Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η ιδέα μου ή όταν επιλέγω τα data σε 4G , η μπαταρία πέφτει με ρυθμό κατακόρυφης πτώσης?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνα stable update περιμένουμε ή θα μείνουμε με αυτή τη σαβούρα...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει? Καλύτερο από ποτέ.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερο από ποτέ;;!! Από που και ως που;! Οπότε θέλει κάνει auto focus η κάμερα, οπότε θέλει λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα, οπότε θέλει λειτουργεί ο proximity sensor κ.α.! Και όλες τις ενημερώσεις τις έκανα με wipe data και μάλιστα στη τελευταία ενημέρωση με ρώτησε αν ήθελα να κάνω wipe data, επέλεξα "ναι" και δεν έκανε ΤΊΠΟΤΑ!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη απο ποτε,θα συμφωνησω.Απο την στιγμη που βρηκαμε λυση με το ρουτ δεν υπαρχει κατι που να μην μου αρεσε σε αυτη τη ρομ...το αντιθετο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα την 5.1.6.0 g την έχει περάσει κανείς ;;;;;Αξιζει να την βάλω ; Έχω τώρα την 5.1.5.0 g

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη απο ποτε,θα συμφωνησω.Απο την στιγμη που βρηκαμε λυση με το ρουτ δεν υπαρχει κατι που να μην μου αρεσε σε αυτη τη ρομ...το αντιθετο.

 

Πως γίνεται ρε παιδιά να τα αντιμετωπίζω μόνο εγώ αυτα τα προβλήματα...;! Τι γίνεται; Τι μπορώ να κάνω;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταιει,εγω το αγορασα απο Ελλαδα.

Εβαλα την τελευταια φλαϊμι πανω απο την 4.5.4.2Ι,δλδ οχι καθαρη εγκατασταση με ουαϊπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα την 5.1.6.0 g την έχει περάσει κανείς ;;;;;Αξιζει να την βάλω ; Έχω τώρα την 5.1.5.0 g

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 5.1.6.0 G ειναι τελεια προς το παρον αλλα δεν δοκιμασα την 5.1.5.0 για να συγκρινω.

Σε σχεση με την 4.5.4.2Ι που επισης μου αρεσε ειναι βελτιωμενη και νομιζω...αν δεν ειναι ιδεα μου,οτι ειναι λιγο ταχυτερη και πιο ομαλη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα με την flylme 5.1.6

Ενω κανω κλικ σε ενα λινκ πχ που εχει προορισμο το Aliexpress και ενω εχω την εφαρμογη εγκατεστημενη, δεν μου το ανοιγει στην εφαρμογη αλλά στον browser που εχω ορισει απο το εφαρμογες-> προεπιλεγμενες. Εκει ομως δεν εχει να ορισω τα λινκς απο Aliexpress να ανοιγουν στην εφαρμογη.

Το ιδιο και οταν εχω λινκ απο google docs + google sheets. Ενω εχω τις εφαρμογες εγκατεστημενες, συνεχιζουν να ανοιγουν στον browser.

Καμια λύση ; Εχει κανεις παρομοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα με την flylme 5.1.6

Ενω κανω κλικ σε ενα λινκ πχ που εχει προορισμο το Aliexpress και ενω εχω την εφαρμογη εγκατεστημενη, δεν μου το ανοιγει στην εφαρμογη αλλά στον browser που εχω ορισει απο το εφαρμογες-> προεπιλεγμενες. Εκει ομως δεν εχει να ορισω τα λινκς απο Aliexpress να ανοιγουν στην εφαρμογη.

Το ιδιο και οταν εχω λινκ απο google docs + google sheets. Ενω εχω τις εφαρμογες εγκατεστημενες, συνεχιζουν να ανοιγουν στον browser.

Καμια λύση ; Εχει κανεις παρομοιο προβλημα.

 

Εχω το ιδιο προβλημα αλλα με video του youtube. Δηλαδη ειμαι σε ενα site το οποιο εχει ενα youtube video, παταω πανω στον τιτλο του video για να με μεταφερει στην εφαρμογη (που εχω ορισει να κανει) αλλα αντι αυτου με πεταει στο mobile site του youtube...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα αλλα με video του youtube. Δηλαδη ειμαι σε ενα site το οποιο εχει ενα youtube video, παταω πανω στον τιτλο του video για να με μεταφερει στην εφαρμογη (που εχω ορισει να κανει) αλλα αντι αυτου με πεταει στο mobile site του youtube...!

Ναι εννοείται και ούτε αυτό δεν το κάνει. Δεν συσχετιζει κανένα λινκ με εφαρμογή εκτός των βασικών.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το επιβεβαιώνω κι εγώ.

Για παράδειγμα υπάρχουν εφαρμογές που σου υποδεικνύουν μια τοποθεσία και αν πατήσεις να σου δείξει οδηγίες κατεύθυνσης κτλ. δεν ανοίγει το Google Maps, αλλά το φορτώνει μέσα στον Browser.

 

Και φυσικά συμβαίνει σε οτιδήποτε αντίστοιχο, όπως αυτά που αναφέρατε κι εσείς παραπάνω. Παλιότερα δεν ίσχυε αυτό και δεν το είχα προσέξει νωρίτερα για να καταλάβω αν φταίει η τελευταία ROM ή κάτι άλλο. Κοίταξα στα γρήγορα και τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα πώς θα μπορούσαμε να το διορθώσουμε από μόνοι μας και να το επαναφέρουμε όπως ήταν πριν.

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο. Πχ video που το έχω δώσει στο bsplayer εξακολουθεί και ανοίγει με το flyme player. Πρέπει να το ξανα κάνω κάθε φορά από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με επιβεβαιώνουν λοιπόν και οι προλαλησαντες ότι ή συγκεκριμένη τουλάχιστον έκδοση του flyme είναι σαβουρα! Τη δέχομαι την ύπαρξη bugs σε όλες τις εκδόσεις, σε όλες τις πλατφόρμες, σε όλα τα λειτουργικά αλλά όχι σε τόσο core λειτουργίες τους. Απαράδεκτο...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Σήμερα μου ήρθε το update σε 5.1.6.0G

Τώρα έχω κάνει ρουτ με το flyme account.

Αν κάνω το update θα πρέπει να το βγάλω το ρουτ ή μένει και μετά;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση σε 5.1.6.0G δεν δουλεύουν τα δεδομένα της κάρτας Q. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Και δεν μού βγάζει όλες τις επαφές. Τι να κάνω? Edited by BILL1756
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση σε 5.1.6.0G δεν δουλεύουν τα δεδομένα της κάρτας Q. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Και δεν μού βγάζει όλες τις επαφές. Τι να κάνω?

 

Δεν έχεις ορίσει apn.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση σε 5.1.6.0G δεν δουλεύουν τα δεδομένα της κάρτας Q. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Και δεν μού βγάζει όλες τις επαφές. Τι να κάνω?

Ενεργοποιησες την περιαγωγη δεδομενων ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση σε 5.1.6.0G από μόνο του , κατέβασα το update και το έτρεξα δίχως clear data (δεν ξαναστήνω τηλέφωνο , κουράστηκα τόσα χρόνια με τόσες συσκευές) και όλα φαίνονται εντάξει .

Το έχω αγορασμένο από Ελλάδα με την International .

Το αναφέρω ώστε να ξέρουν οι κάτοχοι αγορασμένων από την Ελλάδα συσκευών , πως θα τους έρθει κάποια στιγμή η αναβάθμιση .

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα. Μόνο τις επαφές δεν μου βγάζει όλες

 

Για πες πως το βρήκες, γιατί εγώ σε Wind ετσι απλά μια μέρα δε δέχεται τη ρυθμιση για επιλογή δικτύου για internet.

Η επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων είναι γκριζαρισμένη και δεν επιλέγεται!

Χρησιμοποιώ δύο κάρτες SIM.

 

Καμιά ιδέα?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Στο apn έγραψα myq και το πήρε αυτόματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πες πως το βρήκες, γιατί εγώ σε Wind ετσι απλά μια μέρα δε δέχεται τη ρυθμιση για επιλογή δικτύου για internet.

Η επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων είναι γκριζαρισμένη και δεν επιλέγεται!

Χρησιμοποιώ δύο κάρτες SIM.

 

Καμιά ιδέα?

 

Πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα για να επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...