Jump to content

Προτείνετέ μου..(καλό ρεμπετάδικο)


yakinthi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλουμε με παρέα να πάμε σε ένα καλό ρεμπετάδικο - καλό φαί και καλή μουσική να σε προδιαθέτει να κάνεις κέφι.. Ξέρετε κανένα καλό? Μήπως είναι καλύτερα να το αφήσουμε για μετά τις γιορτές? Μπαίνει δώρο Χριστουγέννων τώρα?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

den ksero se pio na pate dioti den eimai akai apo a8ina alla protino na pote tora dioti yparxi kai to doro Xristougennon.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Kλασικά Ψυρρή. Εχει πάρα πολλά,απλά διαλέγεις αυτό που σου αρέσει πιο πολύ.

 

Είχα πάει σε ένα την προηγούμενη εβδομάδα για κάποια γιορτή με τραπέζι. Από όλες τις πλευρές : μουσική,κέφι,φαγητό και τιμές,μας κάλυψε πλήρως :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

"Κατώι" Μιχαλακοπούλου κοντά στο Holiday Inn ή "Τρίτη Βάρδια" Ζωγράφου. Πηγαίνει φοιτητόκοσμος συνήθως. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ψυρρή όπως προαναφέρανε και τα παιδιά παραπάνω αλλά και στην Πλάκα,Θησείο και Γκάζι μπορείς να βρεις εξίσου καλά ρεμπετάδικα. :)

Βέβαια δεν γίνεται ο χαμός όπως γίνεται στην περιοχή του Ψυρρή αλλά κάτι είναι και αυτό ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Η "Τρίτη Βάρδια" είναι πολύ καλή επιλογή. Επίσης και ο "Κάβουρας" στα Εξάρχεια (και το σουβλατζίδικο από κάτω συστήνεται :-) )
..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Arky ( 3 Δεκ. 2004 , 12:15)

 

Η "Τρίτη Βάρδια" είναι πολύ καλή επιλογή. Επίσης και ο "Κάβουρας" στα Εξάρχεια (και το σουβλατζίδικο από κάτω συστήνεται :-) )

 

Παλιότερα που σύχναζα αρκετά Εξάρχεια ο Κάβουρας ήταν must μετά από ένα ξέφρενο πιώμα! :up: :lol: ;) Ειδικά τα μπιφτέκια και τα λουκάνικα ήταν άλλο πράμα! :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 3 Δεκ. 2004 , 08:08)

 

Μποέμισσα στα εξάρχεια..

 

 

H Mποέμισσα είναι ωραίο μαγαζάκι. Είχα πάει εκεί πριν κάνα 2 μηνο και μου άρεσε.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ψυρρή αλλά γίνεται χαμος και ισως πρέπει να κλείσετε τραπέζι πρίν. Κανε μια βόλτα κάποιες μέρες πρίν, δες πιο σου αρέσει σαν χώρος και ατμόσφαιρα και κλείσε τραπέζι.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένουν όλοι να μπαίνουν με αυτοκίνητα σαββατο βράδυ στην Ερμου και Αθηνάς. Μαρτύριο σκέτο.

Καλύτεροι χώροι για parking κάτω απο την Πειραιώς και προς μεριά γέφυρα πουλόπουλου Θησείο......

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jor1ge ( 5 Δεκ. 2004 , 17:24)

 

Ψυρρή αλλά γίνεται χαμος και ισως πρέπει να κλείσετε τραπέζι πρίν. Κανε μια βόλτα κάποιες μέρες πρίν, δες πιο σου αρέσει σαν χώρος και ατμόσφαιρα και κλείσε τραπέζι.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένουν όλοι να μπαίνουν με αυτοκίνητα σαββατο βράδυ στην Ερμου και Αθηνάς. Μαρτύριο σκέτο.

Καλύτεροι χώροι για parking κάτω απο την Πειραιώς και προς μεριά γέφυρα πουλόπουλου Θησείο......

 

Καλά από αυτοκίνητα άλλο τίποτα... Πανικός! Είναι πιο πολλά κι από τα άτομα που τριγυρνάνε στου Ψυρρή... :lol: :lol: :lol:

Αλλά μην ξεχνάς τι μάρκες και τι μοντέλα είναι και ποιοι είναι μέσα... :whistle: Εξάλλου πρέπει να γίνει και το εφέ... :wacko: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Παιδια,εμεις εχουμε μαζευτει 2-3 φορες στο "Σκολιον" στου ψυρρη κι εχουμε περασει φανταστικα χωρις να μας πιασουν και τον κωλο.(sorry κι ολας)...Πολυ καλο γλεντι και κοσμος,ανεπιφυλακτα το συνιστω!
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι τι ψαχνεις,τι ηλικιες αν θα ναι κυριλε,αν θα χει οντως τραγουδια ρεμπεταδικου κ οχι μπουζουκοκατασταση κτλ...

 

για νοτια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2066999#post2066999

ψυρη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2014283#post2014283

στο παραπανω τοπικ καπου ειχαν αναφερθει κ αλλα εκτος ψυρη.

κ πως να πανε ψυρρη ρε παιδια? που να κανεις εφφε στα στενα?!κ καλα πες οτι πας με μετρο μετα να περιμενεις ταξι με αλλα 100ατομα μιας κ το βραδυ μετρο δεν δουλευει?-αν ειναι Σαββατο μην πατε Ψυρρη-

χειμωνα τα μεγαλα κλαμπ ειναι ψυρη κ καλοκαιρι παραλια...

 

αν θες κυριλε ρεμπεταδικο υπαρχει ενα μεσα σε στοα στην πανεπιστημιου δες στο athinorama,εχοδος θα το χει.

Link to comment
Share on other sites

και το ονειροδρομιο ειναι πολυ ωραιο ρεμπεταδικο στου ψυρρη λιγο πιο κατω απο το ΜΑΟ..ωραιο κρασι-φαι και καλες τιμες;)

 

εχουν φερει και μια πολυ ωραια τραγουδιστρια αυτο το καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Στη "Στοα των αθανατων"! εχω παει αρκετες φορες. Σοφοκλέους 19 & Στοάς Αθανάτων, 2103214362, 2103210342

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Ξεθάβω το θέμα!!

Καλό, φθηνό ρεμπετάδικο Αθήνα εν έτει 2014-2015 ? :D

Εχω στο νου μου τον Εξωστρεφή στα εξάρχεια, οπότε περιμένω άλλες προτάσεις είτε στην τριγύρω περιοχή, είτε αλλού αλλά γενικά μέρη εύκολα προσβάσιμα με ΜΜΜ.

Θέλω να ΜΗΝ έχει ελάχιστη κατανάλωση και όχι δεν θεωρείται ρεμπέτικο η Θεοδωρίδου....καταλάβατε(γιατί πολλά "ρεμπετάδικα" το χουν γυρίσει σε τέτοιες μουσικές).

 

ΥΓ. Διάβασα και τα προηγούμενα αλλά περιμένω νέες προτάσεις,έστω και τα ίδια μαγαζιά,μιας κια οι τιμές κτλ κτλ φαντάζομαι άλλαξαν μετά από 10 ( :O ) χρόνια!

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Πήγα την προηγούμενη βδομάδα στο Tivolli στην Εμμανουήλ Μπενάκη.Νοστιμοι μεζέδες, ωραία μουσική
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήγα πέρυσι τέτοιες μέρες στου Κορρέ (Ψυρρή). Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, απ' ότι θυμάμαι ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...