Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντος εγω ενεργοποιησα την υπηρεσια 4g αλλα τιποτα μονο Η++ μου διχνει .. μηπως φτεει η καρτα σιμ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Εχω μια ερώτηση ? MEIZU m2 note . Το εικονίδιο που έχει για αναβάθμιση μου λέει ότι έχω την νεότερη.... Έχω την 4.5.3i την πέρασα εγώ από 4.5.2i Που είχε στην αρχη. Από το sait του flyme κατέβασα και πέρασα την 4.5.4.1i. Το κινητο είναι από public . Γιατί δεν κάνει αναβάθμιση από την εφαρμογή του κινητού ???? Edited by cavemansp
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχω μια ερώτηση ? MEIZU m2 note . Το εικονίδιο που έχει για αναβάθμιση μου λέει ότι έχω την νεότερη.... Έχω την 4.5.3i την πέρασα εγώ από 4.5.2i Που είχε στην αρχη. Από το sait του flyme κατέβασα και πέρασα την 4.5.4.1i. Το κινητο είναι από public . Γιατί δεν κάνει αναβάθμιση από την εφαρμογή του κινητού ????

 

και εγω μια απο τα ιδια απο public αγορασμενο τις περασα και τις δυο χειροκινητα.δεν ξερω γιατι δεν μου τις εδειχνε ota απο το κινητο

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Ενα παλικαρι μου ειπε οτι εδω περα υπαρχει ενα ικανοποιητικο greece meizu forum κα ειπα να μπω και εγω να θεσω καποια ερωτηματα που εχω :p .Καταρχην αγορασα το meizu note 2 πριν καμποσες εβδομαδες και εχω μεινει εκπληκτος απο την αποδοση του.Γενικα για τα λευτα του ειναι παρα πολυ καλο ακομη και για τους λιγο πιο απαιτητικος χρηστες.Λοιπον..να μπω στο κυριος θεμα..Εχω εγκαταστησει το greenify και το battery doctor για να ελεγχω λιγο τις εφαρμογες μου και παραλληλα να μην ειναι ανοιχτες και τρωνε μπαταρια χωρις λογο στο background.Το θεμα ομως ειναι..οτι οταν πχ χρησιμοποιω το battery doctor για να μου κλεισει τις εφαμοργες στο background μου βγαζει περιπου οτι τρεχουν 20 εφαμοργες..ωραια τις κλεινει...Εαν σε καποια φαση εγω μπω πχ στο ιντερνετ για 1 λεπτο να δω κατι η παρω καποιον τηλεφωνο και χωρις να κανω τιποτα αλλο και τρεξω το battery doctor αμεσως μετα μου βγαζει οτι εχω ανοιχτες καμμια 20αρια εφαρμογες..χωρις να τις εχω αγγιξει απο την τελευταια φορα που τις εκλεισε.Μπορειτε να μου εξηγησετε τι παιζει εδω περα?..οντως αυτες οι εφαρμογες ανοιγουν μονες τους η ειναι θεμα του battery doctor? αν εχετε να μου προτεινετε καποιο πιο αξιοπιστο app που να κανει την παραπανω δουλεια καλοδεχουμενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Ενα παλικαρι μου ειπε οτι εδω περα υπαρχει ενα ικανοποιητικο greece meizu forum κα ειπα να μπω και εγω να θεσω καποια ερωτηματα που εχω :p .Καταρχην αγορασα το meizu note 2 πριν καμποσες εβδομαδες και εχω μεινει εκπληκτος απο την αποδοση του.Γενικα για τα λευτα του ειναι παρα πολυ καλο ακομη και για τους λιγο πιο απαιτητικος χρηστες.Λοιπον..να μπω στο κυριος θεμα..Εχω εγκαταστησει το greenify και το battery doctor για να ελεγχω λιγο τις εφαρμογες μου και παραλληλα να μην ειναι ανοιχτες και τρωνε μπαταρια χωρις λογο στο background.Το θεμα ομως ειναι..οτι οταν πχ χρησιμοποιω το battery doctor για να μου κλεισει τις εφαμοργες στο background μου βγαζει περιπου οτι τρεχουν 20 εφαμοργες..ωραια τις κλεινει...Εαν σε καποια φαση εγω μπω πχ στο ιντερνετ για 1 λεπτο να δω κατι η παρω καποιον τηλεφωνο και χωρις να κανω τιποτα αλλο και τρεξω το battery doctor αμεσως μετα μου βγαζει οτι εχω ανοιχτες καμμια 20αρια εφαρμογες..χωρις να τις εχω αγγιξει απο την τελευταια φορα που τις εκλεισε.Μπορειτε να μου εξηγησετε τι παιζει εδω περα?..οντως αυτες οι εφαρμογες ανοιγουν μονες τους η ειναι θεμα του battery doctor? αν εχετε να μου προτεινετε καποιο πιο αξιοπιστο app που να κανει την παραπανω δουλεια καλοδεχουμενο.

Να πεταξεις το battery doctor και να αφηνεις το Android να κάνει μόνο του τη δουλειά του..

Δεν υπάρχει λόγος να κλεινεις τις εφαρμογές.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να πεταξεις το battery doctor και να αφηνεις το Android να κάνει μόνο του τη δουλειά του..

Δεν υπάρχει λόγος να κλεινεις τις εφαρμογές.

 

Να αφησω το greenify η και αυτο σκουπιδια?

Link to comment
Share on other sites

ωραια..αλλη μια παρατηρηση εχω να κανω..Για το meizu note 2 παντα..εχετε παρατηρησει και εσεις οτι το μικροφωνο στις κλησεις ειναι καπως μακρια να το πω?...παντως εαν μιλας ελαχιστα χαμηλοφωνα δεν σε ακουει καθολου ο αλλος..
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ας βγαλει καποιος ενα στογμιοτοιπο οθονη με το 4g να δω πλζ

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/08/3eff789e18b608c97320128bc97e2e63.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενεργός λογαριασμός google.

Μέσα σε αυτόν έχω και τις επαφές μου.

Εάν το αγοράσω από Public θα έχω out of the box, προβλήματα συγχρονισμού με email επαφές και ημερολόγιο;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενεργός λογαριασμός google.

Μέσα σε αυτόν έχω και τις επαφές μου.

Εάν το αγοράσω από Public θα έχω out of the box, προβλήματα συγχρονισμού με email επαφές και ημερολόγιο;;

Φίλος που πήρε ναι είχε...

Οπότε ή περνάς google installer ή κανείς απευθείας update στην τελευταία έκδοση που λένς ότι έχει φτιάξει το πρόβλημα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενεργός λογαριασμός google.

Μέσα σε αυτόν έχω και τις επαφές μου.

Εάν το αγοράσω από Public θα έχω out of the box, προβλήματα συγχρονισμού με email επαφές και ημερολόγιο;;

 

Ναι θα έχεις όπως και εγώ, που το πήρα πριν απο 5 ημέρες. Από ότι ρώτησα και με ενημέρωσαν εδώ μέσα τα παιδιά, θα πρέπει να κάνεις upgrade στην καινουργια έκδοση λογισμικού. (Να δω πότε θα βρω χρόνο να το κάνω :blink:)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον προς το παρων απο οτι λεει εδω δεν περνουμε flyme 5.http://www.androidworld.it/2015/12/09/meizu-smartphone-aggiornati-flyme-5-358285/ http://www.gizmochina.com/2015/12/09/meizu-confirms-flyme-5-update-older-models-beta-version-available-tomorrow/
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στις ρυθμίσεις την εμφανίζει ως vodafone αλλά από σήμα ή διαθέσιμο δίκτυο τιπότα. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Τελικά το τηλέφωνο είχε πρόβλημα. Αντικαταστάθηκε από το public άμεσα με νέο .Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Ναι ! Αλλα τιποτα μου βγαζει για επιλογή ολου του κειμενου αλλα οχι αντιγραφη !

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κρατας παρατεταμενα πανω σε κειμενο?

 

Εκανα restart και ειναι ενταξ τώρα!

 

Κατι άλλο κατεβασα το zip για 4.5.4.1 αλλα δεν μου το αναγνωριζει οπως ειδα σε κατι βιντεο με το flyme για σύμβολο αλλα σαν απλο zip φάκελο . Ξερει κανεισ τιποτα να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ! Αλλα τιποτα μου βγαζει για επιλογή ολου του κειμενου αλλα οχι αντιγραφη !

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εκανα restart και ειναι ενταξ τώρα!

 

Κατι άλλο κατεβασα το zip για 4.5.4.1 αλλα δεν μου το αναγνωριζει οπως ειδα σε κατι βιντεο με το flyme για σύμβολο αλλα σαν απλο zip φάκελο . Ξερει κανεισ τιποτα να με βοηθήσει?

 

 

το κινητό σου είναι κινεζικό ευρωπαϊκό

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στο Public. Μου φάνηκε πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή, και έχει αυτό το απέριττο που με ελκύει.

Μάλλον θα το προτιμήσω έναντι των P8 lite και vodafone smart ultra, αλλά ακόμη το σκέφτομαι σε σχέση με το Xiaomi redmi note 2.

Έχω ήδη κατεβάσει και την international rom...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες μου κάνει κάτι κουλα το messenger...δεν μου εμφανίζει κάποια μηνύματα αν δεν μπω να τα δω και επίσης το κυκλάκι του συνομιλητή κάνει σαν να αναβοσβηνει, νομίζω ότι βγαίνει από την οθόνη και ξανάρχεται. Αυτό το κάνει μόνο όταν έχεις κάτι άλλο ανοιχτό π.χ chrome. Aν είσαι στην οθόνη του κινητού με τις εφαρμογές δεν το κανει. Συμβαίνει κ σε κανέναν άλλο ή μόνο σε μένα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...