. Τα λεφτά θα στα βάλω στην τράπεζα πριν στείλεις το κινητό.

 

Το παράγγειλα και εγω απο την wind.

Η wind έχει επέμβει στο μενού ή όχι;

 

Όταν εννοείς ότι το παρήγγειλες φίλε τι εννοείς? Γιατί εγώ δεν μπορώ να το βρω στο site της Wind. Υπάρχει τρόπος να το παραγγείλω και εγώ ή να μου κάνεις την εξυπηρέτηση να το παραγγείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα και μου λέει να κάνω ενημέρωση λογισμικού.από ALE-L21 V100R001C432B046 ΣΕ ALE-L21C432B132.να το κάνω;τι είναι αυτό;

 

το εκανα και εγω μολις ανοιξα το κινητο, δεν ξερω για 046 γιατι δεν τη δουλεψα αλλα παλι δεν εχω κανενα θεμα με αυτη την εκδοση, οπως αυτα π περιγραφουν τα παιδια !

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγω απο την wind.

Η wind έχει επέμβει στο μενού ή όχι;

Όχι της wind είναι unbranded, εργοστασιακό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εγω μολις ανοιξα το κινητο, δεν ξερω για 046 γιατι δεν τη δουλεψα αλλα παλι δεν εχω κανενα θεμα με αυτη την εκδοση, οπως αυτα π περιγραφουν τα παιδια !

 

Γιατί τι λένε ότι παθαίνει με την 132;

Link to comment
Share on other sites

οπιος ενδιαφερετε ακομα να το αγορασει υπαρχει διαθεσιμο στα public στα 169 euro με δωρο power bank πηρα ενα εχτες απο την αγια παρασκευη και ενα σημερα απο τον πειραια ,(δεν εχει προεγκατεστιμενα προγραμματα απο την wind που συνεργαζονται τα public)
Link to comment
Share on other sites

οπιος ενδιαφερετε ακομα να το αγορασει υπαρχει διαθεσιμο στα public στα 169 euro με δωρο power bank πηρα ενα εχτες απο την αγια παρασκευη και ενα σημερα απο τον πειραια ,(δεν εχει προεγκατεστιμενα προγραμματα απο την wind που συνεργαζονται τα public)

 

on line δε φαινεται διαθεσιμο προς παραγγελια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πλέον και εγώ κάτοχος του κινητού αλλά κάτι παίζει με την μπαταρία...Τι είναι ο πομπός κυψέλης που τρώει το 52%??γνωρίζει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

on line δε φαινεται διαθεσιμο προς παραγγελια

 

Δηλαδή και αυτό των public δουλεύει εξαρχής σαν δίκαρτο χωρίς καμία παρέμβαση; χωρίς αλλαγές ρομ και τα συναφή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...