Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση σε 5.1.6.0G από μόνο του , κατέβασα το update και το έτρεξα δίχως clear data (δεν ξαναστήνω τηλέφωνο , κουράστηκα τόσα χρόνια με τόσες συσκευές) και όλα φαίνονται εντάξει .

Το έχω αγορασμένο από Ελλάδα με την International .

Το αναφέρω ώστε να ξέρουν οι κάτοχοι αγορασμένων από την Ελλάδα συσκευών , πως θα τους έρθει κάποια στιγμή η αναβάθμιση .

Είσαι με ρουτ; Και αν ναι το έκανες από πάνω;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με επιβεβαιώνουν λοιπόν και οι προλαλησαντες ότι ή συγκεκριμένη τουλάχιστον έκδοση του flyme είναι σαβουρα! Τη δέχομαι την ύπαρξη bugs σε όλες τις εκδόσεις, σε όλες τις πλατφόρμες, σε όλα τα λειτουργικά αλλά όχι σε τόσο core λειτουργίες τους. Απαράδεκτο...!

Και εσύ έχεις 5.1.6,σωστά ;

 

Δεν παλεύεται η κατάσταση με τα bugs. Μου φαίνεται θα πάω σε 5.1.5.

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ έχεις 5.1.6,σωστά ;

 

Δεν παλεύεται η κατάσταση με τα bugs. Μου φαίνεται θα πάω σε 5.1.5.

 

Σωστά. Κατεβασμένη από άλλο site βέβαια γιατί από ο επίσημο πατώντας download με πέταγε το forum. Τώρα όμως που κατεβαίνει κανονικά θα τη ξαναπεράσω

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση σε 5.1.6.0G από μόνο του , κατέβασα το update και το έτρεξα δίχως clear data (δεν ξαναστήνω τηλέφωνο , κουράστηκα τόσα χρόνια με τόσες συσκευές) και όλα φαίνονται εντάξει .

Το έχω αγορασμένο από Ελλάδα με την International .

Το αναφέρω ώστε να ξέρουν οι κάτοχοι αγορασμένων από την Ελλάδα συσκευών , πως θα τους έρθει κάποια στιγμή η αναβάθμιση .

 

Και εμένα μου έβγαλε μήνυμα, αλλά φοβήθηκα να την κατεβάσω.

Η κάμερα πως λειτουργεί? Έχουν αναφερθεί προβλήματα με την εστίαση κυρίως.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα, που δεν ξέρω αν σχετίζεται με τη νέα ρομ: όταν κάνω εκκαθάριση δεδομένων της κάρτας SD, κάνει την διαδικασία, αλλά τελικά παραμένει όπως ήταν.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο apn έγραψα myq και το πήρε αυτόματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα για να επιλέξεις.

 

Μα αυτό είναι το πρόβλημα, δεν ανοίγουν τα ρημάδια!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου είχε βγάλει μήνυμα για ΟΤΑ update την 5.1.6 G

Αγνόησα το μήνυμα και σήμερα μου ξαναπέταξε μήνυμα για την 4.5.4.2Ι.

Ότι να ναι.

 

Υπάρχουν τα link για τις global 5.1.6 και 5.1.5 global να βρίσκονται?

Kαι της αρχικής και της πολύ καλής για τα μέτρα μου 4.5.4 international

Tα zip για χειροκίνητο πέρασμα εννοώ.

 

Eπίσης, ποια τα βασικά bugs τις 5.1.5 G?

Από ότι κατάλαβα ήταν η καλύτερη για τη φωτογραφική...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου είχε βγάλει μήνυμα για ΟΤΑ update την 5.1.6 G

Αγνόησα το μήνυμα και σήμερα μου ξαναπέταξε μήνυμα για την 4.5.4.2Ι.

Ότι να ναι.

 

Υπάρχουν τα link για τις global 5.1.6 και 5.1.5 global να βρίσκονται?

Kαι της αρχικής και της πολύ καλής για τα μέτρα μου 4.5.4 international

Tα zip για χειροκίνητο πέρασμα εννοώ.

 

Eπίσης, ποια τα βασικά bugs τις 5.1.5 G?

Από ότι κατάλαβα ήταν η καλύτερη για τη φωτογραφική...

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1

Όντως το καλύτερο firmware για την κάμερα είναι το αμέσως προηγούμενο από το τρέχον. Από bugs, όρεξη να εχεις να ανακαλύπτεις. Σε κάθε έκδοση....

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1

Όντως το καλύτερο firmware για την κάμερα είναι το αμέσως προηγούμενο από το τρέχον. Από bugs, όρεξη να εχεις να ανακαλύπτεις. Σε κάθε έκδοση....

 

της αρχικής που φοράει το τηλ δεν υπάρχει εκεί.

Φοβάμαι να κάνω την αναβάθμιση

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

της αρχικής που φοράει το τηλ δεν υπάρχει εκεί.

Φοβάμαι να κάνω την αναβάθμιση

 

Κοίτα, σε πολλούς δεν έχει εμφανίσει καν bugs. Εγώ προφανώς είμαι από τους άτυχους. Παρόλα αυτά θα έλεγα να τη κανείς την αναβάθμιση (πάντα με wipe data!) καθότι ή flyme 5 έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Μπορείς βέβαια, εφόσον δεν έχεις κάποιο θέμα με την έκδοση που τρέχεις, να περιμένεις για κάποιο πιο stable release...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται wipe data.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα διαφωνίσω γιατί έχω και προηγούμενη εμπειρία με κινητό motorola. Περναω την αναβάθμιση και ή μπαταρία έπεφτε σα τρελή. Κάνω wipe data & clear cache και ή μπαταρηταν καλύτερη και από πριν.... Έτσι κι αλλιώς κακό δε κανει

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δεν μπορω. ΕΙμαι να σκασω. Εβαλα την 5.1.5 την επισημη κινεζικη (μιας και το πηρα απο κινα) και τωρα δεν μου ερχονται ειδοποιησεις οταν εχω κλειδωμενη την οθονη!

Ειναι καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει;

Δεν απενεργοποιησα καμια εφαρμογη να μην στελνει ειδοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σήμερα. Ήθελα να δω από πρώτο χέρι τα bugs που έχει.

Τελικά όλα κομπλε. Δεν έχω παρατηρήσει κανενα κόλλημα και όλα δουλεύουν ρολόι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε OTA η αμαβαθμιση για 5.1.0.6G, πριν εοχα 4.5.2i.Το κινητο ειναι απο κινα αλλα ειχε ερθει με την i εγκατεστημενη, δεν ημουν σιγουρος αν εχω κινεζικο id η οχι αλλα καλου κακου ετρεξα και το script.

 

Ολα καλα με την καινουρια εκτος του root.Δεν παρατηρησα καποιο προβλημα ακομα.Πολυ πιο γρηγορη η συσκευη, φοβερη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα η 5.1.5.0Α οτα αγορασμενο απο κινα με την U. Σαν πρωτη εικονα με φαινεται λιγο πιο γρηγορο και τωρα που πλητρολογω τα ακριανα πατιουντε πιο ευκολα

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την ελλειψη του menu button δεν υπαρχει προβλημα σε καποιες εφαρμογες?Πως γινεται?Βιντεο 4Κ τα παιζει ανετα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Διάβασα ότι έρχεται στα τηλέφωνα από ελλαδα 5.1.0.6 g μόνη της για αναβάθμιση . Exω την 5.1.5.0g . Δεν έχω κάνει login ,στο fly λογαριασμό μου γιατί δεν μπαίνει . Πρέπει να το κάνω για να έρθει ;;;;;;;;

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Διάβασα ότι έρχεται στα τηλέφωνα από ελλαδα 5.1.0.6 g μόνη της για αναβάθμιση . Exω την 5.1.5.0g . Δεν έχω κάνει login ,στο fly λογαριασμό μου γιατί δεν μπαίνει . Πρέπει να το κάνω για να έρθει ;;;;;;;;

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και να μη σου έρθει ειδοποίηση μπορείς να τη κάνεις και μόνος σου την αναβάθμιση. Μπαινεις στο site του flymeos (post #2298 το link), το κατεβάζεις, το περνάς "χύμα" στη μνήμη του κινητού (δηλαδή όχι σε κάποιο φάκελό) και με την προεγκατεστημένη εφαρμογή "έγγραφο" βρίσκεις το αρχείο της αναβάθμισης, πατας πάνω και ξεκινά ή αναβάθμιση.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τηλ από Ελλάδα.

Έβαλα μόνος μου την 5.1.5 με update.zip και ταυτόχρονα clear data.

Κανένα πρόβλημα με τα δίκτυα και την σύνδεση στο internet της wind. Έγινε συγχρονισμός πολύ γρήγορα με τον gmail λογ/μο μου και οι επαφές φορτώθηκαν κανονικά.

Δείχνει να δουλεύει μια χαρά. Οι ειδοποιήσεις για μηνύματα και αναπάντητες κανονικά στην lock screen.

Ποιότητα αρχείων φωτογραφιών μια από τα ίδια χάλια. Μόνο μια φορά κόλλησε η εφαρμογή της κάμερας χωρίς εικονίδια ελέγχου.

Nα δούμε τι bug θα βγάλει.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

εχω το flyme 4.5.4.1i οταν παω για κανω αναβαθμιση για 5.1.6.0G μου βγαζε firmware corrupt

μπορειτε να με βοηθησει καποιος με αυτο το προβλημα θελω να δω το νεο flyme και δεν μπορω

 

το εχω δοκιμασει και απο τον υπολογιστη αλλα βγαζει το ιδιο πραγμα

 

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος και φτιαχτει το προβλημα θα ειμαι ευγνωμων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και να μη σου έρθει ειδοποίηση μπορείς να τη κάνεις και μόνος σου την αναβάθμιση. Μπαινεις στο site του flymeos (post #2298 το link), το κατεβάζεις, το περνάς "χύμα" στη μνήμη του κινητού (δηλαδή όχι σε κάποιο φάκελό) και με την προεγκατεστημένη εφαρμογή "έγγραφο" βρίσκεις το αρχείο της αναβάθμισης, πατας πάνω και ξεκινά ή αναβάθμιση.

Την πέρασα τελικά μόνος μου . Όλα οκ . Κανά 2 ώρες που δουλεύω το τηλ δεν έχω δει κάτι . Αν δω θα το ποσταρω

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...