Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνάδελφοι την βοήθεια σας.. Πάω να βάλω την ρομ που αναφέρω αλλά στο SP MDT με το που το πάω να το ανοίξω παίρνω '' read login mode fail ''. Τα φώτα σας...

 

 

Update :δοκίμαζα με την v3, εβαλα τώρα την v5 αλλά δεν βρίσκει το scatter ενώ υπάρχει στο φάκελο..

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ειναι λες και εκανες system update

Αυτο ειναι λογικο - καλο - κακο ?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
.......130 ημερες και περιμενω (χαχαχα) το κινητακι που πηγε κινα για επισκευή....ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΑΠΟ ..............V I C K M A L L....LEAGOO ELITE 5
Link to comment
Share on other sites

.......130 ημερες και περιμενω (χαχαχα) το κινητακι που πηγε κινα για επισκευή....ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΑΠΟ ..............V I C K M A L L....LEAGOO ELITE 5

 

...ωχχχχχχχχχ...!!!:mad:

...όλο αυτο το διάστημα επικοινώνησαν μαζί σου, τί σου λένε για την καθηστέρηση...???

...δεν θα ήθελα να μπω σε αυτη τη διαδικασία...καλο κουράγιο παλικάρημ...!!!:(

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι υποχρεωμένος να το διαβασεις .....ενημερωνω τους υποψηφιους αγοραστες από το καλυτερο μαγαζι στην κινα (φανατασου τα αλλα !!!!) ότι εχει το τηλεφωνο μου 130 ημερες .... και θα συνεχισω να αναφέρομαι στο περιφημο VICKMAL μπας και την γλιτωσει καποιος.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...ωχχχχχχχχχ...!!!:mad:

...όλο αυτο το διάστημα επικοινώνησαν μαζί σου, τί σου λένε για την καθηστέρηση...???

...δεν θα ήθελα να μπω σε αυτη τη διαδικασία...καλο κουράγιο παλικάρημ...!!!:(

 

ασυναρτησιες στο φουλ....δεν βγαζεις ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος.Ενας φιλος πηρε την θηκη που εμφανιζονται τα ρολογια και θελει αν μπορει να μην ανοιγει η οθονη οταν ανοιγει το καπακι της θηκης.Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος.Ενας φιλος πηρε την θηκη που εμφανιζονται τα ρολογια και θελει αν μπορει να μην ανοιγει η οθονη οταν ανοιγει το καπακι της θηκης.Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει?

 

ρυθμισεις, hall

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από ενάμιση χρόνο,αλλαγή κινητού και αφησα το ΕLITE 5.Tο κινητάκι δουλευει ακόμα μια χαρά και απροβλημάτιστα κ το δωσα στον πατερα μου.Μια τιμια αγορά που εβγαλε πολλες φορες τα λεφτα της.

Οποιος από το θέμα,θέλει τη γνησια σκληρή διαφανη θηκη,και το εργοστασιακό screensaver (αθικτα) μου λέει.Εννοειται τα χαριζω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
τρομερο τηλ το εχω δωσει στην μανα μου και μονο στο πλυντήριο δεν το εχει βαλει ακομα και αυτο δουλευει απίστευτο σκυλος ο κινεζος
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παρακαλώ.Έχει κλειδώσει το leagoo elite 5 της γυναίκας μου με μοτίβο και δεν μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε.Το κλείσαμε και όταν το ανοίξαμε μας ζητάει στην αρχική οθόνη το μοτίβο το οποίο δεν το ορίσαμε εμείς , με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να μπούμε μέσα.Βρήκα μια λύση από το google , να πατήσεις το κουμπί ανοίγματος με το κουμπί που ανεβάζει την ένταση και το κουμπί home ταυτόχρονα αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.Μπόρει κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παρακαλώ.Έχει κλειδώσει το leagoo elite 5 της γυναίκας μου με μοτίβο και δεν μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε.Το κλείσαμε και όταν το ανοίξαμε μας ζητάει στην αρχική οθόνη το μοτίβο το οποίο δεν το ορίσαμε εμείς , με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να μπούμε μέσα.Βρήκα μια λύση από το google , να πατήσεις το κουμπί ανοίγματος με το κουμπί που ανεβάζει την ένταση και το κουμπί home ταυτόχρονα αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.Μπόρει κάποιος να βοηθήσει;

Μια λύση είναι να κάνεις factory reset, ή wipe data αν είσαι με custom recovery.

Δεν το ξέρω το τηλέφωνο, οπότε δε μπορώ να σου πω κάτι πιο αναλυτικό.

Βέβαια έτσι θα χάσεις τη διαμόρφωση που είχες κάνει στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είχα το θέμα με την άκυρη σελίδα που πετάει μόνο του όταν ανοίγεις το chrome ,το οποίο διόρθωσα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Για κάποιο δίαστημα δεν είχα πρόβλημα. Τον τελευταίο μήνα άρχισε κάποιες φορές να μου κάνει επανεκκινήσεις , να κολλάει αρκετά και να μου κλείνει μόνο του τις εφαρμογές facebook & messenger (πιθανό πρόβλημα εφαρμογών και όχι του κινητού). Αναγκάστηκα να του κάνω ξανά επαναφορά όταν κατά την εκκίνηση κολλούσε στο λογότυπο της leagoo και έπρεπε να ξανά πατήσω παρατεταμένα το κουμπί εκκίνησης για να ανοίξει κανονικά. Διορθώθηκε το θέμα της εκκίνησης αλλά συνεχίζει να κολλάει πολύ και σε αρκετές εφαρμογές μερικές φορές να μου πετάει " Η εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί " και να αναγκάζομαι να του κάνω επανεκκίνηση γαι να μου τις ανοίξει κανονικά. Επειδή δεν είμαι σε θέση να πάρω καινούριο θα ήθελα να το σώσω. Έχει κάποιος καμία ιδέα ή έχει κάνει κάποιος flash με άλλη ROM χωρίς πρόβλημα; Έχω δει αυτά :
και https://www.getdroidtips.com/install-official-stock-rom-on-leagoo-elite-5/ αλλά φοβάμαι να δοκιμάσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την έκθεση. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το FB και το msg το κάνει ξαφνικά και σε εμένα μετα από αναβαθμίσεις των εφαρμογών.

Σε εμένα κάνει το εξής παράδοξο, αν ανοίξω τις εφαρμογές αυτές από τις συντομεύσεις μου κάνει ακριβώς αυτό, κλείνουν χωρίς λόγο.

Αν πάω όμως στο play και ανοίξω από εκεί την εφαρμογή δεν μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα και μένει κανονικά ενεργή

Επίσης να πω ότι δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση λογισμικού από αυτές που κατά καιρούς μου προτείνει με ΟΤΑ, αυτή τη στιγμή έχω την R29_0226

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω αυτο με το play store να δω αν εχεί διαφορά! εγώ έχω την R35_0616 πολυ καιρό τώρα. Υπάρχει ενημέρωση για το αν θα βγεί κατι καινούριο για το κινηνητό ή το έχουν αφήσει τελείως στην τύχη του? Μπορούμε εμείς να του προσαρμόσουμε κατι νεώτερο μήπως διορθώσει κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα, απ οτι θυμαμαι α) η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων β) η αλλαγη του leagoo launcher και γ) το ρουταρισμα με kingroot και η διαγραφη της εφαρμογης leagoo beauty καπως ετσι, ελυνε ολα τα software θεματα αυτης της πολυ λειτουργικης συσκευης με την καλη μπαταρια. εγω προσωπικα ρομ δεν αλλαξα ποτε και δεν εκανα ποτε αναβαθμιση. αν ειχε fhd οθονη θα πουλαγε ακομα. το facebook και το messanger εχουν γιγαντωθει τοσο, που προκαλουνται προβληματα απο οποιαδηποτε συσκευη και εαν συνδεεσαι.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κανένας σε αυτό το τόπικ;;; Τον τελευταίο καιρό η εφαρμογή του fb και του messenger, ενώ τις χρησιμοποιώ κλείνουν. Συμβαίνει και σε άλλους; Έχει βρει κανένας τη λύση; Επίσης, μπορώ με κάποιο τρόπο να βάλω android 6, έστω και αν δεν είναι official;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας σε αυτό το τόπικ;;; Τον τελευταίο καιρό η εφαρμογή του fb και του messenger, ενώ τις χρησιμοποιώ κλείνουν. Συμβαίνει και σε άλλους; Έχει βρει κανένας τη λύση; Επίσης, μπορώ με κάποιο τρόπο να βάλω android 6, έστω και αν δεν είναι official;

 

Δυστυχώς και της γυναίκας απο προχτές κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις και δεν βλέπει την 2η sim , ούτε wifi - bluetooth κτλ

Του άλλαξα 3 rom με wipe αλλά δεν στρώνει με τίποτα.

Οπότε για πέταμα...:O

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Λογικά το νημα δε θα το διαβαζει πλεον κάποιος,απλά εγω θα το γράψω.

Ήταν η πρωτη μου αγορα κινητού απ εξω.

Λοιπόν 34 μηνες χρησης,και το κινητακι το χω δωσει,αλλά δουλευει μια χαρά.Και η μπαταρια αντεχει.Και ειχα φερει δυο και ακομα ζουν κ βασιλευουν!

:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το νημα δε θα το διαβαζει πλεον κάποιος,απλά εγω θα το γράψω.

Ήταν η πρωτη μου αγορα κινητού απ εξω.

Λοιπόν 34 μηνες χρησης,και το κινητακι το χω δωσει,αλλά δουλευει μια χαρά.Και η μπαταρια αντεχει.Και ειχα φερει δυο και ακομα ζουν κ βασιλευουν!

:)

 

Πραγματικα απο τις καλυτερες επιλογες εκεινη την εποχη! Και απο εμφανιση.... κουκλι!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία μου βγάζει η εφαρμογή UI έχει σταματήσει και με πάει στην αρχική κλειδωμένη οθόνη…τα κάνει όταν πατάω παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο για να κλείσω τις ανοιχτές εφαρμογές.

Ξέρει κανείς καμία λύση?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα

Ξαφνικά η συσκευή μου δεν εμφανίζει τα εικονίδια αλλά μόνο το φόντο από το wallpaper.

Για την ιστορία...

Εδω και λίγο καιρό δεν την χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή αλλά είναι στο σπίτι για voip και κάμερα.

Κάποια στιγμή έκανε επανεκκίνηση και μετά από λίγο στην οθόνη βλέπω το εξής.....

Εκκίνηση Android

Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 13 Από 173

Αυτό κράτησε κάμποση ώρα, μετά έγραψε......εκκίνηση εφαρμογών ......και ξεκίνησε να λειτουργήσει ξανά το τηλέφωνο.

Αλλά το μόνο που μου έβγαζε ήταν το φόντο από το wallpaper.

Η οθόνη λειτουργεί κανονικά αλλά δεν υπάρχουν πουθενά τα εικονίδια.

Κάποια στιγμή με το άνοιξε κλείσε την οθόνη εμφάνισε στιγμιαία τα εικονίδια.

Δεν κατέβασα καμία νέα εφαρμογή πρόσφατα.

Αυτό με την επανεκκίνηση μου το είχε ξανακάνει κάποτε το 2016 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Έβγαλα την μπαταρία και το έκανα επανεκκίνηση αρκετές φορές αλλά τίποτα.

Το άφησα ανοιχτό τίποτα, το άφησα κλειστό τίποτα.

Καμία βοήθεια?

Ευχαριστώ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...