Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 2-3 μέρες μου κάνει κάτι κουλα το messenger...δεν μου εμφανίζει κάποια μηνύματα αν δεν μπω να τα δω και επίσης το κυκλάκι του συνομιλητή κάνει σαν να αναβοσβηνει, νομίζω ότι βγαίνει από την οθόνη και ξανάρχεται. Αυτό το κάνει μόνο όταν έχεις κάτι άλλο ανοιχτό π.χ chrome. Aν είσαι στην οθόνη του κινητού με τις εφαρμογές δεν το κανει. Συμβαίνει κ σε κανέναν άλλο ή μόνο σε μένα;

 

Eμένα κάνει οτι του αρεσει όποτε του καπνίσει ποτε δεν καταλαβα τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν σερνεται ο messenger, γενικα τιποτα στο κινητο δεν σερνεται, καποιο αλλο θεμα εχεις εσυ. Αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω ειναι ακριβως οτι γινεται, φρικαρουν τα εικονιδια αλλα σε καμια περιπτωση δεν επηρεαζει την καλη λειτουργια του.

Α και κατι ακομα περιεργο....σβηνεται το ιστορικο της συζητησης μονο του αλλα σε ασχετη στιγμη υπαρχει και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το εχω παρει απο Public εδω και 2-3 εβδομαδες και εχω περασει την εκδοση 4.5.4.1Ι. Εχω παρατηρησει το εξης και δεν ξερω εαν ειναι bug η εαν ειναι προβλημα της συσκευης. Οποτε χρησιμοποιω το messenger για βιντεοκληση η κληση απλη, μετα εαν θελησω να κανω απλη κληση μεσω τηλεφωνου σε σταθερο η κινητο ή εαν με καλεσουν απο σταθερο η κινητο παρατηρω οτι το volume της συσκευης εχει αλαξει ρυθμιση και εχει χαμηλωσει παρα πολυ με συνεπεια να πρεπει να την ανεβαζω απο τα κουμπια στο πλαι. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

Επισης αλλη μια ερωτηση. Εχω sd card και οποτε κανω restart μου λεει οτι sd card detected. Ειναι φυσιολογικο να το κανει καθε φορα που κανω επανεκκινηση?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by dimz_webart
Link to comment
Share on other sites

αξιζει περισσότερο απ οτι οτι to leagoo elite 1? είμαι αναμεσα στα 2 αγορα απο Ελλάδα....γενικα η χεηση που θα του κανω θα ειναι χαρτες πολύ ίντερνετ mail περιπου 2 gb το μηνα σε δεδομένα τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

αξιζει περισσότερο απ οτι οτι to leagoo elite 1? είμαι αναμεσα στα 2 αγορα απο Ελλάδα....γενικα η χεηση που θα του κανω θα ειναι χαρτες πολύ ίντερνετ mail περιπου 2 gb το μηνα σε δεδομένα τι λέτε?

 

Νερακι θα πηγαινει, δεν κανεις και καμια βαρια χρηση...Αυτο το leagoo που αναφερεις δεν ξερω τι λεει αλλα προσωπικα απο κινεζικα μονο meizu,lenovo,xiaomi και asus. Τα υπολοιπα δεν τα κοιταω καν, αν και καποιες εταιριες οπως letv ακουγονται πολυ θετικα.

Κατι που θελω να ρωτησω και εγω...flyme 5 θα παρει το δικο μας εστω και αργα;

Link to comment
Share on other sites

Νερακι θα πηγαινει, δεν κανεις και καμια βαρια χρηση...Αυτο το leagoo που αναφερεις δεν ξερω τι λεει αλλα προσωπικα απο κινεζικα μονο meizu,lenovo,xiaomi και asus. Τα υπολοιπα δεν τα κοιταω καν, αν και καποιες εταιριες οπως letv ακουγονται πολυ θετικα.

Κατι που θελω να ρωτησω και εγω...flyme 5 θα παρει το δικο μας εστω και αργα;

 

απο οτι διαβασα πριν 3 ημερες δινουν το flyme 5 σε m1 note- mx4- pro5 το mx5. αλλα για το m2 note ουτε αναφερουν κατι.ελπιζω να το παρουμε καποτε αλλα το ποτε αγνωστο προς το παρον.

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Flyme 5 beta θα έχουμε μέσα στον Φεβρουάριο. Σε 2.5 μήνες δηλαδή πάνω-κάτω.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Να ρωτήσω κάτι : Πήρα πριν απο καμιά βδομάδα το κινητό απο το public και πρεπει να περάσω την 4.5.4. Πρέπει να κάνω την διαδικασία που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα ή απλά την κατεβάζω την μεταφέρω στο τηλέφωνο και την βάζω να τρέξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Να ρωτήσω κάτι : Πήρα πριν απο καμιά βδομάδα το κινητό απο το public και πρεπει να περάσω την 4.5.4. Πρέπει να κάνω την διαδικασία που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα ή απλά την κατεβάζω την μεταφέρω στο τηλέφωνο και την βάζω να τρέξει?

 

την κατεβαζεις και την μεταφερεις στο τηλεφωνο και την τρεχεις ετσι απλα γινεται.ετσι το αναβαθμισα και εγω αγορασμενο απο public.απλα στην καινουργια εκδοση δεν υπαρχει στις ρυθμισεις η επιλογη θεματα

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Να ρωτήσω κάτι : Πήρα πριν απο καμιά βδομάδα το κινητό απο το public και πρεπει να περάσω την 4.5.4. Πρέπει να κάνω την διαδικασία που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα ή απλά την κατεβάζω την μεταφέρω στο τηλέφωνο και την βάζω να τρέξει?

 

Το δευτερο να κανεις αλλα να κατεβασεις την 4.5.4.1. Παντως επειδη βλεπω οτι αρκετος κοσμος γουσταρει να ψαχνεται για τα update με τον hard way.....ανταλλασω κινεζικο m2 note με international εκδοση αγορασμενη δηλαδη απο εδω και την διαφορα απο εσας εννοειται!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κάτω μέρος της οθόνης δεν λειτουργεί. Είναι το international μοντέλο αγορασμένο από amazon uk. Πως κάνω επιστροφή στο Service στο Amazon? Υπάρχει service Ελλάδα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κάτω μέρος της οθόνης δεν λειτουργεί. Είναι το international μοντέλο αγορασμένο από amazon uk. Πως κάνω επιστροφή στο Service στο Amazon? Υπάρχει service Ελλάδα? Ευχαριστώ

 

καλημέρα

επικοινωνείς πρώτα με την άμαζον . μετά πάνω στην απόδειξη έχει τα στοιχεία επιστροφής με το κωδικό το προϊόντος που το γράφεις πάνω στο δέμα όταν το στείλεις , αυτοί σου στέλνουν άλλο αν θέλεις ή σου επιστρέφουν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

ειμαι καινουργιος κατοχος του meizu κινεζικου...Το προβλημα μου ειναι οτι δεν κατεβαζει απο το google play τιποτα...Μπαινει κανονικα αλλα οταν παταω να κατεβασει ή να ενημερωσει κατι κολλαει στην ληψη δεν ανεβαινει ή μπαρα στο %...

 

Εχει την κινεζικη version και θελω να περασω την international αλλα απο οτι ειδα απο τον οδηγο θελει να κατεβάσεις απο το google play!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επικοινωνείς πρώτα με την άμαζον . μετά πάνω στην απόδειξη έχει τα στοιχεία επιστροφής με το κωδικό το προϊόντος που το γράφεις πάνω στο δέμα όταν το στείλεις , αυτοί σου στέλνουν άλλο αν θέλεις ή σου επιστρέφουν τα χρήματα.

Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν είχε χάρτινη απόδειξη. Μόνο ότι ήρθε στο email.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Μ1 note και θέλω να αγοράσω και αυτο. Τελικά ποιο από τα 2 είναι καλύτερο; Είχα ακούσει οτι θεωρητικά το Μ1 είναι πιο καλό γιατι έχει πιο μεγάλης συχνότητας επεξεργαστή και gorilla glass. Στην πράξη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Μ1 note και θέλω να αγοράσω και αυτο. Τελικά ποιο από τα 2 είναι καλύτερο; Είχα ακούσει οτι θεωρητικά το Μ1 είναι πιο καλό γιατι έχει πιο μεγάλης συχνότητας επεξεργαστή και gorilla glass. Στην πράξη?

 

Εχω το m2 και πιστευω οτι ειναι το m1 ειναι καλυτερο. Το εχω δει και απο cpu και επιδοσεις ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με το notification led; Το πείρα σήμερα από παμπλικ..έχει την τελευταία flyme και δεν βρίσκω πουθενά κάποια ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Μ1 note και θέλω να αγοράσω και αυτο. Τελικά ποιο από τα 2 είναι καλύτερο; Είχα ακούσει οτι θεωρητικά το Μ1 είναι πιο καλό γιατι έχει πιο μεγάλης συχνότητας επεξεργαστή και gorilla glass. Στην πράξη?

Φυσικά το m1 εχει καλύτεροhardware. Στην πράξη αν δεν παίζεις παιχνίδια βαρεια δεν έχουν διαφορά. Τα είχα και τα 2 και ήταν το ίδιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το m2 note δεν εχει γοριλλα για προστασια? ειναι καλο το τζαμι που εχει?

και κατι ακομα για αυτους που δεν παιζουν ποτε παιχνιδια ειναι προτιμοτερο? ενα κινητο θελω να παρω και το εχω κανει μεσανατολικο!ξεκινησα να παρω αυτο και εχω φτασει μεχρι το mx5 στα διπλα λεφτα και δεν ξερω τι να αποφασισω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επικοινωνείς πρώτα με την άμαζον . μετά πάνω στην απόδειξη έχει τα στοιχεία επιστροφής με το κωδικό το προϊόντος που το γράφεις πάνω στο δέμα όταν το στείλεις , αυτοί σου στέλνουν άλλο αν θέλεις ή σου επιστρέφουν τα χρήματα.

 

για να έχεις την απόδειξη , πες στον λογαριασμό που έχεις στο άμαζον και εκτύπωσε την από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...