Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλει κόπο.Σκουπιζεις μ ένα πανί την οθόνη,να μην έχει δαχτυλιες και σκόνη.Κόλλας δύο κομματακια σελοτειπ στο πάνω και στο κάτω μέρος της πάνω μέριας του tempered glass για να το πιανεις όπως το βάζεις και να μην κανείς δαχτυλιες.Το φέρνεις στα ίσια και το βάζεις.Δεν κάνει φούσκες.

Σοβαρα? δεν κάνει φουσκαλίτσες? Σημαντική πληροφορία φίλος, δεν το ήξερα.

Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω και εγώ αν έχει ελληνικά η rom που μας έρχεται και αν έχει τίποτα κινέζικες εφαρμογές. Επίσης rootαρισμένο δεν μπορούμε να ζητήσουμε από το κατάστημα να μας το στείλει έτοιμο;; Από site βλέπω everybying και gearbest είναι τα πιο φθηνά στα 115 $ πιο να προτιμησω ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις ενεργοποιησα το τηλεφωνο και εκανα σκαναρισμα με το avg .μου εβγαλε 1 σοβαρο προβλημα με την προεγκατεστημενη εφαρμογη beauty makeup.την απενεργοποιησα αφου δεν απεγκαθηστατε.ειναι κατι το σοβαρο;επισης μεσα απο το leagoo market δεν μπορω να κανω εγκατασταση καποια θεματα.υπαρχει καποιος τροπος να γινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι έτοιμος να το παραγγείλω για την γυναικά και είδα διαφορές στις τιμές π.χ.

Vickmall 139.99$, geekbuying 134.98$, gearbest 113.99$ και επειδή το 90% των παραγγελιών μου είναι απο Vickmall, μιας και το θεωρώ πολυ αξιόπιστο μαγαζί, αλλά εδώ η διαφορά τιμής με το gearbest είναι 26$ και τα θεωρώ πολλά για το παραγγείλω από το Vickmall.

Εσείς τι λέτε; (Δεν εχω αγοράσει από το gearbest και είμαι λίγο επιφυλακτικός)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγώ αν έχει ελληνικά η rom που μας έρχεται και αν έχει τίποτα κινέζικες εφαρμογές. Επίσης rootαρισμένο δεν μπορούμε να ζητήσουμε από το κατάστημα να μας το στείλει έτοιμο;; Από site βλέπω everybying και gearbest είναι τα πιο φθηνά στα 115 $ πιο να προτιμησω ;;

Ελληνικά έχει κανονικά. Δες στο post#17 για μια εφαρμογή που πρέπει να απενεργοποιησεις. Το gearbest έχει πολλά παράπονα τώρα τελευταια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα μολις ενεργοποιησα το τηλεφωνο και εκανα σκαναρισμα με το avg .μου εβγαλε 1 σοβαρο προβλημα με την προεγκατεστημενη εφαρμογη beauty makeup.την απενεργοποιησα αφου δεν απεγκαθηστατε.ειναι κατι το σοβαρο;επισης μεσα απο το leagoo market δεν μπορω να κανω εγκατασταση καποια θεματα.υπαρχει καποιος τροπος να γινει αυτο;

Αν την απενεργοποιησεις είσαι οκ. Αυτό με μερικά θέματα μου το κανε και μένα. Θα σου λεγα δοκίμασε αλλα. Αν και ξαναδοκιμαζοντας το ίδιο μπορεί να στο κατεβασει άλλη στιγμη

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, είμαι έτοιμος να το παραγγείλω για την γυναικά και είδα διαφορές στις τιμές π.χ.

Vickmall 139.99$, geekbuying 134.98$, gearbest 113.99$ και επειδή το 90% των παραγγελιών μου είναι απο Vickmall, μιας και το θεωρώ πολυ αξιόπιστο μαγαζί, αλλά εδώ η διαφορά τιμής με το gearbest είναι 26$ και τα θεωρώ πολλά για το παραγγείλω από το Vickmall.

Εσείς τι λέτε; (Δεν εχω αγοράσει από το gearbest και είμαι λίγο επιφυλακτικός)

Θα σου πρότεινα διαβάζοντας φίλους με προβλήματα απο gearbest ούτε τώρα να αγοράσεις. 26$ είναι μεγαλη διάφορα, αλλά καλύτερα στα σιγουρα.Εγώ πήρα από Banggood και περιμένω και 2ο από κει,κ δεν είχα πρόβλημα. Στα 136$ ,αλλά νομίζω μόνο το άσπρο εχει τώρα σε stock

Link to comment
Share on other sites

Γενικα σαν εφαρμογη το beauty makeup περιεχει πραγματι ιο και θα μπορουσε να δημιουργησει προβλημα;;απο καποιο σημειο να κατεβαζουμε θεματα υπαρχει;με την ενεργοποιηση αντιμετωπισα θεμα με τον φορτιστη υπερθερμανση και σταματημα της φορτισης με αλλο φορτιστη ταμπλετ φορτιζει κανονικα ενω του elite 5 φορτιζει κανονικα αλλο κινητο.προφανως κατι με τα Ampere παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι άμα είναι να δώσουμε 140 $ για να το πάρουμε από vickmall τότε παίρνουμε και το lenovo k3 που έχει 155 $ και είναι 8 πύρινο και full hd και δωρο το tempered glass, για αυτό κοιτάμε προς gearbest και everybying που το έχουν πολύ πιο φθηνά στα 114 $
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια χάρη αν μπορει κάποιος.Να ζυγίσει την μπαταρία με μια ζυγαριά κουζίνας :p και να γράψει πόσα γραμμάρια βγαίνει. Ακούγεται χαζό αλλά επειδή τελικά φαίνεται να ισχύει ο συλλογισμός που έγραψε το μέλος talos_2002 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403964 αν γινεται να γράψει κάποιος κάτοχος ποσο ζυγίζει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια χάρη αν μπορει κάποιος.Να ζυγίσει την μπαταρία με μια ζυγαριά κουζίνας :p και να γράψει πόσα γραμμάρια βγαίνει. Ακούγεται χαζό αλλά επειδή τελικά φαίνεται να ισχύει ο συλλογισμός που έγραψε το μέλος talos_2002 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403964 αν γινεται να γράψει κάποιος κάτοχος ποσο ζυγίζει.

Ευχαριστώ

65gr στο περίπου γιατι δεν εχω ηλεκτρονική

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το elite 5 εδώ και έναν μήνα περίπου και χθές πήγα να ενεργοποιλησω το 4G μου έχει έρθει το μήνυμα της ενεργοποίησης αλλα το σηματάκι 4G δεν μου το βγάζει! έχει τύχει σε κανένα άλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

65gr στο περίπου γιατι δεν εχω ηλεκτρονική

Οκ ευχαριστώ.Αρα με την λογική της μέτρησης η μπαταρία είναι περίπου 3300-3400mah.Και σίγουρα οι κινέζοι που λένε 6000+ πουλάνε τρέλα...γιατι η μπαταρία και μόνο,θα ζύγιζε πιο πολύ απο το κινητό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει σημα 4g αλλα παρατηρησα κατι αλλο ενω ειχα ταχυτητα download με κινητο sony 20mbs στο ιδιο σημειο με το leagoo με 4g εχω 9 με 10 mbs.δεν ξερω βεβαια εαν ειναι τυχαιο αφου το εχω μερικες μερες μονο και δεν το κοθταξα περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.σημερα το παρελαβα.ποκυ καλε οι πρωτες εντυπωσεις.

Γνωριζει καποιος να μου πει πως γινεται η ενεργοποιηση 4g

Link to comment
Share on other sites

Tηλεφωνείς στην εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου σου για να στο ενεργοποιήσουν
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Παρασκευή παραλαμβάνω κι εγώ επιτέλους ....

Με μια σύνοψη, όσοι είστε ήδη κάτοχοι του τηλεφώνου, πείτε τι πρέπει να κάνω.

Τα πρώτα βήματα.

Τι θα ήταν μεμπτό να απενεργοποιήσω και τι να περάσω στο τηλ.

Ευχαριστώ πολύ ...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Παρασκευή παραλαμβάνω κι εγώ επιτέλους ....

Με μια σύνοψη, όσοι είστε ήδη κάτοχοι του τηλεφώνου, πείτε τι πρέπει να κάνω.

Τα πρώτα βήματα.

Τι θα ήταν μεμπτό να απενεργοποιήσω και τι να περάσω στο τηλ.

Ευχαριστώ πολύ ...

Θα απενεργοποιησεις αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6280370#post6280370

Το τηλέφωνο βάζεις τις κάρτες και είσαι έτοιμος αν θες.Από κει και πέρα, το στήσιμο είναι η μισή ευχαρίστηση.

Αν θα σου προτεινα κάτι, θα ηταν το chompsms για 160 χαρακτηρες στα sms, και audials radio μια εφαρμογουλα που ακούς ραδιόφωνο παντού στον κοσμο και κάνεις rec κιόλας ότι θες.

Καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Tηλεφωνείς στην εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου σου για να στο ενεργοποιήσουν

 

Ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω και εγώ το elite 5 εδώ και έναν μήνα περίπου και χθές πήγα να ενεργοποιλησω το 4G μου έχει έρθει το μήνυμα της ενεργοποίησης αλλα το σηματάκι 4G δεν μου το βγάζει! έχει τύχει σε κανένα άλλον αυτο?

Εμενα το βγαζει κανονικα.μηπως η περιοχη σου δεν εχει;επισης εβαλες ως πρωτιμωμενο το 4g?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγω που θα χρησιμοποιώ 1 sim μια χαρά είναι η μεγάλη ε?

Δεν χρειάζεται να πάω να την κόψω?

Και γενικά είναι οκ με 1 sim?

Δεν εχω ξαναπάρει dual sim τηλέφωνο ..

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγω που θα χρησιμοποιώ 1 sim μια χαρά είναι η μεγάλη ε?

Δεν χρειάζεται να πάω να την κόψω?

Και γενικά είναι οκ με 1 sim?

Δεν εχω ξαναπάρει dual sim τηλέφωνο ..

 

Εγώ πάλι νομίζω ότι πρέπει να την κόψεις γιατί συνήθως η μία sim είναι για 3G ή 4G και η άλλη για για 2G (στα περισσότερα τουλάχιστον που είχα), δηλαδή η κανονική sim δεν θα πιάνει πχ 4G. Οι περισσότερες εταιρείες κάνουν δωρεάν αντικατάσταση της sim όταν πρόκειται για 4G και πλέον, σχεδόν όλες είναι pre-cut άρα βάζεις βγάζεις σε όλες τις συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Εμενα επεσε η ταχυτητα σε σχεση με το προηγουμενο κινητο απο 20 με 22 mbs στα 9 με 10 .μηπως εχει σχεση που εχω την μεγαλη sim ;το 4g βγαινει κανονικα ομως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...