Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασες να τις αλλαξεις θεση?

 

ναι και τίποτα .αν βάλω μονες σε οποια θήρα και να τις βάλω θα δόση κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πληρωμένη μεταφορά για να σου ερθει σε 3-4 μέρες πάει πολύ.??..βαριεμαι και μονο που το σκέφτομαι να μπω στο τρυπακι να περιμένω 1 μηνα.....

 

 

πάει πολύ στα 20 και πάνω μονο τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο 2 μήνες κάτοχος να γράψω λίγες εντυπώσεις:

- Κατ'αρχήν θήκη σιλικόνης με ζελατίνα οθόνης, επειδή βαριομουν να περιμένω 1 μήνα, πήγα και πήρα απο Public και όλα μια χαρά

- Η μπαταρία του, ναι μεν αντέχει αλλά δεν ξετρελαίνομαι κιόλας. Χωρίς πολύ χρήση, (data μόνο ανοικτά ολη μερα και ελάχιστο σερφάρισμα) βγάζει 1,5 ημέρα. Εντάξει καλό ειναι, απλά εγώ το περίμενα να πιάνει τις 2 ημέρες.

- Αυτό που είναι παρα πολύ βολικό, και για εμένα πολύ σημαντικό λόγο δουλειάς, ειναι το ότι και οι δύο κάρτες ειναι full active, και εναλλάσω τα data απο την μία στην άλλη παενύκολα!

- Μου έχει πέσει και εμένα 2-3 φορές με την θήκη σιλικόνης, και μάλιστα την μία φορά ειπα ότι διαλύθηκε! Τίποτα, αντεξε χωρίς το παραμικρο σημάδι ή πρόβλημα.

- GPS φοβερό!! Δεν έχω ξαναδεί κινέζικο να πιάνει τόσο γρήγορα και μέσα απο τοίχους σήμα!

- Το flyme, νομίζω ότι έχει φτάσει οριακά με τα νεύρα μου! Εάν δεν κάνουν κάτι άμεσα, τότε έχει φύγει για Nova Launcher

- ΥΠάρχει καποια εφαρμογή του καιρού που να μπορεί να παιξει με το flyme? ΓΙα κάποιο λόγο δεν λειτουργούν στην οθόνη, ενώ γίνονται κανονικά τα setup.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες κάτοχος να γράψω λίγες εντυπώσεις:

- Κατ'αρχήν θήκη σιλικόνης με ζελατίνα οθόνης, επειδή βαριομουν να περιμένω 1 μήνα, πήγα και πήρα απο Public και όλα μια χαρά

- Η μπαταρία του, ναι μεν αντέχει αλλά δεν ξετρελαίνομαι κιόλας. Χωρίς πολύ χρήση, (data μόνο ανοικτά ολη μερα και ελάχιστο σερφάρισμα) βγάζει 1,5 ημέρα. Εντάξει καλό ειναι, απλά εγώ το περίμενα να πιάνει τις 2 ημέρες.

- Αυτό που είναι παρα πολύ βολικό, και για εμένα πολύ σημαντικό λόγο δουλειάς, ειναι το ότι και οι δύο κάρτες ειναι full active, και εναλλάσω τα data απο την μία στην άλλη παενύκολα!

- Μου έχει πέσει και εμένα 2-3 φορές με την θήκη σιλικόνης, και μάλιστα την μία φορά ειπα ότι διαλύθηκε! Τίποτα, αντεξε χωρίς το παραμικρο σημάδι ή πρόβλημα.

- GPS φοβερό!! Δεν έχω ξαναδεί κινέζικο να πιάνει τόσο γρήγορα και μέσα απο τοίχους σήμα!

- Το flyme, νομίζω ότι έχει φτάσει οριακά με τα νεύρα μου! Εάν δεν κάνουν κάτι άμεσα, τότε έχει φύγει για Nova Launcher

- ΥΠάρχει καποια εφαρμογή του καιρού που να μπορεί να παιξει με το flyme? ΓΙα κάποιο λόγο δεν λειτουργούν στην οθόνη, ενώ γίνονται κανονικά τα setup.

Εγώ το flyme το έχω σχεδόν αγαπήσει...

Για τον καιρό ήθελα να βάλω το καιρός xl αλλά δεν έπαιζε στην οθόνη όπως λες κ έβαλα το weather & clock widget και παίζει μια χαρά. Ή μπαταρία του για μένα είναι απλα φοβερή για την κατηγορία του, το φορτιζω και εγώ καθε 1,5-2 μέρες (μόνο wifi, όχι data) με SOT 5,5-6 ώρες! Τι να πει και το k3 note που είχα που με την ιδια χρηση με το ζόρι έβγαζε 4 ώρες οθόνη ή το redmi note 2 που περιμένω για την σύζηγό και τα μισά ποστ που διαβάζω στο νήμα του είναι για την μπαταρία;

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες κάτοχος να γράψω λίγες εντυπώσεις:

- Κατ'αρχήν θήκη σιλικόνης με ζελατίνα οθόνης, επειδή βαριομουν να περιμένω 1 μήνα, πήγα και πήρα απο Public και όλα μια χαρά

- Η μπαταρία του, ναι μεν αντέχει αλλά δεν ξετρελαίνομαι κιόλας. Χωρίς πολύ χρήση, (data μόνο ανοικτά ολη μερα και ελάχιστο σερφάρισμα) βγάζει 1,5 ημέρα. Εντάξει καλό ειναι, απλά εγώ το περίμενα να πιάνει τις 2 ημέρες.

- Αυτό που είναι παρα πολύ βολικό, και για εμένα πολύ σημαντικό λόγο δουλειάς, ειναι το ότι και οι δύο κάρτες ειναι full active, και εναλλάσω τα data απο την μία στην άλλη παενύκολα!

- Μου έχει πέσει και εμένα 2-3 φορές με την θήκη σιλικόνης, και μάλιστα την μία φορά ειπα ότι διαλύθηκε! Τίποτα, αντεξε χωρίς το παραμικρο σημάδι ή πρόβλημα.

- GPS φοβερό!! Δεν έχω ξαναδεί κινέζικο να πιάνει τόσο γρήγορα και μέσα απο τοίχους σήμα!

- Το flyme, νομίζω ότι έχει φτάσει οριακά με τα νεύρα μου! Εάν δεν κάνουν κάτι άμεσα, τότε έχει φύγει για Nova Launcher

- ΥΠάρχει καποια εφαρμογή του καιρού που να μπορεί να παιξει με το flyme? ΓΙα κάποιο λόγο δεν λειτουργούν στην οθόνη, ενώ γίνονται κανονικά τα setup.

 

Μπορείς να βάλεις το yahoo weather.

Όλα αυτά που έγραψες είναι σωστά. Εγώ θα προσθέσω ότι αρκετές φορές αργεί να φορτώσει την λίστα επαφών.

Πιστεύω να λύσουν ένα μεγάλο μέρος με το καινούργιο update.

Link to comment
Share on other sites

Και το widget του weather+ δεν ανανεωνεται. Η εφαρμογη απο πισω αναεωνεται κανονικα.
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον καιρό,χρειαζονται διάφορες ρυθμίσεις στα settings του καιρού και μάλλον και στα permissions apo το security.

 

Όσον αφορά την μπαταρία αν και δεν το έχω το κινητό αλλά 5.5 ώρες τουλάχιστον με 1.5 μέρα standby νομίζω είναι εξαιρετικά..

Link to comment
Share on other sites

για σας είμα κατόχους του κινητού εδώ και μια "δομαδα" μόλις εχτές έβαλα δυο κάρτες που οποια είναι μονο για internet αλλα δεν μου δίνη σε καμια δεδομένα γιατί ξέρεις κανεις ?? αν την βάλω μονες η κάθε μια μονίτης και σε οποια από τις δυο θύρες έχω κανονικά μονο αν είναι και η δυο δεν έχω

 

βρε παίδες den μου έχει απάντηση κανεις σε σας με δυο κάρτες έχετε κανονικά τα δεδομένα τις κάρτας η απλά δεν το έχει δοκιμάσει κανένας ?

Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες den μου έχει απάντηση κανεις σε σας με δυο κάρτες έχετε κανονικά τα δεδομένα τις κάρτας η απλά δεν το έχει δοκιμάσει κανένας ?

 

Εγώ με δύο SIM κανονικά. Πήγαινε στις ρυθμίσεις για τις SIM ενεργοποίησε το διακόπτη από κει για τα δεδομένα και δες ποια κάρτα έχει προεπιλεγμένη γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με δύο SIM κανονικά. Πήγαινε στις ρυθμίσεις για τις SIM ενεργοποίησε το διακόπτη από κει για τα δεδομένα και δες ποια κάρτα έχει προεπιλεγμένη γι αυτό.

 

το λάθος ήτανε δικό μου έπρεπε να κλείσω το τηλ όχι να το βάζο σε λειτουργία πτήσης και μετά να το ανοίγω όλα ok

Link to comment
Share on other sites

στα μεσα Απριλη θα δωθει η επισημη flyme 5 για το τηλεφωνο μας

για οποιον ειναι ανυπομονος και θελει να πειραματιστει ναι οντως βγηκε η beta flyme 5

οδηγιες εγκαταστασης της beta υπαρχουν εδω

Link to comment
Share on other sites

στα μεσα Απριλη θα δωθει η επισημη flyme 5 για το τηλεφωνο μας

για οποιον ειναι ανυπομονος και θελει να πειραματιστει ναι οντως βγηκε η beta flyme 5

οδηγιες εγκαταστασης της beta υπαρχουν εδω

 

Η επίσημη beta είναι στο Link από κάτω κι όχι αυτή που δίνεις για την οποία πρέπει να εγκταστήσεις και third party λογισμικό (flashfire) που μπορεί να έχει "παρενέργειες" ....

https://meizufans.eu/forum/topic/4354/flyme-os-5-6-2-1-test-firmware-m2-note

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη beta είναι στο Link από κάτω κι όχι αυτή που δίνεις για την οποία πρέπει να εγκταστήσεις και third party λογισμικό (flashfire) που μπορεί να έχει "παρενέργειες" ....

https://meizufans.eu/forum/topic/4354/flyme-os-5-6-2-1-test-firmware-m2-note

η οποία δεν είναι global άρα και χωρίς Ελληνικά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη beta είναι στο Link από κάτω κι όχι αυτή που δίνεις για την οποία πρέπει να εγκταστήσεις και third party λογισμικό (flashfire) που μπορεί να έχει "παρενέργειες" ....

https://meizufans.eu/forum/topic/4354/flyme-os-5-6-2-1-test-firmware-m2-note

 

την ωρα που ποσταρα αυτες τις γραμμες δεν ειχε ανακοινωθει ακομη η επισημη στο meizufans

τεσπα αυτη οντως ειναι η επισημη beta

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για θήκη σιλικόνης το public έφερε μια της Nillkin που φαίνεται πολύ καλή.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-meizu-m2-note-nillkin-cover-silicone-diafanes/prod7940036pp/

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για θήκη σιλικόνης το public έφερε μια της Nillkin που φαίνεται πολύ καλή.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-meizu-m2-note-nillkin-cover-silicone-diafanes/prod7940036pp/

 

Με double prise από ebay φυσικά....Για τους βιαστικους όμως είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κάνεις τη beta (A) πάνω από την υπάρχουσα (I) ; Εντυπώσεις;

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα στο makeitwork.gr οι οποίοι αναλαμβάνουν Σερβις κινεζικών brands οτι στα ανταλλακτικά που προμηθεύονται απο Κίνα γενικά και ειδικα στις οθόνες δεν γίνονται αρκετοί έλεγχοι με αποτέλεσμα τα περισσότερα ανταλλακτικα να βγαίνουν ελλατωματικα...Ισχυει αυτό? Γιατί έχω βρει την οθόνη που θέλω να αγορασω απο το vifocal λέει οτι είναι original αλλά τώρα αυτό που διάβασα μου έκανε την ψυχή μου περιβόλι...Ξέρετε τίποτα γι αυτό?Μου έχει ραγίσει το τζαμακι εξω απο την οθόνη (digitizer)αλλά αναγκαστικά πρεπει να αλλάξω και την οθόνη...Αυτή είναι ή οθόνη

 

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-replacement-for-meizu-m2-note-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει κατι οικονομικο σε tempered glass? μονο στο ebay βρηκα χαμηλες τιμες αλλα δεν μου αφηνει η καρτα να κανω παραγγελια..καποιο αλλο σαιτ καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει κατι οικονομικο σε tempered glass? μονο στο ebay βρηκα χαμηλες τιμες αλλα δεν μου αφηνει η καρτα να κανω παραγγελια..καποιο αλλο σαιτ καμια προταση?

Κάνε αγορά από vickmall κάποιο της nillkin που είναι και κορυφαία

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αγορά από vickmall κάποιο της nillkin που είναι και κορυφαία

 

Eχει 10δολλαρια το ενα εκει κολλαω...πολλα λεφτα!ρωταω μηπως εχει δοκιμασει καποιος κατι φθηνο και του βγηκε καλο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή σήμερα αύριο θέλω να παραγγειλω την παραπανω οθόνη σας παρακαλώ πολύ πείτε μου αν υπάρχει πιθανότητα να βγει προβληματική ή οθόνη...Γαμω την κινα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή σήμερα αύριο θέλω να παραγγειλω την παραπανω οθόνη σας παρακαλώ πολύ πείτε μου αν υπάρχει πιθανότητα να βγει προβληματική ή οθόνη...Γαμω την κινα...

αν έχεις αμφιβολίες, μην το πάρεις, τόσο απλά!

Δεν χρειάζεται να βρίζεις.

Εγώ το έχω περίπου 4 μήνες και μια χαρά όλα. Η ποιότητα του δεν είναι "κινεζική" σε καμία περίπτωση και η meizu είναι προσεχτική σε αυτόν τον τομέα. Υπάρχουν και κινέζικα με το τσουβάλι, το m2 note δεν είναι απ αυτά.

Η οθόνη που φοράει (sharp igzo) είναι από τις καλύτερες με άνω του ικανοποιητικου, για μένα, ορατότητα σε ήλιο και ποιότητα χρωμάτων.

 

Edit: νόμιζα ότι έλεγες για την συσκευή.

Για την οθόνη θα σου έλεγα απ όπου και να την αγοράσεις, να την πάρεις μέσω PayPal για να μην χάσεις τα χρήματά σου σε μια στραβή

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις αμφιβολίες, μην το πάρεις, τόσο απλά!

Δεν χρειάζεται να βρίζεις.

Εγώ το έχω περίπου 4 μήνες και μια χαρά όλα. Η ποιότητα του δεν είναι "κινεζική" σε καμία περίπτωση και η meizu είναι προσεχτική σε αυτόν τον τομέα. Υπάρχουν και κινέζικα με το τσουβάλι, το m2 note δεν είναι απ αυτά.

Η οθόνη που φοράει (sharp igzo) είναι από τις καλύτερες με άνω του ικανοποιητικου, για μένα, ορατότητα σε ήλιο και ποιότητα χρωμάτων.

 

Edit: νόμιζα ότι έλεγες για την συσκευή.

Για την οθόνη θα σου έλεγα απ όπου και να την αγοράσεις, να την πάρεις μέσω PayPal για να μην χάσεις τα χρήματά σου σε μια στραβή

 

Σύμφωνο φίλε μου παραγγελία με PayPal και συγνώμη για το βρισιδι...Ουτε εγώ έχω κανένα μα κανένα παράπονο απο την συσκευή προς θεού...Απλα μου έπεσε 2η φορά με την γνήσια θήκη σιλικόνης της μειζου φορεμενη πανω του και έτσι απλα ράγισε το digitizer..ανεπίτρεπτο απλα..Θα έπρεπε να έχουν φροντίσει το τηλέφωνο να εφοδιάζεται με gorilla glass για να αποφεύγονται τέτοια συμβάντα, γιατί ΑΠΛΑ το gorilla glass δεν ραγίζει με την παραμικρή πτώση...Αμα διαφωνίες κάπου συμπλήρωσε με!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...