Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά.....το κινητό απο όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα....έχει 1002 προβλήματα!!! Απορώ πως ακόμα πουλάει το συγκεκριμένο κινητό!!!

Όταν μια εταιρία σου δίνει ένα κινητό με εξαιρετική Full HD οθόνη, οκταπύρηνο, 2 GB RAM , 16 GB Rom και καλή μπαταρία στα 180 ευρώ, ακόμα και να έχει κάποια θεματάκια (που δεν έχει) τα παραβλέπεις.

Αλλιώς υπάρχουν άλλες προτάσεις στην αγορά σε αυτή τη τιμή χωρίς θεματάκια, αρκετά πεστοκομμένες όμως σε πολλούς τομείς. Όπως για παράδειγμα το galaxy j5 που δεν έχει ούτε καν πυξίδα και notification led.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν μια εταιρία σου δίνει ένα κινητό με εξαιρετική Full HD οθόνη, οκταπύρηνο, 2 GB RAM , 16 GB Rom και καλή μπαταρία στα 180 ευρώ, ακόμα και να έχει κάποια θεματάκια (που δεν έχει) τα παραβλέπεις.

Αλλιώς υπάρχουν άλλες προτάσεις στην αγορά σε αυτή τη τιμή χωρίς θεματάκια, αρκετά πεστοκομμένες όμως σε πολλούς τομείς. Όπως για παράδειγμα το galaxy j5 που δεν έχει ούτε καν πυξίδα και notification led.

 

Όλα ειναι μηχανες με προβληματα που στο χρονο θα βελτιωνονται και τα παραβλεπουμε. Αλλα αυτο με το facebook messenger δεν παραβλεπεται !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα ειναι μηχανες με προβληματα που στο χρονο θα βελτιωνονται και τα παραβλεπουμε. Αλλα αυτο με το facebook messenger δεν παραβλεπεται !!!!!!!!!!!!!!

Μπορείς να απενεργοποιήσεις τα chat heads. Έτσι τα μυνήματα θα έρχονται κανονικά στη μπάρα ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Νεος με το τηλέφωνο και εγώ αγορασμένο από e-shop στα 180 ευρώ. Προερχομενος από ένα 640xl.για τα λεφτά του το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό. Αμέσως έδωσε ενημέρωση μέσο ΟΤΑ και συγχρονησα επαφές .φοβερή οθόνη,καλη φωτογραφική, όχι τέλεια, πολύ καλή μπαταρία,απροβληματιστη λειτουργία, σχεδόν χωρίς καθόλου κολλήματα. Μέτριο ηχείο αλλά δεν μ'ενοχλεί προσωπικά. Αυτό που με προβληματίζει είναι το 4G.σε περιοχές που είχα τέλειο σήμα με το 640xl ,τώρα με βγάζει H και E ένδειξη!αλλoυ έχει κανονικά 4G.Επειδη είμαι ψιλό άσχετος, δεν ξέρω αν λειτουργεί σε διαφορετική μπάντα. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Λίγο αυτό με το 4G με έχει προβληματίσει μόνο .
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις τα chat heads. Έτσι τα μυνήματα θα έρχονται κανονικά στη μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Για πες από που γινεται αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Για πες από που γινεται αυτο ?

Άνοιξε το messenger, πήγαινε στις ρυθμίσεις πάνω δεξιά και ξετίκαρε την τέταρτη επιλογή. Εγώ το έχω στα αγγλικά και λέγεται chat heads. Στα ελληνικά δε ξέρω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το messenger, πήγαινε στις ρυθμίσεις πάνω δεξιά και ξετίκαρε την τέταρτη επιλογή. Εγώ το έχω στα αγγλικά και λέγεται chat heads. Στα ελληνικά δε ξέρω πως είναι.

 

οκ το ειδα thanks. το μπαλακι μας τα ειχε κανει μπαλάκια ....:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παρελαβα σημερα το κινητο με αγορα απο το minideal. Επειδη ειμαι λιγο σκραπας με αυτα, μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι το flyme? στην εκδοση του αναφερει Flyme OS 4.5.4 U . Ειναι international ή οχι? επειδη εδω βλεπω να αναφερετε μονο για A και Ι. Ας με βοηθησει καποιος, ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

εχω μια δευτερη συσκευη η οποια παιρνει κανονικη sim κι οχι nano οπως το meizu.Oποτε πρεπει να παω ξανα να παρω αλλη sim κτλ..ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.

Δεν ξερω ποιον παροχο εχεις, η voda εχει καρτες sim 3σε1 σαν και αυτη http://telecomtalk.info/vodafone-launches-a-unique-3-in-1-smart-sim-cards/145340/ ρωτησε τον παροχο σου αν εχει τετοια sim να σου δωσουν και θα εισαι οκ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο πληκτρολογιο που να εχει ελληνικο λεξικο να του βαλουμε ?

 

Το emoji keyboard που είχε προεγκατεστημένο δεν έχει ελληνικά;! Εγώ έγραφα κανονικότατα ελληνικά απλα είχα συνηθίσει το google keyboard και εγκατέστησα αυτο...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εχει και λεξικο?

 

Κανονικά...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παρελαβα σημερα το κινητο με αγορα απο το minideal. Επειδη ειμαι λιγο σκραπας με αυτα, μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι το flyme? στην εκδοση του αναφερει Flyme OS 4.5.4 U . Ειναι international ή οχι? επειδη εδω βλεπω να αναφερετε μονο για A και Ι. Ας με βοηθησει καποιος, ευχαριστω!

 

Το flyme είναι android με αλλά όψη. Πως έχει ή samsung το touchwiz παράδειγμα... Όσο για την I έκδοση, μπαίνεις εδώ http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-56-1.html κατεβάζεις την πιο πρόσφατη και την εγκαθιστας και είσαι ετοιμος

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εβαλα την εκδοση 5 BETA και εχω να πω τα καλυτερα τρεχει νερακι και η μπαταρια κρτησε 5:30 ωρες σε περφορμανς μοντ.. Πιστευω θα ανακοινωθεί συντομα η οφφισιαλ εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Για το συντομα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος... Γενικα δε φαινονται να βιαζονται και πολυ. Θα δωθει πρωτα η beta a και πολυ αργοτερα stable i.

Οπως και να χει την εβαλα κι εγω για 2 ημερες. Ειναι οντως πολυ καλη. Η εμφανιση εχει βελτιωθει πολυ. Ειναι σταθερη παρολο που ειναι beta δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα. Η μπαταρια φαινεται ακομα καλυτερη και η αισθηση πιο smooth. Νομιζω ο ηχος θελει λιγη δουλεια ακομα. Παντως βρισκονται σε καλο δρομο.

Εκανα την αναβαθμιση χωρις wipe data και δεν ειχα κανενα προβλημα. Ειχα ακομη και ελληνικα σε καποια μενου!!! Αλλα για την επιστροφη στην 4.5.4.2 αναγκάστικα να κανω wipe τα παντα γιατι επεσα σς bootloop. Φυαικα ειχα κανει backup οποτε κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω το meizu mi note2 πολυ καλο κινητακι , θελω να ρωτησω εχω την εκδοση 4.5.21 flyme os ολα καλα? μηπως υπαρχει καποια αναβαθμιση που πρεπει να κανω
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω το meizu mi note2 πολυ καλο κινητακι , θελω να ρωτησω εχω την εκδοση 4.5.21 flyme os ολα καλα? μηπως υπαρχει καποια αναβαθμιση που πρεπει να κανω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6473123#post6473123

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενω να πάρω κάποια αναβαθμιση επίσημα μέσα απο το μενού του κινητού ή πρέπει να κάνω κάτι μόνος μου

 

για την international να περιμενεις για τις άλλες φανταζομαι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.

Αρχές Δεκεμβρίου πήρα στο έταιρο ήμισυ το κινητάκι από τα public. Μας βγήκε ελαττωματικό στις δεκαπέντε μέρες και μας δώσαν πιστωτικό. Όπως καταλαβαίνετε η σύζυγος ξενέρωσε και πήρε άλλο κινητό. Για να μην πολυλογώ μου έμειναν τα παρακάτω αφού έγιναν παραγγελία από εξωτερικό και τα παρέλαβα με το νέο έτος,τα οποία και πουλάω:

http://www.banggood.com/MOFI-Flip-Protective-Leather-Case-For-Meizu-M2-Note-p-987133.html

http://www.ebay.com/itm/141823360362?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=440947831237&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Είμαι από Θεσσαλονίκη και θα προτιμούσα χέρι με χέρι, όποιος ενδιαφέρεται στο tolishawk@yahoo.gr

Τα έδωσα παιδία ευχαριστώ.

Edited by tolishawk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.

Αρχές Δεκεμβρίου πήρα στο έταιρο ήμισυ το κινητάκι από τα public. Μας βγήκε ελαττωματικό στις δεκαπέντε μέρες και μας δώσαν πιστωτικό. Όπως καταλαβαίνετε η σύζυγος ξενέρωσε και πήρε άλλο κινητό. Για να μην πολυλογώ μου έμειναν τα παρακάτω αφού έγιναν παραγγελία από εξωτερικό και τα παρέλαβα με το νέο έτος,τα οποία και πουλάω:

http://www.banggood.com/MOFI-Flip-Protective-Leather-Case-For-Meizu-M2-Note-p-987133.html

http://www.ebay.com/itm/141823360362?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=440947831237&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Είμαι από Θεσσαλονίκη και θα προτιμούσα χέρι με χέρι, όποιος ενδιαφέρεται στο tolishawk@yahoo.gr

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα παρουσίασε;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα παρουσίασε;

 

Και εγώ θα ήθελα να μάθω τι προέκυψε. Το αγόρασα πρίν μια εβδομάδα και μέχρι στιγμής το κινητάκι φυσάει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να μάθω τι προέκυψε. Το αγόρασα πρίν μια εβδομάδα και μέχρι στιγμής το κινητάκι φυσάει.

Έβγαλε ένα πρόλημα στο touchscreen, νοητα για να καταλαβετε οταν είχα το πληκτρολόγιο ανοικτο πάνω από τα γραμματα δεν ανταποκρινόταν κατα μήκος, νομίζω στο ύψος τον emotions

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, μετά το τελευταίο update του viber πλέον δέχεται τα notification ακόμα και αν δεν είναι κλειδωμένο στην taskbar. :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...