Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην 5.1.6.0G εννοεις ?

εγω οταν την περασα γιατι το κιν ηταν ποιο αργο αποτι με την προηγουμενη εκδοση ?συν οτι εχει πολλα bug και ενα πο αυτο ειναι οτι δε κανει αντιστοιχη ανοιγματος εφαρμογων

και μιλοντας με την cellcom μου ειπαν οτι την 5.1.6.0G δεν την γνωριζουν καν σαν αναβαθμιση

 

Εγώ λέω καθαρά για τη μπαταρία. Με το που έβαλα την 5.1.5 είδα μεγάλη διαφορά στη μπαταρία. Μου κράταγε κάποιες ώρες παραπάνω. Και παρέμεινε αυτή ή διαχείριση μπαταρίας και στην έκδοση 5.1.6.0. Όσο για τα bugs, συμφωνω και επαυξάνω. Πάρα πολλά bugs!! Για τη ταχύτητα του τηλεφώνου όμως δε μπορώ να πω κάτι. Μου φαίνεται αρκετά γρήγορο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι το πρώτο μου smartphone και μάλλον για αυτό δεν μπορώ να κάνω σύγκριση.

Πάντως την ημερήσια φόρτιση δεν τη γλυτώνω.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ένα smartphone το φορτίζεις μία με δύο φορές τη μέρα με μέτρια προς βαριά χρηση τότε έχει πολύ καλή μπαταρία!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα μου φανηκε παντως ποιο αργο με την 5.1.6.0G ειδικα στο μενου του μεσα στις επαφες κτλ οποτε την εβγαλα και εβαλα την παλια

οστωσο μιλησα και με την cellcom και τους ειπα το bug που οταν πχ μεσω facebook πατησεις να σου ανοιξει σελιδα να δεις βιντεακι η στο youtube και οταν το μεγαλωσεις απλα δε το μεγαλωνει και κολλαει η εικονα η στο ανοιγει μεσω browser και μου ειπαν οτι πρωτη φορα το ακουν αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγηκε 5.1.8.0G μαγκες σημερα

για βαλτε την να δουμε τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ένα smartphone το φορτίζεις μία με δύο φορές τη μέρα με μέτρια προς βαριά χρηση τότε έχει πολύ καλή μπαταρία!!

:eek:

 

Δεν το ήξερα. Άρα οκ δεν ξανά γκρινιάζω για αυτό.

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω μπηκα να κατεβασω την αναβαθμιση αλλα μου λεει να συνδεθω στο Flyme και η πλακα ειναι οτι αγορασα το κιν απο αλλον ο οποιος ειναι διακοπες και στο flyme ειναι περασμενα τα δικα του στοιχεια
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 5.1.8

το προγραμμα του καιρου για γελια βλεπει μονο athens

επισης εβαλαν μεσα ενα app store το οποιο σου σπαει τα νευρα οποτε και το εβγαλα

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 5.1.8

το προγραμμα του καιρου για γελια βλεπει μονο athens

επισης εβαλαν μεσα ενα app store το οποιο σου σπαει τα νευρα οποτε και το εβγαλα

 

Την έβαλα κι εγώ. Μια χαρά φαίνεται και πιο ομαλή.

Το πρόγραμμα του καιρού δουλεύει μια χαρά αν ανοίξεις GPS και Wifi. Εμένα μου βρήκε το Ηράκλειο άμεσα.

Αυτή η έκδοση δεν έχει Google Services (GMS) τα οποία πρέπει να τα κατεβάσεις από την εφαρμογή Hot Apps.

Επανήλθε και το ROOT!

 

So far so good.....

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ. Μια χαρά φαίνεται και πιο ομαλή.

Το πρόγραμμα του καιρού δουλεύει μια χαρά αν ανοίξεις GPS και Wifi. Εμένα μου βρήκε το Ηράκλειο άμεσα.

Αυτή η έκδοση δεν έχει Google Services (GMS) τα οποία πρέπει να τα κατεβάσεις από την εφαρμογή Hot Apps.

Επανήλθε και το ROOT!

 

So far so good.....

το οτι δεν αντιστοιχει καμια εφαρμογη ?μπαινω στα φαρμακεια πχ και παταω να μου ανοιξει το χαρτη και αντι να ανοιξει την εφαρμογη google maps στο ανοιγει με τον browser

 

Οσο για το καιρο μου βρηκε athens οχι καλλιθεα

αν το κανεις root μετα πως γινετε unroot ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 5.1.8. Μέχρι τώρα φαίνεται οκ.

Νομίζω πιο responsive το τηλέφωνο. Θα επανέλθω

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 5.1.8. Μέχρι τώρα φαίνεται οκ.

Νομίζω πιο responsive το τηλέφωνο. Θα επανέλθω

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο με τις εφαρμογες που ανοιγει τον browser ?
Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν αντιστοιχει καμια εφαρμογη ?μπαινω στα φαρμακεια πχ και παταω να μου ανοιξει το χαρτη και αντι να ανοιξει την εφαρμογη google maps στο ανοιγει με τον browser

 

Οσο για το καιρο μου βρηκε athens οχι καλλιθεα

αν το κανεις root μετα πως γινετε unroot ?

Πλέον από το FB τα εξωτερικά links τα ανοίγει στον Firefox που έχω σαν browser ενώ πριν δεν το κανε. Δεν μου άνοιξε όμως Youtube video στο Youtube app.

Στον καιρό λογικά βρίσκει πόλεις, όχι περιοχές/προάστια.

Για unroot με επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων λογικά. Δεν βρήκα επιλογή για unroot.

Νομίζω στο Flyme 4.5.x.x ότι μπορούσες να το ξανακλείσεις το root. Θυμάμαι καλά;

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον από το FB τα εξωτερικά links τα ανοίγει στον Firefox που έχω σαν browser ενώ πριν δεν το κανε. Δεν μου άνοιξε όμως Youtube video στο Youtube app.

Στον καιρό λογικά βρίσκει πόλεις, όχι περιοχές/προάστια.

Για unroot με επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων λογικά. Δεν βρήκα επιλογή για unroot.

Νομίζω στο Flyme 4.5.x.x ότι μπορούσες να το ξανακλείσεις το root. Θυμάμαι καλά;

και να ηταν μονο αυτο .....

ουτε google maps θα σου ανοιξει θα στο ανοιξει μεσω browser και γενικα δεν αντιστιοιχει καμια εφαρμογη να ανοιγει με αλλη

καλα κρασια μια σωστη ενημερωση να δωσουν ειναι δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εστειλα στο fb γιαυτο το θεμα και με ειπαν οτι θα το προωθησουν στην flyme team. Τους εγραψα οτι πολλοι χρηστες μεσα απο το φορουμ εδω διαμαρτυροντε. Καντε και εσεις το ιδιο μπας και γινει τιποτα γρηγορα

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εστειλα στο fb γιαυτο το θεμα και με ειπαν οτι θα το προωθησουν στην flyme team. Τους εγραψα οτι πολλοι χρηστες μεσα απο το φορουμ εδω διαμαρτυροντε. Καντε και εσεις το ιδιο μπας και γινει τιποτα γρηγορα

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

που το στελνουμε ?πες μας να το κανουμε και μεις γιατι στο forum του flyme εχω κανει θεμα αλλα τουμπεκι ολοι
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά... Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω φωτογραφία αυτό που μου δείχνει η οθόνη? Στο Samsung που είχα πριν γινότανε.. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά... Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω φωτογραφία αυτό που μου δείχνει η οθόνη? Στο Samsung που είχα πριν γινότανε.. Ευχαριστώ.
screenshot εννοεις ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά... Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω φωτογραφία αυτό που μου δείχνει η οθόνη? Στο Samsung που είχα πριν γινότανε.. Ευχαριστώ.

Vol up+power

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εστειλα στο fb γιαυτο το θεμα και με ειπαν οτι θα το προωθησουν στην flyme team. Τους εγραψα οτι πολλοι χρηστες μεσα απο το φορουμ εδω διαμαρτυροντε. Καντε και εσεις το ιδιο μπας και γινει τιποτα γρηγορα

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Βρες την meizu στο fb και απλα στειλτους μηνυμα και απαντανε σε κανα 24ωρο

που το στελνουμε ?πες μας να το κανουμε και μεις γιατι στο forum του flyme εχω κανει θεμα αλλα τουμπεκι ολοι

 

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρες την meizu στο fb και απλα στειλτους μηνυμα και απαντανε σε κανα 24ωρο

 

 

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

τους ειχα στειλει πριν τρεις μερες και μου ειπαν να μιλησω με το σερβις τους και στο σερβις μου ειπαν οτι δε γνωριζουν κατι και οτι αυτοι εχουν μεχρι την 5.1.5.0G εκδοση

δλδ συννενοηση κολοκυθια

Link to comment
Share on other sites

Για screenshot υπάρχει και στην επάνω μπάρα κουμπί, αυτό με το ψαλίδι. Το ενεργοποιείς από το toggles management στις ρυθμίσεις/ Στήλη ειδοποιήσεων και κατάστ...και όταν θέλεις screenshot κατεβάζεις την μπάρα και το πατάς , ανεβαίνει αυτόματα η μπάρα γυρνώντας στην οθόνη που ήσουν και τραβάει screenshot.

 

From m2 note with Tapatalk

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την έκδοση 5.1.6.0G και είμαι ρουτ.

Επειδή δεν το γνωρίζω. Υπάρχει δυνατότητα για custom recovery και καμιά rom μετά;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η 5.1.8 , έδωσε καλύτερη ταχύτητα και αυτονομία μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η 5.1.8 , έδωσε καλύτερη ταχύτητα και αυτονομία μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

νομιζω και γω οτι οντως ετσι ειναι
Link to comment
Share on other sites

και να ηταν μονο αυτο .....

ουτε google maps θα σου ανοιξει θα στο ανοιξει μεσω browser και γενικα δεν αντιστιοιχει καμια εφαρμογη να ανοιγει με αλλη

καλα κρασια μια σωστη ενημερωση να δωσουν ειναι δυσκολο

 

Εχω το κινητο 1 χρονο, αγορασμενο απο amazon.it, international εκδοση τωρα ειμαι με την τελευταία ενημερωση 5.1.8.0G και δεν εχω κανενα απο τα bug που αναφερετε!!! Μου κανει εντυπωση γιατι δεν θυμαμαι να ειχα ουτε στην προηγουμενη εκδοση... Ολα δουλευουν ρολοι, ειδικα με τις 2 τελευταιες ενημερωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις εφαρμογες το εχεις τσεκαρει ?

οταν του κανω clear data γιατι οτι εχω μεσα απο φακελους δικους μου δε τους διαγραφει ?

πως γινετε το factory reset ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...