Jump to content

Lg g2 τελος.Τωρα τι?


ntragas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την τουμπα που εφαγε το κινητακι μου και εσπασε η οθονη αποφασισα να το πουλησω για ανταλακτικα και να παω για αλλο.

Στο θεμα μας τωρα.Budget εως 350 ευρω.

Λειτουργικο android.Αγορα απο Ελλαδα μακρια απο κινεζιες θελω εγγυηση.

Λεω να παω στο g3 μιας και ειχα μεινει πολυ ικανοποιημενος απο το g2.Στα 325 ευρω δεν βρισκω κατι αλλο παρομοιο.Η lg εχει πολυ value for money συσκευες.Εχετε να προτεινετε τιποτα αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τουμπα που εφαγε το κινητακι μου και εσπασε η οθονη αποφασισα να το πουλησω για ανταλακτικα και να παω για αλλο.

Στο θεμα μας τωρα.Budget εως 350 ευρω.

Λειτουργικο android.Αγορα απο Ελλαδα μακρια απο κινεζιες θελω εγγυηση.

Λεω να παω στο g3 μιας και ειχα μεινει πολυ ικανοποιημενος απο το g2.Στα 325 ευρω δεν βρισκω κατι αλλο παρομοιο.Η lg εχει πολυ value for money συσκευες.Εχετε να προτεινετε τιποτα αλλο ?

Samsung Galaxy Alpha,Galaxy s5(350€) ή ξαναπαρε g2.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο μονος περιορισμος που εβαλες ειναι η τιμη στα τα γραφω απο το πιο φθηνο στο πιο ακριβο. g3(16gb), galaxy alpha, g3 (32gb) , z2, a7,s5, και λιγο πιο πανω απο το budget σου m8(364). Θα παιρνα το alpha καθαρα λογω εμφανισης, ποιοτητας, και λιγοτερο φορτωμενο απο τα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

το galaxy alpha το απορριπτω λογο μικρης οθονης.Το z2 ειναι λιγο γκουμουτσα (χοντροκομμενο)και εχει ανεβει πολυ η τιμη του,ειχε φτασει τα 295 eyro δεν αξιζει 360.

Το galaxy s5 το σκεφτομαι να πω την αληθεια σαν την καλυτερη εναλακτικη.

Οσο για το meizu φοβαμαι λιγο την εταιρια αν και το κινητο φαινεται πολυ τουμπανο.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δει απο κοντα,αλλα εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει?Ιδια χαρακτηριstika με τα υπολοιπα εχει με μικροτερη μπαταρια.Τι το κανει να ξεχωριζει?
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δει απο κοντα,αλλα εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει?Ιδια χαρακτηριstika με τα υπολοιπα εχει με μικροτερη μπαταρια.Τι το κανει να ξεχωριζει?

 

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, μέταλλο πέριξ και πλάτη είτε δερμάτινη είτε απο bamboo , pure android με εγγυημένες αναβαθμίσεις , εξαιρετική ποιότητα κλήσεων ( καθαρόαιμο Motorola :happy: ) , τεχνικά χαρακτηριστικά αντάξια του ανταγωνισμού και συγκριτικά με την τιμή ειναι πραγματικά χάρισμα , και φυσικά όλες τις ευκολίες που παρέχει η Motorola μέσω των αισθητήρων. Ψαξ'το και θα δεις ;)

Παντως αν θες μονο να λες οτι εχεις το καλύτερο κινητό και να καμαρώνεις που εχει top τεχνικά χαρακτηριστικά στα χαρτιά , πήγαινε σε κανένα πλαστικό Samsung καλύτερα :lol:

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τωρα μη λεμε και οτι θελουμε....το galaxy s 1 το εχω 5 χρονια και ακομα παιζει(μετα απο 600 τουμπες και 56784 φορτισεις).Το οτι ειναι πλαστικο δεν σημαινει οτι ειναι και μουφα...

τελος παντων επειδη φιλος εχει το Moto g πραγματικα τα Motorola τα εχω για πολυ αξιοπιστα κινητα.Θα δειξει στις επομενες μερες!

Link to comment
Share on other sites

κράτα τα 350 ευρώ και μείνε με το S1, με Nexus S είμαι με άπειρες τούμπες,φορτίσεις ~5 χρόνια τώρα και τρέχει ρολόι. είχα μπει στο τρυπάκι να πάρω κάτι νέο αλλά ουσιαστικά δεν αξίζει εκτός αν βασίζεται η δουλειά σου πάνω στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τωρα μη λεμε και οτι θελουμε....το galaxy s 1 το εχω 5 χρονια και ακομα παιζει(μετα απο 600 τουμπες και 56784 φορτισεις).Το οτι ειναι πλαστικο δεν σημαινει οτι ειναι και μουφα...

τελος παντων επειδη φιλος εχει το Moto g πραγματικα τα Motorola τα εχω για πολυ αξιοπιστα κινητα.Θα δειξει στις επομενες μερες!

 

Δε μίλησα για αντοχή. Μίλησα για ποιότητα , αίσθηση που αφήνει στο χέρι , φινέτσα και ομορφιά. Πως να το κάνουμε, το πλαστικό ειναι και παραμένει πλαστικό

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Πως να το κάνουμε, το πλαστικό ειναι και παραμένει πλαστικό

 

κι επειδή είναι πλαστικό τι πάει να πει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο http://www.skroutz.gr/s/5744381/Huawei-Ascend-Mate-7-16GB.html !!

Το εχω αγαπησει τοσο αυτο το κινητο. Αν μπορεις να πας σε καποιο μαγαζι να το δεις απο κοντα θα καταλαβεις τι εννοω! Εχει τα παντα νομιζω. 8πυρινο 2 ραμ μεγαλη οθονη αλλα και παλι δεν φαινεται σαν παντοφλα, μπαταρια και ομορφια!

Link to comment
Share on other sites

το galaxy alpha το απορριπτω λογο μικρης οθονης.Το z2 ειναι λιγο γκουμουτσα (χοντροκομμενο)και εχει ανεβει πολυ η τιμη του,ειχε φτασει τα 295 eyro δεν αξιζει 360.

Το galaxy s5 το σκεφτομαι να πω την αληθεια σαν την καλυτερη εναλακτικη.

Οσο για το meizu φοβαμαι λιγο την εταιρια αν και το κινητο φαινεται πολυ τουμπανο.

Μέχρι να βρεθεί στα χέρια σου για να καταλάβεις περί τινος πρόκειται.

Αν ψάξεις σ'αυτό το θέμα (επιλογή συσκευής),όσοι έψαχναν σ'αυτή τη τιμή κινητό και έπεσε στα χέρια τους το Meizu, εξεπλάγησαν με τις δυνατότητές του.

Στο Antutu χτυπάει βαθμολογία πάνω από 50.000...... ;)

Link to comment
Share on other sites

το galaxy alpha το απορριπτω λογο μικρης οθονης.Το z2 ειναι λιγο γκουμουτσα (χοντροκομμενο)και εχει ανεβει πολυ η τιμη του,ειχε φτασει τα 295 eyro δεν αξιζει 360.

Το galaxy s5 το σκεφτομαι να πω την αληθεια σαν την καλυτερη εναλακτικη.

Οσο για το meizu φοβαμαι λιγο την εταιρια αν και το κινητο φαινεται πολυ τουμπανο.

 

Το z2 δεν αξίζει στα 360€ αν όντως έχει πάει τόσο. Όμως η τιμή θα πέσει τώρα που ήρθε και το z3+. Εγώ είτε θα επισκεύαζα το g2, αν ήταν λίγα τα χρήματα είτε θα πήγαινα στο φθηνότερο από όσα αναφέρθηκαν. Όλα είναι πολύ καλά. Πάντως είχε πάρει το μάτι μου το moto x το τελευταίο σε καλή τιμή, <300€.

 

 

Τέλος για τη ποιότητα, ok το s2 είναι σκυλί αλλά το μόνο που δίνει πόντους είναι το πολύ μικρό πάχος του. Σαν αίσθηση έχει την ίδια όμως συσκευές του 100€...

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ακριβώς τις ίδιες απορίες και ερωτήσεις είχα. Ήμουν με το g2. Και δεν ήξερα ποιό να πάρω. Τελικά μετά από το a5 που με απογοήτευσε απίστευτα και το g3 που είναι σχεδόν ίδιο με το g2 , κατέληξα στο HTC m8. Απίστευτο κινητό. Δεν το μετάνιωσα καθόλου. Ή ποιότητα του είναι κορυφή. Προς το παρόν ων δεν έχω βρει το παραμικρο ψεγάδι. Κινητο κόσμημα με απίστευτες δυνατότητες και τρομερά ηχεία.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τουμπα που εφαγε το κινητακι μου και εσπασε η οθονη αποφασισα να το πουλησω για ανταλακτικα και να παω για αλλο.

Στο θεμα μας τωρα.Budget εως 350 ευρω.

Λειτουργικο android.Αγορα απο Ελλαδα μακρια απο κινεζιες θελω εγγυηση.

Λεω να παω στο g3 μιας και ειχα μεινει πολυ ικανοποιημενος απο το g2.Στα 325 ευρω δεν βρισκω κατι αλλο παρομοιο.Η lg εχει πολυ value for money συσκευες.Εχετε να προτεινετε τιποτα αλλο ?

 

ή G3 32αρι ή Z2 οποιο σ αρεσει πιο πολυ εγω θα λεγα το sony για να δοκιμασεις κατι αλλο εκτος LG

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...