Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα και εγω την έκδοση 560 από την 550 που είχα πριν και βλέπω να τραβάει καλύτερα το κινητό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Απο Β185 έβαλα Β560 αλλά το τηλέφωνο λέει αριθμός έκδοσης BalongC52B311 και μοντέλο hi6210sft. Τι κάνουμε τώρα; Πάντως το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά και η φωτεινότητα της οθόνης έχει βελτιωθεί πολύ.

 

Στάλθηκε από το hi6210sft μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε για ποιες εκδόσεις είναι η Β560?εμεις που είμαστε branded απο βονταφον έχουμε καμία τύχη να πάρουμε την 6?

 

Διαβαζεις τις σελιδες πιο πισω.η κανεις αυτο που εκανα εγω η περιμενεις αναβαθμιση απο vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε για ποιες εκδόσεις είναι η Β560?εμεις που είμαστε branded απο βονταφον έχουμε καμία τύχη να πάρουμε την 6?

 

Δε το βλέπω. Εγώ είμαι ακόμα με την 140. Είπα να περιμένω αλλά μάλλον θα το κάνω manually

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην Β550 που είχαν ποστάρει λινκ παλαιότερα δεν είμαι μέσα σε αυτές τις εκδόσεις...

 

Ειχα B181 vodafone κ το εκανα unbranded με B550 αρχικα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αλλάξω κινητό και σκέφτομαι σοβαρά το P8 lite, ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς να αλλάξεις launcher και να βάλεις κάποιον από το Play Store? Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν βγάζει καλές φωτογραφίες (ο ένα λόγος που σκέφτομαι για αλλαγή κινητού από το Lumia 730 που έχω, ο άλλος είναι το Store που γενικά με έχουν κουράσει τα WP 10).

 

Σας ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Launcher εννοείται ότι αλλάζεις.Εγώ έχω τον Nova pro και είναι τουμπανο.Για φωτογραφίες ας σου απαντήσει κάποιος άλλος γιατί εγώ δεν τραβάω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αλλάξω κινητό και σκέφτομαι σοβαρά το P8 lite, ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς να αλλάξεις launcher και να βάλεις κάποιον από το Play Store? Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν βγάζει καλές φωτογραφίες (ο ένα λόγος που σκέφτομαι για αλλαγή κινητού από το Lumia 730 που έχω, ο άλλος είναι το Store που γενικά με έχουν κουράσει τα WP 10).

 

Σας ευχαριστώ,

 

Μιας και ερχεσαι από windows δεν θα σου λείψει το συρτάρι εφαρμογών. Επομένως δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα. Ο louncher της huawei είναι πολύ σύγχρονος, γρήγορος και έχει παρά πολλές επιλογές για παραμετροποίηση. Ειναι σαν πάντρεμα iOS με android με παραπάνω δυνατότητες από το iOS και από το pure android. Εγώ τον προτιμώ και ας έχω τον νόβα prime.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απο Β185 έβαλα Β560 αλλά το τηλέφωνο λέει αριθμός έκδοσης BalongC52B311 και μοντέλο hi6210sft. Τι κάνουμε τώρα; Πάντως το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά και η φωτεινότητα της οθόνης έχει βελτιωθεί πολύ.

 

Στάλθηκε από το hi6210sft μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καμια βοήθεια και για μένα?

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοήθεια και για μένα?

 

Πας σελ 21 κατεβαζεις την 046b. Ξεζιπαρεις κ φλασαρεις μεσω του κινητου σου το step 2 μονο. Θα γινει δικαρτο ALE L21 παλι. (Το ρισκο δικο σου παντα....) Εννοειται κανεις extract με το huawei extractor την 046b σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασιας

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει multiwindow στο κινητό μας;

 

Όχι, αλλά αν υπήρχε δε νομίζω να ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο σε μια τόσο μικρή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω άλλη ερώτηση σχετικά με browser. Σερφαρω με τον chrome και συνήθως ανοίγω πολλά tabs. Όταν παταω το κουμπί με τις πρόσφατες εφαρμογές, τις δείχνει τέσσερις τέσσερις ενώ μου αρέσει όπως βλέπω αλλού που υπάρχουν οι καρτέλες η μία πάνω στην άλλη και σκρολαρεις να βρεις αυτή που θέλεις πάνω και κάτω. Θεωρώ ότι είναι θέμα ui. Έχει αλλάξει μήπως αυτό με το καινούργιο emui;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αναβάθμισα από την 170 στην 560, όλα καλά . Έχω όμως 2 προβλήματα :

πρώτον δε βρίσκω το διπλό χτύπημα για άνοιγμα της οθόνης και

δεύτερον δεν μπορώ να βρω που δείχνει την ταχύτητα κατεβάσματος του ίντερνετ πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων που είχε στην έκδοση 5.0

κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω άλλη ερώτηση σχετικά με browser. Σερφαρω με τον chrome και συνήθως ανοίγω πολλά tabs. Όταν παταω το κουμπί με τις πρόσφατες εφαρμογές, τις δείχνει τέσσερις τέσσερις ενώ μου αρέσει όπως βλέπω αλλού που υπάρχουν οι καρτέλες η μία πάνω στην άλλη και σκρολαρεις να βρεις αυτή που θέλεις πάνω και κάτω. Θεωρώ ότι είναι θέμα ui. Έχει αλλάξει μήπως αυτό με το καινούργιο emui;

 

Αν τραβήξεις προς τα αριστερά εμφανίζονται και οι άλλες σελίδες. Τι να κάνεις πάνω κάτω, τι να κάνεις δεξιά αριστερά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους

απο που βρισκουμε της αναβαθμισεις για το P8 LITE ποιο λινκ ειναι απο το επισημο σιτε

 

Ευχαριστω

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους

απο που βρισκουμε της αναβαθμισεις για το P8 LITE ποιο λινκ ειναι απο το επισημο σιτε

 

Ευχαριστω

 

Δες στη σελίδα 275 του forum το τόπικ #4124. Το αποσυμπιέζεις και ακολουθείς τις οδηγίες. Προς το παρόν μόνο σε Γερμανία και Πολωνία το έχουν βάλει αλλά η έκδοση είναι μία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω βαλει την 560 και μπορω να πω οτι το τηλεφωνο λειτουργεί καλύτερα: το Bluetooth ενω ΚΑΙ στην 550 αποσυνδέεται τωρα δουλεύει οκ,φωτεινότητα καλύτερη,καμερα χωρίς να ειμαι ειδικος αλλα εμπειρικα εχει βελτιωθει...αυτα τα λιγα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπα να ρωτησω μέσω FB την Huawei Hellas γιατί μέσω e-mail δεν είδα φως για το πότε θα πάρουμε μέσω OTA ενημέρωση μου είπαν πως φυσικά δεν ξέρουν και ότι έγκειται και στον πάροχο για το πότε θα παρθεί η ενημέρωση ανεξάρτητα εάν η συσκευή είναι branded ή όχι.Παιζει να ισχύει κάτι τέτοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

Αναβάθμισα από την 170 στην 560, όλα καλά . Έχω όμως 2 προβλήματα :

πρώτον δε βρίσκω το διπλό χτύπημα για άνοιγμα της οθόνης και

δεύτερον δεν μπορώ να βρω που δείχνει την ταχύτητα κατεβάσματος του ίντερνετ πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων που είχε στην έκδοση 5.0

κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

την ταχύτητα έχει πιο πίσω πως το βρίσκει για το διπλό πάτημα τ βρηκες;γτ ενδιαφέρομαι να την περάσω κ γω.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπα να ρωτησω μέσω FB την Huawei Hellas γιατί μέσω e-mail δεν είδα φως για το πότε θα πάρουμε μέσω OTA ενημέρωση μου είπαν πως φυσικά δεν ξέρουν και ότι έγκειται και στον πάροχο για το πότε θα παρθεί η ενημέρωση ανεξάρτητα εάν η συσκευή είναι branded ή όχι.Παιζει να ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Huawei elladistan.......τι παροχοι κ μ........ες......εδω εχει βγει απο την εταιρια μαμα το update....

Link to comment
Share on other sites

Huawei elladistan.......τι παροχοι κ μ........ες......εδω εχει βγει απο την εταιρια μαμα το update....

 

Έχεις δίκιο, είναι τρομεροί οι άνθρωποι. Τι σχέση έχει ο πάροχος ρε συ. Να μου πεις για τα branded κινητά ναι, να περιμένω από τη vodafone, αλλά άμα unbranded το κινητό? Δηλαδή το Public & Medimarkt που είναι επίσημοι μεταπωλητές και τα πουλάνε σε cosmote κλπ? Θα περιμένουν από το cosmote τι? Αφού ο cosmote δεν έχει πειράξει τη ROM.

 

Πραγματικά δε μπορούν να βάζουν στα σχετικά τμήματα σχετικούς ανθρώπους?

Link to comment
Share on other sites

Μα μπορει να μην εχει καν sim το κινητο δεν θα παρει αναβαθμιση?πραγματικα δεν ξερω πως σκεφτονται
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...