Jump to content

myphone POLL: Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;  

730 members have voted

  1. 1. Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;

    • Έως 50 ευρώ
      11
    • 51 έως 100 ευρώ
      13
    • 101 έως 150 ευρώ
      79
    • 151 έως 200 ευρώ
      117
    • 201 έως 250 ευρώ
      102
    • 251 έως 300 ευρώ
      95
    • 301 έως 350 ευρώ
      95
    • 351 έως 400 ευρώ
      47
    • 401 έως 450 ευρώ
      22
    • 451 έως 500 ευρώ
      30
    • 501 έως 550 ευρώ
      24
    • 551 έως 600 ευρώ
      12
    • 601 έως 650 ευρώ
      13
    • Απεριόριστο (Άνω των 650 ευρώ)
      50
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      20


Recommended Posts

Εγώ ρε παιδιά που έχω μείνει από το 2011 με τον Sony Xperia Play τι να πω; Χαχαχαχαχα!!!!

 

Nexus S του 2010 σου ρίχνω :p

 

για το επόμενο κινητό max 150euro (και πολύ έβαλα), παραπάνω δεν έχει ουσία, μόνο για μόστρες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nexus S του 2010 σου ρίχνω :p

 

για το επόμενο κινητό max 150euro (και πολύ έβαλα), παραπάνω δεν έχει ουσία, μόνο για μόστρες

 

Όχι ρε γμτ... με έριξες!!!! Χαχαχαχ!!! Και εγώ πάντως αν δε μπορέσω να το πουλήσω μέχρι 150€ Παραπάνω δε χρειάζεται!! Υπάρχουν πολύ καλά κινητά σε αυτή την κατηγορία τιμής και με 4G που πάνε σφαίρα... (Κάποτε ήθελα να πάρω το LG G2. Τώρα πλέον κατάλαβα ότι δε χρειάζεται)!!!

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το Z1 compact 200€ και ελπίζω να καταφέρω να πάρω το Z3+ όταν φτάσει στα 500€ ..
Link to comment
Share on other sites

50€= Θεού θέλοντος (και καιρού επιτρέποντος).

Φυσικα,ξεκινησα να τα μαζευω απο τωρα και ευελπιστώ μεχρι τα Χριστούγεννα ,να τα εχω μαζέψει!:D

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχουν τα πραγματα σημερα,κ λογω οικονομικης κρισης βεβαια,δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 600-800 ευρω για smartphone.Το δικο μου ταβανι ειναι γυρω στα 400 ευρω.Βεβαια,η τεχνολογια εχει προχωρησει τοσο μου και με μια συσκευη των 100-150 καλυπτεσαι σχεδον στα παντα.

Προσωπικα,ειμαι υπερκαλυμενος με το nexus 5 μου,παει κυριολεκτικα σφαιρα(οσοι το εχουν γνωριζουν) και δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης,αν εχω ενα μικρο παραπονο αυτο ειναι μπαταρια,την οποια ξεπ***νω,αλλα δεν βλεπω να το αλλαζω συντομα.

Περιμενω να δω τι θα μας δειξει η google το φθινοπωρο,αλλα δεν βλεπω να αλλαζω.

Επισης,λογω του οτι πριν λιγους μηνες αρχισε η χρηση 64-bit επεξεργαστων,λεω να δωσουμε ενα διαστημα 1-1μιση χρονο ακομα developers ωστε να εχουμε καταλληλο κωδικα σε περισσοτερες εφαρμογες για να μπορεσουμε να δουμε πραγματικα την οποια διαφορα στην αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε έδινα 500άρια για το πιο σύγχρονο smartphone από τότε που πήρα το πρώτο κινέζικο κατάλαβα τι κορόιδο ήμουν τόσα χρόνια. Πλέον με ναυαρχίδες με τους πιο σύγχρονους επεξεργαστές όπως το lenovo k3 note, jiayu s3 κλπ έως 170-180€ τα επιπλέον χρήματα για smartphone είναι πιο περιττά από ποτέ. Φέτος είχα βάλει στόχο τα 180€ για κινητό και τελικά χτύπησα το lenovo και μου έμειναν και 25€ ρέστα :lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

(Κάποτε ήθελα να πάρω το LG G2. Τώρα πλέον κατάλαβα ότι δε χρειάζεται)!!!

 

όπως όλοι μας κι εγώ είχα μπει στο τρυπάκι, κάπου στο 2012 να αλλάξω, αλλά μου πέρασε η "κάψα", είδα τα πράγματα πιο σοβαρά, οπότε μέχρι να τα κακαρώσει το υπάρχον μένουμε ως έχουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουμε στον ήλιο μοίρα σαν χώρα και λέτε για budget?Σε λίγο καιρό οι περισσότεροι δεν θα χουμε φαί να φάμε οπότε με το καλό 5 ετία και βάλε για αλλαγή συσκευής!
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά θα πουλήσω το 6αρι, οτι βγάλω απο εκει θα τα δωσω για το επόμενο iPhone συν οτι μείνει φυσικα!!!:shifty:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

80-150 και όσο αντέξει...ας είναι καλά οι κινέζοι

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι μέχρι 300 ευρώ βρίσκεις πολλές επιλογές πλέον με πολύ δυνατά χαρακτηριστικά, ίσως όχι κορυφαία αλλά και πάλι ικανοποιητικά.

Φυσικά και εγώ πουλάω τη προηγούμενη μου συσκευή για να χρηματοδοτήσω την επόμενη μου αγορά, η οποία μένει στα χέρια μου συνήθως 1,5 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 200€ (ίσως να λέω και πολλά) για 64-bit, 3gb ram, 16 - 32 rom, 5 - 5.5'' fhd, 3000mAh αν το πάρω απ' ευθείας από Κίνα , μέχρι 250€ αν επιλέξω πάρω το ίδιο αλλά από Ελληνα αντιπρόσωπο (αν υπάρχει φυσικά) και να έχω υποστήριξη, εγγύηση και service. Ετσι όπως το έχουν πάει το πράγμα οι Κινέζοι, νομίζω ότι το να κοιτάμε παραδοσιακές μάρκες τύπου sony, lg, samsung, htc κλπ είναι παντελώς περιττό, γιατί αφ' ενός οι Κινέζοι δεν υστερούν πουθενά (ίσως λίγο στην κάμερα) και αφ' ετέρου, οι παραδοσιακοί κατασκευαστές, όπως και να το κάνουμε, χρεώνουν υπερβολικά πολλά. Ας μην ξεχνάμε οτι ζούμε σε περίεργες εποχές... Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για εργαλείο δουλειάς, τότε το budget είναι απεριόριστο.

 

Για τυπική χρήση, έως 350 ευρώ κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου. Ελπίζω να υπάρξει διάδοχος του Nexus 5 σε αυτό το εύρος τιμής.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν χρειαζόμουν κινητό και ήταν καθαρά μια αναπόφευκτη πράξη καταναλωτικής μανίας έδωσα 99 ευρώ για να αγοράσω alcatel C9 το οποίο κάλυψε το 90% των πραγμστικών μου αναγκών και το 60% των πλασματικών μου. Τα λεφτά του τα βγάζει και παράγει και υπεραξία. Αν στο μέλλον βγει κάτι άξιο και πραγματικά πρωτοποριακό ίσως σκεφτώ ότι αξίζει να δώσω περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν αλλάζω συχνά κινητό και ότι πάρω θα το κρατήσω για καιρό (minimum 2 έτη), θα δώσω από 500-600 για να πάρω κάτι που θα κρατήσει για 2 χρόνια χωρίς κολλήματα, αλλά θα είναι και κάτι που μου αρέσει. Πιο πολύ συναισθηματικά αγοράζω κάτι, παρά κοιτόντας το κόστος του (σε λογικά πλαίσια βέβαια).
Link to comment
Share on other sites

Στο χώρο του android, αν κάποιος δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις(π.χ. πενάκι) βρίσκει πληρέστατες προτάσεις με budget περί τα 300-400
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...